February 7- 8, 2014
|
UW-Stevens Point-Multi Activity Center - Stevens Point, WI
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Matt Scott SR-4 Wis.-Eau Claire 4:12.66 4:02.56 10
2 Dan Sullivan SR-4 Wis.-Stevens Point 4:17.10 4:50.53 8
3 Michael Evans FR-1 Wis.-Stevens Point 4:17.86 5:01.70 6
4 Adam Moline SO-2 Wis.-Eau Claire 4:18.36 5:33.29 5
5 Erik Rosvold SO-2 Wis.-Eau Claire 4:20.62 4:12.81 4
6 Dennis Haak JR-3 Wis.-Stevens Point 4:23.28 4:18.02 3
7 Tim Metivier   WI Track Club 4:23.60 3:57.24 2
8 Calvin VanRyzin SO-2 Wis.-Stevens Point 4:24.98 3:39.94 1
9 Steven Schimmel SO-2 Wis.-Eau Claire 4:25.42 4:57.27 -
10 Kyle Mills JR-3 Wis.-Stout 4:25.48 4:12.21 -
11 Mike Bushar FR-1 Wis.-Eau Claire 4:25.81 4:25.81 -
12 Matthew Rudquist JR-3 Wis.-Whitewater 4:26.72 5:01.40 -
13 Dane Tyler FR-1 Wis.-Stevens Point 4:26.96 4:40.31 -
14 Matt Mixdorf   WI Track Club 4:30.32 4:03.29 -
15 Cam Blegen   WI Track Club 4:31.50 3:18.20 -
16 Cam Davies SO-2 Lawrence 4:32.71 5:46.35 -
17 Seth Reel Freshman Unattached 4:33.07 3:43.92 -
18 Jacob Brickner FR-1 Wis.-Stout 4:34.42 3:23.07 -
19 Isaac Zarecki   WI Track Club 4:34.90 4:54.15 -
20 Josh Bodnar FR-1 Wis.-Eau Claire 4:36.95 4:42.49 -
21 Mike Mangian SR-4 Lawrence 4:37.34 4:40.12 -
22 Evan Runzheimer FR-1 Wis.-Eau Claire 4:37.65 5:24.85 -
23 Scott Wolter FR-1 Wis.-Whitewater 4:38.18 4:54.87 -
24 Dan Thoresen SR-4 Lawrence 4:38.20 6:01.66 -
25 Kent Miehe SO-2 Wis.-Whitewater 4:39.49 5:24.21 -
26 Joseph Kinscher FR-1 Wis.-Stevens Point 4:39.57 3:54.84 -
27 Wesley Vann SO-2 Wis.-Stevens Point 4:40.16 5:53.01 -
28 Pat Mangan JR-3 Lawrence 4:40.31 5:36.38 -
29 Zach Zimmerman FR-1 Wis.-Stout 4:42.60 3:43.26 -
30 Connor Ahrens SO-2 Wis.-Stout 4:44.19 5:06.93 -
31 Lucas Kopnick Junior Unattached 4:44.75 4:39.06 -
32 Joseph Vergeront   WI Track Club 4:44.90 3:25.13 -
33 Zach Wickham FR-1 Wis.-Stout 4:46.53 4:35.07 -
34 Austin Seeger SO-2 Wis.-Whitewater 4:50.19 4:56.00 -
35 Zachary Schmidt FR-1 Ripon 4:56.81 4:24.16 -
36 Rob Waters JR-3 Ripon 5:08.25 5:11.34 -
37 Andy Geleske FR-1 Lawrence 5:12.49 5:37.49 -
38 Andrew Pierson SO-2 Ripon 5:24.52 6:32.67 -
39 Tim Abendroth SO-2 Edgewood 5:32.25 7:01.96 -
40 Dan Schuchardt SO-2 Edgewood 5:49.65 4:15.25 -
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Matt Scott SR-4 Wis.-Eau Claire 4:12.66 3:52.45 5:28.46 4:30.35 5:13.30 10
2 Dan Sullivan SR-4 Wis.-Stevens Point 4:17.10 4:42.81 5:23.95 3:30.83 4:06.82 8
3 Michael Evans FR-1 Wis.-Stevens Point 4:17.86 3:28.87 5:19.75 3:00.51 4:07.55 6
4 Adam Moline SO-2 Wis.-Eau Claire 4:18.36 3:55.11 3:06.02 4:08.03 3:16.36 5
5 Erik Rosvold SO-2 Wis.-Eau Claire 4:20.62 4:41.47 4:02.38 3:20.68 5:07.54 4
6 Dennis Haak JR-3 Wis.-Stevens Point 4:23.28 5:10.67 5:05.41 4:31.18 4:39.08 3
