April 13, 2013
|
Furman - Greenville, SC

Boys 100m Dash High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME WIND
1 Quincy Perdue Junior Lassiter 14.51 11.16 14.18 +0.0
2 Jalen Dixon Senior Pendleton 8.41 11.21 9.76 0.5
3 Andrew Kwateng Senior Roswell 8.22 11.25 9.45 0.5
4 Deangelo Bryant Sophomore Estill 13.85 11.26 8.90 0.1
5 DaQuan Posey Senior Broome 13.24 11.31 14.14 0.1
6 Jonathon Kwateng Sophomore Roswell 14.46 11.38 8.54 0.5
7 Malek Johnson Junior Greer 10.37 11.39 12.76 0.1
8 Jarvis Singleton Sophomore Estill 12.71 11.45 13.86 0.1
9 Anthony Griffin Senior Wade Hampton (Greenville) 13.32 11.48 8.04 0.5
10 Synquez Nesbitt Junior Greer 13.03 11.53 14.07 1.1
11 Eli Gist Senior Broome 13.72 11.53 9.69 0.5
12 Desmond Anderson Sophomore Broome 12.96 11.57 11.46 0.5
13 Darius Barton Senior Woodmont 9.27 11.58 12.05 0.5
14 Luke St. Laurent Junior Lambert 9.22 11.66 10.26 0.2
15 Malik Grate Freshman Pendleton 15.06 11.67 13.77 0.2
16 Jonathan Padgett Sophomore West Greene 9.92 11.67 11.32 0.5
17 Tyler Bagnato Junior Lambert 12.50 11.68 12.03 0.2
18 Tony Tran Senior Gainesville 9.13 11.70 12.87 0.3
19 Demetrius Anthony Junior Christ Church 10.18 11.70 12.29 0.3
20 Tyre Kinard Sophomore Mauldin 9.04 11.74 8.57 +0.0
21 Kheil Reed Senior Mauldin 12.34 11.75 13.87 +0.0
22 Xavier Terry Freshman Travelers Rest 14.96 11.78 14.96 0.3
23 Scotty McCauley   Indian Land 15.02 11.82 10.52 0.1
24 Keyondre Crate Junior Eastside 13.73 11.83 12.90 1.4
25 Jonathan Duffy Sophomore Lassiter 10.90 11.84 15.16 +0.0
26 Eric Keels Sophomore Walhalla 10.92 11.86 13.64 0.2
27 Keith Humphrey Freshman Hillcrest 10.54 11.97 10.66 0.3
28 DeAvin Rencher Junior T.L. Hanna 9.63 12.03 11.07 0.2
29 Steven Hawkins Freshman Walhalla 12.19 12.07 11.35 0.3
30 Mikell Heard Freshman T.L. Hanna 13.78 12.08 10.03 1.4
31 Darnell Lindsey Sophomore Osborne 10.64 12.09 14.03 0.3
32 Lindsey Lewis   Indian Land 14.04 12.10 9.44 0.2
33 Takezo Johnson Sophomore Lassiter 14.83 12.15 9.24 0.2
34 Steven Barber Junior Lambert 14.52 12.20 11.59 1.4
35 Rudy Johnstone Sophomore Christ Church 12.95 12.21 14.17 +0.0
36 Caleb Goss Senior Osborne 15.65 12.22 10.51 1.1
37 Tyleke Thomason Junior Wade Hampton (Greenville) 9.44 12.25 8.95 0.2
38 Nathan Morgan Junior West Greene 9.58 12.28 13.63 1.4
39 Christian Magee Sophomore Unattached 11.19 12.29 13.65 +0.0
40 Devonte Benjiman   Indian Land 10.71 12.31 15.64 +0.0
41 Jaquese Hector Junior Gainesville 13.34 12.35 12.72 0.3
42 Kyle Davis Sophomore Osborne 11.20 12.44 12.82 1.4
43 Dakari Braddock Junior Carolina 13.65 12.52 15.03 0.1
44 Jack Cumiskey Junior Gainesville 14.05 12.54 16.18 1.4
45 Kenon Stallworth Junior Brevard 12.81 12.55 13.43 1.4
46 Monteleto Riser Sophomore Hillcrest 12.49 12.61 15.89 1.1
47 Dylan Hastings Freshman Blacksburg 14.93 12.65 10.38 1.4
48 Keyshawn Duncan Sophomore T.L. Hanna 13.92 12.65 15.56 0.3
49 Robert Smith Sophomore Walhalla 12.09 12.72 16.41 1.1
50 Kwason Maddox Junior Pendleton 11.47 12.74 9.30 1.1
51 Romal Morgan Junior Travelers Rest 21.70 22.14 25.91 +0.0
Boys 100m Dash High School Section 1
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Deangelo Bryant Sophomore Estill 11.26
5 DaQuan Posey Senior Broome 11.31
7 Malek Johnson Junior Greer 11.39
8 Jarvis Singleton Sophomore Estill 11.45
23 Scotty McCauley   Indian Land 11.82
43 Dakari Braddock Junior Carolina 12.52
Boys 100m Dash High School Section 2
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Jalen Dixon Senior Pendleton 11.44 11.10 11.21 11.55 10.65 11.21 12.34
3 Andrew Kwateng Senior Roswell 12.83 11.59 12.38 13.95 14.52 11.25 13.05
6 Jonathon Kwateng Sophomore Roswell 9.90 8.99 11.38 9.11 14.00 11.38 10.36
9 Anthony Griffin Senior Wade Hampton (Greenville) 13.21 10.57 12.40 13.21 9.88 11.48 13.09
11 Eli Gist Senior Broome 10.04 11.53 8.42 8.31 14.65 11.53 8.19
12 Desmond Anderson Sophomore Broome 8.22 13.43 11.92 12.96 8.91 11.57 12.85
13 Darius Barton Senior Woodmont 10.31 13.44 12.74 14.25 14.13 11.58 11.24
16 Jonathan Padgett Sophomore West Greene 11.32 12.26 10.51 9.11 9.22 11.67 10.51
Boys 100m Dash High School Section 3
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Quincy Perdue Junior Lassiter 10.83 9.04 11.16 12.73
20 Tyre Kinard Sophomore Mauldin 9.63 10.92 11.74 12.21
21 Kheil Reed Senior Mauldin 9.64 10.70 11.75 11.75
25 Jonathan Duffy Sophomore Lassiter 12.55 12.44 11.84 11.96
35 Rudy Johnstone Sophomore Christ Church 9.28 11.60 12.21 14.66
39 Christian Magee Sophomore Unattached 15.24 15.24 12.29 13.15
40 Devonte Benjiman   Indian Land 14.65 10.96 12.31 15.15
51 Romal Morgan Junior Travelers Rest 24.14 25.47 22.14 19.71
Boys 100m Dash High School Section 4
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Luke St. Laurent Junior Lambert 11.66
15 Malik Grate Freshman Pendleton 11.67
17 Tyler Bagnato Junior Lambert 11.68
26 Eric Keels Sophomore Walhalla 11.86
28 DeAvin Rencher Junior T.L. Hanna 12.03
32 Lindsey Lewis   Indian Land 12.10
33 Takezo Johnson Sophomore Lassiter 12.15
37 Tyleke Thomason Junior Wade Hampton (Greenville) 12.25
Boys 100m Dash High School Section 5
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
18 Tony Tran Senior Gainesville 8.78 10.07 11.70 11.47
19 Demetrius Anthony Junior Christ Church 14.28 8.31 11.70 9.48
22 Xavier Terry Freshman Travelers Rest 9.55 9.07 11.78 12.96
27 Keith Humphrey Freshman Hillcrest 12.45 13.89 11.97 11.97
29 Steven Hawkins Freshman Walhalla 12.56 12.80 12.07 15.57
31 Darnell Lindsey Sophomore Osborne 13.67 11.61 12.09 10.64
41 Jaquese Hector Junior Gainesville 15.69 14.95 12.35 10.13
48 Keyshawn Duncan Sophomore T.L. Hanna 9.62 14.30 12.65 9.62
Boys 100m Dash High School Section 6
W: 1.4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
24 Keyondre Crate Junior Eastside 13.14 11.83 9.82
30 Mikell Heard Freshman T.L. Hanna 9.31 12.08 15.22
34 Steven Barber Junior Lambert 13.79 12.20 15.50
38 Nathan Morgan Junior West Greene 13.51 12.28 14.86
42 Kyle Davis Sophomore Osborne 10.58 12.44 11.32
44 Jack Cumiskey Junior Gainesville 10.79 12.54 13.05
45 Kenon Stallworth Junior Brevard 12.55 12.55 10.55
47 Dylan Hastings Freshman Blacksburg 10.63 12.65 9.11
Boys 100m Dash High School Section 7
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Synquez Nesbitt Junior Greer 11.19 8.54 11.53 8.19 9.34 12.11 13.84
36 Caleb Goss Senior Osborne 11.12 13.45 12.22 15.40 12.59 11.49 8.80
46 Monteleto Riser Sophomore Hillcrest 10.47 11.35 12.61 12.24 14.63 12.74 13.24
49 Robert Smith Sophomore Walhalla 9.16 13.36 12.72 13.36 14.76 9.29 15.65
50 Kwason Maddox Junior Pendleton 9.81 9.18 12.74 13.13 15.67 9.05 10.45

Men 100m Dash College/University

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME WIND
1 D'Marques Andrews JR-3 Fort Valley State 10.88 0.5
2 Darien Dunn JR-3 Clark Atlanta 11.05 0.1
3 Tyree Scott FR-1 Voorhees 11.15 0.1
4 Chidera Jon Okoye FR-1 Clark Atlanta 11.24 0.5
5 Derrick Weems FR-1 Fort Valley State 11.27 0.5
6 Cortez Johnson SR-4 Furman 11.28 0.1
7 Raul Rodriquez SR-4 Furman 11.30 0.1
8 Richard Feetcher   Furman 11.30 0.1
9 Curtis Ayers SO-2 Emmanuel 11.34 0.1
10 Samuel Jean-Baptiste FR-1 Emory 11.37 0.5
11 Alvin Codner SR-4 Clark Atlanta 11.43 0.1
12 antonio williams Senior Unattached 11.46 0.1
13 jacquawn lockhart FR-1 Oglethorpe 11.48 NWI
14 Austin Farrow FR-1 Emmanuel 11.62 NWI
15 Spencer Koh FR-1 Emory 11.64 0.1
16 Tj Willis Sophomore Unattached 11.65 0.1
17 Cameron Brown Freshman Unattached 11.66 0.1
18 Patrick Pinson SO-2 Clark Atlanta 11.75 0.1
19 Josiah Williams   Unattached 11.83 NWI
20 cejay thomas JR-3 North Greenville 11.85 0.1
21 Evan Rhea SO-2 Emory 11.86 NWI
22 Pat Lanter SR-4 Emory 11.86 0.5
23 Carson Priest JR-3 Furman 11.88 NWI
24 Victor Rohlfs FR-1 Oglethorpe 11.93 NWI
25 Nikola Gazibara FR-1 Clayton State 12.33 NWI
26 Jeff McCollister   WNC Track Club 12.36 0.1
27 Kamden Turnbull JR-3 Clark Atlanta 12.43 0.1
28 Corey Mills FR-1 Clayton State 12.56 0.5
29 Ricco Holsten SO-2 Emmanuel 12.70 NWI
30 Carlos Sandoval FR-1 Clayton State 13.50 0.5
Men 100m Dash College/University Section 1
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
2 Darien Dunn JR-3 Clark Atlanta 10.94 8.51 10.83 11.05 8.73 11.05 9.07
3 Tyree Scott FR-1 Voorhees 12.60 8.03 9.15 12.71 10.49 11.15 14.28
6 Cortez Johnson SR-4 Furman 8.58 9.37 10.16 10.72 8.69 11.28 10.38
7 Raul Rodriquez SR-4 Furman 12.43 13.68 13.11 10.40 13.68 11.30 10.06
8 Richard Feetcher   Furman 10.06 12.55 10.63 8.37 8.71 11.30 8.25
11 Alvin Codner SR-4 Clark Atlanta 8.23 13.83 12.92 10.75 10.18 11.43 9.03
12 antonio williams Senior Unattached 13.53 11.01 8.60 14.10 9.86 11.46 13.41
27 Kamden Turnbull JR-3 Clark Atlanta 10.45 15.04 11.19 9.08 12.43 12.43 13.80
Men 100m Dash College/University Section 2
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Curtis Ayers SO-2 Emmanuel 11.34
15 Spencer Koh FR-1 Emory 11.64
16 Tj Willis Sophomore Unattached 11.65
17 Cameron Brown Freshman Unattached 11.66
18 Patrick Pinson SO-2 Clark Atlanta 11.75
20 cejay thomas JR-3 North Greenville 11.85
26 Jeff McCollister   WNC Track Club 12.36
Men 100m Dash College/University Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
13 jacquawn lockhart FR-1 Oglethorpe 11.48 14.24 14.35 11.25 12.40 8.04 8.84
14 Austin Farrow FR-1 Emmanuel 11.62 9.30 9.76 10.93 14.41 14.30 10.11
19 Josiah Williams   Unattached 11.83 12.78 11.72 11.60 10.77 14.55 13.37
21 Evan Rhea SO-2 Emory 11.86 13.88 12.69 9.97 11.51 9.02 11.27
23 Carson Priest JR-3 Furman 11.88 9.98 9.03 8.68 12.12 13.43 11.65
24 Victor Rohlfs FR-1 Oglethorpe 11.93 12.65 13.96 9.19 11.34 9.07 9.19
25 Nikola Gazibara FR-1 Clayton State 12.33 15.79 12.09 13.81 15.29 10.98 14.80
29 Ricco Holsten SO-2 Emmanuel 12.70 14.99 16.01 10.80 10.54 16.13 12.45
Men 100m Dash College/University Section 4
W: 0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 D'Marques Andrews JR-3 Fort Valley State 10.88 8.38
4 Chidera Jon Okoye FR-1 Clark Atlanta 11.24 8.43
5 Derrick Weems FR-1 Fort Valley State 11.27 11.50
10 Samuel Jean-Baptiste FR-1 Emory 11.37 12.40
22 Pat Lanter SR-4 Emory 11.86 11.86
28 Corey Mills FR-1 Clayton State 12.56 16.21
30 Carlos Sandoval FR-1 Clayton State 13.50 9.45

