February 2, 2013
|
UW-Whitewater-Kachel FH - Whitewater, WI
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Kayla McDonald SR-4 U. of Chicago 2:18.26 2:18.26 10
2 Erin McShea SR-4 St. Norbert 2:21.16 2:36.69 8
3 Kate Benge JR-3 Augustana (Ill.) 2:21.34 2:28.41 6
4 Jillian Ojeda SO-2 U. of Chicago 2:21.75 2:21.75 5
5 Jacki McKown JR-3 North Central (Ill.) 2:23.10 2:27.40 4
6 Sonny Jenkins SO-2 Wis.-Oshkosh 2:24.60 2:41.96 3
7 Nora Ferguson JR-3 North Central (Ill.) 2:26.11 3:09.95 2
8 Jennifer Prazak SR-4 Augustana (Ill.) 2:26.85 2:45.94 1
9 Priscilla Colon FR-1 North Central (Ill.) 2:27.07 1:47.37 -
10 Erin Fitzgerald SO-2 North Central (Ill.) 2:28.39 3:02.52 -
11 Kellie Wagner JR-3 Loras 2:28.54 1:55.87 -
12 Katie Flogel SR-4 Loras 2:29.39 1:44.58 -
13 Lorraine Stamberger SO-2 Augustana (Ill.) 2:29.72 2:34.22 -
14 Nissa Mai SO-2 U. of Chicago 2:32.67 2:09.77 -
15 Jennifer Uehling SO-2 U. of Chicago 2:32.95 2:46.72 -
16 Hannah Andrekus JR-3 St. Norbert 2:33.46 2:54.95 -
17 Emelie Troedson SO-2 Wis.-Oshkosh 2:35.32 2:15.13 -
18 Becca Housey FR-1 Wis.-Oshkosh 2:36.57 2:47.53 -
19 Kayla Balke SO-2 Loras 2:37.17 2:02.60 -
20 Steph Hietpas JR-3 St. Norbert 2:37.68 2:59.76 -
21 Helen Offerman FR-1 Augustana (Ill.) 2:37.94 2:00.04 -
22 Elvia Martinez SR-4 St. Norbert 2:38.42 2:59.02 -
23 Antoinette Fiore FR-1 North Central (Ill.) 2:38.69 3:07.26 -
24 Rachael Knoke FR-1 Wis.-Oshkosh 2:39.02 2:43.79 -
25 Emily Erickson JR-3 St. Norbert 2:39.65 2:02.93 -
26 Amanda Elsen SO-2 Loras 2:39.86 3:08.64 -
27 Kelsey Moon JR-3 Augustana (Ill.) 2:41.39 2:28.48 -
28 Ashley Wenthold FR-1 Loras 2:41.69 2:40.08 -
29 Ashley Rouse SR-4 Loras 2:42.05 3:04.74 -
30 Liz Hietpas JR-3 St. Norbert 2:43.41 2:58.12 -
31 Jamie Karrels FR-1 St. Norbert 2:44.18 2:52.39 -
32 Meghan Braatz JR-3 St. Norbert 2:44.72 2:52.96 -
33 Taylor Mithelman FR-1 North Central (Ill.) 2:44.82 2:26.69 -
34 Mercedez Kennedy SO-2 Loras 2:47.01 2:01.92 -
35 Caroline McPherson FR-1 Augustana (Ill.) 2:51.45 2:15.45 -
36 Alicia Hughes SO-2 Augustana (Ill.) 2:53.89 3:39.11 -
37 Sara Ruthberg FR-1 Augustana (Ill.) 2:55.19 3:10.96 -
38 Lydia Boyle JR-3 Augustana (Ill.) 2:57.86 2:48.97 -
39 Karina de La Rosa FR-1 Augustana (Ill.) 3:14.62 2:53.22 -
  JoLyn Owen SR-4 Wis.-Whitewater NT NT -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Kayla McDonald SR-4 U. of Chicago 2:18.26 10
2 Erin McShea SR-4 St. Norbert 2:21.16 8
3 Kate Benge JR-3 Augustana (Ill.) 2:21.34 6
4 Jillian Ojeda SO-2 U. of Chicago 2:21.75 5
5 Jacki McKown JR-3 North Central (Ill.) 2:23.10 4
6 Sonny Jenkins SO-2 Wis.-Oshkosh 2:24.60 3
9 Priscilla Colon FR-1 North Central (Ill.) 2:27.07 -
10 Erin Fitzgerald SO-2 North Central (Ill.) 2:28.39 -
