April 11-13, 2013
|
Tennessee - Knoxville, TN

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Matt McKenna SO-2 Wisconsin 15:02.80 14:36.50 14:01.44 12:33.79
2 Jacob Erschen SO-2 Wisconsin 15:41.49 14:39.89 17:09.48 13:03.11
3 Shadrack Matelong FR-1 Mid. Tenn. State 11:53.78 14:41.20 12:20.21 18:30.32
4 Daniel Garleb JR-3 Miami (Ohio) 12:03.06 14:41.78 13:40.06 10:52.52
5 Hank Geer SR-4 Xavier (Ohio) 11:28.57 14:42.78 10:35.61 18:41.13
6 Chris Bodary SR-4 Tennessee 18:23.37 14:49.81 18:58.96 16:36.59
7 Zach Elliott SR-4 Morehead State 10:32.39 14:50.68 18:42.26 15:53.03
8 Taylor Head FR-1 Indiana State 11:59.06 14:58.82 13:37.93 12:26.02
9 Adams Ronnoh JR-3 Eastern Kentucky 16:15.35 15:03.10 12:47.64 11:44.42
10 Jesse Moreno FR-1 Morehead State 11:28.22 15:05.55 17:48.55 13:35.00
11 Jake Rainey JR-3 Tennessee 18:47.65 15:09.39 19:33.12 18:02.18
12 Max Runia Sophomore Unattached 18:53.13 15:13.81 19:20.54 18:25.71
13 Sean Duffy JR-3 East Tenn. St. 17:03.75 15:14.06 15:50.63 13:15.24
14 Chase Ratliff JR-3 Morehead State 10:53.47 15:20.37 16:34.00 11:48.69
15 Joel Johnston FR-1 Bryan 17:00.30 15:36.05 18:33.90 15:26.69
16 Tim Sigmon FR-1 Bryan 16:04.34 15:36.25 12:38.37 16:32.43
17 Shane Brown FR-1 SE Missouri 14:12.81 15:37.15 18:25.84 15:46.53
18 Kyle Burton JR-3 Eastern Kentucky 12:29.99 15:37.48 17:58.11 12:29.99
19 Jack Little   Unattached 18:39.37 15:40.64 19:07.58 12:32.52
20 Louie Glotfelty SO-2 Wis.-Milwaukee 19:10.60 15:43.11 12:25.06 11:09.61
21 Timothy Budic   Laugh Last Racing 19:21.38 15:44.21 18:15.29 16:12.54
22 Matt Kuhn SO-2 Northern Kentucky 15:50.12 15:50.12 18:50.65 18:50.65
23 Cameron Trinh SO-2 Eastern Michigan 17:56.27 15:52.45 12:51.49 19:02.94
24 Wes Bradshaw FR-1 Rend Lake 15:07.07 15:54.81 12:24.76 13:41.14
25 Peter Migun SR-4 Eastern Kentucky 14:30.66 15:56.77 13:14.12 18:29.86
26 John Young FR-1 East Carolina 19:11.68 15:59.73 19:21.28 15:50.14
27 Camden Perez FR-1 Lee (Tenn.) 15:03.01 16:32.31 19:40.85 18:41.31
  Rob Finnerty SR-4 Wisconsin NT NT NT NT
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Matt McKenna SO-2 Wisconsin 13:26.38 16:30.45 15:37.86 15:55.39 14:36.50 18:15.63 18:33.16
2 Jacob Erschen SO-2 Wisconsin 14:13.50 15:59.08 10:59.92 12:10.31 14:39.89 13:38.30 13:38.30
3 Shadrack Matelong FR-1 Mid. Tenn. State 15:34.08 11:27.34 13:30.71 11:44.96 14:41.20 17:46.26 18:30.32
4 Daniel Garleb JR-3 Miami (Ohio) 11:01.34 12:38.33 12:03.06 15:25.87 14:41.78 17:20.50 14:32.97
5 Hank Geer SR-4 Xavier (Ohio) 16:46.37 14:51.61 13:58.65 18:32.31 14:42.78 16:28.72 18:58.79
6 Chris Bodary SR-4 Tennessee 16:01.00 13:03.04 18:32.27 18:58.96 14:49.81 15:52.10 10:58.46
7 Zach Elliott SR-4 Morehead State 14:15.06 12:19.27 15:44.12 12:28.18 14:50.68 12:19.27 11:25.83
8 Taylor Head FR-1 Indiana State 17:40.61 13:28.94 15:25.79 19:10.49 14:58.82 11:50.07 14:04.89
9 Adams Ronnoh JR-3 Eastern Kentucky 17:27.60 16:15.35 13:50.86 16:15.35 15:03.10 13:14.73 16:42.45
10 Jesse Moreno FR-1 Morehead State 18:33.83 16:36.11 14:38.39 12:58.78 15:05.55 10:33.89 11:37.28
11 Jake Rainey JR-3 Tennessee 19:42.21 11:58.42 14:23.92 12:25.70 15:09.39 16:13.05 16:22.15
13 Sean Duffy JR-3 East Tenn. St. 16:45.47 12:11.25 19:30.00 14:28.36 15:14.06 10:48.99 12:47.81
23 Cameron Trinh SO-2 Eastern Michigan 11:16.24 15:23.88 17:37.22 11:16.24 15:52.45 15:33.41 12:13.39
  Rob Finnerty SR-4 Wisconsin NT NT NT NT NT NT NT
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
12 Max Runia Sophomore Unattached 19:38.82 15:13.81 11:25.36 17:30.89
14 Chase Ratliff JR-3 Morehead State 16:43.21 15:20.37 17:38.43 13:02.32
15 Joel Johnston FR-1 Bryan 12:10.12 15:36.05 16:32.22 19:11.35
16 Tim Sigmon FR-1 Bryan 14:02.63 15:36.25 11:32.83 13:25.18
17 Shane Brown FR-1 SE Missouri 15:27.78 15:37.15 11:42.87 19:03.33
18 Kyle Burton JR-3 Eastern Kentucky 18:07.48 15:37.48 13:07.49 20:18.73
19 Jack Little   Unattached 12:41.92 15:40.64 19:26.40 15:12.42
20 Louie Glotfelty SO-2 Wis.-Milwaukee 19:48.32 15:43.11 13:40.51 11:09.61
21 Timothy Budic   Laugh Last Racing 15:34.77 15:44.21 17:46.96 18:15.29
22 Matt Kuhn SO-2 Northern Kentucky 14:43.62 15:50.12 12:59.10 11:52.59
24 Wes Bradshaw FR-1 Rend Lake 17:58.94 15:54.81 20:31.71 20:12.61
25 Peter Migun SR-4 Eastern Kentucky 16:35.04 15:56.77 18:01.15 19:36.83
26 John Young FR-1 East Carolina 15:59.73 15:59.73 16:38.12 11:50.20
27 Camden Perez FR-1 Lee (Tenn.) 15:03.01 16:32.31 13:03.93 18:51.24