February 15, 2013
|
RIT-Gordon FH - Rochester, NY
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Daniel Hamilton SR-4 Rochester 7:06.74 8:52.10 7:27.81 11:03.81 8:46.83
2 Hunter Padgett SR-4 Utica 9:57.94 6:54.79 10:35.65 10:57.19 8:58.68
3 Mike Mattiucci SR-4 Geneseo St. 6:17.10 9:20.26 7:54.07 7:16.36 8:58.71
4 Eric Stevens JR-3 Utica 10:50.80 7:21.22 8:27.40 6:31.58 9:11.52
5 Kyle Foster JR-3 Buffalo State 11:01.38 7:57.97 10:50.27 6:56.84 9:15.78
6 David DeLong JR-3 Rochester 10:43.03 6:59.37 11:55.72 7:38.51 9:19.15
7 Justin Roncaioli SR-4 Rochester 8:30.85 11:24.88 9:10.15 7:45.94 9:21.37
8 Chris D'Antona FR-1 Rochester 8:20.69 11:15.09 8:20.69 8:15.07 9:22.57
9 Kyle Cairns FR-1 Utica 8:10.56 7:48.01 7:48.01 7:59.29 9:23.86
10 James Rindfuss SR-4 Rochester 7:42.73 9:52.52 12:07.95 9:01.73 9:24.30
11 Brendan Connor SO-2 Cobleskill 8:13.88 7:11.43 8:08.20 12:00.94 9:27.67
12 Charles Pfander FR-1 Hamilton 10:41.55 11:04.26 7:22.84 7:34.20 9:27.74
13 Nick Montesano SO-2 Oswego State 9:06.95 7:57.86 8:20.89 11:59.67 9:35.73
14 Harrison Sullivan FR-1 Hamilton 8:15.72 8:04.19 8:56.07 12:29.34 9:36.41
15 Jack Moses FR-1 Hamilton 10:11.54 12:30.00 9:54.23 11:38.08 9:36.92
16 Kyle Gilyard JR-3 Oswego State 7:51.50 11:44.33 11:15.23 10:40.30 9:42.09
17 Belony Borange FR-1 Delhi 6:59.81 12:42.74 8:40.32 6:53.89 9:51.27
18 Corey Pepero SR-4 Daemen 10:04.65 9:11.30 7:00.88 7:12.74 9:52.79
19 Jose Ramos SR-4 St. John Fisher 9:54.83 12:35.44 10:54.32 9:13.20 9:54.83
20 Josh Myers SO-2 Delhi 11:39.94 7:34.67 8:16.54 11:04.05 9:58.24
21 Connor O'Keefe FR-1 Delhi 9:16.37 9:04.40 12:21.82 11:39.94 9:58.24
22 David Lewis SR-4 Utica 11:23.24 12:35.16 12:05.19 8:29.43 9:59.33
23 Nick Oetinger JR-3 Oswego State 9:30.86 12:37.01 8:03.99 9:24.66 10:20.50
24 Tom Lattanzi FR-1 Alfred State 12:51.08 10:45.70 10:51.97 7:43.90 10:26.89
25 Zach Hilt SO-2 St. John Fisher 13:21.94 11:08.29 12:24.66 8:10.08 10:36.46
26 Brandon Edwards-Munter SO-2 Delhi 9:01.00 13:31.50 8:54.40 7:41.83 10:59.75
  Adam Pacheck JR-3 Rochester NT NT NT NT NT
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Daniel Hamilton SR-4 Rochester 7:38.35 7:06.74 8:46.83
2 Hunter Padgett SR-4 Utica 10:03.33 6:22.47 8:58.68
3 Mike Mattiucci SR-4 Geneseo St. 10:46.46 7:43.29 8:58.71
4 Eric Stevens JR-3 Utica 10:28.74 8:54.98 9:11.52
5 Kyle Foster JR-3 Buffalo State 9:26.90 9:10.23 9:15.78
6 David DeLong JR-3 Rochester 8:51.20 8:17.65 9:19.15
7 Justin Roncaioli SR-4 Rochester 8:42.08 7:40.33 9:21.37
8 Chris D'Antona FR-1 Rochester 7:41.31 11:09.46 9:22.57
9 Kyle Cairns FR-1 Utica 9:35.14 11:22.27 9:23.86
10 James Rindfuss SR-4 Rochester 9:46.88 11:11.52 9:24.30
  Adam Pacheck JR-3 Rochester NT NT NT
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
11 Brendan Connor SO-2 Cobleskill 9:27.67 10:47.15 9:56.06
12 Charles Pfander FR-1 Hamilton 9:27.74 10:01.81 8:02.58
13 Nick Montesano SO-2 Oswego State 9:35.73 10:33.31 8:55.43
14 Harrison Sullivan FR-1 Hamilton 9:36.41 12:12.04 7:35.37
15 Jack Moses FR-1 Hamilton 9:36.92 8:21.92 6:55.39
16 Kyle Gilyard JR-3 Oswego State 9:42.09 12:07.62 12:07.62
17 Belony Borange FR-1 Delhi 9:51.27 10:44.49 9:03.97
18 Corey Pepero SR-4 Daemen 9:52.79 7:00.88 8:06.09
19 Jose Ramos SR-4 St. John Fisher 9:54.83 12:11.64 10:06.73
20 Josh Myers SO-2 Delhi 9:58.24 9:22.35 7:34.67
21 Connor O'Keefe FR-1 Delhi 9:58.24 9:28.33 12:45.75
22 David Lewis SR-4 Utica 9:59.33 7:17.51 7:23.51
23 Nick Oetinger JR-3 Oswego State 10:20.50 9:37.07 13:08.04
24 Tom Lattanzi FR-1 Alfred State 10:26.89 12:19.73 12:19.73
25 Zach Hilt SO-2 St. John Fisher 10:36.46 9:45.55 10:04.64
26 Brandon Edwards-Munter SO-2 Delhi 10:59.75 10:53.16 9:53.78