16 Hannah Andrekus JR-3 St. Norbert 2:33.46 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
7 Nora Ferguson JR-3 North Central (Ill.) 1:42.28 2:12.96 2:26.11 2:04.20 2:08.58 2:12.96 1:59.81 2
8 Jennifer Prazak SR-4 Augustana (Ill.) 2:18.04 2:28.32 2:26.85 2:07.76 2:29.79 2:04.83 2:26.85 1
11 Kellie Wagner JR-3 Loras 2:31.51 2:47.85 2:28.54 3:02.71 2:50.82 2:21.12 2:01.81 -
12 Katie Flogel SR-4 Loras 2:36.86 2:29.39 2:29.39 2:44.33 1:53.54 3:12.72 2:11.47 -
13 Lorraine Stamberger SO-2 Augustana (Ill.) 2:59.67 2:56.67 2:29.72 2:10.26 1:44.81 2:17.75 2:07.27 -
15 Jennifer Uehling SO-2 U. of Chicago 2:46.72 1:54.72 2:32.95 3:05.07 2:28.37 2:57.43 2:16.13 -
25 Emily Erickson JR-3 St. Norbert 2:20.50 3:17.97 2:39.65 2:54.02 3:09.99 1:51.76 3:08.39 -
32 Meghan Braatz JR-3 St. Norbert 2:03.54 2:39.78 2:44.72 3:25.90 3:22.61 3:02.84 3:22.61 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
14 Nissa Mai SO-2 U. of Chicago 2:28.09 2:32.67 3:03.21 2:00.61 1:57.56 -
17 Emelie Troedson SO-2 Wis.-Oshkosh 2:53.96 2:35.32 3:17.26 3:18.81 2:50.86 -
19 Kayla Balke SO-2 Loras 3:18.04 2:37.17 2:10.46 2:01.02 2:21.46 -
20 Steph Hietpas JR-3 St. Norbert 2:48.72 2:37.68 2:02.99 2:55.03 2:58.18 -
22 Elvia Martinez SR-4 St. Norbert 2:49.51 2:38.42 2:38.42 2:19.41 3:00.60 -
24 Rachael Knoke FR-1 Wis.-Oshkosh 2:53.34 2:39.02 3:04.47 2:42.20 2:54.93 -
27 Kelsey Moon JR-3 Augustana (Ill.) 2:15.57 2:41.39 3:15.29 2:34.94 3:15.29 -
34 Mercedez Kennedy SO-2 Loras 2:38.66 2:47.01 3:27.10 3:07.06 2:26.97 -
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
18 Becca Housey FR-1 Wis.-Oshkosh 2:05.26 2:24.05 2:19.35 2:50.67 2:39.71 2:36.57 2:22.48 -
21 Helen Offerman FR-1 Augustana (Ill.) 2:17.41 2:49.00 2:09.51 2:11.09 2:14.25 2:37.94 3:06.37 -
23 Antoinette Fiore FR-1 North Central (Ill.) 2:32.35 2:51.39 2:59.32 2:14.89 3:18.37 2:38.69 2:35.52 -
26 Amanda Elsen SO-2 Loras 3:13.43 1:56.70 2:47.86 2:06.29 3:23.03 2:39.86 2:20.68 -
28 Ashley Wenthold FR-1 Loras 2:56.25 2:10.97 1:53.19 3:28.58 2:44.93 2:41.69 2:51.40 -
29 Ashley Rouse SR-4 Loras 2:16.13 2:17.75 3:11.22 2:20.99 3:12.84 2:42.05 2:11.26 -
33 Taylor Mithelman FR-1 North Central (Ill.) 2:48.12 2:33.29 3:21.08 3:21.08 2:49.77 2:44.82 2:00.32 -
  JoLyn Owen SR-4 Wis.-Whitewater NT NT NT NT NT NT NT -
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
30 Liz Hietpas JR-3 St. Norbert 2:43.41 -
31 Jamie Karrels FR-1 St. Norbert 2:44.18 -
35 Caroline McPherson FR-1 Augustana (Ill.) 2:51.45 -
36 Alicia Hughes SO-2 Augustana (Ill.) 2:53.89 -
37 Sara Ruthberg FR-1 Augustana (Ill.) 2:55.19 -
38 Lydia Boyle JR-3 Augustana (Ill.) 2:57.86 -
39 Karina de La Rosa FR-1 Augustana (Ill.) 3:14.62 -