January 31-February 1, 2014
|
Indiana-Gladstein FH - Bloomington, IN
|
200m (Banked)

Men 3000m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Alex Gold FR Unattached 10:03.71 6:59.11 8:23.92 7:39.02 7:19.06 8:18.93 9:13.82
2 Robert Sandlin SR-4 Bellarmine 7:33.52 10:24.85 6:33.05 7:43.60 10:19.81 8:23.91 10:04.70
3 Patrick Lesiewicz SR-4 Notre Dame 7:40.27 10:57.53 10:06.95 5:54.06 10:37.30 8:25.79 7:09.93
4 Chase Coffey JR-3 Bradley 9:32.99 7:00.87 7:00.87 8:37.22 7:11.01 8:27.07 7:00.87
5 Oscar Medina JR-3 Southern Illinois 7:23.49 6:42.71 6:07.02 9:46.22 6:47.80 8:29.75 7:28.58
6 Luke Miller   Unattached 10:39.65 9:02.43 10:24.30 8:57.31 6:34.03 8:31.72 6:54.50
7 Mitchell Dale SR-4 Olivet Nazarene 8:09.49 11:04.68 8:24.95 9:57.69 7:02.51 8:35.25 9:06.17
8 Joseph Cowlin Freshman Unattached 9:13.46 9:13.46 9:44.50 7:45.53 6:12.42 8:37.25 7:30.01
9 Matthew Kimbrell Senior Human Motor Works T.C. 9:41.50 7:05.74 6:13.82 9:36.30 9:46.69 8:39.19 10:59.38
10 Sam Roudebush SO-2 IUPUI 10:07.68 6:08.76 6:55.51 10:44.04 6:45.12 8:39.38 8:39.38
11 Ronald Milbocker SO-2 Olivet Nazarene 6:50.50 6:34.91 6:03.73 11:10.30 7:16.48 8:39.61 10:13.14
12 Peyton Reed FR-1 IUPUI 10:39.32 8:34.58 8:29.38 10:34.12 8:08.59 8:39.77 7:42.60
13 Patrick Campbell FR-1 Bradley 8:16.12 6:31.68 7:39.57 10:52.79 9:44.90 8:42.23 6:52.57
14 Corey Zielinski JR-3 Xavier (Ohio) 10:27.58 6:27.01 6:21.78 6:21.78 9:40.51 8:42.98 8:27.29
15 Alex Campanella FR-1 DePaul 8:11.73 8:53.58 8:58.81 8:48.35 8:27.42 8:43.11 6:27.11
16 Michael Bianchina FR-1 Bradley 6:22.61 7:51.71 10:39.43 8:38.88 7:35.99 8:44.12 6:27.85
17 Ethan Gallagher SR-4 Olivet Nazarene 6:55.57 11:18.58 8:51.29 8:09.21 8:24.99 8:46.03 9:43.90
18 Arturs Bareikis   FR Elite T.C. 6:13.85 9:23.41 6:08.59 6:55.98 8:57.09 8:46.55 8:20.23
19 Sam Meredith SO-2 Cumberlands 8:21.76 10:02.11 6:15.00 6:41.41 10:12.67 8:48.16 7:07.81
20 Marc Maton FR-1 SE Missouri 7:55.59 11:11.11 8:37.87 6:15.19 11:26.96 8:48.43 8:22.01
21 Alex Thornburg SR-4 Loyola (Ill.) 10:40.40 10:19.23 7:19.28 10:35.10 6:15.77 8:49.25 6:58.11
22 Scott Milling FR-1 Notre Dame 10:08.34 6:50.90 9:47.00 9:41.66 7:01.57 8:53.63 9:09.64
23 Logan Hambrock FR-1 Indiana State 8:49.27 10:48.09 6:28.85 10:53.49 10:21.08 9:00.07 11:31.29
24 Chandler Diffee FR-1 Loyola (Ill.) 8:41.04 11:40.15 8:51.90 8:24.76 10:18.74 9:02.75 9:24.46
25 Daniel Swem FR-1 Indiana State 9:13.40 6:50.94 6:45.46 7:51.22 6:23.55 9:07.92 8:18.61
26 Sam Beal FR-1 Cumberlands 10:52.75 11:20.18 6:56.89 8:57.56 11:25.67 9:08.53 10:41.78
27 Austin stewart FR Unattached 9:36.68 7:56.87 11:10.95 7:18.06 9:25.59 9:14.50 10:43.22
28 Luke Lindsley JR-3 Arkansas State 6:39.70 6:45.26 8:30.73 9:20.70 8:19.63 9:15.14 11:28.38
29 Mark Talarico FR-1 Arkansas State 12:41.90 6:50.25 12:12.59 12:36.03 8:24.02 9:46.07 10:32.96
  Jimmy Charles JR-3 Indiana State NT NT NT NT NT NT NT
Men 3000m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Alex Gold FR Unattached 8:18.93 6:59.11
2 Robert Sandlin SR-4 Bellarmine 8:23.91 7:28.48
3 Patrick Lesiewicz SR-4 Notre Dame 8:25.79 7:45.33
4 Chase Coffey JR-3 Bradley 8:27.07 8:01.72
5 Oscar Medina JR-3 Southern Illinois 8:29.75 9:36.02
6 Luke Miller   Unattached 8:31.72 10:03.83
7 Mitchell Dale SR-4 Olivet Nazarene 8:35.25 10:49.22
9 Matthew Kimbrell Senior Human Motor Works T.C. 8:39.19 6:44.97
12 Peyton Reed FR-1 IUPUI 8:39.77 9:21.36
13 Patrick Campbell FR-1 Bradley 8:42.23 7:39.57
17 Ethan Gallagher SR-4 Olivet Nazarene 8:46.03 7:48.17
Men 3000m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Joseph Cowlin Freshman Unattached 9:54.84 8:37.25
10 Sam Roudebush SO-2 IUPUI 9:20.93 8:39.38
11 Ronald Milbocker SO-2 Olivet Nazarene 10:59.91 8:39.61
14 Corey Zielinski JR-3 Xavier (Ohio) 7:35.00 8:42.98
15 Alex Campanella FR-1 DePaul 10:27.74 8:43.11
16 Michael Bianchina FR-1 Bradley 8:17.92 8:44.12
18 Arturs Bareikis   FR Elite T.C. 11:08.72 8:46.55
19 Sam Meredith SO-2 Cumberlands 6:41.41 8:48.16
20 Marc Maton FR-1 SE Missouri 6:36.33 8:48.43
21 Alex Thornburg SR-4 Loyola (Ill.) 10:24.52 8:49.25
22 Scott Milling FR-1 Notre Dame 6:29.55 8:53.63
23 Logan Hambrock FR-1 Indiana State 7:39.06 9:00.07
24 Chandler Diffee FR-1 Loyola (Ill.) 8:46.47 9:02.75
25 Daniel Swem FR-1 Indiana State 7:07.38 9:07.92
26 Sam Beal FR-1 Cumberlands 7:46.25 9:08.53
27 Austin stewart FR Unattached 10:54.31 9:14.50
28 Luke Lindsley JR-3 Arkansas State 7:24.12 9:15.14
29 Mark Talarico FR-1 Arkansas State 11:02.26 9:46.07
  Jimmy Charles JR-3 Indiana State NT NT