March 8, 2014
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 McKena Ramos FR-1 Wis.-Oshkosh 1:52.34 1:31.00 2:15.94 1:27.63
2 Brett DeNure SR-4 Wis.-Oshkosh 1:52.65 2:12.93 1:18.86 2:08.43
3 Jalen Weaver JR-3 Olivet 1:53.50 2:00.31 1:28.53 2:00.31
4 Daniel Bonthius JR-3 Wartburg 1:53.76 2:02.86 1:37.84 2:14.24
5 Dan Popek SO-2 Augustana (Ill.) 1:54.25 1:26.83 1:54.25 2:20.53
6 Aaron Smith SR-4 Illinois Wesleyan 1:54.35 1:44.06 1:45.21 2:21.80
7 Spiros Angelakos JR-3 North Central (Ill.) 1:54.61 1:35.13 1:23.67 2:26.70
8 Richie Ruske JR-3 North Central (Ill.) 1:54.76 1:39.85 2:10.83 1:53.62
9 Seth Woodson JR-3 Buena Vista 1:55.06 2:22.68 1:50.46 1:35.50
10 Patrick Foley SR-4 North Central (Ill.) 1:55.19 1:24.09 2:04.41 1:29.85
11 Ryan Bartell JR-3 North Central (Ill.) 1:55.28 1:48.37 1:58.74 1:35.69
12 Jamie Vander Veer JR-3 Central College 1:55.31 2:26.45 1:56.47 2:16.07
13 Ryan Hermsen JR-3 Wartburg 1:55.57 1:37.08 1:41.71 1:47.48
14 Andrew DeBolt SO-2 Elmhurst 1:55.81 2:08.55 1:25.70 1:31.49
15 Zach Frey SO-2 Loras 1:55.85 2:15.55 2:08.60 2:23.66
16 Zach Jindra   WI Track Club 1:55.98 1:47.87 1:45.55 2:24.98
17 Vincenzo Dal Pozzo JR-3 Augustana (Ill.) 1:55.99 2:15.71 1:36.28 1:31.64
18 Nick Biancuzzo SR-4 Wisconsin Lutheran 1:56.29 1:27.22 2:26.53 1:52.81
19 Nicholas Green JR-3 Wartburg 1:56.41 2:08.06 2:23.19 1:41.28
20 Michael Evans FR-1 Wis.-Stevens Point 1:56.57 2:07.07 1:46.08 2:03.57
21 Sam Whan SO-2 Loras 1:56.67 1:26.34 1:21.67 1:39.17
22 Dan Krob SO-2 Illinois Wesleyan 1:56.74 1:52.07 1:53.24 1:32.23
23 Ian Ewers FR-1 Wis.-La Crosse 1:56.90 1:51.06 2:26.13 2:15.61
24 Scott Jensen SR-4 Wis.-River Falls 1:57.57 2:12.86 1:58.75 2:19.91
25 Matt Lawrence SR-4 Wis.-Oshkosh 1:57.68 1:30.62 1:24.73 2:11.81
26 Matt Simon SO-2 Wis.-La Crosse 1:58.12 2:22.93 2:22.93 1:46.31
27 Zach Lind SR-4 Nebraska Wesleyan 1:58.24 1:39.33 1:23.95 2:14.80
28 Dan Sullivan SR-4 Wis.-Stevens Point 1:58.42 2:24.48 1:31.19 1:48.95
29 Adam Rolph SR-4 Principia 1:58.90 2:33.39 2:26.25 1:44.64
30 Josh Dees SR-4 Greenville 1:59.02 1:51.88 2:02.59 2:19.26
31 Ryan Adams FR-1 Ripon 2:00.17 2:29.01 2:17.00 1:56.57
32 Josh Lozancich SR-4 Minnesota-Morris 2:00.25 2:11.08 1:38.61 2:20.70
33 Zach Wawrzyniakowski FR-1 Wis.-Eau Claire 2:00.37 1:41.11 2:34.08 1:25.47
34 Luke McKenzie SO-2 St. Scholastica 2:00.66 2:30.83 1:35.33 2:35.66
35 Ryan Adamski SO-2 Wis.-Whitewater 2:00.95 1:36.76 2:26.35 1:56.12