Boys 200m Dash High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 Quincy Perdue Junior Lassiter 28.50 26.71 22.44 17.96 18.63 18.18 1.1
2 Malik Grate Freshman Pendleton 21.79 22.92 22.69 24.06 21.11 21.33 1.5
3 Anthony Griffin Senior Wade Hampton (Greenville) 16.88 28.52 22.81 23.04 19.85 23.73 1.1
4 Andrew Kwateng Senior Roswell 16.94 20.60 22.88 28.38 25.63 22.66 0.7
5 Ayron Robinson Junior Woodmont 27.96 21.03 23.10 17.56 20.56 25.65 1.2
6 Demarcus Marable Senior Mauldin 17.87 17.17 23.20 23.44 19.03 23.67 1.2
7 Isaiah Garris Senior Roswell 27.30 26.83 23.33 16.34 30.10 27.77 1.2
8 Jonathan Duffy Sophomore Lassiter 27.03 20.45 23.50 29.85 27.97 16.45 1.5
9 Jarvis Singleton Sophomore Estill 17.90 25.67 23.55 29.68 28.26 24.26 1.2
10 Luke St. Laurent Junior Lambert 20.59 29.34 23.66 18.70 27.69 25.56 0.7
11 Darius Barton Senior Woodmont 22.74 25.10 23.68 30.31 26.05 27.24 1.1
12 Bracy Black Junior Mauldin 27.50 28.92 23.70 21.57 30.81 21.10 1.5
13 Tony Tran Senior Gainesville 29.17 19.92 23.71 19.68 23.71 30.12 1.2
14 Tyler Bagnato Junior Lambert 26.10 20.88 23.72 22.06 18.74 30.37 1.2
15 Orrin Ragland Junior Gainesville 20.67 18.05 23.75 24.23 16.87 20.43 1.2
16 Lindsey Lewis   Indian Land 18.62 28.17 23.87 16.71 25.31 19.10 1.5
17 Dre' Massey Junior Mauldin 28.46 21.28 23.91 21.28 27.98 25.59 1.1
18 Ozi Orjioke Freshman Lassiter 21.14 29.79 24.02 24.74 23.54 21.14 0.6
19 Reagan Maycock Senior Osborne 19.95 20.43 24.03 24.03 20.19 22.59 0.6
20 Jonathan Padgett Sophomore West Greene 19.49 24.55 24.06 28.64 19.25 22.14 1.2
21 DeAvin Rencher Junior T.L. Hanna 21.21 23.86 24.10 27.48 27.00 23.86 1.5
22 Darnell Lindsey Sophomore Osborne 26.45 24.99 24.26 22.57 28.15 23.05 1.5
23 Kenon Stallworth Junior Brevard 29.55 18.07 24.42 24.42 25.16 18.81 1.5
24 Steven Hawkins Freshman Walhalla 23.48 25.92 24.45 22.50 27.14 19.81 1.1
25 Christian Magee Sophomore Unattached 27.63 18.10 24.45 21.52 23.23 22.74 1.2
26 Devonte Benjiman   Indian Land 29.75 23.31 24.79 29.50 30.99 32.23 1.1
27 Jay Guadlock Junior Gainesville 23.92 28.40 24.91 26.16 30.64 23.67 0.6
28 Dallas Gratz Senior West Greene 22.71 26.20 24.95 18.72 27.45 29.94 0.7
29 Todd Moses Sophomore Travelers Rest 28.40 17.85 25.13 30.41 25.64 23.37 0.6
30 Caleb Goss Senior Osborne 29.48 28.47 25.19 30.23 26.71 25.70 0.7
31 Spencer Alverson Sophomore Southside Christian 26.72 21.12 25.44 25.70 27.99 29.01 0.6
32 Xavier Mathis Freshman Hillcrest 21.79 27.43 25.63 27.94 20.00 26.15 0.6
33 Keith Humphrey Freshman Hillcrest 30.34 29.30 25.93 33.45 26.97 21.79 0.6
34 Grant Lawter Sophomore Hillcrest 18.23 21.88 26.04 32.29 18.75 29.95 0.7
35 Cameron Key Senior West Greene 29.28 25.88 26.14 22.75 25.36 24.58 0.7
36 Ian Ammons Sophomore Eastside 25.37 32.78 28.50 35.63 25.65 21.66 0.7
37 Andrew Hartsell Junior Eastside 26.95 22.21 29.61 29.61 24.58 24.28 0.7
38 Benjamin Hairston 7 Eastside 27.10 21.62 30.45 27.41 31.37 26.80 0.7
39 Paul Imes Sophomore Eastside 36.86 29.55 31.77 39.08 38.13 33.04 0.7
Boys 200m Dash High School Section 1
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Quincy Perdue Junior Lassiter 22.44
3 Anthony Griffin Senior Wade Hampton (Greenville) 22.81
11 Darius Barton Senior Woodmont 23.68
17 Dre' Massey Junior Mauldin 23.91
24 Steven Hawkins Freshman Walhalla 24.45
26 Devonte Benjiman   Indian Land 24.79
Boys 200m Dash High School Section 2
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Ayron Robinson Junior Woodmont 23.10
9 Jarvis Singleton Sophomore Estill 23.55
14 Tyler Bagnato Junior Lambert 23.72
20 Jonathan Padgett Sophomore West Greene 24.06
Boys 200m Dash High School Section 3
W: 1.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
6 Demarcus Marable Senior Mauldin 21.12 28.54 24.60 23.44 23.20
7 Isaiah Garris Senior Roswell 21.70 19.83 20.07 23.80 23.33
13 Tony Tran Senior Gainesville 16.60 26.09 28.93 30.83 23.71
15 Orrin Ragland Junior Gainesville 24.94 21.85 26.60 27.32 23.75
25 Christian Magee Sophomore Unattached 30.32 28.37 17.36 21.28 24.45
Boys 200m Dash High School Section 4
W: 1.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
2 Malik Grate Freshman Pendleton 17.70 22.69 28.59 17.25 26.55
8 Jonathan Duffy Sophomore Lassiter 16.45 23.50 22.80 26.09 23.03
12 Bracy Black Junior Mauldin 18.02 23.70 30.34 28.68 17.07
16 Lindsey Lewis   Indian Land 21.25 23.87 26.74 23.40 28.41
21 DeAvin Rencher Junior T.L. Hanna 16.87 24.10 25.31 28.68 30.13
22 Darnell Lindsey Sophomore Osborne 31.30 24.26 19.90 17.71 18.44
23 Kenon Stallworth Junior Brevard 29.31 24.42 22.47 17.10 20.27
Boys 200m Dash High School Section 5
W: 0.6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
18 Ozi Orjioke Freshman Lassiter 31.23 23.06 29.31 17.54 24.74 24.02 18.98
19 Reagan Maycock Senior Osborne 27.40 22.35 18.27 18.75 25.96 24.03 21.39
27 Jay Guadlock Junior Gainesville 17.44 20.68 29.40 28.65 18.44 24.91 26.16
29 Todd Moses Sophomore Travelers Rest 23.63 23.37 25.89 22.87 27.14 25.13 22.37
31 Spencer Alverson Sophomore Southside Christian 23.15 20.61 19.34 25.19 19.08 25.44 26.72
32 Xavier Mathis Freshman Hillcrest 28.20 33.32 18.20 30.76 30.50 25.63 21.79
33 Keith Humphrey Freshman Hillcrest 19.19 19.19 25.93 22.56 26.97 25.93 20.49
Boys 200m Dash High School Section 6
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
10 Luke St. Laurent Junior Lambert 21.06 22.72 23.66
30 Caleb Goss Senior Osborne 20.66 29.22 25.19
36 Ian Ammons Sophomore Eastside 36.77 24.51 28.50
37 Andrew Hartsell Junior Eastside 22.21 32.58 29.61
39 Paul Imes Sophomore Eastside 25.74 24.78 31.77
Boys 200m Dash High School Section 7
W: 0.7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
4 Andrew Kwateng Senior Roswell 28.60 22.88
28 Dallas Gratz Senior West Greene 17.72 24.95
34 Grant Lawter Sophomore Hillcrest 21.36 26.04
35 Cameron Key Senior West Greene 31.11 26.14
38 Benjamin Hairston 7 Eastside 30.15 30.45

Men 200m Dash College/University

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME WIND
1 Stanley Johnson SO-2 Voorhees 16.08 21.72 23.46 0.2
2 freddie martino SO-2 North Greenville 16.56 22.08 22.97 0.2
3 D'Marques Andrews JR-3 Fort Valley State 21.57 22.23 28.68 0.2
4 Drakarius Bray SO-2 Fort Valley State 25.45 22.32 23.22 0.2
5 Frederick Keenan FR-1 Voorhees 16.82 22.42 19.06 1.0
6 Derrick Weems FR-1 Fort Valley State 26.20 22.58 16.71 1.0
7 Chidera Jon Okoye FR-1 Clark Atlanta 29.55 22.73 23.19 1.1
8 Darien Dunn JR-3 Clark Atlanta 22.14 22.82 15.98 1.0
9 Alvin Codner SR-4 Clark Atlanta 29.04 22.86 23.55 1.1
10 Curtis Ayers SO-2 Emmanuel 17.89 22.93 27.29 0.3
11 Alton Lewis FR-1 Emmanuel 25.86 23.09 17.09 1.0
12 Raul Rodriquez SR-4 Furman 25.19 23.11 20.11 1.0
13 jacquawn lockhart FR-1 Oglethorpe 28.66 23.11 27.04 1.1
13 Samuel Jean-Baptiste FR-1 Emory 24.04 23.11 18.72 1.0
15 Pierre Williams FR-1 Fort Valley State 17.88 23.21 22.29 0.2
16 Kenneth Knowlin SO-2 Voorhees 25.18 23.31 25.18 0.2
17 Paul Nguyen FR-1 Emory 20.79 23.35 30.36 0.3
18 Darrius Gardner FR-1 Belmont Abbey 30.66 23.58 23.11 0.9
19 Tj Willis Sophomore Unattached 30.70 23.61 28.10 1.1
20 Luq Mohammed SO-2 Oglethorpe 22.50 23.68 23.68 1.1
21 Terence Maxwell Senior Unattached 27.25 23.69 29.38 1.0
22 David Rogers SO-2 Emmanuel 16.64 23.76 21.63 1.1
23 Evan Rhea SO-2 Emory 25.94 23.79 29.27 1.1
24 Carson Priest JR-3 Furman 29.04 23.80 20.95 0.9
25 Louis Mennel SO-2 Emory 27.30 23.94 25.86 0.9
26 Victor Rohlfs FR-1 Oglethorpe 25.07 24.10 24.59 0.3
27 Nick Cortellessa JR-3 Emory 30.76 24.22 29.79 0.9
28 Joshua Andrews JR-3 Clark Atlanta 23.53 24.51 23.29 1.0
29 Patrick Pinson SO-2 Clark Atlanta 25.03 24.78 25.03 1.1
30 Jean-Luc Rolland JR-3 Belmont Abbey 26.59 24.85 23.11 0.9
31 Andrew McMillan   Furman 30.58 24.86 32.32 0.3
32 Ricco Holsten SO-2 Emmanuel 19.71 25.93 18.16 0.3
Men 200m Dash College/University Section 1
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Stanley Johnson SO-2 Voorhees 21.72 17.16
2 freddie martino SO-2 North Greenville 22.08 17.45
3 D'Marques Andrews JR-3 Fort Valley State 22.23 26.24
4 Drakarius Bray SO-2 Fort Valley State 22.32 23.22
15 Pierre Williams FR-1 Fort Valley State 23.21 19.73
16 Kenneth Knowlin SO-2 Voorhees 23.31 27.74
Men 200m Dash College/University Section 2
W: 1.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Frederick Keenan FR-1 Voorhees 18.84 22.42 25.11 26.46 24.44
6 Derrick Weems FR-1 Fort Valley State 19.42 22.58 19.20 21.91 23.04
8 Darien Dunn JR-3 Clark Atlanta 26.25 22.82 17.12 17.80 27.62
11 Alton Lewis FR-1 Emmanuel 23.32 23.09 19.63 20.55 16.17
12 Raul Rodriquez SR-4 Furman 21.73 23.11 28.89 26.58 23.58
13 Samuel Jean-Baptiste FR-1 Emory 19.88 23.11 19.88 18.03 28.43
21 Terence Maxwell Senior Unattached 23.46 23.69 28.91 22.27 28.67
28 Joshua Andrews JR-3 Clark Atlanta 22.55 24.51 29.42 20.10 19.86
Men 200m Dash College/University Section 3
W: 1.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Chidera Jon Okoye FR-1 Clark Atlanta 18.19 25.23 27.73 19.55 21.82 22.73 17.28
9 Alvin Codner SR-4 Clark Atlanta 29.04 21.95 18.52 25.15 17.83 22.86 23.09
13 jacquawn lockhart FR-1 Oglethorpe 17.11 23.11 20.34 17.11 25.89 23.11 26.58
19 Tj Willis Sophomore Unattached 24.79 19.36 19.13 18.18 21.25 23.61 24.56
20 Luq Mohammed SO-2 Oglethorpe 21.08 24.63 22.03 18.00 30.08 23.68 21.32
22 David Rogers SO-2 Emmanuel 22.81 16.64 24.95 30.65 16.87 23.76 20.91
23 Evan Rhea SO-2 Emory 21.89 18.80 19.04 16.89 30.22 23.79 23.79
29 Patrick Pinson SO-2 Clark Atlanta 26.52 29.74 29.74 18.09 21.56 24.78 21.31
Men 200m Dash College/University Section 4
W: 0.9
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 Darrius Gardner FR-1 Belmont Abbey 23.58
24 Carson Priest JR-3 Furman 23.80
25 Louis Mennel SO-2 Emory 23.94
27 Nick Cortellessa JR-3 Emory 24.22
30 Jean-Luc Rolland JR-3 Belmont Abbey 24.85
Men 200m Dash College/University Section 5
W: 0.3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Curtis Ayers SO-2 Emmanuel 22.48 25.00 26.60 28.21 21.33 22.93
17 Paul Nguyen FR-1 Emory 28.96 22.89 16.35 22.42 24.29 23.35
26 Victor Rohlfs FR-1 Oglethorpe 19.04 20.49 28.44 16.87 24.83 24.10
31 Andrew McMillan   Furman 24.86 19.15 19.89 22.38 23.87 24.86
32 Ricco Holsten SO-2 Emmanuel 18.16 19.19 19.19 24.12 23.60 25.93

Boys 400m Dash High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Marcquel Woodward Junior Gainesville 48.90
2 Ayron Robinson Junior Woodmont 50.00
3 Thomas Loar Senior Pendleton 51.22
4 Alex Longoria Junior Gainesville 51.33
5 Madison Evans Senior Roswell 51.55
6 Daniel Meier Junior Roswell 51.88
7 Dallas Gratz Senior West Greene 52.71
8 Manny Delgado   Indian Land 53.04
9 Thomas Ledbetter Senior Christ Church 53.07
10 Reagan Maycock Senior Osborne 53.22
11 Shaihi Stukes Junior Mauldin 53.30
12 Jordan Williams Sophomore Hillcrest 53.80
13 Obos Ikpefan Senior Roswell 53.87
14 Malcome Reed   Indian Land 54.05
15 Jamaal Colclough Senior Mauldin 54.20
16 Keyondre Crate Junior Eastside 54.43
17 Shaihem Hogan Junior Osborne 54.48
18 Taj Jones Senior T.L. Hanna 54.55
19 Bracy Black Junior Mauldin 54.57
20 Mathew Childress Junior Wade Hampton (Greenville) 54.92
21 Anthony Huber Junior Lassiter 55.50
22 Jeremiah Talbert 7 Christ Church 55.87
23 Steven Hawkins Freshman Walhalla 56.45
24 Terrell Allen Senior Blacksburg 56.61
25 Anthony Bonaparte Junior T.L. Hanna 56.64
26 Matthew Ruzika Sophomore Pendleton 56.96
27 Emanuel Nwakaeze Freshman Lassiter 56.99
28 Charles Langley Sophomore Travelers Rest 57.39
29 Kiely Armstrong Senior Eastside 57.50
30 Esteban Salazar Senior Gainesville 57.53
31 Xavier Mathis Freshman Hillcrest 58.60
32 Ben Rochester Freshman Walhalla 58.92
33 Kyle Harris Junior Lambert 59.13
34 Mitchell McClure Junior Lassiter 59.48
35 Jacob Gillespie Junior Pendleton 1:00.53
36 Jackson Zeller Senior Wade Hampton (Greenville) 1:00.79
37 Randarrius Wright Junior Estill 1:00.91
38 Andre Glenn Senior Blacksburg 1:01.25
39 Dylan Kirk Freshman West Greene 1:03.13
40 Drake Combs Junior West Greene 1:05.79
41 Ishmael Jones Freshman Hillcrest 1:06.95
42 Andrew Hartsell Junior Eastside 1:09.06
43 Ross Tyrrell 7 Eastside 1:15.72
Boys 400m Dash High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Marcquel Woodward Junior Gainesville 44.01 48.90 40.10
2 Ayron Robinson Junior Woodmont 1:04.50 50.00 40.50
3 Thomas Loar Senior Pendleton 48.66 51.22 38.42
4 Alex Longoria Junior Gainesville 1:02.11 51.33 58.52
5 Madison Evans Senior Roswell 1:05.47 51.55 51.55
9 Thomas Ledbetter Senior Christ Church 45.64 53.07 43.52
13 Obos Ikpefan Senior Roswell 51.18 53.87 42.56
19 Bracy Black Junior Mauldin 59.49 54.57 39.84
Boys 400m Dash High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
6 Daniel Meier Junior Roswell 1:05.89 38.91 59.15 39.43 51.88
7 Dallas Gratz Senior West Greene 1:06.42 1:00.09 1:08.53 1:01.67 52.71
8 Manny Delgado   Indian Land 42.97 57.82 48.27 40.31 53.04
17 Shaihem Hogan Junior Osborne 50.13 1:06.47 1:05.38 39.23 54.48
20 Mathew Childress Junior Wade Hampton (Greenville) 1:02.06 47.24 56.02 1:10.30 54.92
30 Esteban Salazar Senior Gainesville 56.96 1:11.92 54.66 1:13.07 57.53
Boys 400m Dash High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Reagan Maycock Senior Osborne 53.22 1:00.14 48.97 59.61 1:05.46 58.55 1:03.87
11 Shaihi Stukes Junior Mauldin 53.30 52.24 43.18 1:02.90 53.84 39.45 42.64
15 Jamaal Colclough Senior Mauldin 54.20 1:06.13 1:06.13 1:09.92 1:05.04 1:00.71 47.16
16 Keyondre Crate Junior Eastside 54.43 58.79 44.09 48.45 1:05.86 52.26 40.28
18 Taj Jones Senior T.L. Hanna 54.55 59.46 49.10 45.28 46.92 1:01.65 1:03.28
21 Anthony Huber Junior Lassiter 55.50 49.40 42.74 47.18 56.06 46.62 45.51
23 Steven Hawkins Freshman Walhalla 56.45 51.37 1:03.79 58.15 1:04.36 42.91 40.08
28 Charles Langley Sophomore Travelers Rest 57.39 1:04.85 55.67 1:14.04 43.62 41.90 58.54
Boys 400m Dash High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Jordan Williams Sophomore Hillcrest 53.80
14 Malcome Reed   Indian Land 54.05
25 Anthony Bonaparte Junior T.L. Hanna 56.64
26 Matthew Ruzika Sophomore Pendleton 56.96
27 Emanuel Nwakaeze Freshman Lassiter 56.99
29 Kiely Armstrong Senior Eastside 57.50
32 Ben Rochester Freshman Walhalla 58.92
37 Randarrius Wright Junior Estill 1:00.91
Boys 400m Dash High School Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
22 Jeremiah Talbert 7 Christ Church 53.08 55.87
24 Terrell Allen Senior Blacksburg 1:10.77 56.61
31 Xavier Mathis Freshman Hillcrest 50.40 58.60
33 Kyle Harris Junior Lambert 51.45 59.13
35 Jacob Gillespie Junior Pendleton 42.37 1:00.53
36 Jackson Zeller Senior Wade Hampton (Greenville) 1:08.09 1:00.79
38 Andre Glenn Senior Blacksburg 58.19 1:01.25
Boys 400m Dash High School Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
34 Mitchell McClure Junior Lassiter 1:07.22 59.48
39 Dylan Kirk Freshman West Greene 52.40 1:03.13
40 Drake Combs Junior West Greene 1:13.69 1:05.79
41 Ishmael Jones Freshman Hillcrest 1:24.36 1:06.95
42 Andrew Hartsell Junior Eastside 1:05.61 1:09.06
43 Ross Tyrrell 7 Eastside 1:28.60 1:15.72

