April 6, 2013
|
Wofford - Spartanburg, SC

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Niki Klasnic SR-4 Wofford 4:48.42 10
2 Alissa Williams SO-2 Wofford 4:55.06 8
3 Hannah Smith SO-2 Emory 4:56.06 6
4 Hannah Reese SR-4 Carson-Newman 4:57.35 5
5 Landry Loving FR-1 Tennessee Tech 5:06.48 4
6 Catie Byrd Freshman UNAT-Spartanburg Methodis 5:08.31 3
7 Annakay Edwards JR-3 Livingstone 5:10.03 2
8 Brittany Lawson SR-4 Limestone 5:20.19 1
9 Sanley Richemond FR-1 Clark Atlanta 5:21.79 -
10 Kendale Caldwell SO-2 Tennessee Tech 5:22.08 -
11 Audrey Sizemore FR-1 Queens (N.C.) 5:25.95 -
12 Markeshia Woodson JR-3 Clark Atlanta 5:28.85 -
13 Elizabeth Klapmeyer FR-1 Mars Hill 5:30.75 -
14 Casey McDowell FR-1 Brevard 5:30.82 -
15 Alyssa Sale FR-1 Brenau 5:33.08 -
16 Ana Lopera JR-3 Brenau 5:34.23 -
17 Brittany Aikens SO-2 Brenau 5:34.36 -
18 corinne schmidt SO-2 North Greenville 5:36.58 -
19 Daniellle Metz   UNAT-Mars Hill 5:38.05 -
20 Raven Wamer SO-2 North Greenville 5:38.24 -
21 Emily Montgomery FR-1 Limestone 5:39.05 -
22 Courtney Hedgecock JR-3 Salem 5:39.37 -
23 Ashley Lowe FR-1 Brevard 5:48.19 -
24 Rachel Cooley FR-1 Wofford 5:50.22 -
25 Michelle Lackey FR-1 Limestone 5:51.55 -
26 Tyana Luna FR-1 Brenau 5:51.76 -
27 Jessica Buckley JR-3 Limestone 5:55.08 -
28 Shelby Robinson FR-1 Mars Hill 6:00.85 -
29 Nekesha Whitaker SR-4 Clark Atlanta 6:04.25 -
30 Anje Kidd SO-2 Mars Hill 6:06.50 -
31 Tali Schroeder SO-2 Salem 6:09.57 -
32 Brooke Alexander SO-2 Montreat 6:30.47 -
33 Audrey Wierda FR-1 Salem 6:32.86 -
34 Ashley Manuel JR-3 Clark Atlanta 6:55.77 -
35 Diana Terrell   UNAT-Newberry 6:57.86 -
36 Tara Wynn SO-2 Livingstone 7:32.15 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Niki Klasnic SR-4 Wofford 4:48.42 4:02.28 6:00.53 5:11.50 3:21.90 10
2 Alissa Williams SO-2 Wofford 4:55.06 5:21.62 5:54.08 3:26.55 4:10.81 8
3 Hannah Smith SO-2 Emory 4:56.06 5:34.55 4:44.22 3:33.17 5:46.39 6
4 Hannah Reese SR-4 Carson-Newman 4:57.35 4:42.49 5:50.88 5:18.17 6:08.72 5
6 Catie Byrd Freshman UNAT-Spartanburg Methodis 5:08.31 5:26.81 4:37.48 4:55.98 5:02.15 3
7 Annakay Edwards JR-3 Livingstone 5:10.03 4:35.93 4:08.03 5:19.33 5:47.24 2
10 Kendale Caldwell SO-2 Tennessee Tech 5:22.08 3:55.12 6:29.72 4:04.78 3:51.90 -
11 Audrey Sizemore FR-1 Queens (N.C.) 5:25.95 3:51.43 3:48.17 4:20.76 4:17.50 -
12 Markeshia Woodson JR-3 Clark Atlanta 5:28.85 4:00.06 4:55.97 4:42.82 5:18.99 -
15 Alyssa Sale FR-1 Brenau 5:33.08 6:59.68 5:19.76 3:56.49 6:13.05 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
5 Landry Loving FR-1 Tennessee Tech 3:49.86 6:20.04 5:06.48 4
8 Brittany Lawson SR-4 Limestone 6:49.85 5:55.41 5:20.19 1
9 Sanley Richemond FR-1 Clark Atlanta 5:02.49 6:48.68 5:21.79 -
14 Casey McDowell FR-1 Brevard 5:27.52 4:14.74 5:30.82 -
16 Ana Lopera JR-3 Brenau 4:37.41 4:40.76 5:34.23 -
17 Brittany Aikens SO-2 Brenau 6:54.61 5:20.99 5:34.36 -
18 corinne schmidt SO-2 North Greenville 4:39.37 6:43.90 5:36.58 -
19 Daniellle Metz   UNAT-Mars Hill 6:11.86 4:57.49 5:38.05 -
22 Courtney Hedgecock JR-3 Salem 5:22.41 7:17.79 5:39.37 -
26 Tyana Luna FR-1 Brenau 5:48.25 7:09.15 5:51.76 -
30 Anje Kidd SO-2 Mars Hill 6:32.16 7:49.12 6:06.50 -
32 Brooke Alexander SO-2 Montreat 6:42.19 7:56.38 6:30.47 -
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
13 Elizabeth Klapmeyer FR-1 Mars Hill 3:51.53 6:53.44 4:04.76 5:30.75 4:31.22 4:51.06 -
20 Raven Wamer SO-2 North Greenville 7:02.80 7:16.33 4:13.68 5:38.24 6:28.98 6:39.13 -
21 Emily Montgomery FR-1 Limestone 4:44.81 5:11.93 7:13.99 5:39.05 6:57.04 5:11.93 -
23 Ashley Lowe FR-1 Brevard 5:55.16 6:54.35 6:23.01 5:48.19 7:25.69 6:09.09 -
24 Rachel Cooley FR-1 Wofford 4:12.16 7:21.28 6:49.76 5:50.22 6:18.24 5:01.19 -
25 Michelle Lackey FR-1 Limestone 4:34.21 7:15.93 5:37.49 5:51.55 6:19.68 6:09.13 -
27 Jessica Buckley JR-3 Limestone 7:16.75 4:58.27 6:16.39 5:55.08 7:34.51 7:27.40 -
28 Shelby Robinson FR-1 Mars Hill 4:30.64 6:22.51 6:47.76 6:00.85 4:45.08 6:40.55 -
29 Nekesha Whitaker SR-4 Clark Atlanta 6:07.90 4:25.91 5:24.19 6:04.25 5:31.47 5:20.54 -
31 Tali Schroeder SO-2 Salem 5:43.70 7:27.18 5:40.01 6:09.57 7:38.27 7:12.40 -
33 Audrey Wierda FR-1 Salem 6:28.94 4:50.72 6:01.44 6:32.86 7:23.94 4:54.65 -
34 Ashley Manuel JR-3 Clark Atlanta 8:39.72 7:29.04 8:14.77 6:55.77 4:51.04 5:53.41 -
35 Diana Terrell   UNAT-Newberry 7:39.65 8:08.90 5:46.83 6:57.86 5:59.36 8:13.08 -
36 Tara Wynn SO-2 Livingstone 6:19.81 9:29.71 6:10.77 7:32.15 7:36.68 9:47.80 -