February 22, 2014
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Matt Eidenschink JR-3 Wis.-La Crosse 11:26.77 8:48.28 6:57.35 10
2 Eric Knutson JR-3 Wis.-Eau Claire 7:47.36 8:51.09 8:03.30 8
3 Alexander Gonzales SO-2 Wis.-Stevens Point 11:26.70 8:52.32 10:28.14 6
4 Dan August SR-4 Carthage 7:12.70 8:54.19 9:04.88 5
5 Derek Johnsrud SR-4 Wis.-Oshkosh 8:27.52 8:54.23 11:02.45 4
6 Devin Sauvola FR-1 Wis.-Stout 9:19.92 8:58.38 7:59.16 3
7 Matt Cyra FR-1 Wis.-Eau Claire 10:20.19 8:59.29 10:57.94 2
8 Cam Davies SO-2 Lawrence 7:39.62 9:00.72 7:28.80 1
9 Mike Von Borstel SO-2 Carthage 8:19.22 9:02.63 9:51.47 -
10 Michael Moore SR-4 Wis.-Stevens Point 7:57.56 9:02.68 6:47.01 -
11 Jamie Brisbois JR-3 Lawrence 8:46.89 9:03.18 6:36.53 -
12 Jake Hansen SO-2 Wis.-Oshkosh 6:26.33 9:04.12 10:03.98 -
13 Aaron Haley JR-3 Saint Mary's (Minn.) 11:37.73 9:05.10 11:05.03 -
14 Damian Roers FR-1 Wis.-La Crosse 10:55.96 9:06.63 8:17.44 -
15 Josh Bodnar FR-1 Wis.-Eau Claire 7:32.60 9:11.95 6:53.97 -
16 Neil Pedersen SO-2 Wis.-Stevens Point 10:45.58 9:16.53 8:59.84 -
17 Zach Wickham FR-1 Wis.-Stout 6:41.56 9:17.71 10:58.10 -
18 Connor Ahrens SO-2 Wis.-Stout 10:48.99 9:19.47 11:00.18 -
19 Wesley Vann SO-2 Wis.-Stevens Point 10:47.27 9:22.84 8:54.70 -
20 Max Edwards   Unattached 11:04.51 9:23.14 7:30.52 -
21 Zach Zimmerman FR-1 Wis.-Stout 6:36.53 9:26.47 9:15.14 -
22 Tyler Woodward FR-1 Carthage 11:24.98 9:30.81 6:39.57 -
23 Caleb Mueller Junior Unattached 11:51.72 9:38.63 11:28.57 -
24 Will Novorolsky SR-4 Carthage 11:46.26 9:38.90 9:38.90 -
25 Kevin Fitzgerald SR-4 Lawrence 12:27.37 9:48.48 11:52.06 -
26 Rob Waters JR-3 Ripon 8:02.75 9:48.72 9:25.18 -
27 C.J. Lewis SO-2 St. Norbert 7:49.40 9:54.17 9:18.52 -
28 Eric Paulos FR-1 Carroll 12:41.53 9:54.94 9:37.10 -
29 Erlan Wheeler SO-2 Carthage 9:19.28 9:54.97 9:25.23 -
30 Alex Zappa SO-2 Saint Mary's (Minn.) 7:07.46 10:02.05 11:32.36 -
31 Paul White FR-1 Carthage 7:14.74 10:03.80 12:28.72 -
32 Luke Frommelt SR-4 St. Norbert 12:53.39 10:13.80 7:15.80 -
33 Chris Reinhold SO-2 St. Norbert 10:07.39 10:32.69 12:26.58 -
34 Andrew Pierson SO-2 Ripon 9:18.51 10:41.96 8:07.89 -
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Matt Eidenschink JR-3 Wis.-La Crosse 8:00.74 11:05.64 11:26.77 7:29.04 8:48.28 10
2 Eric Knutson JR-3 Wis.-Eau Claire 10:58.56 9:22.96 8:35.16 6:43.63 8:51.09 8
3 Alexander Gonzales SO-2 Wis.-Stevens Point 7:27.15 9:13.62 6:33.92 10:49.43 8:52.32 6
4 Dan August SR-4 Carthage 8:16.80 9:31.59 9:36.93 10:41.03 8:54.19 5