36 Lukas Johnston FR-1 Wis.-Stevens Point 2:01.18 1:55.13 1:59.97 2:24.21
37 Benny Swift SR-4 St. Norbert 2:01.49 1:32.34 1:54.20 2:31.87
38 Kelin Dunfee SR-4 St. Scholastica 2:01.50 2:20.94 1:59.07 2:08.79
39 Cory Zeutzius FR-1 Michigan Tech 2:01.54 1:50.61 2:02.76 2:25.85
40 Mike Mangian SR-4 Lawrence 2:01.71 1:44.67 2:05.37 1:25.20
41 Michael Allen FR-1 Ripon 2:01.77 2:29.78 1:55.69 2:01.77
42 Lane Geisness FR-1 Wis.-La Crosse 2:01.97 2:00.75 2:31.25 1:51.00
43 Michael Tuski FR-1 Michigan Tech 2:02.44 1:46.53 2:20.81 2:12.24
44 Nathan Allyn FR-1 Greenville 2:02.57 1:55.22 2:39.35 1:55.22
45 Isaac Zarecki   WI Track Club 2:03.06 1:26.15 2:20.29 2:19.06
46 Nathan Heppe SR-4 St. Norbert 2:04.25 2:34.07 2:10.47 1:34.43
47 Zach Yindra SR-4 Wis.-Stevens Point 2:06.55 1:48.84 2:25.54 2:41.99
48 Mark Hallman FR-1 Michigan Tech 2:07.40 1:55.94 1:53.39 2:32.88
49 Wesley Vann SO-2 Wis.-Stevens Point 2:09.44 2:22.39 2:19.80 1:56.50
50 Zach Westphal FR-1 Michigan Tech 2:12.16 2:10.84 1:43.09 2:20.09
  Brian Ironmonger SR-4 Wis.-Stevens Point DNF DNF DNF DNF
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 McKena Ramos FR-1 Wis.-Oshkosh 1:52.34
2 Brett DeNure SR-4 Wis.-Oshkosh 1:52.65
3 Jalen Weaver JR-3 Olivet 1:53.50
5 Dan Popek SO-2 Augustana (Ill.) 1:54.25
6 Aaron Smith SR-4 Illinois Wesleyan 1:54.35
8 Richie Ruske JR-3 North Central (Ill.) 1:54.76
25 Matt Lawrence SR-4 Wis.-Oshkosh 1:57.68
28 Dan Sullivan SR-4 Wis.-Stevens Point 1:58.42
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
4 Daniel Bonthius JR-3 Wartburg 2:23.34 1:42.39 1:53.76 2:16.52 1:51.49 2:16.52 1:58.31
9 Seth Woodson JR-3 Buena Vista 2:22.68 1:43.56 1:55.06 2:03.12 1:28.60 2:00.82 2:23.83
10 Patrick Foley SR-4 North Central (Ill.) 2:15.93 1:22.94 1:55.19 1:28.70 2:11.32 1:45.98 1:57.50
11 Ryan Bartell JR-3 North Central (Ill.) 2:20.65 2:29.87 1:55.28 2:03.35 1:31.08 1:25.31 1:56.44
12 Jamie Vander Veer JR-3 Central College 1:28.79 1:53.01 1:55.31 1:25.33 1:49.55 2:11.46 2:14.92
14 Andrew DeBolt SO-2 Elmhurst 2:30.56 1:30.34 1:55.81 1:24.55 2:17.82 2:20.13 2:08.55
15 Zach Frey SO-2 Loras 2:02.81 1:40.79 1:55.85 1:35.00 1:32.68 2:03.96 1:48.90
20 Michael Evans FR-1 Wis.-Stevens Point 2:10.56 1:32.09 1:56.57 1:26.27 1:54.24 2:11.73 1:34.43
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
17 Vincenzo Dal Pozzo JR-3 Augustana (Ill.) 2:18.03 1:47.87 2:18.03 1:55.99