Men 400m Dash College/University

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Mark Watts FR-1 North Greenville 44.40 38.67 47.74 1:01.11 50.13 40.58
2 Timothy Snow SO-2 Fort Valley State 1:02.78 37.37 49.82 1:04.77 54.31 43.35
3 Max Hoberman FR-1 Emory 46.75 44.74 50.26 37.20 40.71 39.71
4 Geralyn Johnson FR-1 Fort Valley State 54.95 55.46 50.41 49.91 54.95 38.82
5 Jonathan Williams FR-1 North Greenville 51.00 55.54 50.49 37.37 53.02 37.37
6 Isaac Chambers SR-4 Emory 48.51 1:03.67 50.53 40.93 50.53 1:03.67
7 Alton Lewis FR-1 Emmanuel 57.65 57.65 51.47 38.09 46.84 42.72
8 Erik Rodriguez FR-1 Montreat 1:02.80 1:06.92 51.47 1:05.89 56.11 42.21
9 David Rogers SO-2 Emmanuel 55.12 1:04.39 51.51 36.06 58.73 46.36
10 Dinero Nicholas SO-2 Clayton State 1:06.14 43.41 51.67 1:05.11 47.54 1:05.11
11 Joel Steinberg FR-1 Emory 1:05.13 1:04.10 51.69 48.59 54.28 50.66
12 Pierre Williams FR-1 Fort Valley State 1:04.80 1:07.40 51.84 41.48 1:05.84 1:06.88
13 Joe Thierfielder FR-1 Belmont Abbey 59.15 47.21 51.88 53.44 40.47 58.11
14 Paul Nguyen FR-1 Emory 56.26 57.30 52.09 49.49 39.07 56.26
15 Ethan Alexander SO-2 Emmanuel 1:05.08 57.73 52.48 55.11 1:00.36 37.79
16 Josiah Williams   Unattached 1:02.47 53.54 52.49 47.25 44.10 1:05.09
17 Luq Mohammed SO-2 Oglethorpe 53.62 59.40 52.56 39.42 1:02.02 36.80
18 Kayce Martin JR-3 Brevard 52.08 49.37 54.25 43.95 1:01.85 1:08.90
19 Terence Maxwell Senior Unattached 1:08.86 51.37 54.65 1:03.40 57.93 1:07.77
20 Jazz Samuel JR-3 Belmont Abbey 44.37 57.51 54.77 1:01.35 1:09.56 48.75
21 Sidney Smith FR-1 Belmont Abbey 1:09.53 1:10.08 55.18 1:10.08 45.25 1:04.01
22 Drakarius Bray SO-2 Fort Valley State 51.42 44.16 55.89 44.16 58.13 52.54
23 Joshua Andrews JR-3 Clark Atlanta 1:11.34 59.54 56.17 58.42 45.50 1:05.16
24 Steve Runciman JR-3 Belmont Abbey 1:13.57 54.33 56.59 56.59 1:05.65 1:03.38
Men 400m Dash College/University Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Mark Watts FR-1 North Greenville 50.13 46.31 34.38 40.11 41.06 47.74
2 Timothy Snow SO-2 Fort Valley State 55.80 37.87 34.88 37.87 1:02.28 49.82
3 Max Hoberman FR-1 Emory 1:02.33 40.71 49.76 58.31 50.77 50.26
4 Geralyn Johnson FR-1 Fort Valley State 59.99 44.36 35.29 1:00.50 56.97 50.41
7 Alton Lewis FR-1 Emmanuel 58.17 48.90 52.50 38.61 55.08 51.47
10 Dinero Nicholas SO-2 Clayton State 39.27 45.99 1:02.52 48.06 51.67 51.67
15 Ethan Alexander SO-2 Emmanuel 43.04 1:00.36 47.24 38.84 43.56 52.48
19 Terence Maxwell Senior Unattached 51.92 1:10.50 42.63 1:07.77 50.28 54.65
Men 400m Dash College/University Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Jonathan Williams FR-1 North Greenville 1:00.59 50.49 48.98
6 Isaac Chambers SR-4 Emory 54.58 50.53 53.57
8 Erik Rodriguez FR-1 Montreat 48.39 51.47 44.78
9 David Rogers SO-2 Emmanuel 37.61 51.51 37.61
11 Joel Steinberg FR-1 Emory 1:03.58 51.69 1:04.10
14 Paul Nguyen FR-1 Emory 51.57 52.09 1:07.72
22 Drakarius Bray SO-2 Fort Valley State 51.98 55.89 1:11.54
23 Joshua Andrews JR-3 Clark Atlanta 53.93 56.17 53.93
Men 400m Dash College/University Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
12 Pierre Williams FR-1 Fort Valley State 51.84
13 Joe Thierfielder FR-1 Belmont Abbey 51.88
16 Josiah Williams   Unattached 52.49
17 Luq Mohammed SO-2 Oglethorpe 52.56
18 Kayce Martin JR-3 Brevard 54.25
20 Jazz Samuel JR-3 Belmont Abbey 54.77
21 Sidney Smith FR-1 Belmont Abbey 55.18
24 Steve Runciman JR-3 Belmont Abbey 56.59

Men 800m Run College/University

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Adam Lang   Indiana Invaders 1:51.22
2 William Ivey SR-4 Furman 1:53.43
3 Jermaine Redmond JR-3 Fort Valley State 1:53.71
4 Dustin Stewart JR-3 Belmont Abbey 1:55.12
5 Jacob Simms SR-4 North Greenville 1:55.43
6 Charles Anderson JR-3 Clayton State 1:55.68
7 William Matheson JR-3 Emory 1:56.32
8 Ravon Wamer SO-2 North Greenville 1:57.12
9 Andrew Hemingway FR-1 Emory 1:57.94
10 Drake Sterling   Indiana Invaders 1:58.63
11 Jack Lewis Junior Columbia Int'l 1:58.66
12 Alex Kim SO-2 Emory 1:58.88
13 Michael Hering FR-1 Montreat 2:00.37
14 Chase Shermer FR-1 Mars Hill 2:00.56
15 Leonel Ayala SO-2 Emmanuel 2:00.70
16 Ian Richardson JR-3 Furman 2:01.15
17 Erik Gibbs JR-3 Brevard 2:01.32
18 Patrick Crews SO-2 Emory 2:01.58
19 Carson Massey SO-2 Emmanuel 2:03.77
20 pablo garcia martinez SR-4 Oglethorpe 2:03.81
21 Calin Schumacher Freshman UNAT-Spartanburg Methodis 2:03.84
22 Juan Cartledge JR-3 Clark Atlanta 2:04.24
23 Akira Shavers FR-1 Montreat 2:04.28
24 Nico Vitela FR-1 Emory 2:04.50
25 Steph-Yves Louis SO-2 Belmont Abbey 2:04.90
26 Mitchell Lloyd SR-4 Furman 2:05.72
27 Frank Spicer JR-3 Belmont Abbey 2:05.88
28 Phillip Stewart SO-2 Emmanuel 2:06.69
29 Ethan Alexander SO-2 Emmanuel 2:07.30
30 Dustin Corder FR-1 Erskine 2:07.39
31 Tevin Glaze FR-1 Emmanuel 2:08.81
32 Alex Blanding Freshman UNAT-Spartanburg Methodis 2:09.15
33 John Cutrone Sophomore UNAT-Spartanburg Methodis 2:10.45
34 Shavar Nelson FR-1 Clark Atlanta 2:11.30
35 Alexander Johnson SO-2 Oglethorpe 2:13.01
36 Darren Balkey JR-3 Belmont Abbey 2:13.35
37 George Watkins FR-1 Clark Atlanta 2:18.42
38 David Cochrane Sophomore Columbia Int'l 2:19.32
39 Eris Mackey FR-1 Clark Atlanta 2:23.88
40 Michael Caneega SO-2 Oglethorpe 2:34.20
41 jeet budha magar SR-4 Oglethorpe 2:39.60
Men 800m Run College/University Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Adam Lang   Indiana Invaders 1:51.22
2 William Ivey SR-4 Furman 1:53.43
3 Jermaine Redmond JR-3 Fort Valley State 1:53.71
4 Dustin Stewart JR-3 Belmont Abbey 1:55.12
5 Jacob Simms SR-4 North Greenville 1:55.43
6 Charles Anderson JR-3 Clayton State 1:55.68
7 William Matheson JR-3 Emory 1:56.32
8 Ravon Wamer SO-2 North Greenville 1:57.12
9 Andrew Hemingway FR-1 Emory 1:57.94
10 Drake Sterling   Indiana Invaders 1:58.63
11 Jack Lewis Junior Columbia Int'l 1:58.66
15 Leonel Ayala SO-2 Emmanuel 2:00.70
17 Erik Gibbs JR-3 Brevard 2:01.32
18 Patrick Crews SO-2 Emory 2:01.58
19 Carson Massey SO-2 Emmanuel 2:03.77
29 Ethan Alexander SO-2 Emmanuel 2:07.30
Men 800m Run College/University Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Alex Kim SO-2 Emory 2:29.79 1:58.88 1:24.41 2:14.34 1:49.37 2:13.15
13 Michael Hering FR-1 Montreat 1:32.69 2:00.37 2:06.39 1:59.17 2:35.28 1:24.26
14 Chase Shermer FR-1 Mars Hill 2:31.91 2:00.56 2:27.09 1:47.30 2:28.29 1:48.51
16 Ian Richardson JR-3 Furman 2:12.06 2:01.15 1:36.92 1:32.08 1:51.46 2:09.63
22 Juan Cartledge JR-3 Clark Atlanta 1:44.37 2:04.24 1:41.88 2:39.03 1:26.97 2:36.55
24 Nico Vitela FR-1 Emory 1:39.60 2:04.50 1:43.34 2:29.40 1:39.60 1:38.36
26 Mitchell Lloyd SR-4 Furman 2:09.50 2:05.72 2:19.55 2:05.72 1:41.84 2:05.72
28 Phillip Stewart SO-2 Emmanuel 1:55.29 2:06.69 1:33.75 2:09.23 1:54.03 1:47.69
31 Tevin Glaze FR-1 Emmanuel 2:39.73 2:08.81 2:15.25 2:38.44 2:21.70 1:34.04
40 Michael Caneega SO-2 Oglethorpe 2:29.58 2:34.20 2:49.62 2:35.75 3:11.21 2:54.25
Men 800m Run College/University Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
20 pablo garcia martinez SR-4 Oglethorpe 2:03.81
21 Calin Schumacher Freshman UNAT-Spartanburg Methodis 2:03.84
23 Akira Shavers FR-1 Montreat 2:04.28
25 Steph-Yves Louis SO-2 Belmont Abbey 2:04.90
27 Frank Spicer JR-3 Belmont Abbey 2:05.88
30 Dustin Corder FR-1 Erskine 2:07.39
32 Alex Blanding Freshman UNAT-Spartanburg Methodis 2:09.15
33 John Cutrone Sophomore UNAT-Spartanburg Methodis 2:10.45
34 Shavar Nelson FR-1 Clark Atlanta 2:11.30
35 Alexander Johnson SO-2 Oglethorpe 2:13.01
36 Darren Balkey JR-3 Belmont Abbey 2:13.35
37 George Watkins FR-1 Clark Atlanta 2:18.42
38 David Cochrane Sophomore Columbia Int'l 2:19.32
39 Eris Mackey FR-1 Clark Atlanta 2:23.88
41 jeet budha magar SR-4 Oglethorpe 2:39.60