7 Tim Metivier   WI Track Club 4:23.60 5:18.96 4:10.42 3:49.34 5:16.32 2
8 Calvin VanRyzin SO-2 Wis.-Stevens Point 4:24.98 4:30.28 5:28.58 4:38.23 4:03.79 1
9 Steven Schimmel SO-2 Wis.-Eau Claire 4:25.42 4:57.27 4:38.70 5:13.20 5:45.05 -
13 Dane Tyler FR-1 Wis.-Stevens Point 4:26.96 5:41.71 4:45.65 3:46.92 3:12.22 -
26 Joseph Kinscher FR-1 Wis.-Stevens Point 4:39.57 5:15.92 4:39.57 4:50.76 5:15.92 -
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
10 Kyle Mills JR-3 Wis.-Stout 3:50.97 5:29.20 4:38.76 4:04.25 4:25.48 3:29.73 3:11.15 -
11 Mike Bushar FR-1 Wis.-Eau Claire 4:20.50 3:27.34 4:28.47 3:14.05 4:25.81 4:12.52 4:47.08 -
12 Matthew Rudquist JR-3 Wis.-Whitewater 3:46.72 3:44.05 4:34.73 4:02.72 4:26.72 5:36.07 3:20.04 -
14 Matt Mixdorf   WI Track Club 5:02.76 5:10.87 5:05.47 5:00.06 4:30.32 3:44.37 4:06.00 -
15 Cam Blegen   WI Track Club 4:39.65 4:17.93 3:23.63 4:36.93 4:31.50 5:39.38 5:06.80 -
16 Cam Davies SO-2 Lawrence 4:49.08 5:46.35 5:29.98 5:32.71 4:32.71 3:24.54 4:24.53 -
17 Seth Reel Freshman Unattached 4:19.42 4:19.42 3:54.84 4:27.61 4:33.07 3:33.00 5:41.34 -
18 Jacob Brickner FR-1 Wis.-Stout 4:20.70 5:54.01 5:15.59 5:18.33 4:34.42 3:20.33 4:23.45 -
19 Isaac Zarecki   WI Track Club 4:23.91 5:32.63 4:21.16 3:42.67 4:34.90 4:07.41 5:24.39 -
20 Josh Bodnar FR-1 Wis.-Eau Claire 3:58.18 4:31.42 5:12.96 5:18.50 4:36.95 3:55.41 4:59.11 -
21 Mike Mangian SR-4 Lawrence 6:00.55 4:01.29 3:41.88 4:37.34 4:37.34 5:13.40 4:56.76 -
22 Evan Runzheimer FR-1 Wis.-Eau Claire 4:51.54 4:45.98 3:58.78 4:51.54 4:37.65 3:58.78 4:45.98 -
24 Dan Thoresen SR-4 Lawrence 5:17.15 4:21.51 5:11.59 5:06.02 4:38.20 5:08.81 3:56.47 -
25 Kent Miehe SO-2 Wis.-Whitewater 4:14.34 3:24.03 4:53.47 5:29.80 4:39.49 4:00.37 3:21.24 -
27 Wesley Vann SO-2 Wis.-Stevens Point 4:00.94 5:47.40 4:48.57 5:36.20 4:40.16 4:40.16 3:52.54 -
28 Pat Mangan JR-3 Lawrence 4:03.87 6:01.60 5:22.36 3:24.63 4:40.31 3:16.22 3:52.66 -
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
23 Scott Wolter FR-1 Wis.-Whitewater 3:36.98 4:04.80 4:38.18 -
29 Zach Zimmerman FR-1 Wis.-Stout 6:07.38 3:17.82 4:42.60 -
30 Connor Ahrens SO-2 Wis.-Stout 4:44.19 5:23.98 4:44.19 -
31 Lucas Kopnick Junior Unattached 3:39.26 3:59.19 4:44.75 -
32 Joseph Vergeront   WI Track Club 5:30.49 3:39.38 4:44.90 -
33 Zach Wickham FR-1 Wis.-Stout 3:43.50 3:43.50 4:46.53 -
34 Austin Seeger SO-2 Wis.-Whitewater 6:02.74 4:12.47 4:50.19 -
35 Zachary Schmidt FR-1 Ripon 5:29.46 3:27.77 4:56.81 -
36 Rob Waters JR-3 Ripon 5:45.24 5:29.83 5:08.25 -
37 Andy Geleske FR-1 Lawrence 4:59.99 4:35.00 5:12.49 -
38 Andrew Pierson SO-2 Ripon 5:53.73 6:26.18 5:24.52 -
39 Tim Abendroth SO-2 Edgewood 4:25.80 4:22.48 5:32.25 -
40 Dan Schuchardt SO-2 Edgewood 4:11.75 6:49.09 5:49.65 -