March 8, 2013
|
South Florida - Tampa, FL

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Chris Yanichko   Florida Southern 8:43.56 10:17.80 6:58.85 7:30.27
2 Charles Toledo SR-4 Tampa 8:46.10 10:41.85 8:40.84 8:51.37
3 Timo Kilp JR-3 Nova Southeastern 8:46.39 10:31.67 8:14.81 7:59.02
4 David Tomchinsky   Florida Southern 8:47.45 7:28.34 6:25.04 7:49.43
5 Tory Webb SR-4 Tampa 8:51.49 6:12.05 8:24.92 10:05.90
6 Peter Licari FR-1 Tampa 8:54.52 6:51.58 6:46.24 7:45.04
7 Denny Lydon JR-3 PSU-Behrend 8:54.85 10:36.48 7:18.58 7:29.28
8 Ezekiel Zauner JR-3 Florida Tech 8:56.67 11:32.31 6:47.87 11:37.67
9 Mike Zwijacz SR-4 Tampa 8:57.47 11:01.09 6:53.86 7:47.60
10 Michael Babinec FR-1 South Florida 9:01.25 7:40.07 6:56.77 10:33.27
11 Ryan Stafford Freshman Unattached 9:02.01 8:29.49 9:34.53 7:08.19
12 Long Tran JR-3 Nova Southeastern 9:02.31 10:39.93 6:30.47 6:25.04
13 Rafael Lohner FR-1 Saint Leo 9:06.39 11:17.53 11:33.92 9:17.32
14 Zach Hall   Florida Southern 9:12.53 10:46.46 9:45.69 11:36.19
15 Geremy DeWitt SO-2 Tampa 9:16.27 10:06.34 6:46.08 9:55.21
16 Nico Crecco SR-4 Nova Southeastern 9:22.55 10:35.69 9:00.05 10:18.81
17 Jason Zabelsky SO-2 PSU-Behrend 9:23.02 11:10.00 10:30.59 8:32.35
18 Brandon Scott   Unattached 9:23.33 7:41.93 11:55.43 10:14.03
19 Jordan Halleib FR-1 Florida Tech 9:25.34 9:19.69 12:14.95 8:57.08
20 Michael Leone SR-4 Tampa 9:26.81 11:20.18 10:46.17 6:48.11
21 Eric Dirth SR-4 Saint Leo 9:31.99 12:17.87 10:40.63 11:14.95
22 Brian Haynes JR-3 Saint Leo 9:47.91 9:42.03 8:31.49 12:32.53
23 Kyle Taylor SR-4 Tampa 9:55.95 7:21.01 11:13.43 11:13.43
24 Logan Selzer Sophomore Florida Southern 9:57.78 11:09.52 12:33.21 7:22.36
25 Josh Sibbald FR-1 PSU-Behrend 10:00.29 7:30.22 12:00.35 8:12.24
26 Andrew Coull Sophomore Florida Southern 10:03.50 11:52.13 11:34.03 12:22.31
27 Dante Westwood SO-2 Webber 10:26.84 10:01.77 9:49.23 7:37.60
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Chris Yanichko   Florida Southern 8:01.68 8:43.56 10:28.28 11:04.93
2 Charles Toledo SR-4 Tampa 7:48.23 8:46.10 10:36.59 9:07.15
3 Timo Kilp JR-3 Nova Southeastern 10:36.94 8:46.39 8:09.55 8:41.13
4 David Tomchinsky   Florida Southern 6:46.14 8:47.45 7:44.16 10:32.94
5 Tory Webb SR-4 Tampa 8:08.97 8:51.49 9:07.44 9:12.75
6 Peter Licari FR-1 Tampa 8:38.49 8:54.52 10:46.77 7:07.62
7 Denny Lydon JR-3 PSU-Behrend 11:29.96 8:54.85 8:54.85 10:20.43
8 Ezekiel Zauner JR-3 Florida Tech 8:13.74 8:56.67 9:50.34 8:40.57
9 Mike Zwijacz SR-4 Tampa 9:51.22 8:57.47 7:47.60 11:01.09
10 Michael Babinec FR-1 South Florida 8:55.84 9:01.25 9:55.38 6:45.94
13 Rafael Lohner FR-1 Saint Leo 11:28.46 9:06.39 7:49.90 7:17.12
15 Geremy DeWitt SO-2 Tampa 9:16.27 9:16.27 8:03.96 6:40.52
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
11 Ryan Stafford Freshman Unattached 10:50.42 9:02.01 10:45.00
12 Long Tran JR-3 Nova Southeastern 10:34.51 9:02.31 10:50.78
14 Zach Hall   Florida Southern 8:00.71 9:12.53 10:02.26
16 Nico Crecco SR-4 Nova Southeastern 8:31.92 9:22.55 9:28.18
17 Jason Zabelsky SO-2 PSU-Behrend 8:15.46 9:23.02 8:15.46
18 Brandon Scott   Unattached 7:53.20 9:23.33 10:19.67
19 Jordan Halleib FR-1 Florida Tech 10:38.84 9:25.34 8:06.20
20 Michael Leone SR-4 Tampa 11:31.51 9:26.81 11:42.85
21 Eric Dirth SR-4 Saint Leo 6:57.56 9:31.99 9:49.15
22 Brian Haynes JR-3 Saint Leo 11:39.62 9:47.91 8:07.97
23 Kyle Taylor SR-4 Tampa 11:49.18 9:55.95 9:49.99
24 Logan Selzer Sophomore Florida Southern 9:03.98 9:57.78 11:45.38
25 Josh Sibbald FR-1 PSU-Behrend 9:06.27 10:00.29 9:24.28
26 Andrew Coull Sophomore Florida Southern 10:21.61 10:03.50 12:10.24
27 Dante Westwood SO-2 Webber 10:58.19 10:26.84 9:42.97