Boys 800m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Marcquel Woodward Junior Gainesville 1:34.92 2:18.82 1:23.06 2:11.71 1:58.65 1:23.06 2:08.15
2 Stefan Becker Senior Lassiter 2:13.33 1:59.04 2:22.85 2:29.99 1:59.04 1:57.85 2:31.18
3 James Gregory   Indian Land 1:28.07 2:21.88 1:54.98 1:35.41 2:02.31 1:29.29 2:26.78
4 Alex Guillaume Senior Lassiter 2:18.82 1:51.80 1:57.94 1:43.20 2:02.85 1:56.71 2:32.34
5 Alex Longoria Junior Gainesville 1:59.03 2:31.27 1:56.55 2:00.27 2:03.99 1:40.44 2:34.99
6 Esteban Salazar Senior Gainesville 2:32.91 1:53.13 2:30.42 2:06.80 2:04.31 1:43.18 2:31.66
7 Hayden Ferrell Junior Mauldin 1:43.75 2:04.99 1:35.00 2:02.49 2:04.99 1:59.99 1:56.24
8 Burton McDowell   Unattached 2:31.86 2:01.74 2:02.99 1:44.17 2:05.50 2:13.03 2:25.58
9 Justin Moore Sophomore Roswell 2:02.01 1:34.34 1:38.11 2:25.91 2:05.78 2:39.74 2:15.85
10 Sean Lofton Senior Roswell 1:45.94 2:21.26 1:29.55 2:31.35 2:06.12 2:17.47 1:47.21
11 Thomas Loar Senior Pendleton 1:29.47 1:49.92 2:29.54 1:44.81 2:07.81 2:14.20 2:35.93
12 Cody Allen Junior T.L. Hanna 2:46.51 1:32.22 2:22.17 2:41.38 2:08.08 2:00.40 2:40.10
13 Andrew Hill Junior Greer 1:36.57 1:35.28 1:36.57 2:12.62 2:08.75 2:25.49 1:49.44
14 Spencer Roby Junior Roswell 2:08.84 2:03.69 2:01.11 1:37.92 2:08.84 1:34.06 2:02.40
15 Josh Lee Senior Broome 1:34.68 2:34.34 2:21.37 1:41.16 2:09.69 2:29.15 2:05.80
16 Bryan Riorden Sophomore Wade Hampton (Greenville) 2:40.20 2:29.78 2:48.01 1:50.71 2:10.24 1:52.01 1:53.31
17 Jordan Ferguson Senior Travelers Rest 1:35.31 2:18.40 2:32.76 2:00.12 2:10.56 1:58.81 1:58.81
18 Josh Wilkinson Senior Travelers Rest 1:49.75 2:49.85 1:48.44 1:57.59 2:10.65 2:30.25 1:57.59
19 Alex Lucking Junior Eastside 2:38.36 1:40.77 2:04.33 2:08.26 2:10.87 2:04.33 2:31.81
20 Brandon Thompson Junior Woodmont 2:20.71 2:26.02 2:12.74 2:31.33 2:12.74 2:37.96 2:00.80
21 Cole Christopher Freshman West Greene 2:18.26 2:14.27 2:12.94 2:28.90 2:12.94 2:22.25 2:26.24
22 Andrew Sims Junior Lassiter 2:53.37 2:00.96 2:14.39 2:30.52 2:14.39 2:38.58 2:22.46
23 Charles Langley Sophomore Travelers Rest 2:39.09 1:37.07 2:33.70 1:59.99 2:14.82 1:39.77 2:31.00
24 Carl Strickland Sophomore Wade Hampton (Greenville) 2:01.96 1:34.86 2:12.80 2:19.58 2:15.51 2:37.20 2:33.13
25 Benjamin Emanuel Senior T.L. Hanna 2:41.07 2:02.85 2:04.22 2:39.71 2:16.50 1:36.92 2:17.87
26 Robert Vradenburgh Junior West Greene 2:31.90 1:41.27 2:40.11 1:42.63 2:16.84 1:35.79 1:53.58
27 Cameron Chandler   Indian Land 2:24.05 2:00.51 2:12.97 1:36.96 2:18.51 2:14.36 2:47.60
28 Sharieff Johnson Sophomore Carolina 1:48.19 2:54.77 2:27.03 1:41.25 2:18.70 2:04.83 3:00.31
29 Will Brewer Junior Lambert 2:50.55 1:50.44 2:35.17 1:37.86 2:19.79 2:25.39 1:49.04
30 Logan Mower Junior T.L. Hanna 1:54.94 1:40.92 2:03.34 2:38.38 2:20.16 2:03.34 2:58.01
31 Jesse Raines Sophomore Broome 1:52.26 3:02.42 2:09.10 2:20.32 2:20.32 2:16.11 2:49.79
32 Corey Thrasher Senior Pendleton 1:50.16 2:15.91 1:54.45 2:25.93 2:23.06 2:17.34 2:28.79
33 Matthew Ruzika Sophomore Pendleton 2:02.48 3:00.12 1:56.72 1:52.39 2:24.09 1:50.95 1:43.75
34 Jeremiah Talbert 7 Christ Church 2:39.36 2:00.25 3:02.54 2:53.85 2:24.87 2:52.40 1:54.45
35 Hunter Foster Sophomore Wade Hampton (Greenville) 2:14.91 2:22.16 2:38.12 2:27.97 2:25.06 2:17.81 2:14.91
36 Stephen Moore Sophomore Walhalla 2:49.75 2:35.24 1:57.52 3:01.35 2:25.08 2:33.79 3:05.71
37 Conner Phillis Freshman Walhalla 1:46.04 1:50.52 2:24.87 3:11.17 2:29.35 2:06.95 2:15.91
38 Reese Wilson Freshman Christ Church 2:35.32 3:10.00 1:45.56 2:59.44 2:30.79 2:23.25 2:59.44
39 Robert Davis Senior Hillcrest 2:58.41 2:03.51 2:56.88 2:06.56 2:32.48 1:55.89 2:26.38
40 Moore Christopher Freshman Hillcrest 2:05.81 2:49.84 2:15.25 2:46.70 2:37.26 2:23.11 1:57.95
41 Matthew Rowland Freshman Walhalla 3:10.61 3:23.42 2:28.96 2:22.56 2:40.17 2:54.59 2:17.75
42 Jordan Sizemore Sophomore Hillcrest 2:37.32 3:27.59 3:09.75 3:24.35 2:42.18 3:24.35 2:04.88
43 Devan Johson Sophomore West Greene 2:44.74 2:30.06 3:30.40 1:57.44 2:43.10 2:21.90 3:09.20
44 Richard Rinehardt Freshman Blacksburg 2:40.45 2:35.49 3:15.19 2:02.41 2:45.41 2:09.02 2:43.76
45 Anthony Thomas 7 Blacksburg 2:01.35 2:17.97 2:57.87 2:29.61 2:46.23 3:12.83 2:11.33
46 Grayson Nix 8 Blacksburg 2:41.68 3:22.10 2:58.52 3:28.83 2:48.41 3:38.94 2:14.73
47 Ronnie Gibson Senior Estill 3:07.59 2:33.48 2:06.20 3:21.23 2:50.53 3:05.88 2:30.07
Boys 800m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Marcquel Woodward Junior Gainesville 1:27.81 2:20.01 2:21.20 1:58.65
2 Stefan Becker Senior Lassiter 1:35.24 2:08.57 2:16.90 1:59.04
3 James Gregory   Indian Land 1:52.53 1:42.74 1:46.41 2:02.31
4 Alex Guillaume Senior Lassiter 2:18.82 2:02.85 2:21.28 2:02.85
6 Esteban Salazar Senior Gainesville 2:37.88 2:22.96 1:46.91 2:04.31
7 Hayden Ferrell Junior Mauldin 2:41.24 1:38.75 2:09.99 2:04.99
9 Justin Moore Sophomore Roswell 1:28.05 2:05.78 2:25.91 2:05.78
10 Sean Lofton Senior Roswell 2:32.61 1:48.47 1:37.12 2:06.12
11 Thomas Loar Senior Pendleton 2:32.10 2:10.37 2:46.16 2:07.81
12 Cody Allen Junior T.L. Hanna 2:22.17 2:28.58 2:23.45 2:08.08
13 Andrew Hill Junior Greer 2:47.38 1:54.59 2:40.94 2:08.75
14 Spencer Roby Junior Roswell 1:40.50 2:16.57 2:06.27 2:08.84
17 Jordan Ferguson Senior Travelers Rest 2:01.42 1:37.92 2:09.26 2:10.56
Boys 800m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
5 Alex Longoria Junior Gainesville 2:03.99 2:41.19 2:21.35
8 Burton McDowell   Unattached 2:05.50 1:42.91 2:43.15
15 Josh Lee Senior Broome 2:09.69 1:52.83 1:59.32
16 Bryan Riorden Sophomore Wade Hampton (Greenville) 2:10.24 2:21.97 2:10.24
18 Josh Wilkinson Senior Travelers Rest 2:10.65 1:31.46 2:11.96
19 Alex Lucking Junior Eastside 2:10.87 1:57.79 2:39.67
20 Brandon Thompson Junior Woodmont 2:12.74 2:18.05 2:02.12
22 Andrew Sims Junior Lassiter 2:14.39 1:38.11 2:47.99
24 Carl Strickland Sophomore Wade Hampton (Greenville) 2:15.51 2:16.87 1:53.83
25 Benjamin Emanuel Senior T.L. Hanna 2:16.50 1:49.20 2:27.42
26 Robert Vradenburgh Junior West Greene 2:16.84 2:52.42 2:48.32
30 Logan Mower Junior T.L. Hanna 2:20.16 2:04.75 1:45.12
32 Corey Thrasher Senior Pendleton 2:23.06 2:00.17 2:40.23
34 Jeremiah Talbert 7 Christ Church 2:24.87 2:19.08 2:45.16
36 Stephen Moore Sophomore Walhalla 2:25.08 2:41.04 1:41.56
Boys 800m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
21 Cole Christopher Freshman West Greene 2:12.94 2:35.54 1:47.69
23 Charles Langley Sophomore Travelers Rest 2:14.82 1:58.65 2:53.92
27 Cameron Chandler   Indian Land 2:18.51 2:11.59 2:06.05
28 Sharieff Johnson Sophomore Carolina 2:18.70 1:39.87 2:46.44
29 Will Brewer Junior Lambert 2:19.79 2:04.42 2:36.57
31 Jesse Raines Sophomore Broome 2:20.32 1:43.84 2:56.81
33 Matthew Ruzika Sophomore Pendleton 2:24.09 2:38.50 3:04.44
35 Hunter Foster Sophomore Wade Hampton (Greenville) 2:25.06 1:51.70 3:05.68
37 Conner Phillis Freshman Walhalla 2:29.35 2:29.35 2:48.77
38 Reese Wilson Freshman Christ Church 2:30.79 3:16.03 2:15.71
39 Robert Davis Senior Hillcrest 2:32.48 3:04.50 2:06.56
40 Moore Christopher Freshman Hillcrest 2:37.26 2:15.25 3:00.85
41 Matthew Rowland Freshman Walhalla 2:40.17 3:01.00 2:41.78
42 Jordan Sizemore Sophomore Hillcrest 2:42.18 3:06.51 2:53.54
43 Devan Johson Sophomore West Greene 2:43.10 2:28.43 2:28.43
44 Richard Rinehardt Freshman Blacksburg 2:45.41 2:32.18 2:00.75
45 Anthony Thomas 7 Blacksburg 2:46.23 2:39.58 3:22.80
46 Grayson Nix 8 Blacksburg 2:48.41 3:23.78 3:22.10
47 Ronnie Gibson Senior Estill 2:50.53 3:24.64 3:28.05

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 John Klecker SR-4 Furman 3:52.77 3:59.97 3:59.97 4:16.77 4:02.37 3:50.38
2 Tripp Hurt SR-4 Furman 4:00.48 4:00.48 3:53.27 4:14.91 3:29.22 3:43.65
3 Leonel Ayala SO-2 Emmanuel 4:34.47 4:00.76 3:31.87 4:58.55 4:29.66 3:22.24
4 Job Kemboi FR-1 Clayton State 5:02.45 4:01.96 3:13.57 4:40.68 4:52.78 3:08.73
5 Charles Anderson JR-3 Clayton State 5:15.53 4:02.71 5:13.10 4:39.12 3:02.04 4:29.41
6 Ahmad Nesbitt FR-1 North Greenville 4:15.25 4:03.09 3:26.63 3:36.35 3:02.32 4:24.97
7 Scott Jarvis SR-4 Emory 4:52.25 4:03.54 5:09.30 4:32.77 2:55.35 2:50.48
8 Jack Miller SO-2 Furman 3:58.59 4:08.53 2:56.46 3:51.14 4:50.78 5:05.70
9 Bradley Gossett SO-2 Furman 4:35.13 4:10.11 3:15.09 4:02.61 3:47.60 5:05.14
10 Drew Galarg   Unattached 4:25.14 4:10.13 3:05.10 5:05.16 3:12.60 3:55.13
11 Maurice Riden SO-2 Emmanuel 4:30.06 4:12.39 5:20.54 4:09.87 4:47.73 4:42.68
12 pablo garcia martinez SR-4 Oglethorpe 3:28.28 4:14.00 3:18.12 4:03.84 4:47.02 4:11.46
13 Brett Morley SO-2 North Greenville 3:23.58 4:14.47 4:24.65 3:54.12 4:32.29 3:46.48
14 Andrew Sinor SR-4 Furman 3:13.64 4:14.79 4:22.44 4:53.01 3:51.86 4:53.01
15 Bradley Thomas FR-1 Piedmont 3:06.31 4:15.21 4:56.05 4:48.39 4:53.50 2:58.65
16 Juan Cartledge JR-3 Clark Atlanta 3:51.47 4:17.18 5:31.77 3:36.04 3:15.46 4:24.90
17 Dustin Corder FR-1 Erskine 3:14.26 4:19.01 4:52.69 4:34.55 3:06.49 5:18.59
18 Joshua Thatcher Junior Unattached 3:53.25 4:19.16 4:03.61 3:29.92 3:04.01 3:24.74
19 Carson Massey SO-2 Emmanuel 4:53.04 4:19.32 3:27.46 4:32.29 4:58.22 5:13.78
20 Devin Tupper SR-4 Furman 5:37.91 4:21.94 3:40.03 4:58.62 4:00.99 4:03.61
21 Justin Herbert   Unattached 3:13.09 4:24.50 3:58.05 4:50.95 4:16.57 4:00.70
22 Michael Rogers JR-3 Belmont Abbey 3:37.56 4:25.31 3:56.13 3:53.48 3:32.25 5:44.91
23 Drew Welch Junior Unattached 4:52.62 4:26.01 3:32.81 3:11.53 3:43.45 3:06.21
24 Bsrat Gide SR-4 Fort Valley State 4:47.44 4:26.14 3:14.29 5:35.34 4:36.79 4:12.84
25 Tyler Greathouse SR-4 Furman 4:18.17 4:26.15 4:10.18 3:32.92 4:20.83 4:28.82
26 Ciaran Lane JR-3 Clayton State 3:28.47 4:30.73 5:27.59 3:33.88 3:50.12 5:11.34
27 Jeremy Gilbert Sophomore Columbia Int'l 5:34.12 4:31.64 4:47.94 3:45.47 3:34.60 5:15.11
28 Dylan Bates SO-2 Coker 3:41.05 4:32.90 5:43.86 5:22.03 4:54.74 5:19.30
29 Brandon Singh FR-1 Piedmont 5:30.11 4:39.75 4:20.17 5:07.73 3:24.22 5:24.51
30 Matthew Bailey SO-2 Clayton State 4:06.65 4:40.28 4:26.27 5:36.34 5:41.95 6:01.57
31 Tanner Thomason SO-2 Clayton State 4:04.07 4:40.54 3:27.60 5:59.10 4:40.54 5:11.40
32 Eddie Burden SO-2 Emmanuel 6:11.97 4:46.13 4:00.35 4:23.24 5:31.91 6:09.11
33 George Watkins FR-1 Clark Atlanta 5:26.49 4:46.39 4:43.53 5:03.58 4:00.57 4:32.07
34 Shavar Nelson FR-1 Clark Atlanta 4:38.12 4:46.72 5:03.93 3:29.31 5:58.40 4:32.39
35 norman cervantes FR-1 Oglethorpe 5:49.46 4:48.81 6:03.90 4:37.26 4:17.04 4:43.04
36 Andrew Murphy SO-2 Emmanuel 4:04.72 4:51.33 5:08.81 4:10.55 6:15.82 5:02.99
37 James Gentry Junior Columbia Int'l 4:26.70 4:56.33 4:23.74 5:37.82 6:01.53 4:47.44
38 Blake Tindle Freshman Columbia Int'l 3:58.37 5:05.60 5:17.83 5:14.77 5:14.77 4:47.27
39 Steven Heebner FR-1 Brevard 6:04.93 5:09.26 4:25.97 5:58.75 4:22.88 3:51.95
40 jeet budha magar SR-4 Oglethorpe 5:10.70 5:13.83 4:45.59 5:48.36 3:42.82 6:19.74
41 Shawn Deese FR-1 Brevard 5:07.12 5:48.99 7:26.71 7:05.77 7:33.69 5:42.01
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 John Klecker SR-4 Furman 4:23.97 4:50.37 5:07.17 3:59.97 3:26.38 4:55.17 3:52.77
2 Tripp Hurt SR-4 Furman 4:29.34 4:26.94 2:55.55 4:00.48 4:31.75 3:19.60 3:29.22
3 Leonel Ayala SO-2 Emmanuel 3:15.02 4:00.76 4:22.43 4:00.76 3:55.95 5:00.95 3:22.24
4 Job Kemboi FR-1 Clayton State 4:33.42 3:13.57 3:25.67 4:01.96 4:43.10 3:57.12 5:00.03
5 Charles Anderson JR-3 Clayton State 3:43.30 3:02.04 3:57.86 4:02.71 3:43.30 4:17.28 5:13.10
6 Ahmad Nesbitt FR-1 North Greenville 4:56.57 3:48.51 3:55.80 4:03.09 4:24.97 4:07.96 4:05.52
7 Scott Jarvis SR-4 Emory 3:14.84 4:54.69 4:42.51 4:03.54 3:53.80 4:35.20 4:59.56
8 Jack Miller SO-2 Furman 4:58.24 5:05.70 4:50.78 4:08.53 3:51.14 3:23.80 3:46.17
9 Bradley Gossett SO-2 Furman 3:12.59 3:50.11 4:02.61 4:10.11 3:07.59 5:25.15 4:25.12
11 Maurice Riden SO-2 Emmanuel 4:27.54 3:19.39 3:49.68 4:12.39 3:04.25 3:39.58 4:52.78
14 Andrew Sinor SR-4 Furman 5:13.40 5:08.30 3:36.58 4:14.79 4:24.99 3:06.00 4:02.05
19 Carson Massey SO-2 Emmanuel 3:53.39 5:26.75 3:24.87 4:19.32 4:53.04 4:55.63 4:24.51
25 Tyler Greathouse SR-4 Furman 3:32.92 3:19.62 4:31.48 4:26.15 3:06.31 5:46.00 3:54.22
26 Ciaran Lane JR-3 Clayton State 4:30.73 5:22.17 4:03.66 4:30.73 3:58.25 5:14.05 5:49.25
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
12 pablo garcia martinez SR-4 Oglethorpe 4:29.24 4:14.00 4:52.10 5:22.58
13 Brett Morley SO-2 North Greenville 3:21.04 4:14.47 4:55.19 5:10.46
15 Bradley Thomas FR-1 Piedmont 4:15.21 4:15.21 4:10.11 4:58.60
16 Juan Cartledge JR-3 Clark Atlanta 3:07.75 4:17.18 4:09.47 3:30.89
18 Joshua Thatcher Junior Unattached 4:03.61 4:19.16 4:32.12 5:31.73
20 Devin Tupper SR-4 Furman 3:08.60 4:21.94 3:34.79 3:05.98
22 Michael Rogers JR-3 Belmont Abbey 4:51.85 4:25.31 5:02.46 5:42.25
23 Drew Welch Junior Unattached 5:45.82 4:26.01 5:08.58 5:19.22
24 Bsrat Gide SR-4 Fort Valley State 4:23.48 4:26.14 4:07.51 4:55.42
27 Jeremy Gilbert Sophomore Columbia Int'l 4:12.63 4:31.64 4:42.51 5:50.42
30 Matthew Bailey SO-2 Clayton State 4:57.10 4:40.28 4:43.09 5:50.35
31 Tanner Thomason SO-2 Clayton State 5:02.99 4:40.54 4:34.93 4:12.49
32 Eddie Burden SO-2 Emmanuel 4:23.24 4:46.13 6:03.39 4:31.83
37 James Gentry Junior Columbia Int'l 5:52.64 4:56.33 4:50.41 3:54.10
38 Blake Tindle Freshman Columbia Int'l 3:58.37 5:05.60 3:33.92 5:45.33
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Drew Galarg   Unattached 4:45.15 4:07.63 3:07.60 3:02.60 4:17.64 4:10.13
17 Dustin Corder FR-1 Erskine 3:53.11 3:09.08 3:11.67 3:19.44 5:16.00 4:19.01
21 Justin Herbert   Unattached 4:56.24 4:35.08 3:47.47 3:34.25 3:55.41 4:24.50
28 Dylan Bates SO-2 Coker 5:54.77 3:32.87 3:16.49 4:41.09 4:49.28 4:32.90
29 Brandon Singh FR-1 Piedmont 4:31.36 4:00.59 4:14.58 3:29.82 5:44.10 4:39.75
33 George Watkins FR-1 Clark Atlanta 3:49.12 5:17.90 4:32.07 5:00.71 5:15.03 4:46.39
34 Shavar Nelson FR-1 Clark Atlanta 5:26.86 4:32.39 4:15.18 4:55.33 4:26.65 4:46.72
35 norman cervantes FR-1 Oglethorpe 4:40.15 4:19.93 5:37.91 3:25.06 5:11.92 4:48.81
36 Andrew Murphy SO-2 Emmanuel 4:16.37 4:54.25 5:20.47 6:15.82 5:20.47 4:51.33
39 Steven Heebner FR-1 Brevard 6:42.04 6:20.39 5:52.56 6:17.30 4:59.99 5:09.26
40 jeet budha magar SR-4 Oglethorpe 6:47.98 5:01.28 6:41.71 5:48.36 5:54.63 5:13.83
41 Shawn Deese FR-1 Brevard 5:21.07 4:32.22 5:48.99 4:56.65 5:17.58 5:48.99

