April 6, 2013
|
Susquehanna University - Selinsgrove, PA

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ashley West FR-1 Susquehanna 2:29.02 2:31.75 2:22.18 2:16.71 2:00.31
2 Marina Orrson SR-4 Misericordia 2:49.41 2:37.02 2:27.38 2:17.73 1:43.30
3 Bridget Comiskey JR-3 Misericordia 2:58.67 2:30.75 2:19.58 2:19.58 2:14.00
4 Lauren Bond SR-4 Bloomsburg 2:43.81 2:35.34 2:16.98 2:21.21 1:43.09
5 Lauren Lehman SO-2 Bloomsburg 2:38.70 1:47.74 2:47.43 2:25.59 1:44.83
6 Katie Filemyr SR-4 Bloomsburg 2:00.25 1:45.40 2:25.49 2:28.45 2:44.78
7 Kate Dodds SO-2 Bloomsburg 2:28.58 2:13.58 2:07.57 2:30.08 2:16.58
8 Bianca Bolton FR-1 Misericordia 2:48.34 2:19.78 2:45.33 2:30.30 3:09.38
9 Alexa Yoder SO-2 Misericordia 2:05.38 1:50.28 3:08.83 2:31.06 2:15.96
10 Michelle Kraske SR-4 Susquehanna 2:42.57 2:47.13 1:53.95 2:31.93 2:27.38
11 Alicia Stavitzski FR-1 Misericordia 2:03.29 2:37.20 1:47.88 2:34.11 2:57.23
12 Shannon Galvin JR-3 Susquehanna 2:51.60 2:29.15 2:56.41 2:40.37 2:40.37
13 Sharon O'Reilly   Unattached 3:11.07 3:07.83 3:17.55 2:41.92 3:01.35
14 Bridget McDermott JR-3 Bloomsburg 3:00.16 2:20.49 3:10.08 2:45.28 3:29.91
15 Giles Katherine JR-3 Gallaudet 2:15.67 3:02.00 2:30.56 2:45.45 2:52.07
16 Allison Alexander FR-1 Misericordia 3:23.79 2:49.82 3:11.90 2:49.82 2:27.75
17 Radoslava Slavavo JR-3 Gallaudet 2:41.51 2:41.51 3:42.08 3:03.53 2:47.02
18 Rachel Young SO-2 Gallaudet 4:00.31 3:47.17 3:20.89 3:07.74 3:50.92
19 Lisa Van Der Mark FR-1 Gallaudet 3:12.24 3:20.33 3:38.54 3:22.35 3:08.19
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
7 Kate Dodds SO-2 Bloomsburg 2:30.08 2:22.58 1:51.06 2:19.58
10 Michelle Kraske SR-4 Susquehanna 2:31.93 2:21.30 3:08.40 2:45.61
11 Alicia Stavitzski FR-1 Misericordia 2:34.11 3:18.81 2:00.21 2:37.20
12 Shannon Galvin JR-3 Susquehanna 2:40.37 3:15.66 2:45.19 2:08.30
14 Bridget McDermott JR-3 Bloomsburg 2:45.28 2:32.06 2:48.59 2:43.63
16 Allison Alexander FR-1 Misericordia 2:49.82 2:54.92 3:35.68 2:54.92
17 Radoslava Slavavo JR-3 Gallaudet 3:03.53 3:51.25 3:16.38 3:36.57
18 Rachel Young SO-2 Gallaudet 3:07.74 3:49.05 3:03.99 2:28.32
19 Lisa Van Der Mark FR-1 Gallaudet 3:22.35 3:04.14 3:14.26 3:10.21
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Ashley West FR-1 Susquehanna 2:04.41 2:56.36 2:16.71 1:45.27 1:45.27
2 Marina Orrson SR-4 Misericordia 1:59.83 1:47.43 2:17.73 2:05.34 1:48.81
3 Bridget Comiskey JR-3 Misericordia 2:01.44 3:01.46 2:19.58 2:58.67 1:53.06
4 Lauren Bond SR-4 Bloomsburg 2:50.87 2:28.27 2:21.21 2:29.69 2:14.15
5 Lauren Lehman SO-2 Bloomsburg 2:50.34 1:50.65 2:25.59 1:52.11 2:35.79
6 Katie Filemyr SR-4 Bloomsburg 2:24.00 1:55.80 2:28.45 2:13.61 1:52.83
8 Bianca Bolton FR-1 Misericordia 3:01.87 3:06.38 2:30.30 1:45.21 2:15.27
9 Alexa Yoder SO-2 Misericordia 2:28.04 2:00.85 2:31.06 2:28.04 1:54.81
13 Sharon O'Reilly   Unattached 3:28.88 3:28.88 2:41.92 1:56.59 2:16.02
15 Giles Katherine JR-3 Gallaudet 2:43.80 2:25.60 2:45.45 2:22.29 3:02.00