March 14-15, 2013
|
South Florida - Tampa, FL

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Monroe Kearns SR-4 Rutgers 1:39.43 1:54.28
2 Otniel Teixeira FR-1 South Florida 2:02.50 1:54.48
3 Zach Kish SO-2 NYU 1:34.05 1:56.11
4 Alex Hoffman FR-1 South Florida 2:29.87 1:57.08
5 Anton Rice FR-1 Marquette 2:13.17 1:57.85
6 Steven Dennig JR-3 Tampa 1:52.25 1:58.15
7 David Brew JR-3 Wooster 1:47.08 1:58.97
8 Miles Kilgore JR-3 Kentucky 2:20.73 1:59.26
9 Alec Hernandez SO-2 Embry-Riddle 2:35.82 1:59.86
10 Max Avila FR-1 NYU 1:42.22 2:00.25
11 Gus Fuguitt SR-4 Wooster 2:03.01 2:00.59
12 Dalton L'Heureux SO-2 Embry-Riddle 2:20.19 2:00.85
13 Austin Ethridge FR-1 Chattanooga 1:25.41 2:02.01
14 Jamin Mays FR-1 Embry-Riddle 1:35.21 2:02.06
15 Joshua Morrison FR-1 Tampa 2:14.81 2:02.55
16 Tom Donegan SO-2 NYU 2:09.10 2:04.13
17 Eddie Cruz-Desintonio FR-1 NYU 2:06.77 2:04.28
18 Jonathon Bermudez Sophomore Unattached 2:32.93 2:04.33
19 Ryan Larson FR-1 Embry-Riddle 1:51.96 2:04.39
20 Justin Turlip SO-2 NYU 1:39.99 2:04.98
21 jayren barginere Freshman Unattached 2:35.36 2:05.29
22 Jonathon Brasch SR-4 Embry-Riddle 2:23.46 2:05.84
23 Palmer Lintz FR-1 Embry-Riddle 2:09.20 2:06.66
24 Lincoln Plews SO-2 Wooster 1:52.00 2:08.73
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Monroe Kearns SR-4 Rutgers 1:30.29 1:30.29 1:54.28
2 Otniel Teixeira FR-1 South Florida 1:43.04 2:03.64 1:54.48
3 Zach Kish SO-2 NYU 2:30.95 1:41.02 1:56.11
4 Alex Hoffman FR-1 South Florida 1:31.33 1:36.01 1:57.08
5 Anton Rice FR-1 Marquette 1:27.21 2:24.96 1:57.85
8 Miles Kilgore JR-3 Kentucky 2:20.73 2:08.80 1:59.26
14 Jamin Mays FR-1 Embry-Riddle 1:58.40 2:21.59 2:02.06
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Steven Dennig JR-3 Tampa 1:28.62 1:25.07 1:25.07 1:58.15 2:02.88 2:06.42
7 David Brew JR-3 Wooster 1:29.23 2:25.15 1:36.37 1:58.97 1:42.32 1:30.42
9 Alec Hernandez SO-2 Embry-Riddle 1:28.70 1:43.08 1:31.10 1:59.86 1:57.47 2:03.46
10 Max Avila FR-1 NYU 2:30.32 1:47.03 2:20.70 2:00.25 2:27.91 2:26.71
15 Joshua Morrison FR-1 Tampa 2:24.61 2:00.10 2:29.52 2:02.55 1:39.27 1:29.47
21 jayren barginere Freshman Unattached 2:09.05 1:42.74 2:15.32 2:05.29 1:51.51 2:02.79
22 Jonathon Brasch SR-4 Embry-Riddle 1:41.93 2:29.75 2:41.08 2:05.84 2:05.84 2:04.59
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Gus Fuguitt SR-4 Wooster 2:00.59
12 Dalton L'Heureux SO-2 Embry-Riddle 2:00.85
13 Austin Ethridge FR-1 Chattanooga 2:02.01
16 Tom Donegan SO-2 NYU 2:04.13
17 Eddie Cruz-Desintonio FR-1 NYU 2:04.28
18 Jonathon Bermudez Sophomore Unattached 2:04.33
19 Ryan Larson FR-1 Embry-Riddle 2:04.39
20 Justin Turlip SO-2 NYU 2:04.98
23 Palmer Lintz FR-1 Embry-Riddle 2:06.66
24 Lincoln Plews SO-2 Wooster 2:08.73