Men's 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Alex Guillaume Senior Lassiter 5:00.71 4:33.37 3:44.17 5:36.25
2 James Gregory   Indian Land 3:46.72 4:39.90 3:29.93 3:29.93
3 Tommy Connell Senior Brevard 4:09.49 4:40.32 4:31.91 5:53.21
4 Jordan Ferguson Senior Travelers Rest 4:50.53 4:42.06 6:01.04 5:15.91
5 Max Warner Freshman Forsyth Central 5:53.89 4:43.11 3:32.34 3:23.84
6 Noah Schaich Junior Lambert 3:41.49 4:43.96 5:01.00 3:21.62
7 Nick McGynn Freshman Roswell 5:16.18 4:44.84 4:42.00 5:19.02
8 Ryan Smith Freshman Mauldin 4:05.53 4:45.49 4:16.95 4:14.09
9 Michael Darazi Senior T.L. Hanna 4:01.51 4:47.51 5:19.14 4:07.26
10 Zach Girvin Junior Mauldin 5:16.95 4:48.13 5:02.54 4:22.20
11 Alex Houck Senior Easley 4:02.93 4:49.20 5:41.26 4:57.88
12 Alex Spencer Sophomore Wade Hampton (Greenville) 4:21.75 4:50.83 5:22.83 4:53.74
13 Brian Patrick Sophomore Roswell 4:13.14 4:50.96 5:34.61 4:33.51
14 Stephen Swindell Sophomore Lassiter 5:58.24 4:51.25 3:38.44 5:26.20
15 Daniel Harben Junior Gainesville 3:33.03 4:51.81 5:00.57 4:43.06
16 Marc Delisle Senior Mauldin 5:16.39 4:52.95 5:13.46 5:33.97
17 Gavin Hudnall Sophomore Roswell 3:42.80 4:53.15 4:09.18 5:34.19
18 Stephen Henderson Junior Eastside 5:11.65 4:54.01 5:02.83 5:23.42
19 Graham Borsum Freshman T.L. Hanna 3:31.71 4:54.04 5:46.97 4:48.16
20 Josh Wilkinson Senior Travelers Rest 3:52.72 4:54.58 5:26.99 3:40.94
21 Andrew Hill Junior Greer 4:27.21 4:56.89 4:59.86 4:39.08
22 Ty Chastain Junior Pendleton 5:03.36 4:57.41 3:57.93 5:33.10
23 Brandon Thompson Junior Woodmont 6:04.44 4:58.72 4:25.86 5:28.60
24 Hank Grogan Junior Lambert 6:28.93 4:59.17 4:02.33 5:53.02
25 Robert Vradenburgh Junior West Greene 5:06.11 5:00.10 4:00.08 4:51.10
26 Daniel Wade Junior Eastside 4:06.52 5:00.63 4:27.56 3:57.50
27 Ray Covan Senior Travelers Rest 3:59.11 5:02.66 6:18.33 6:03.20
28 Joe Niles Sophomore Easley 5:09.49 5:03.42 3:32.40 6:31.42
29 Corey Justice Sophomore Broome 4:32.05 5:05.67 5:36.24 4:01.48
30 Austin StJohn   Indian Land 6:17.98 5:07.30 5:34.96 5:19.60
31 Corbin Johnson Senior Broome 6:10.30 5:08.58 5:51.79 4:19.21
32 A.J. McCallum Sophomore Christ Church 3:42.89 5:09.57 5:59.11 6:17.68
33 Robert Tam Junior Lambert 4:23.68 5:10.21 4:36.09 6:18.46
34 Tyler Modica Sophomore Greer 5:39.77 5:11.71 4:37.43 5:55.35
35 Chris Nahum   Indian Land 3:59.22 5:14.76 6:24.01 5:58.83
36 Tyler Hansen Senior Pendleton 5:08.54 5:18.08 4:43.10 5:49.89
37 Earle Oxner Sophomore Christ Church 5:49.10 5:20.27 6:27.53 4:16.22
38 Karl Piepho Sophomore Wade Hampton (Greenville) 4:39.38 5:21.12 6:44.62 4:07.27
39 Sharieff Johnson Sophomore Carolina 5:12.92 5:22.59 4:37.43 5:06.46
40 Jacob Martin Freshman Blacksburg 3:52.61 5:23.07 6:05.07 6:34.15
41 Freeman Stoddard Freshman T.L. Hanna 6:00.77 5:25.01 6:26.77 5:41.26
42 Shane Gilmore Junior Woodmont 6:41.16 5:26.14 5:13.10 5:26.14
43 Christopher Ludlow Sophomore Wade Hampton (Greenville) 4:26.34 5:28.81 4:09.90 5:41.97
44 Thomas James Freshman Lassiter 6:54.56 5:29.01 6:05.21 6:54.56
45 Corey Thrasher Senior Pendleton 5:06.07 5:29.10 6:57.96 5:22.52
46 Neil Pavao Junior Gainesville 5:09.50 5:29.25 5:19.38 4:10.23
47 Taylors Ammons Senior Eastside 4:12.64 5:32.41 7:02.16 7:05.49
48 Conner Phillis Freshman Walhalla 6:36.01 5:32.78 4:16.24 4:19.57
49 Matthew Bourgoin Senior Blacksburg 6:41.07 5:39.89 6:00.29 4:38.71
50 Stephen Moore Sophomore Walhalla 4:16.42 5:51.25 4:19.93 7:12.04
51 Jacob Holcombe 7 Walhalla 5:20.90 6:04.66 4:29.85 4:59.03
52 Michael Bourgoin 8 Blacksburg 7:43.14 6:13.50 6:09.77 6:09.77
53 Ronnie Holt Freshman West Greene 8:27.25 6:49.07 6:49.07 5:27.26
54 Quantes Williams Senior Estill 10:31.11 8:28.96 9:40.22 6:01.37
Men's 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Alex Guillaume Senior Lassiter 3:46.90 4:49.78 3:19.56 5:22.58 5:55.39 4:11.50 4:33.37
2 James Gregory   Indian Land 3:18.73 3:32.73 4:51.10 3:21.53 5:07.89 4:28.71 4:39.90
3 Tommy Connell Senior Brevard 5:27.98 4:59.95 4:37.52 4:31.91 3:21.83 4:43.13 4:40.32
4 Jordan Ferguson Senior Travelers Rest 3:37.19 3:20.27 3:51.29 4:39.24 5:55.40 6:06.68 4:42.06
5 Max Warner Freshman Forsyth Central 4:54.44 3:43.66 5:51.06 4:57.27 6:02.38 5:19.92 4:43.11
6 Noah Schaich Junior Lambert 5:29.40 5:49.27 4:07.05 4:38.28 5:40.76 4:29.77 4:43.96
7 Nick McGynn Freshman Roswell 5:16.18 4:16.36 6:10.30 5:53.21 3:45.03 6:01.75 4:44.84
8 Ryan Smith Freshman Mauldin 3:25.56 6:05.43 5:31.17 4:42.64 5:05.48 5:14.04 4:45.49
9 Michael Darazi Senior T.L. Hanna 3:52.89 3:35.64 5:45.02 4:10.14 4:13.01 6:13.77 4:47.51
10 Zach Girvin Junior Mauldin 4:25.08 3:47.63 3:47.63 5:11.18 4:59.66 3:47.63 4:48.13
12 Alex Spencer Sophomore Wade Hampton (Greenville) 4:36.29 5:05.38 6:09.36 6:18.08 6:18.08 5:28.64 4:50.83
16 Marc Delisle Senior Mauldin 3:25.07 3:51.43 5:39.83 5:04.67 5:36.90 3:54.36 4:52.95
18 Stephen Henderson Junior Eastside 5:32.24 4:39.31 6:04.58 5:26.36 5:29.30 3:40.51 4:54.01
21 Andrew Hill Junior Greer 6:22.99 3:54.55 6:05.18 5:29.55 5:17.68 4:47.99 4:56.89
26 Daniel Wade Junior Eastside 4:21.55 3:39.46 4:36.58 6:18.80 6:03.77 3:36.46 5:00.63
Men's 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
11 Alex Houck Senior Easley 4:49.20
13 Brian Patrick Sophomore Roswell 4:50.96
14 Stephen Swindell Sophomore Lassiter 4:51.25
15 Daniel Harben Junior Gainesville 4:51.81
17 Gavin Hudnall Sophomore Roswell 4:53.15
19 Graham Borsum Freshman T.L. Hanna 4:54.04
20 Josh Wilkinson Senior Travelers Rest 4:54.58
22 Ty Chastain Junior Pendleton 4:57.41
23 Brandon Thompson Junior Woodmont 4:58.72
25 Robert Vradenburgh Junior West Greene 5:00.10
27 Ray Covan Senior Travelers Rest 5:02.66
31 Corbin Johnson Senior Broome 5:08.58
32 A.J. McCallum Sophomore Christ Church 5:09.57
34 Tyler Modica Sophomore Greer 5:11.71
36 Tyler Hansen Senior Pendleton 5:18.08
Men's 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Hank Grogan Junior Lambert 4:59.17
28 Joe Niles Sophomore Easley 5:03.42
29 Corey Justice Sophomore Broome 5:05.67
30 Austin StJohn   Indian Land 5:07.30
33 Robert Tam Junior Lambert 5:10.21
35 Chris Nahum   Indian Land 5:14.76
37 Earle Oxner Sophomore Christ Church 5:20.27
39 Sharieff Johnson Sophomore Carolina 5:22.59
40 Jacob Martin Freshman Blacksburg 5:23.07
42 Shane Gilmore Junior Woodmont 5:26.14
43 Christopher Ludlow Sophomore Wade Hampton (Greenville) 5:28.81
44 Thomas James Freshman Lassiter 5:29.01
45 Corey Thrasher Senior Pendleton 5:29.10
47 Taylors Ammons Senior Eastside 5:32.41
Men's 1600 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
38 Karl Piepho Sophomore Wade Hampton (Greenville) 5:21.12
41 Freeman Stoddard Freshman T.L. Hanna 5:25.01
46 Neil Pavao Junior Gainesville 5:29.25
48 Conner Phillis Freshman Walhalla 5:32.78
49 Matthew Bourgoin Senior Blacksburg 5:39.89
50 Stephen Moore Sophomore Walhalla 5:51.25
51 Jacob Holcombe 7 Walhalla 6:04.66
52 Michael Bourgoin 8 Blacksburg 6:13.50
53 Ronnie Holt Freshman West Greene 6:49.07
54 Quantes Williams Senior Estill 8:28.96

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Cory Leslie   Furman Elite 4:29.25 2:45.33 3:11.31 3:46.74 3:56.18 3:46.74 4:07.99
2 Jeff See   Furman Elite 4:47.32 4:09.33 4:44.94 4:11.70 3:57.45 4:18.82 5:08.69
3 Jack Bolas   Furman Elite 4:46.12 4:12.74 4:22.28 3:44.13 3:58.43 3:22.67 3:44.13
4 Matt Elliott   Brooks 4:29.83 3:51.62 4:41.76 3:03.86 3:58.78 3:49.23 4:05.95
5 Donnie Cowart   Unattached 3:25.23 3:15.57 5:09.05 4:08.69 4:01.44 3:13.16 2:51.43
6 Tyler Pennell   Zap FItness 3:18.40 3:13.56 3:20.82 4:50.34 4:01.95 3:47.44 2:56.63
7 Lee Gilmer   Furman Elite 5:13.91 3:11.29 4:00.34 3:50.53 4:05.24 3:40.72 4:00.34
8 Brandon Hudgins   Unattached 3:48.32 4:47.24 3:53.23 5:01.97 4:05.50 3:55.68 3:53.23
9 Aaron Ramirez JR-3 Clemson 3:14.30 4:18.24 3:21.67 4:33.00 4:05.94 2:52.16 4:13.32
10 Cameron Bean   Zap FItness 3:02.41 3:24.59 4:36.07 4:16.35 4:06.49 4:06.49 2:52.55
11 Robert Razick SR-4 South Carolina 3:16.35 4:30.91 4:13.51 4:18.49 4:08.54 3:48.66 4:50.80
12 Wilkerson Given SR-4 Furman 4:47.07 3:37.17 5:07.04 4:59.55 4:09.62 4:09.62 5:04.54
13 James Perez SO-2 Furman 3:22.39 4:52.34 3:14.89 3:24.89 4:09.86 4:24.86 4:34.85
  Jeremiah Vaughan   Indiana Invaders NT NT NT NT NT NT NT
  Adam Lang   Indiana Invaders NT NT NT NT NT NT NT
  Drake Sterling   Indiana Invaders NT NT NT NT NT NT NT

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Austin Steagall Sophomore UNAT-Spartanburg Methodis 8:40.39
2 D'Andre Smalley FR-1 Emmanuel 8:48.18
3 Ahmad Nesbitt FR-1 North Greenville 8:48.83
4 Jonah Holbert SO-2 Emmanuel 8:58.30
5 Max Peter Bejmer Sophomore UNAT-Spartanburg Methodis 8:58.74
6 Tim Gill JR-3 Belmont Abbey 9:01.93
7 Josh Peterson SO-2 Coker 9:07.11
8 Josh Mower JR-3 Brevard 9:09.54
9 Jesse Kemmerer FR-1 Emmanuel 9:09.66
10 Paul McNeil FR-1 GC&SU 9:10.15
11 Rashaun Tanner SO-2 Emmanuel 9:11.97
12 Jordan Tager JR-3 Brevard 9:14.62
13 Ryan Caulley FR-1 Belmont Abbey 9:16.24
14 Scott Jones SO-2 Mars Hill 9:17.20
15 Tucker Hilley FR-1 Emmanuel 9:25.90
16 Jacob Nathanson Sophomore UNAT-Spartanburg Methodis 9:29.97
17 Griffin Eubanks Freshman UNAT-Spartanburg Methodis 9:30.14
18 James Ryden FR-1 GC&SU 9:33.74
19 David Iverson FR-1 Belmont Abbey 9:36.36
20 Joshua Thatcher Junior Unattached 9:37.84
21 John Callis Freshman UNAT-Spartanburg Methodis 9:42.52
22 Travis Yoder SR-4 Emmanuel 9:50.00
23 John Raborn Sophomore UNAT-Spartanburg Methodis 9:50.56
24 Chris Shore JR-3 Brevard 9:53.37
25 Michael Caneega SO-2 Oglethorpe 9:54.90
26 Dylan Bates SO-2 Coker 9:56.47
27 Tucker Forbes JR-3 GC&SU 9:56.59
28 Ryan Rosbury SO-2 Emmanuel 10:00.72
29 Alex Haulbrook Freshman UNAT-Spartanburg Methodis 10:36.29
30 Brandon Singh FR-1 Piedmont 10:40.47
31 norman cervantes FR-1 Oglethorpe 10:48.73
32 Arturo Principe FR-1 Oglethorpe 11:12.47
33 Alexander Johnson SO-2 Oglethorpe 11:19.70
34 Andrew Collins SO-2 Toccoa Falls 12:59.54
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Austin Steagall Sophomore UNAT-Spartanburg Methodis 8:40.39
2 D'Andre Smalley FR-1 Emmanuel 8:48.18
3 Ahmad Nesbitt FR-1 North Greenville 8:48.83
4 Jonah Holbert SO-2 Emmanuel 8:58.30
5 Max Peter Bejmer Sophomore UNAT-Spartanburg Methodis 8:58.74
6 Tim Gill JR-3 Belmont Abbey 9:01.93
7 Josh Peterson SO-2 Coker 9:07.11
8 Josh Mower JR-3 Brevard 9:09.54
9 Jesse Kemmerer FR-1 Emmanuel 9:09.66
11 Rashaun Tanner SO-2 Emmanuel 9:11.97
12 Jordan Tager JR-3 Brevard 9:14.62
13 Ryan Caulley FR-1 Belmont Abbey 9:16.24
14 Scott Jones SO-2 Mars Hill 9:17.20
15 Tucker Hilley FR-1 Emmanuel 9:25.90
23 John Raborn Sophomore UNAT-Spartanburg Methodis 9:50.56
24 Chris Shore JR-3 Brevard 9:53.37
27 Tucker Forbes JR-3 GC&SU 9:56.59
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 Paul McNeil FR-1 GC&SU 11:33.19 7:25.63 11:38.69 9:10.15 6:47.12 7:25.63
16 Jacob Nathanson Sophomore UNAT-Spartanburg Methodis 9:01.48 12:03.87 11:18.27 9:29.97 10:44.07 10:15.57
17 Griffin Eubanks Freshman UNAT-Spartanburg Methodis 9:47.25 8:44.53 7:19.01 9:30.14 7:07.61 8:10.32
18 James Ryden FR-1 GC&SU 12:08.65 10:36.86 10:36.86 9:33.74 8:19.16 9:16.53
19 David Iverson FR-1 Belmont Abbey 8:56.02 7:18.04 8:15.67 9:36.36 9:24.84 8:21.44
20 Joshua Thatcher Junior Unattached 8:11.17 7:59.61 8:57.40 9:37.84 9:14.73 12:19.64
21 John Callis Freshman UNAT-Spartanburg Methodis 10:17.48 8:26.80 10:34.95 9:42.52 10:11.65 8:20.97
22 Travis Yoder SR-4 Emmanuel 7:16.60 10:54.90 10:19.50 9:50.00 11:53.90 11:59.80
25 Michael Caneega SO-2 Oglethorpe 10:48.45 9:54.90 10:00.85 9:54.90 7:02.38 12:11.73
26 Dylan Bates SO-2 Coker 8:50.86 9:20.69 9:20.69 9:56.47 8:38.93 11:55.77
28 Ryan Rosbury SO-2 Emmanuel 12:06.88 12:36.91 9:12.67 10:00.72 7:30.54 8:42.63
29 Alex Haulbrook Freshman UNAT-Spartanburg Methodis 8:48.12 13:40.82 13:09.00 10:36.29 12:18.10 13:15.37
30 Brandon Singh FR-1 Piedmont 13:27.00 7:53.95 11:12.50 10:40.47 13:20.59 11:38.12
31 norman cervantes FR-1 Oglethorpe 9:43.86 8:32.50 13:04.97 10:48.73 10:55.22 11:34.15
32 Arturo Principe FR-1 Oglethorpe 11:12.47 9:45.05 8:04.18 11:12.47 10:38.85 14:07.32
33 Alexander Johnson SO-2 Oglethorpe 11:12.91 10:59.31 9:37.75 11:19.70 14:02.83 8:43.37
34 Andrew Collins SO-2 Toccoa Falls 15:19.86 11:02.61 12:36.16 12:59.54 15:12.07 9:05.68

