March 8, 2014
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Bruce Gray JR-3 Greenville 22.61 23.05 15.22 21.74 19.14
2 Kiante Green SR-4 Monmouth (Ill.) 15.69 23.20 19.00 22.09 24.08
3 Kevin Johnson SR-4 Baldwin Wallace 28.68 16.01 15.57 22.23 26.01
4 Matt Gerber SO-2 Wis.-Stevens Point 16.02 25.36 26.25 22.24 21.35
5 David Devore JR-3 Augustana (Ill.) 20.75 16.29 28.34 22.31 24.55
6 James Wilson JR-3 Monmouth (Ill.) 17.00 25.72 22.14 22.36 18.12
7 Cooper Witt JR-3 Carroll 19.23 25.05 25.72 22.36 18.56
8 Keith Cline JR-3 Augustana (Ill.) 23.30 23.08 16.13 22.40 18.60
9 Max Kittle JR-3 Anderson (Ind.) 20.18 16.59 27.80 22.42 26.01
10 Matt Sosinsky FR-1 Wis.-Stevens Point 17.86 20.57 23.28 22.60 21.47
11 Nowlan Savage JR-3 Augustana (Ill.) 27.21 21.31 28.34 22.67 18.37
12 Dmitri Holman JR-3 Greenville 23.86 28.18 25.00 22.72 25.68
13 Taylor Pasterski JR-3 St. Norbert 22.98 28.90 27.30 22.75 20.02
14 Mitchell Dowell SO-2 Wis.-Platteville 27.58 25.53 28.04 22.79 20.52
15 Raimius Foulkes JR-3 Monmouth (Ill.) 18.93 17.10 23.72 22.80 24.86
16 Payton Hanson SO-2 Wis.-La Crosse 23.36 29.32 24.74 22.90 26.11
17 Jake Sydnor JR-3 Wilmington (Ohio) 19.72 16.97 16.97 22.93 29.58
18 Sam Smith FR-1 Wis.-La Crosse 21.67 22.82 17.29 23.05 22.36
19 Connor Drexler FR-1 Wis.-Eau Claire 25.40 26.56 24.71 23.09 25.17
20 Andrew Peot FR-1 Wis.-Stevens Point 27.87 26.01 20.44 23.22 21.60
21 Seth Friedrich JR-3 Wis.-Eau Claire 17.19 28.34 27.88 23.23 27.65
22 Joe Koenecke FR-1 Wis.-La Crosse 29.32 24.67 16.99 23.27 29.09
23 DJ Meagher SO-2 Wis.-Eau Claire 25.96 23.62 26.42 23.38 17.07
24 Nicholas Kielpinski SO-2 Wis.-Stevens Point 29.06 20.55 29.29 23.62 18.90
25 Vinny Strack FR-1 Wis.-Stout 18.28 21.84 23.02 23.73 29.43
26 Christopher Seward SR-4 Adrian 24.03 21.15 26.68 24.03 26.68
27 Brad Boockmeier SO-2 St. Norbert 27.94 23.36 28.66 24.08 25.77
28 Nick Melotte SO-2 Wis.-Stevens Point 17.24 28.64 31.31 24.27 25.00
29 Jesse Stansel   Unattached St Pt 22.41 31.52 27.82 24.62 31.76
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Bruce Gray JR-3 Greenville 21.74 24.35 17.40 20.66 25.87 26.31
2 Kiante Green SR-4 Monmouth (Ill.) 22.09 22.98 25.63 27.17 22.54 19.22
5 David Devore JR-3 Augustana (Ill.) 22.31 20.08 16.96 20.08 22.09 29.01
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
3 Kevin Johnson SR-4 Baldwin Wallace 21.34 16.23 16.45 22.23 26.68 21.34 28.68
4 Matt Gerber SO-2 Wis.-Stevens Point 15.57 20.02 18.69 22.24 25.36 27.80 26.25
6 James Wilson JR-3 Monmouth (Ill.) 23.48 22.14 19.46 22.36 22.59 29.07 23.48
9 Max Kittle JR-3 Anderson (Ind.) 24.22 22.42 29.15 22.42 21.75 23.99 17.72
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Cooper Witt JR-3 Carroll 22.36 21.69 21.25 19.68 16.33 26.84 18.79
8 Keith Cline JR-3 Augustana (Ill.) 22.40 20.61 16.58 25.76 19.49 20.16 23.08
11 Nowlan Savage JR-3 Augustana (Ill.) 22.67 23.81 18.59 26.07 28.79 17.23 15.87
15 Raimius Foulkes JR-3 Monmouth (Ill.) 22.80 16.88 18.93 18.47 18.47 17.10 26.22
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
10 Matt Sosinsky FR-1 Wis.-Stevens Point 22.60 23.73 26.22 19.21
12 Dmitri Holman JR-3 Greenville 22.72 16.82 20.00 16.82
13 Taylor Pasterski JR-3 St. Norbert 22.75 20.02 21.62 28.90
14 Mitchell Dowell SO-2 Wis.-Platteville 22.79 20.06 19.60 23.02
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
16 Payton Hanson SO-2 Wis.-La Crosse 22.90
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Jake Sydnor JR-3 Wilmington (Ohio) 22.93
18 Sam Smith FR-1 Wis.-La Crosse 23.05
21 Seth Friedrich JR-3 Wis.-Eau Claire 23.23
22 Joe Koenecke FR-1 Wis.-La Crosse 23.27
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
19 Connor Drexler FR-1 Wis.-Eau Claire 23.32 26.79 23.56 26.79 23.09 21.94
20 Andrew Peot FR-1 Wis.-Stevens Point 17.88 27.17 16.95 20.90 23.22 27.17
23 DJ Meagher SO-2 Wis.-Eau Claire 26.89 29.00 25.25 17.31 23.38 20.34
28 Nick Melotte SO-2 Wis.-Stevens Point 24.76 29.13 21.60 17.24 24.27 17.48
29 Jesse Stansel   Unattached St Pt 26.35 28.32 22.41 18.47 24.62 29.55
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
24 Nicholas Kielpinski SO-2 Wis.-Stevens Point 21.97 23.62
25 Vinny Strack FR-1 Wis.-Stout 16.62 23.73
26 Christopher Seward SR-4 Adrian 25.72 24.03
27 Brad Boockmeier SO-2 St. Norbert 18.30 24.08