May 10-11, 2013
|
Georgia Tech-George C. Griffin Track - Atlanta, GA

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 O'Neal Wanliss SO-2 North Carolina 1:48.28
2 Zack Fanelty SO-2 Georgia Tech 1:48.75
3 Brandon Hazouri FR-1 Samford 1:49.00
4 Darrin Gibson SR-4 Florida State 1:49.03
5 Cole Jackob JR-3 Georgia Tech 1:49.36
6 Brandon Lasater SO-2 Georgia Tech 1:50.32
7 Ayrton Azcue SR-4 Clayton State 1:50.46
8 Chris Miedema JR-3 DePaul 1:50.49
9 Sorone Batiste SO-2 Prairie View 1:50.68
10 Jeremy Greenwald SO-2 Georgia Tech 1:50.69
11 Nathan Hendershot   unattached 1:50.94
12 Blaise Binns FR-1 Alabama-Huntsville 1:51.23
13 Stephen Pifer   unattached 1:51.24
14 Erick Kigen JR-3 Belmont 1:51.27
15 Nat Estes SO-2 Georgia Tech 1:51.37
16 Eric Ramsay   unattached 1:52.42
17 Alec Clifford JR-3 Georgia Tech 1:52.68
18 Benjamin Edmondson SR-4 Southern 1:53.50
19 Tristan Perignon JR-3 Limestone 1:53.53
20 Karlton Mitchell SR-4 Morehouse 1:53.70
21 Layton Dorsett JR-3 Samford 1:53.81
22 Jermaine Redmond JR-3 Fort Valley State 1:54.27
23 Steven Dennig JR-3 Tampa 1:54.41
24 Nico Metzler FR-1 Georgia Tech 1:54.50
25 Joseph Keitt SO-2 Coastal Carolina 1:54.51
26 Matthew Agard JR-3 Arkansas-Pine Bluff 1:54.58
27 Cameron Reid JR-3 Georgia Tech 1:54.76
28 Joseph Stowe SR-4 Georgia Tech 1:54.77
29 Eric Kieffer SR-4 Webber 1:55.05
30 William Matheson JR-3 Emory 1:56.18
31 Albert Murrey JR-3 Albany State 1:56.92
32 Eamonn Kichuk FR-1 Belmont 1:57.50
33 Alec Hernandez SO-2 Embry-Riddle 2:01.27
  John Minen   unattached NT
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 O'Neal Wanliss SO-2 North Carolina 1:48.28 2:20.77 1:48.28
2 Zack Fanelty SO-2 Georgia Tech 1:59.63 1:32.44 1:48.75
3 Brandon Hazouri FR-1 Samford 1:47.91 1:34.83 1:49.00
4 Darrin Gibson SR-4 Florida State 1:25.05 1:46.85 1:49.03
5 Cole Jackob JR-3 Georgia Tech 1:22.02 2:22.17 1:49.36
6 Brandon Lasater SO-2 Georgia Tech 1:56.94 2:23.42 1:50.32
9 Sorone Batiste SO-2 Prairie View 1:24.12 1:54.00 1:50.68
21 Layton Dorsett JR-3 Samford 2:02.92 1:59.50 1:53.81
  John Minen   unattached NT NT NT
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Ayrton Azcue SR-4 Clayton State 1:50.46
8 Chris Miedema JR-3 DePaul 1:50.49
10 Jeremy Greenwald SO-2 Georgia Tech 1:50.69
11 Nathan Hendershot   unattached 1:50.94
12 Blaise Binns FR-1 Alabama-Huntsville 1:51.23
13 Stephen Pifer   unattached 1:51.24
14 Erick Kigen JR-3 Belmont 1:51.27
31 Albert Murrey JR-3 Albany State 1:56.92
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
15 Nat Estes SO-2 Georgia Tech 1:30.21 1:51.37 2:19.22
16 Eric Ramsay   unattached 2:18.28 1:52.42 2:19.40
17 Alec Clifford JR-3 Georgia Tech 2:00.57 1:52.68 2:21.98
18 Benjamin Edmondson SR-4 Southern 2:11.66 1:53.50 2:08.26
19 Tristan Perignon JR-3 Limestone 1:59.21 1:53.53 1:28.56
27 Cameron Reid JR-3 Georgia Tech 1:31.81 1:54.76 2:16.57
28 Joseph Stowe SR-4 Georgia Tech 1:57.07 1:54.77 2:13.14
32 Eamonn Kichuk FR-1 Belmont 1:57.50 1:57.50 1:57.50
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
20 Karlton Mitchell SR-4 Morehouse 1:37.79 1:30.96 1:53.70 1:26.42
22 Jermaine Redmond JR-3 Fort Valley State 1:30.28 1:45.13 1:54.27 2:09.13
23 Steven Dennig JR-3 Tampa 1:30.39 1:48.69 1:54.41 2:08.14
24 Nico Metzler FR-1 Georgia Tech 1:22.44 1:48.78 1:54.50 1:39.62
25 Joseph Keitt SO-2 Coastal Carolina 2:27.72 1:43.06 1:54.51 2:07.11
26 Matthew Agard JR-3 Arkansas-Pine Bluff 2:11.77 2:22.08 1:54.58 2:25.52
29 Eric Kieffer SR-4 Webber 2:22.67 1:45.85 1:55.05 1:52.75
30 William Matheson JR-3 Emory 2:15.93 2:29.88 1:56.18 2:08.96
33 Alec Hernandez SO-2 Embry-Riddle 2:24.32 2:37.66 2:01.27 2:21.89