Men's 3200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Noah Schaich Junior Lambert 10:23.73 7:55.52 10:17.55 11:50.19 10:17.55
2 Zach Girvin Junior Mauldin 10:55.86 9:35.42 10:18.73 12:34.85 9:04.49
3 Ryan Smith Freshman Mauldin 9:48.64 8:09.50 10:19.62 13:13.12 7:32.33
4 Brandon Tardif Sophomore Roswell 7:58.67 9:25.71 10:21.65 7:46.24 12:19.77
5 Max Warner Freshman Forsyth Central 9:10.84 11:03.51 10:25.95 11:41.07 7:24.43
6 Stefan Becker Senior Lassiter 12:31.19 9:54.69 10:25.99 10:19.73 10:44.77
7 Wes Crane Junior Easley 9:17.95 10:26.90 10:26.90 12:38.55 9:49.29
8 Morgan Shaw Senior Eastside 13:00.24 7:51.92 10:29.22 12:41.36 10:10.35
9 Zach Marion Freshman Mauldin 13:09.22 12:50.28 10:31.37 11:53.45 7:53.53
10 James Gregory   Indian Land 9:01.19 12:12.20 10:36.69 9:13.92 9:13.92
11 Jack Hayes Junior Roswell 11:47.13 8:04.16 10:37.05 11:02.54 12:38.09
12 Graham Borsum Freshman T.L. Hanna 10:41.83 13:41.55 10:41.83 9:18.40 9:56.91
13 Alex Spencer Sophomore Wade Hampton (Greenville) 10:38.01 8:27.81 10:51.03 11:43.12 10:44.52
14 Mason Baird Sophomore Wade Hampton (Greenville) 13:08.92 12:23.28 10:52.00 8:15.52 10:38.96
15 Jordan Matilsky Sophomore Lassiter 11:33.57 10:41.23 10:54.31 9:22.71 9:09.62
16 Diego Rangel Sophomore Gainesville 12:29.91 8:46.25 10:57.81 9:25.72 10:57.81
17 Juan Ortega Sophomore Gainesville 9:48.07 13:39.33 11:00.75 8:15.57 10:01.29
18 Hank Grogan Junior Lambert 10:58.88 11:05.53 11:05.53 9:45.67 12:05.43
19 Kyle Henry Senior Walhalla 10:53.89 13:14.01 11:07.23 11:33.92 12:20.63
20 Austin StJohn   Indian Land 13:30.25 11:00.46 11:20.88 12:08.55 10:33.22
21 Alex Cothran Freshman T.L. Hanna 12:16.47 8:10.98 11:21.91 10:00.08 11:08.28
22 Daniel Wade Junior Eastside 13:56.54 10:42.96 11:31.35 12:05.92 12:33.58
23 Jaleel Mungin Junior Estill 8:54.73 8:06.12 11:34.45 12:50.84 11:48.34
24 Tyler Modica Sophomore Greer 8:22.17 10:06.79 11:37.45 8:36.12 13:56.94
25 Ray Covan Senior Travelers Rest 11:48.58 10:45.44 11:41.56 12:02.61 8:11.10
26 Shane Gilmore Junior Woodmont 10:11.45 8:33.06 11:42.81 11:56.87 10:25.50
27 Matt Hajek   Indian Land 12:48.81 11:24.17 11:45.33 12:20.60 14:27.56
28 Rory Hayes Sophomore Wade Hampton (Greenville) 13:29.52 12:10.72 11:56.39 9:18.79 13:08.03
29 Nicholas Larson Freshman T.L. Hanna 10:32.31 10:32.31 11:58.53 10:53.87 13:17.57
30 Jacob Martin Freshman Blacksburg 11:01.92 10:04.36 11:59.47 13:18.62 13:18.62
31 Jacob Holcombe 7 Walhalla 13:39.65 11:24.30 12:31.97 15:47.49 13:47.17
32 Thomas Wade Freshman Eastside 15:33.74 13:25.72 12:33.01 11:47.83 14:48.56
33 Nick Lodde Freshman Lassiter 9:52.44 13:20.18 12:49.40 10:38.61 14:21.73
34 Sam Singleton Sophomore Rutland 15:04.92 10:11.22 13:13.79 9:23.59 15:20.80
35 Christopher Solomon 7 Estill 15:57.18 16:13.68 13:45.15 10:10.62 16:13.68
36 Jacob Powers Senior West Greene 15:03.32 12:59.01 13:48.73 13:40.45 15:11.61
37 Estill Singleton   Unattached 19:49.65 19:12.18 15:36.73 17:47.88 16:32.94
Men's 3200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Noah Schaich Junior Lambert 12:33.42 10:17.55 7:43.17 12:58.12
2 Zach Girvin Junior Mauldin 9:10.67 10:18.73 9:29.24 12:28.67
3 Ryan Smith Freshman Mauldin 7:19.93 10:19.62 12:35.94 8:34.29
4 Brandon Tardif Sophomore Roswell 12:50.85 10:21.65 13:03.28 7:33.81
5 Max Warner Freshman Forsyth Central 10:38.47 10:25.95 11:28.55 12:56.18
6 Stefan Becker Senior Lassiter 8:58.36 10:25.99 11:34.85 12:49.97
7 Wes Crane Junior Easley 10:20.64 10:26.90 7:43.91 9:17.95
8 Morgan Shaw Senior Eastside 12:03.61 10:29.22 9:01.13 8:29.67
9 Zach Marion Freshman Mauldin 9:09.30 10:31.37 12:43.96 12:18.71
11 Jack Hayes Junior Roswell 12:31.72 10:37.05 9:14.24 7:25.94
12 Graham Borsum Freshman T.L. Hanna 8:01.38 10:41.83 11:07.51 11:20.34
13 Alex Spencer Sophomore Wade Hampton (Greenville) 10:38.01 10:51.03 8:14.79 10:24.99
14 Mason Baird Sophomore Wade Hampton (Greenville) 8:15.52 10:52.00 12:42.84 8:28.56
15 Jordan Matilsky Sophomore Lassiter 11:20.49 10:54.31 8:30.37 8:10.74
17 Juan Ortega Sophomore Gainesville 12:59.69 11:00.75 8:48.60 9:34.86
18 Hank Grogan Junior Lambert 13:45.26 11:05.53 9:25.70 9:25.70
22 Daniel Wade Junior Eastside 11:31.35 11:31.35 13:08.14 13:28.88
25 Ray Covan Senior Travelers Rest 10:59.47 11:41.56 12:23.66 9:56.33
32 Thomas Wade Freshman Eastside 13:18.19 12:33.01 10:02.41 10:02.41
Men's 3200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
10 James Gregory   Indian Land 12:37.67 10:11.23 11:14.90 8:35.72 10:36.69 9:07.56 10:43.06
16 Diego Rangel Sophomore Gainesville 12:36.49 8:00.21 9:05.99 10:11.77 10:57.81 12:29.91 10:38.08
19 Kyle Henry Senior Walhalla 11:00.56 8:20.43 13:40.70 8:20.43 11:07.23 14:14.06 14:27.40
20 Austin StJohn   Indian Land 14:04.30 10:26.41 14:31.53 13:30.25 11:20.88 13:23.44 13:43.87
21 Alex Cothran Freshman T.L. Hanna 8:17.80 11:49.19 9:39.63 13:11.02 11:21.91 12:09.65 12:02.83
23 Jaleel Mungin Junior Estill 9:15.56 9:29.45 8:13.06 9:22.51 11:34.45 12:02.23 11:06.68
24 Tyler Modica Sophomore Greer 10:55.61 14:10.89 8:57.04 8:36.12 11:37.45 8:50.07 13:22.07
26 Shane Gilmore Junior Woodmont 12:39.04 10:25.50 13:28.24 9:43.34 11:42.81 14:10.40 10:25.50
27 Matt Hajek   Indian Land 9:31.32 10:13.64 13:52.29 12:06.49 11:45.33 13:24.08 12:13.55
28 Rory Hayes Sophomore Wade Hampton (Greenville) 11:49.23 13:29.52 15:02.66 11:06.25 11:56.39 15:02.66 14:41.16
29 Nicholas Larson Freshman T.L. Hanna 9:13.27 11:22.61 9:06.09 13:24.76 11:58.53 11:51.35 15:12.54
30 Jacob Martin Freshman Blacksburg 9:14.00 14:52.15 11:09.11 10:47.53 11:59.47 9:28.39 14:52.15
31 Jacob Holcombe 7 Walhalla 11:31.82 14:17.25 10:31.66 9:54.06 12:31.97 9:54.06 10:46.70
33 Nick Lodde Freshman Lassiter 13:43.26 12:41.71 13:27.87 14:52.51 12:49.40 14:37.12 16:32.53
34 Sam Singleton Sophomore Rutland 10:50.91 13:45.55 10:58.85 14:41.11 13:13.79 14:09.36 12:26.17
35 Christopher Solomon 7 Estill 16:54.94 11:49.63 17:52.70 16:13.68 13:45.15 11:49.63 12:06.14
36 Jacob Powers Senior West Greene 17:32.49 16:17.91 16:26.19 17:32.49 13:48.73 11:36.14 15:53.04
37 Estill Singleton   Unattached 19:40.28 11:23.82 14:40.53 12:20.02 15:36.73 17:10.41 14:03.06

Men 110m Hurdles College/University

W: -0.5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Ankush Mohile SO-2 Emory 15.81 11.23 12.65
2 Trevarus West JR-3 Clark Atlanta 16.05 11.40 20.55
3 Adam Rabushka FR-1 Emory 16.23 20.29 12.99
4 Robert Woods   Emmanuel 16.52 19.83 12.72
5 blake jones FR-1 Oglethorpe 16.64 20.80 19.81

Boys 110m Hurdles High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME WIND
1 Austin Windsor Junior Roswell 16.72 15.61 13.06 13.06 12.10 15.92 20.22 0.2
2 Trey Jeffries Senior Broome 12.84 14.12 20.37 12.35 20.21 16.04 20.21 +0.0
3 Peter McFarlane Junior Lambert 19.76 20.73 18.46 16.36 15.38 16.19 18.95 0.2
4 Tedrick Gregory Senior Greer 18.50 14.86 19.16 17.67 13.54 16.51 14.04 0.2
5 Cameron Peppers Freshman Pendleton 12.63 17.11 15.45 14.79 13.13 16.61 20.60 0.2
6 Xavious King Sophomore Broome 21.28 20.45 20.61 13.63 20.78 16.62 12.97 0.2
7 Nate Patterson Junior Mauldin 20.78 16.13 19.62 16.29 11.97 16.62 20.28 0.2
8 Alonzo Bossie Sophomore Broome 13.81 16.30 21.62 19.63 16.97 16.63 21.29 0.1
9 Manny Delgado   Indian Land 13.06 11.72 20.43 16.24 21.43 16.74 15.07 +0.0
10 David Jones Senior Mauldin 14.07 14.07 13.74 17.09 17.42 16.75 19.43 0.1
11 JJ Maxwell Sophomore T.L. Hanna 21.72 21.21 16.08 13.51 16.42 17.10 20.87 +0.0
12 Shevy Williams Senior Wade Hampton (Greenville) 13.30 14.68 12.61 17.79 14.34 17.27 15.37 +0.0
13 Wyatt Weaver Sophomore Travelers Rest 21.37 15.02 16.43 13.25 17.66 17.66 17.66 0.1
14 Joe Gagnon Sophomore Walhalla 21.38 15.73 21.91 20.68 19.97 17.67 16.79 0.2
15 Lee Jennings Junior Gainesville 16.16 12.43 17.22 14.38 19.00 17.75 18.64 +0.0
16 John Ferrigno 8 Travelers Rest 14.52 18.93 16.17 14.70 13.97 18.37 14.33 0.1
17 Shaquan Dozier Junior Woodmont 15.62 15.25 23.33 21.86 22.42 18.37 21.50 0.2
18 DeAndre Borders Sophomore Gainesville 18.63 17.34 15.31 12.91 17.34 18.44 21.76 0.1
19 Ithello Cross Junior Gainesville 21.53 20.78 14.98 16.85 15.54 18.72 16.29 +0.0
20 Tyleak Hagood Freshman Pendleton 21.66 22.22 14.69 17.70 22.41 18.83 18.27 -0.1
21 Ethan Bilkert Senior Lassiter 23.34 19.33 22.00 23.73 23.15 19.13 21.81 0.1
22 Will Huber Junior Pendleton 13.62 20.14 16.31 19.18 14.96 19.18 17.07 -0.1
23 James Rowe Senior Lassiter 16.23 19.20 21.77 19.60 25.53 19.79 18.01 -0.1
24 Nyquan Johnson Freshman Carolina 22.99 23.59 20.99 15.40 15.40 19.99 24.39 -0.1
25 Marlin Thomas Freshman Estill 23.77 15.58 17.22 24.18 22.54 20.49 25.00 0.1
26 Isaac Carson Sophomore West Greene 25.74 23.27 24.92 23.48 15.03 20.59 24.30 -0.1
27 Jordan Gilbert Sophomore West Greene 20.78 21.42 22.69 17.18 25.02 21.20 26.72 +0.0
28 Nick Boggs 7 Southside Christian 17.73 23.29 26.06 27.34 26.28 21.36 26.28 -0.1
29 TJ Marshall Junior Wade Hampton (Greenville) 22.60 24.99 15.43 27.38 19.78 21.73 26.08 -0.1
30 Shaquille Forrester Senior Estill 20.92 26.43 23.35 15.64 27.53 22.02 18.94 +0.0
31 Jack Shubert 7 Southside Christian 29.03 23.42 31.47 19.76 26.59 24.39 17.32 -0.1
32 Alexander Sigleton Sophomore Estill 24.36 31.44 22.66 29.74 29.17 28.32 34.55 0.1
Boys 110m Hurdles High School Section 1
W: 0.2
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Austin Windsor Junior Roswell 15.92
3 Peter McFarlane Junior Lambert 16.19
4 Tedrick Gregory Senior Greer 16.51
5 Cameron Peppers Freshman Pendleton 16.61
6 Xavious King Sophomore Broome 16.62
7 Nate Patterson Junior Mauldin 16.62
14 Joe Gagnon Sophomore Walhalla 17.67
17 Shaquan Dozier Junior Woodmont 18.37
Boys 110m Hurdles High School Section 2
W: +0.0
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Trey Jeffries Senior Broome 16.04 13.16
9 Manny Delgado   Indian Land 16.74 15.24
11 JJ Maxwell Sophomore T.L. Hanna 17.10 12.66
12 Shevy Williams Senior Wade Hampton (Greenville) 17.27 16.24
15 Lee Jennings Junior Gainesville 17.75 17.40
19 Ithello Cross Junior Gainesville 18.72 18.72
27 Jordan Gilbert Sophomore West Greene 21.20 27.35
30 Shaquille Forrester Senior Estill 22.02 25.55
Boys 110m Hurdles High School Section 3
W: 0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME
8 Alonzo Bossie Sophomore Broome 16.63
10 David Jones Senior Mauldin 16.75
13 Wyatt Weaver Sophomore Travelers Rest 17.66
16 John Ferrigno 8 Travelers Rest 18.37
18 DeAndre Borders Sophomore Gainesville 18.44
21 Ethan Bilkert Senior Lassiter 19.13
25 Marlin Thomas Freshman Estill 20.49
32 Alexander Sigleton Sophomore Estill 28.32
Boys 110m Hurdles High School Section 4
W: -0.1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
20 Tyleak Hagood Freshman Pendleton 23.16 17.14 18.83 15.82
22 Will Huber Junior Pendleton 21.29 22.25 19.18 21.68
23 James Rowe Senior Lassiter 16.63 23.55 19.79 17.62
24 Nyquan Johnson Freshman Carolina 20.39 16.00 19.99 25.99
26 Isaac Carson Sophomore West Greene 17.30 23.06 20.59 24.30
28 Nick Boggs 7 Southside Christian 24.35 20.30 21.36 20.30
29 TJ Marshall Junior Wade Hampton (Greenville) 19.13 15.21 21.73 20.86
31 Jack Shubert 7 Southside Christian 26.35 23.66 24.39 21.96

