February 2, 2013
|
North Carolina-Eddie Smith FH - Chapel Hill, NC
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Spencer Pecha JR-3 Duke 8:39.31 9:00.09
2 William Hague FR-1 Duke 8:40.54 7:12.05
3 Daniel Moore FR-1 Duke 8:46.00 10:36.46
4 Mitch McLeod   Unattached 8:46.95 7:43.72
5 Levi Rolles FR-1 North Carolina 8:56.44 10:00.82
6 Desmond Fogg FR-1 Norfolk State 9:03.09 7:41.63
7 Sammy Kiptoo FR-1 Norfolk State 9:06.20 7:16.96
8 Amos Kiposqei SR-4 Norfolk State 9:10.55 8:43.03
9 Parks Edwards JR-3 Anderson (S.C.) 9:16.34 10:56.49
10 Erasmo Ordonez JR-3 Mount Olive 9:17.08 8:38.09
11 Alex Pena SR-4 Anderson (S.C.) 9:21.02 11:35.67
12 Philip Cook SR-4 Limestone 9:23.72 10:53.92
13 Ronnie Sturgill SR-4 Mount Olive 9:24.31 7:03.24
14 Stephen Greco FR-1 Mount Olive 9:30.20 9:58.71
15 Jordan Phillips SO-2 Wingate 9:30.54 11:30.36
16 Matt Reith Freshman UNC-Pembroke 9:34.22 8:48.29
17 Darius Berry   Bear TC 9:37.07 8:27.83
18 Sean Brown FR-1 Mount Olive 9:38.21 10:12.91
19 Chris Gibson FR-1 Wingate 9:40.74 7:21.37
20 Andrew Nguyen SO-2 UNC-Pembroke 9:41.96 6:59.02
21 Chase Steagall FR-1 Limestone 9:43.90 9:03.03
22 Cirilo Perez FR-1 Mount Olive 9:45.85 11:48.88
23 Tyler Moore Freshman UNC-Pembroke 9:58.13 10:10.10
24 Nick Springston JR-3 Mount Olive 10:12.10 9:53.74
25 Mathew Imes JR-3 Anderson (S.C.) 10:23.47 9:52.30
26 Mike Mercier SR-4 Limestone 10:36.20 11:58.91
  Braedon Koerwitz SO-2 North Carolina NT NT
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Spencer Pecha JR-3 Duke 8:18.54 6:39.87 8:39.31 7:16.22 8:34.12 6:08.71
2 William Hague FR-1 Duke 10:29.86 9:43.01 8:40.54 7:48.49 11:06.30 7:58.90
3 Daniel Moore FR-1 Duke 11:13.28 10:20.68 8:46.00 9:17.56 7:42.88 7:06.06
4 Mitch McLeod   Unattached 10:58.69 7:43.72 8:46.95 10:27.07 9:55.46 8:36.42
5 Levi Rolles FR-1 North Carolina 6:47.70 7:52.07 8:56.44 11:10.55 10:54.46 11:26.65
6 Desmond Fogg FR-1 Norfolk State 10:46.28 7:14.48 9:03.09 11:29.73 6:52.75 10:51.71
7 Sammy Kiptoo FR-1 Norfolk State 10:00.82 7:49.74 9:06.20 8:00.66 10:28.13 6:55.12
8 Amos Kiposqei SR-4 Norfolk State 11:06.17 10:11.11 9:10.55 8:15.50 10:05.61 9:16.06
10 Erasmo Ordonez JR-3 Mount Olive 9:56.08 8:38.09 9:17.08 10:46.22 10:23.93 10:29.50
13 Ronnie Sturgill SR-4 Mount Olive 6:51.95 8:22.24 9:24.31 9:01.74 8:39.17 9:41.24
14 Stephen Greco FR-1 Mount Olive 8:04.67 7:19.06 9:30.20 6:44.85 12:15.56 8:16.08
17 Darius Berry   Bear TC 11:49.80 8:39.37 9:37.07 12:01.34 7:01.27 7:18.58
  Braedon Koerwitz SO-2 North Carolina NT NT NT NT NT NT
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Parks Edwards JR-3 Anderson (S.C.) 8:48.53 9:16.34 10:45.36 7:02.82 10:23.10
11 Alex Pena SR-4 Anderson (S.C.) 10:11.52 9:21.02 11:13.23 9:15.41 9:43.46
12 Philip Cook SR-4 Limestone 10:03.18 9:23.72 6:57.16 12:01.57 8:44.26
15 Jordan Phillips SO-2 Wingate 7:13.61 9:30.54 8:16.37 11:36.06 10:04.78
16 Matt Reith Freshman UNC-Pembroke 11:11.84 9:34.22 7:45.12 8:59.77 11:00.36
18 Sean Brown FR-1 Mount Olive 9:03.52 9:38.21 8:28.83 8:34.61 11:51.20
19 Chris Gibson FR-1 Wingate 8:13.63 9:40.74 12:29.16 11:19.47 9:52.36
20 Andrew Nguyen SO-2 UNC-Pembroke 9:59.42 9:41.96 9:59.42 8:55.41 11:44.18
21 Chase Steagall FR-1 Limestone 7:47.12 9:43.90 7:52.96 7:47.12 8:33.84
22 Cirilo Perez FR-1 Mount Olive 11:43.02 9:45.85 11:02.01 12:06.46 9:34.14
23 Tyler Moore Freshman UNC-Pembroke 12:27.67 9:58.13 8:04.49 11:09.91 12:09.72
24 Nick Springston JR-3 Mount Olive 12:20.65 10:12.10 9:59.86 11:37.80 8:28.05
25 Mathew Imes JR-3 Anderson (S.C.) 12:09.46 10:23.47 11:56.99 12:21.93 12:34.40
26 Mike Mercier SR-4 Limestone 8:03.52 10:36.20 8:22.60 12:43.44 13:08.89