January 31, 2014
|
Washington-Dempsey Indoor - Seattle, WA
|
307m (Flat)

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Isaiah Brandt-Sims Senior Sewell Institute of Speed 21.47 17.82 21.26
2 Quadelle Satterwhite SO-2 Washington 21.64 19.05 17.75
3 Preston Myers SR-4 Southern Utah 21.89 21.46 28.02
4 Kenneth Combs SO-2 Oklahoma Baptist 21.93 24.13 21.93
5 Andrew Brown FR-1 Washington 22.00 24.86 21.12
6 Shaun Murray SR-4 Southern Utah 22.14 18.60 23.25
7 Zac Schlachter SR-4 Seattle U. 22.25 22.92 18.92
8 Michael Kojin FR-1 UC Riverside 22.32 21.65 26.34
9 Nathaniel Schmidt JR-3 Western Washington 22.33 28.59 28.36
10 Travis Marshall SO-2 Washington 22.43 16.38 28.27
11 Andre Washington SR-4 Concordia (Ore.) 22.45 22.68 21.11
12 Arnold Carrillo SO-2 Southern Utah 22.48 20.46 20.69
13 Lucas Strong FR UNAT-Washington 22.53 26.81 17.13
14 Jeff Howard SO-2 Western Oregon 22.85 23.77 24.23
15 Colton Dunn SR-4 Washington 22.86 24.92 24.92
16 Austin Thummel-Gravitt JR-3 Seattle U. 22.89 19.69 28.62
17 Mark Roetcisoender JR-3 Portland 22.95 27.54 23.64
18 Carlos Ortiz FR-1 Concordia (Ore.) 22.97 16.31 21.60
19 Nathaniel van Tuinen SO-2 Western Washington 23.02 17.27 22.33
20 Devin Liebel FR-1 Washington 23.06 28.60 27.21
21 Andrew Kozel FR-1 Washington 23.08 17.08 29.78
22 Eric Tolento SR-4 Concordia (Ore.) 23.11 22.42 28.66
23 David Ferguson JR-3 Seattle Pacific 23.20 25.76 24.60
24 Samuel Engle SR-4 Seattle U. 23.30 25.40 29.36
25 kahlil Dumas SO-2 Portland 23.93 20.11 18.91
26 Trayvon Webster JR-3 Seattle U. 24.05 21.89 23.09
  Matt Anthony SR-4 Washington DNF DNF DNF
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
19 Nathaniel van Tuinen SO-2 Western Washington 23.02
20 Devin Liebel FR-1 Washington 23.06
25 kahlil Dumas SO-2 Portland 23.93
26 Trayvon Webster JR-3 Seattle U. 24.05
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Michael Kojin FR-1 UC Riverside 22.32
18 Carlos Ortiz FR-1 Concordia (Ore.) 22.97
21 Andrew Kozel FR-1 Washington 23.08
24 Samuel Engle SR-4 Seattle U. 23.30
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
9 Nathaniel Schmidt JR-3 Western Washington 29.03 22.33
11 Andre Washington SR-4 Concordia (Ore.) 25.37 22.45
17 Mark Roetcisoender JR-3 Portland 21.35 22.95
22 Eric Tolento SR-4 Concordia (Ore.) 26.35 23.11
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
12 Arnold Carrillo SO-2 Southern Utah 28.10 28.10 22.48
15 Colton Dunn SR-4 Washington 29.26 18.98 22.86
23 David Ferguson JR-3 Seattle Pacific 20.19 23.90 23.20
  Matt Anthony SR-4 Washington DNF DNF DNF
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
10 Travis Marshall SO-2 Washington 22.43 28.49 19.74
13 Lucas Strong FR UNAT-Washington 22.53 28.39 18.93
14 Jeff Howard SO-2 Western Oregon 22.85 24.00 28.34
16 Austin Thummel-Gravitt JR-3 Seattle U. 22.89 26.56 25.18
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Andrew Brown FR-1 Washington 16.28 22.00 16.06 19.58 22.44 26.18
6 Shaun Murray SR-4 Southern Utah 16.39 22.14 18.82 18.60 27.24 24.14
7 Zac Schlachter SR-4 Seattle U. 28.26 22.25 22.03 21.59 20.47 17.14
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Isaiah Brandt-Sims Senior Sewell Institute of Speed 21.47 25.55
2 Quadelle Satterwhite SO-2 Washington 21.64 27.92
3 Preston Myers SR-4 Southern Utah 21.89 19.92
4 Kenneth Combs SO-2 Oklahoma Baptist 21.93 27.64