Boys 400m Hurdles High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Tanner Hayes Senior Roswell 1:01.73 1:12.01 1:08.01 47.44 59.44 57.15
2 NaQuan Adams Junior Mauldin 1:04.76 1:14.51 57.89 1:07.63 1:11.07 57.31
3 Joe Gagnon Sophomore Walhalla 45.33 45.91 1:10.64 51.21 41.79 58.86
4 Trey Jeffries Senior Broome 1:18.16 48.10 46.90 45.09 1:02.53 1:00.12
5 Austin Windsor Junior Roswell 55.95 43.92 54.15 50.54 55.95 1:00.16
6 Zachary Alexander Junior Lambert 51.57 48.50 52.19 49.73 1:10.60 1:01.39
7 Alonzo Bossie Sophomore Broome 1:02.97 48.01 1:13.57 53.62 1:07.95 1:02.34
8 Marcus Young Junior Carolina 1:00.81 1:08.34 1:20.87 56.43 47.02 1:02.69
9 Ishmell Williams Senior T.L. Hanna 50.66 53.83 1:22.32 49.39 1:03.32 1:03.32
10 Kiely Armstrong Senior Eastside 1:21.30 1:04.15 50.81 1:22.57 1:02.88 1:03.51
11 JJ Maxwell Sophomore T.L. Hanna 59.77 57.23 55.32 1:06.13 56.59 1:03.58
12 Richard Young Junior Carolina 1:06.84 1:09.38 57.93 1:00.47 1:06.20 1:03.65
13 Hunter Dawsey Freshman Mauldin 1:13.35 1:22.92 1:06.97 1:21.00 1:03.15 1:03.78
14 Shaquan Dozier Junior Woodmont 1:00.19 1:08.52 1:05.31 48.67 1:11.72 1:04.03
15 Taquan Washington Sophomore Mauldin 1:22.76 50.68 50.68 1:08.00 1:02.87 1:04.15
16 Ithello Cross Junior Gainesville 1:09.55 59.80 55.25 1:23.20 1:16.05 1:05.00
17 Josh Ferguson Senior Eastside 56.30 1:08.08 1:02.19 1:24.45 1:22.48 1:05.46
18 James Rowe Senior Lassiter 1:12.86 1:12.86 59.61 1:11.53 1:12.19 1:06.23
19 Robert Woodland Senior Walhalla 1:21.70 51.15 56.46 1:23.69 53.80 1:06.42
20 Wyatt Weaver Sophomore Travelers Rest 1:15.19 1:15.86 49.24 1:23.84 1:09.21 1:06.54
21 John Ferrigno 8 Travelers Rest 1:01.07 1:16.50 1:21.19 1:00.39 1:02.41 1:07.10
22 Clay Anderson 8 Southside Christian 1:03.99 1:22.84 1:25.54 49.84 1:02.64 1:07.35
23 Joshua Hunter Freshman Lassiter 51.89 1:11.43 1:20.86 53.23 1:26.25 1:07.38
24 Xavious King Sophomore Broome 1:12.58 1:21.40 1:13.26 54.95 1:23.43 1:07.83
25 Isaac Carson Sophomore West Greene 1:09.56 51.83 1:24.56 1:03.42 1:01.38 1:08.19
26 Shaun Schroder Sophomore Christ Church 1:08.37 1:13.25 59.30 1:07.67 1:27.90 1:09.76
27 DeAndre Borders Sophomore Gainesville 1:06.74 1:05.31 53.82 1:32.57 1:02.44 1:11.76
28 Jo Burke Junior Pendleton 1:21.74 1:13.06 54.97 57.14 1:28.97 1:12.33
29 Marlin Thomas Freshman Estill 1:00.29 1:01.76 1:14.26 1:20.88 1:27.49 1:13.52
30 Dustin Kinney Junior Pendleton 1:01.98 1:12.31 1:23.38 1:24.11 1:27.06 1:13.78
31 Mariquse Randleman Sophomore Hillcrest 52.20 1:07.11 1:27.98 1:00.40 52.20 1:14.56
32 Jordan Gilbert Sophomore West Greene 56.90 1:12.07 1:00.69 1:12.07 1:31.79 1:15.86
33 Shaquille Forrester Senior Estill 1:01.15 1:14.93 1:22.68 1:14.07 1:41.63 1:26.12
Boys 400m Hurdles High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Tanner Hayes Senior Roswell 47.44 57.15 52.58
2 NaQuan Adams Junior Mauldin 48.14 57.31 58.46
3 Joe Gagnon Sophomore Walhalla 1:02.98 58.86 1:08.87
4 Trey Jeffries Senior Broome 51.71 1:00.12 46.90
5 Austin Windsor Junior Roswell 1:13.40 1:00.16 1:04.38
7 Alonzo Bossie Sophomore Broome 46.76 1:02.34 59.23
8 Marcus Young Junior Carolina 1:08.34 1:02.69 46.39
10 Kiely Armstrong Senior Eastside 1:22.57 1:03.51 1:20.03
Boys 400m Hurdles High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
6 Zachary Alexander Junior Lambert 47.89 1:01.39 1:06.31 1:08.15 1:04.46
9 Ishmell Williams Senior T.L. Hanna 1:07.12 1:03.32 1:18.52 53.19 59.52
11 JJ Maxwell Sophomore T.L. Hanna 53.41 1:03.58 1:06.13 45.15 1:11.21
12 Richard Young Junior Carolina 1:08.11 1:03.65 1:09.38 1:10.66 1:05.56
13 Hunter Dawsey Freshman Mauldin 56.13 1:03.78 54.85 51.03 1:03.15
14 Shaquan Dozier Junior Woodmont 1:04.67 1:04.03 1:06.60 45.47 1:06.60
20 Wyatt Weaver Sophomore Travelers Rest 1:25.84 1:06.54 49.91 1:19.85 1:17.86
24 Xavious King Sophomore Broome 56.98 1:07.83 1:28.18 1:22.76 56.98
Boys 400m Hurdles High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
15 Taquan Washington Sophomore Mauldin 57.10 56.46 48.12 1:06.08 1:10.57 1:04.15 45.55
16 Ithello Cross Junior Gainesville 1:21.90 1:00.45 1:04.35 53.30 45.50 1:05.00 1:10.20
17 Josh Ferguson Senior Eastside 58.92 51.72 1:01.54 1:01.54 1:11.36 1:05.46 1:19.21
19 Robert Woodland Senior Walhalla 1:15.06 50.48 1:09.75 1:15.06 1:08.42 1:06.42 53.80
26 Shaun Schroder Sophomore Christ Church 1:13.95 1:00.00 1:06.97 56.51 1:11.16 1:09.76 1:04.18
28 Jo Burke Junior Pendleton 1:21.74 1:00.76 1:20.29 1:13.06 1:10.16 1:12.33 55.70
30 Dustin Kinney Junior Pendleton 1:21.90 1:14.52 1:02.72 1:30.75 1:09.36 1:13.78 1:20.42
33 Shaquille Forrester Senior Estill 1:21.82 1:36.46 1:29.57 1:04.59 1:48.52 1:26.12 1:14.93
Boys 400m Hurdles High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
21 John Ferrigno 8 Travelers Rest 57.71 1:07.10 55.70
23 Joshua Hunter Freshman Lassiter 1:22.21 1:07.38 1:19.51
27 DeAndre Borders Sophomore Gainesville 54.54 1:11.76 1:23.25
29 Marlin Thomas Freshman Estill 1:26.02 1:13.52 1:11.32
31 Mariquse Randleman Sophomore Hillcrest 55.92 1:14.56 1:27.98
32 Jordan Gilbert Sophomore West Greene 56.90 1:15.86 1:01.45
Boys 400m Hurdles High School Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
18 James Rowe Senior Lassiter 1:06.23 1:25.44 52.99 1:17.49 1:16.17 48.35 1:25.44
22 Clay Anderson 8 Southside Christian 1:07.35 1:06.01 1:14.76 55.90 47.82 1:05.33 1:21.50
25 Isaac Carson Sophomore West Greene 1:08.19 55.92 1:15.69 1:21.83 52.51 49.78 49.78

Men 400m Hurdles College/University

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Matthew Lewis JR-3 Fort Valley State 1:09.74 54.48
2 Juan Stenner Sophomore Unattached 55.72 55.72
3 Adam Rabushka FR-1 Emory 1:12.61 55.85
4 kylan steinert JR-3 North Greenville 47.94 56.39
5 Trevarus West JR-3 Clark Atlanta 1:05.87 56.78
6 Ankush Mohile SO-2 Emory 1:15.30 57.92
7 Robert Woods   Emmanuel 47.02 58.04
8 Jonah Holbert SO-2 Emmanuel 44.57 59.42
9 Noah Hall SR-4 Montreat 1:02.83 59.83
10 blake jones FR-1 Oglethorpe 58.52 1:01.60
11 Nick Cortellessa JR-3 Emory 1:02.88 1:01.64
12 Andre' Archer SO-2 Clark Atlanta 1:12.02 1:02.08
13 D'Andre Smalley FR-1 Emmanuel 52.23 1:02.17
14 Tucker Hilley FR-1 Emmanuel 1:07.24 1:02.26
15 Raveon Harris FR-1 Fort Valley State 58.01 1:04.45
16 Austin Farrow FR-1 Emmanuel 1:09.50 1:08.13
Men 400m Hurdles College/University Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Matthew Lewis JR-3 Fort Valley State 54.48 52.30 1:00.48
2 Juan Stenner Sophomore Unattached 55.72 1:01.30 55.72
3 Adam Rabushka FR-1 Emory 55.85 1:01.44 39.66
4 kylan steinert JR-3 North Greenville 56.39 50.76 54.70
5 Trevarus West JR-3 Clark Atlanta 56.78 42.02 1:06.44
9 Noah Hall SR-4 Montreat 59.83 41.88 1:02.23
11 Nick Cortellessa JR-3 Emory 1:01.64 1:10.89 57.95
Men 400m Hurdles College/University Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
6 Ankush Mohile SO-2 Emory 45.18 1:06.61 56.77 57.92
7 Robert Woods   Emmanuel 56.88 1:03.27 56.88 58.04
8 Jonah Holbert SO-2 Emmanuel 1:17.25 41.60 48.13 59.42
10 blake jones FR-1 Oglethorpe 1:20.08 1:05.30 52.36 1:01.60
12 Andre' Archer SO-2 Clark Atlanta 1:02.08 1:08.29 1:03.33 1:02.08
14 Tucker Hilley FR-1 Emmanuel 44.83 1:05.38 52.93 1:02.26
15 Raveon Harris FR-1 Fort Valley State 1:17.99 1:07.03 52.85 1:04.45
Men 400m Hurdles College/University Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
13 D'Andre Smalley FR-1 Emmanuel 1:02.17 1:03.42 59.69
16 Austin Farrow FR-1 Emmanuel 1:08.13 52.46 51.10

Boys 4 x 100m Relay High School

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Greer D'Ante Flemming, Brook Chapman, Malek Johnson, Synquez Nesbitt 46.03 42.23 41.81 43.50 50.26 35.90 38.43
2 Roswell Isaiah Garris, October Scott, Andrew Kwateng, Obos Ikpefan 49.47 43.01 51.62 41.29 36.99 48.18 47.75
3 Broome DaQuan Posey, Desmond Anderson, Eli Gist, Dametrick Fick 55.13 43.75 52.07 45.50 47.69 32.38 33.25
4 Lassiter Jonathan Duffy, Takezo Johnson, Quincy Perdue, Emanuel Nwakaeze 56.63 44.24 47.78 51.76 42.03 50.44 53.09
5 Indian Land 57.44 44.87 32.31 35.00 52.05 50.71 39.94
6 Pendleton Jo Burke, Kwason Maddox, Malik Grate, Jalen Dixon 38.19 44.92 39.98 52.56 33.24 57.50 53.01
7 Lambert Peter McFarlane, Tyler Bagnato, Luke St. Laurent, Steven Barber 39.4 45.4 39.0 39.9 35.8 34.5 59.0
8 Mauldin Kheil Reed, Dre' Massey, Bracy Black, Tyre Kinard 31.90 45.56 52.40 41.92 36.00 49.21 36.91
9 Osborne Reagan Maycock, Darnell Lindsey, Caleb Goss, Shaihem Hogan 52.17 45.76 33.41 56.29 35.70 50.34 33.41
10 Christ Church Demetrius Anthony, Thomas Ledbetter, Rudy Johnstone, Alex Connor 33.63 46.06 54.82 34.09 42.38 52.05 33.63
11 Travelers Rest Austin Smith, Xavier Terry, Tyler Bryant, Romal Morgan 38.26 46.09 51.16 34.57 39.64 40.56 37.34
12 Wade Hampton (Greenville) Anthony Griffin, Kizer Moss, Grant Ellsworth, Tyleke Thomason 46.62 46.15 45.69 59.08 54.00 46.15 37.85
13 Gainesville Lee Jennings, Tony Tran, Ithello Cross, Orrin Ragland 59.18 46.23 39.30 48.08 36.53 32.83 55.02
14 West Greene Nathan Morgan, Jonathan Padgett, Dakota Trentham, Dallas Gratz 48.68 46.36 36.16 32.92 56.56 32.92 47.75
15 Blacksburg Ethan Snipes, Jalyn Jameson, Terrell Allen, Dylan Hastings 33.17 47.38 35.07 50.23 56.39 49.28 44.07
16 Southside Christian Justin Best, Allen Meadows, Colby Boggs, Spencer Alverson 56.92 47.43 1:00.71 33.21 36.05 1:00.24 56.92
17 Hillcrest Jabari Wingate, Jacquavis Ballenger, Quintavis Ballenger, Seth Nichols 56.10 47.54 44.22 58.95 44.22 1:00.38 40.41
Boys 4 x 100m Relay High School Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
1 Greer Flemming, Chapman, Johnson, Nesbitt 48.99 42.23 35.05
2 Roswell Garris, Scott, Kwateng, Ikpefan 31.83 43.01 45.16
3 Broome Posey, Anderson, Gist, Fick 40.69 43.75 54.25
8 Mauldin Reed, Massey, Black, Kinard 50.58 45.56 48.30
9 Osborne Maycock, Lindsey, Goss, Hogan 50.34 45.76 59.49
12 Wade Hampton (Greenville) Griffin, Moss, Ellsworth, Thomason 53.08 46.15 44.77
13 Gainesville Jennings, Tran, Cross, Ragland 39.76 46.23 56.40
Boys 4 x 100m Relay High School Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME
4 Lassiter Duffy, Johnson, Perdue, Nwakaeze 44.24
5 Indian Land 44.87
6 Pendleton Burke, Maddox, Grate, Dixon 44.92
7 Lambert McFarlane, Bagnato, St. Laurent, Barber 45.4
14 West Greene Morgan, Padgett, Trentham, Gratz 46.36
17 Hillcrest Wingate, Ballenger, Ballenger, Nichols 47.54
Boys 4 x 100m Relay High School Section 3
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME
10 Christ Church Anthony, Ledbetter, Johnstone, Connor 46.06 41.46 40.54
11 Travelers Rest Smith, Terry, Bryant, Morgan 46.09 35.49 45.17
15 Blacksburg Snipes, Jameson, Allen, Hastings 47.38 45.02 1:01.12
16 Southside Christian Best, Meadows, Boggs, Alverson 47.43 53.13 57.87

Boys 4 x 400m Relay High School

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME
1 Roswell Madison Evans, Tanner Hayes, Daniel Meier, Obos Ikpefan 3:16.80 3:16.80 3:41.93 3:29.36
2 Gainesville Orrin Ragland, Alex Longoria, Esteban Salazar, Marcquel Woodward 4:19.82 3:03.77 4:26.15 3:31.23
3 Osborne Shaihem Hogan, Reagan Maycock, Caleb Goss, Darnell Lindsey 2:35.8 3:56.0 3:40.4 3:42.7
4 T.L. Hanna Taj Jones, Dallas Frazier, Cody Allen, Michael Darazi 3:14.18 3:18.70 2:49.35 3:45.79
5 Lassiter Parker Cole, Jordan King, Christian Franklin, Eric Perdue 3:19.08 4:51.67 4:19.26 3:51.48
6 Hillcrest Orion Sergent, Eichelberger Kevin, Brian Humphrey, Eric Bonitto 4:09.11 2:42.97 4:39.38 3:52.81