19 Nicholas Green JR-3 Wartburg 1:27.31 2:10.38 2:22.02 1:56.41
22 Dan Krob SO-2 Illinois Wesleyan 2:09.59 1:38.07 2:02.58 1:56.74
27 Zach Lind SR-4 Nebraska Wesleyan 1:54.70 2:08.89 2:26.62 1:58.24
29 Adam Rolph SR-4 Principia 2:27.44 1:49.39 2:26.25 1:58.90
34 Luke McKenzie SO-2 St. Scholastica 1:51.01 2:24.80 1:54.63 2:00.66
37 Benny Swift SR-4 St. Norbert 2:08.78 1:38.41 2:17.29 2:01.49
42 Lane Geisness FR-1 Wis.-La Crosse 1:35.14 2:27.59 1:44.90 2:01.97
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
7 Spiros Angelakos JR-3 North Central (Ill.) 1:42.01 1:54.61
13 Ryan Hermsen JR-3 Wartburg 2:02.51 1:55.57
16 Zach Jindra   WI Track Club 1:25.83 1:55.98
18 Nick Biancuzzo SR-4 Wisconsin Lutheran 1:29.55 1:56.29
21 Sam Whan SO-2 Loras 2:28.17 1:56.67
23 Ian Ewers FR-1 Wis.-La Crosse 2:12.10 1:56.90
24 Scott Jensen SR-4 Wis.-River Falls 2:28.14 1:57.57
26 Matt Simon SO-2 Wis.-La Crosse 2:32.38 1:58.12
41 Michael Allen FR-1 Ripon 2:29.78 2:01.77
Men's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
30 Josh Dees SR-4 Greenville 1:55.45 2:03.78 1:59.02
31 Ryan Adams FR-1 Ripon 1:57.77 2:18.20 2:00.17
32 Josh Lozancich SR-4 Minnesota-Morris 1:59.05 1:43.42 2:00.25
33 Zach Wawrzyniakowski FR-1 Wis.-Eau Claire 2:22.04 1:33.89 2:00.37
35 Ryan Adamski SO-2 Wis.-Whitewater 2:02.16 2:37.24 2:00.95
36 Lukas Johnston FR-1 Wis.-Stevens Point 2:35.11 2:01.18 2:01.18
45 Isaac Zarecki   WI Track Club 2:11.68 2:09.22 2:03.06
46 Nathan Heppe SR-4 St. Norbert 1:56.80 2:35.32 2:04.25
47 Zach Yindra SR-4 Wis.-Stevens Point 1:53.90 1:36.18 2:06.55
Men's 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
38 Kelin Dunfee SR-4 St. Scholastica 2:14.87 1:50.57 2:01.50 1:27.48 2:30.66 1:56.64 2:19.73
39 Cory Zeutzius FR-1 Michigan Tech 2:24.64 2:25.85 2:01.54 1:34.81 2:35.58 2:27.07 1:44.53
40 Mike Mangian SR-4 Lawrence 1:42.24 1:43.46 2:01.71 1:30.07 1:49.54 1:32.50 2:34.58
43 Michael Tuski FR-1 Michigan Tech 1:26.94 2:06.12 2:02.44 1:48.98 1:47.75 1:53.87 2:06.12
44 Nathan Allyn FR-1 Greenville 1:36.83 2:22.19 2:02.57 1:36.83 1:55.22 1:53.99 1:46.64
48 Mark Hallman FR-1 Michigan Tech 2:37.98 1:43.20 2:07.40 2:23.97 2:20.14 2:12.50 2:08.68
49 Wesley Vann SO-2 Wis.-Stevens Point 2:22.39 1:40.97 2:09.44 2:04.27 2:02.97 2:23.68 1:51.32
50 Zach Westphal FR-1 Michigan Tech 1:47.05 1:37.80 2:12.16 1:33.84 2:12.16 1:32.52 2:24.06
  Brian Ironmonger SR-4 Wis.-Stevens Point DNF DNF DNF DNF DNF DNF DNF