5 Derek Johnsrud SR-4 Wis.-Oshkosh 10:19.71 11:23.82 7:02.05 10:14.37 8:54.23 4
10 Michael Moore SR-4 Wis.-Stevens Point 9:02.68 9:02.68 11:07.50 9:24.39 9:02.68 -
13 Aaron Haley JR-3 Saint Mary's (Minn.) 7:26.99 7:16.08 10:32.32 10:37.77 9:05.10 -
16 Neil Pedersen SO-2 Wis.-Stevens Point 6:40.71 8:15.32 8:48.71 11:41.23 9:16.53 -
20 Max Edwards   Unattached 11:27.03 10:58.88 11:04.51 9:23.14 9:23.14 -
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Devin Sauvola FR-1 Wis.-Stout 9:30.69 8:31.46 8:58.38 9:52.22 6:59.94 9:09.15 3
7 Matt Cyra FR-1 Wis.-Eau Claire 8:05.37 9:15.47 8:59.29 7:16.83 6:17.51 11:03.33 2
8 Cam Davies SO-2 Lawrence 9:00.72 10:48.87 9:00.72 10:00.20 10:11.02 8:55.32 1
9 Mike Von Borstel SO-2 Carthage 9:24.34 9:46.04 9:02.63 8:51.78 10:02.32 10:02.32 -
11 Jamie Brisbois JR-3 Lawrence 11:08.12 8:25.16 9:03.18 8:03.43 10:19.23 8:52.32 -
12 Jake Hansen SO-2 Wis.-Oshkosh 11:25.60 7:09.86 9:04.12 8:31.48 10:58.39 6:20.89 -
14 Damian Roers FR-1 Wis.-La Crosse 7:00.91 7:17.31 9:06.63 11:17.83 6:49.98 10:39.56 -
15 Josh Bodnar FR-1 Wis.-Eau Claire 7:43.64 8:16.76 9:11.95 8:49.88 6:37.41 6:53.97 -
17 Zach Wickham FR-1 Wis.-Stout 8:16.37 6:35.98 9:17.71 10:35.79 11:53.87 6:58.29 -
18 Connor Ahrens SO-2 Wis.-Stout 10:09.83 7:38.77 9:19.47 6:54.01 9:36.26 11:56.13 -
19 Wesley Vann SO-2 Wis.-Stevens Point 7:47.16 12:06.07 9:22.84 9:11.59 10:41.64 11:32.30 -
21 Zach Zimmerman FR-1 Wis.-Stout 10:45.78 12:05.09 9:26.47 11:08.44 7:44.51 11:59.42 -
22 Tyler Woodward FR-1 Carthage 7:48.07 11:53.52 9:30.81 10:56.44 11:47.81 10:27.90 -
25 Kevin Fitzgerald SR-4 Lawrence 6:51.94 7:50.79 9:48.48 8:14.33 10:35.56 7:56.67 -
Men's 3000 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
23 Caleb Mueller Junior Unattached 9:38.63 10:13.35 9:09.70 8:58.13 6:56.62 -
24 Will Novorolsky SR-4 Carthage 9:38.90 10:48.37 10:42.58 8:12.07 7:08.39 -
26 Rob Waters JR-3 Ripon 9:48.72 11:05.26 8:32.19 6:52.11 7:45.09 -
27 C.J. Lewis SO-2 St. Norbert 9:54.17 8:25.05 8:48.82 7:37.51 8:13.17 -
28 Eric Paulos FR-1 Carroll 9:54.94 9:43.05 9:31.15 11:24.19 11:30.13 -
29 Erlan Wheeler SO-2 Carthage 9:54.97 12:11.82 10:36.62 9:49.02 7:20.28 -
30 Alex Zappa SO-2 Saint Mary's (Minn.) 10:02.05 7:49.60 12:56.65 10:14.10 8:07.66 -
31 Paul White FR-1 Carthage 10:03.80 8:09.08 11:16.26 10:27.96 8:33.23 -
32 Luke Frommelt SR-4 St. Norbert 10:13.80 8:41.73 11:45.87 12:34.98 10:13.80 -
33 Chris Reinhold SO-2 St. Norbert 10:32.69 12:20.25 11:42.29 11:16.98 11:54.94 -
34 Andrew Pierson SO-2 Ripon 10:41.96 12:50.36 13:54.55 10:41.96 8:14.31 -