Men's 4 x 400m Relay College/University

Top↑
PL TEAM SQUAD ATHLETES TIME TIME
1 North Greenville A freddie martino, Jonathan Williams, Mark Watts, Ravon Wamer 2:40.49 3:23.15
2 Emory A Isaac Chambers, Max Hoberman, Mike Moserowitz, Joel Steinberg 3:44.46 3:24.05
3 Montreat A Cody Labelle, Michael Hering, Erik Rodriguez, Ayobami Oyemade 3:42.58 3:31.98
4 Emory
(B>)
B Nico Vitela, Andrew Hemingway, Alex Kim, William Matheson 3:48.90 3:33.92
5 Spartanburg Methodist A Alex Blanding, Calin Schumacher, John Cutrone, Austin Steagall 2:41.6 3:47.7

Men's 4 x 800 Relay

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Mauldin Hayden Ferrell, Ryan Smith, Zach Girvin, Marc Delisle 9:37.45 8:35.58 6:47.31 9:32.30 6:57.62 9:01.36 10:13.54
2 Pendleton Corey Thrasher, Ty Chastain, Tyler Hansen, Thomas Loar 8:54.22 8:38.66 7:05.31 9:09.78 7:10.49 10:48.33 6:49.75
3 T.L. Hanna Cody Allen, Michael Darazi, Tyler Jenkins, Freeman Stoddard 6:05.23 8:41.75 10:10.45 9:44.36 10:52.19 6:26.10 8:41.75
4 Roswell Justin Moore, Spencer Roby, Brian Patrick, Sean Lofton 8:42.68 8:42.68 8:32.23 6:26.79 6:26.79 9:24.50 8:06.10
5 Broome Christian Thomas, Corbin Johnson, Corey Justice, Josh Lee 6:14.29 8:54.69 8:17.27 8:01.23 7:18.45 6:30.33 7:45.18
6 Eastside Alex Lucking, Daniel Wade, Stephen Henderson, Sam Blummer 9:13.39 8:57.27 8:25.04 10:33.98 9:45.63 8:51.90 10:44.73
7 Wade Hampton (Greenville) Alex Spencer, Jackson Zeller, Bryan Riorden, Carl Strickland 10:37.98 9:00.66 8:12.00 8:12.00 7:34.16 10:27.17 9:11.48
8 Lambert Will Brewer, Harrison Humphries, Nickie Prema, Kyle Harris 8:51.44 9:13.58 10:14.48 7:56.08 9:24.66 8:29.30 8:40.37
9 Lassiter Andrew Sims, Jordan Matilsky, Stephen Caldwell, Justin Gledhill 7:27.19 9:33.32 7:44.39 11:27.99 7:09.99 11:05.06 11:22.25
10 Walhalla Kyle Henry, Jacob Holcombe, Mario Caron, Stephen Moore 9:37.98 9:43.81 9:20.46 8:10.40 7:00.35 11:05.55 9:49.65
11 Estill Randarrius Wright, Justin Solomom, Keshawn Busby, Ronnie Gibson 12:30.75 10:05.44 11:54.42 12:54.97 9:29.12 7:40.14 9:17.01
12 Hillcrest Robert Davis, R.J. Williams, Kemani Davenport, Moore Christopher 7:10.96 10:06.98 13:09.08 12:38.73 12:38.73 11:13.75 11:07.68
13 West Greene Chris Rasnick, Conner Morgan, Ronnie Holt, Jacob Powers 11:49.6 10:33.6 11:17.9 7:42.5 7:42.5 13:12.0 13:18.3

Men High Jump College/University

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 jared watkins SO-2 North Greenville 1.76m 2.40m 1.44m 2.00m 1.48m 2.10m 6' 6.75"
  • 1.80
    P
  • 1.85
    O
  • 1.90
    O
  • 1.95
    P
  • 2.00
    XO
  • 2.05
    XXX
2 Brandon Bassell JR-3 Emory 1.54m 2.37m 1.83m 1.85m 1.33m 1.94m 6' 0.75"
  • 1.80
    P
  • 1.85
    O
  • 1.90
    XXX
3 blake jones FR-1 Oglethorpe 2.07m 1.57m 2.18m 1.80m 1.94m 1.46m 5' 10.75"
  • 1.80
    O
  • 1.85
    XXX
3 Billy Parker SR-4 Montreat 1.91m 1.64m 2.09m 1.80m 1.31m 1.85m 5' 10.75"
  • 1.80
    O
  • 1.85
    XXX
  Quintin Long FR-1 Emmanuel NH NH NH NH NH NH NH
  • 1.80
    XXX
  Nick Cortellessa JR-3 Emory NH NH NH NH NH NH NH
  • 1.80
    XXX
  Montavious Erwin FR-1 Fort Valley State NH NH NH NH NH NH NH
  • 1.80
    XXX

Boys High Jump High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK CONV
1 NaQuan Adams Junior Mauldin 1.74m 1.85m 6' 0.75"
2 Shevy Williams Senior Wade Hampton (Greenville) 1.35m 1.80m 5' 10.75"
3 Malik Grate Freshman Pendleton 1.89m 1.75m 5' 8.75"
4 Grant Beidel Senior Roswell 1.99m 1.70m 5' 7"
4 Peter McFarlane Junior Lambert 1.90m 1.70m 5' 7"
4 Brandon Peterson Sophomore T.L. Hanna 1.31m 1.70m 5' 7"
4 Malek Martin Senior T.L. Hanna 1.51m 1.70m 5' 7"
  Lee Jennings Junior Gainesville NH NH NH
  Tyler Gibson Sophomore Walhalla NH NH NH
  Robert Woodland Senior Walhalla NH NH NH
  Jeremy McLaughlin Senior Mauldin NH NH NH
  Caleb Julian Senior West Greene NH NH NH
  Jordan Fillers Freshman West Greene NH NH NH
  Kevin Swain Sophomore Southside Christian NH NH NH
  Jordan Williams Sophomore Hillcrest NH NH NH
  Josh Ferguson Senior Eastside NH NH NH

Boys Long Jump High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK CONV
1 Courtney Hunt Senior T.L. Hanna 6.53m 5.03m 6.92m 5.35m 7.51m 21' 5.25"
2 Desmond Anderson Sophomore Broome 6.41m 6.99m 6.92m 7.37m 8.20m 21' 0.5"
3 Bennet Barton Senior Roswell 6.26m 4.88m 6.70m 8.14m 7.32m 20' 6.5"
4 Eli Gist Senior Broome 6.05m 5.93m 7.50m 5.69m 7.68m 19' 10.25"
5 Demarcus Marable Senior Mauldin 5.94m 6.59m 7.43m 4.99m 6.30m 19' 6"
6 Delvonte Barton Sophomore Woodmont 5.92m 5.86m 7.34m 4.80m 5.62m 19' 5.25"
7 Dale Rivers   Indian Land 5.76m 4.32m 4.09m 6.97m 5.88m 18' 10.75"
8 Martin Quentin Freshman Hillcrest 5.70m 6.84m 5.36m 6.50m 4.10m 18' 8.5"
9 Nate Patterson Junior Mauldin 5.69m 6.15m 5.46m 4.55m 4.72m 18' 8"
10 Jonathan Duffy Sophomore Lassiter 5.68m 6.87m 5.17m 5.74m 5.06m 18' 7.75"
11 Trey Simpson Junior Greer 5.64m 7.33m 6.66m 6.77m 6.43m 18' 6"
12 Chris Barnes   Indian Land 5.62m 4.89m 5.68m 5.84m 5.51m 18' 5.25"
13 Kizer Moss Junior Wade Hampton (Greenville) 5.57m 6.68m 4.73m 4.46m 5.40m 18' 3.25"
14 Josh Busby Freshman T.L. Hanna 5.45m 5.40m 4.03m 7.03m 4.25m 17' 10.75"
15 Kevin Swain Sophomore Southside Christian 5.39m 5.12m 6.85m 5.61m 5.71m 17' 8.25"
15 Acie Freeman Senior T.L. Hanna 5.39m 5.77m 4.90m 4.53m 4.96m 17' 8.25"
17 Takezo Johnson Sophomore Lassiter 5.34m 5.23m 6.25m 5.66m 6.35m 17' 6.25"
18 Jo Burke Junior Pendleton 5.30m 4.45m 5.19m 4.88m 6.31m 17' 4.75"
18 Deandre Wright Junior Travelers Rest 5.30m 4.13m 4.72m 4.93m 6.20m 17' 4.75"
20 Colby Boggs Junior Southside Christian 5.19m 5.61m 4.52m 5.76m 4.52m 17' 0.5"
21 Lahius Leverett Senior Gainesville 5.16m 6.66m 3.66m 5.37m 6.30m 16' 11.25"
22 Grant Lawter Sophomore Hillcrest 5.14m 6.27m 4.99m 5.29m 5.14m 16' 10.5"
23 Xavierus Kimp Junior Pendleton 5.01m 3.86m 5.31m 5.36m 5.26m 16' 5.25"
24 Robert Woodland Senior Walhalla 4.97m 5.96m 3.53m 5.22m 5.81m 16' 3.75"
25 Austin Holliday Junior Walhalla 4.92m 4.03m 3.99m 5.36m 4.53m 16' 1.75"
26 Marcus Brown III SR Unattached 4.85m 4.12m 5.38m 5.53m 6.21m 15' 11"
27 Andrew Bagwell Junior Gainesville 4.79m 3.78m 4.07m 4.17m 5.60m 15' 8.75"
28 Isaac Carson Sophomore West Greene 4.74m 4.22m 5.50m 4.50m 4.08m 15' 6.75"
29 Brian Humphrey Freshman Hillcrest 4.72m 4.25m 3.59m 6.09m 5.05m 15' 6"
30 Alec Morton Freshman Hillcrest 4.68m 4.91m 4.54m 5.62m 5.10m 15' 4.25"
31 Will Huber Junior Pendleton 4.65m 4.51m 4.00m 5.86m 5.86m 15' 3.25"
32 Dylan Kirk Freshman West Greene 4.59m 5.23m 4.41m 3.53m 5.14m 15' 0.75"
33 Devan Johson Sophomore West Greene 4.53m 5.44m 3.31m 5.89m 4.30m 14' 10.5"
33 Mariquse Randleman Sophomore Hillcrest 4.53m 4.76m 3.40m 5.75m 3.58m 14' 10.5"
35 Charlie Rivera Sophomore Hillcrest 4.39m 5.27m 5.14m 4.83m 3.91m 14' 5"
35 Ishmael Jones Freshman Hillcrest 4.39m 3.25m 5.53m 4.08m 4.08m 14' 5"
37 Kendall Johnson 7 Eastside 4.15m 5.35m 5.19m 3.15m 2.95m 13' 7.5"
38 Benjamin Hairston 7 Eastside 3.95m 3.16m 3.16m 4.58m 4.07m 12' 11.5"
39 Luke Underwood 8 Walhalla 3.36m 2.99m 2.72m 3.93m 3.73m 11' 0.25"
40 Wesley Armstrong 7 Eastside 3.32m 2.36m 2.86m 3.29m 4.05m 10' 10.75"
  Dahzon Jackson Freshman Broome NM NM NM NM NM NM
Boys Long Jump High School Flight 1
PL NAME YEAR TEAM MARK ENGLISH
8 Martin Quentin Freshman Hillcrest 5.70m 18' 8.5"
15 Kevin Swain Sophomore Southside Christian 5.39m 17' 8.25"
18 Deandre Wright Junior Travelers Rest 5.30m 17' 4.75"
22 Grant Lawter Sophomore Hillcrest 5.14m 16' 10.5"
25 Austin Holliday Junior Walhalla 4.92m 16' 1.75"
28 Isaac Carson Sophomore West Greene 4.74m 15' 6.75"
29 Brian Humphrey Freshman Hillcrest 4.72m 15' 6"
30 Alec Morton Freshman Hillcrest 4.68m 15' 4.25"
32 Dylan Kirk Freshman West Greene 4.59m 15' 0.75"
33 Devan Johson Sophomore West Greene 4.53m 14' 10.5"
33 Mariquse Randleman Sophomore Hillcrest 4.53m 14' 10.5"
35 Charlie Rivera Sophomore Hillcrest 4.39m 14' 5"
35 Ishmael Jones Freshman Hillcrest 4.39m 14' 5"
37 Kendall Johnson 7 Eastside 4.15m 13' 7.5"
38 Benjamin Hairston 7 Eastside 3.95m 12' 11.5"
39 Luke Underwood 8 Walhalla 3.36m 11' 0.25"
40 Wesley Armstrong 7 Eastside 3.32m 10' 10.75"
Boys Long Jump High School Flight 2
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH
6 Delvonte Barton Sophomore Woodmont 5.51m 5.86m 5.92m 4.97m 4.26m 19' 5.25"
11 Trey Simpson Junior Greer 5.13m 6.03m 5.64m 4.00m 6.71m 18' 6"
14 Josh Busby Freshman T.L. Hanna 5.07m 6.38m 5.45m 4.85m 5.72m 17' 10.75"
17 Takezo Johnson Sophomore Lassiter 4.97m 5.02m 5.34m 5.18m 5.29m 17' 6.25"
18 Jo Burke Junior Pendleton 5.94m 4.19m 5.30m 6.84m 3.71m 17' 4.75"
20 Colby Boggs Junior Southside Christian 5.35m 5.09m 5.19m 5.19m 4.20m 17' 0.5"
21 Lahius Leverett Senior Gainesville 4.70m 5.68m 5.16m 4.23m 3.77m 16' 11.25"
23 Xavierus Kimp Junior Pendleton 3.76m 5.26m 5.01m 5.36m 4.86m 16' 5.25"
24 Robert Woodland Senior Walhalla 5.22m 5.27m 4.97m 3.83m 4.62m 16' 3.75"
26 Marcus Brown III SR Unattached 5.09m 5.24m 4.85m 6.06m 6.21m 15' 11"
27 Andrew Bagwell Junior Gainesville 6.23m 5.22m 4.79m 4.55m 5.89m 15' 8.75"
31 Will Huber Junior Pendleton 5.30m 4.32m 4.65m 4.79m 4.05m 15' 3.25"
Boys Long Jump High School Flight 3
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK MARK MARK MARK MARK ENGLISH
1 Courtney Hunt Senior T.L. Hanna 6.79m 7.38m 6.99m 5.88m 6.14m 6.60m 6.53m 21' 5.25"
2 Desmond Anderson Sophomore Broome 8.08m 6.03m 5.83m 5.77m 5.32m 6.86m 6.41m 21' 0.5"
3 Bennet Barton Senior Roswell 6.95m 6.07m 5.51m 6.26m 4.95m 5.38m 6.26m 20' 6.5"
4 Eli Gist Senior Broome 7.32m 4.72m 5.38m 4.72m 7.80m 5.51m 6.05m 19' 10.25"
5 Demarcus Marable Senior Mauldin 6.42m 6.06m 4.99m 7.66m 4.28m 4.87m 5.94m 19' 6"
7 Dale Rivers   Indian Land 7.20m 4.09m 6.80m 7.26m 6.74m 6.57m 5.76m 18' 10.75"
9 Nate Patterson Junior Mauldin 4.72m 7.23m 4.32m 7.34m 6.37m 4.38m 5.69m 18' 8"
10 Jonathan Duffy Sophomore Lassiter 4.83m 4.09m 6.70m 6.19m 4.43m 7.04m 5.68m 18' 7.75"
12 Chris Barnes   Indian Land 4.38m 6.52m 7.19m 5.90m 5.28m 5.84m 5.62m 18' 5.25"
13 Kizer Moss Junior Wade Hampton (Greenville) 5.40m 5.07m 4.51m 6.46m 6.96m 4.57m 5.57m 18' 3.25"
15 Acie Freeman Senior T.L. Hanna 6.41m 4.69m 5.17m 5.01m 6.09m 7.01m 5.39m 17' 8.25"
  Dahzon Jackson Freshman Broome NM NM NM NM NM NM NM NM

Men Long Jump College/University

Top↑
PL NAME YEAR TEAM MARK MARK MARK CONV WIND
1 BRYSON BROWN Freshman Unattached 6.69m 7.43m 7.02m 21' 11.5" 1.0
  • 6.19 (1.3)
  • FOUL  
  • 6.69 (1.0)
  • FOUL  
2 freddie martino SO-2 North Greenville 6.68m 7.48m 7.35m 21' 11" 0.6
  • 6.29 (0.1)
  • 6.32 (+0.0)
  • 6.68 (0.6)
  • 6.61 (0.5)
3 Layke Brown   Unattached 6.42m 6.68m 4.69m 21' 0.75" 1.2
  • 6.42 (1.2)
  • FOUL  
  • 6.14 (1.5)
  • 6.34 (1.2)
4 Zamadre Wingfield FR-1 North Greenville 6.32m 8.09m 6.26m 20' 9" 1.1
  • FOUL  
  • FOUL  
  • 6.32 (1.1)
  • 6.24 (0.2)
5 Darius Williams JR-3 Clark Atlanta 6.27m