April 13, 2013
|
Furman - Greenville, SC

Boys 800m Run High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Marcquel Woodward Junior Gainesville 2:11.71 1:23.06 2:06.96 1:58.65
2 Stefan Becker Senior Lassiter 1:51.90 2:19.28 2:12.14 1:59.04
3 James Gregory   Indian Land 2:23.11 2:24.33 1:26.84 2:02.31
4 Alex Guillaume Senior Lassiter 1:40.74 2:28.65 1:53.03 2:02.85
5 Alex Longoria Junior Gainesville 2:25.07 2:05.23 1:51.60 2:03.99
6 Esteban Salazar Senior Gainesville 2:41.61 1:40.70 1:59.34 2:04.31
7 Hayden Ferrell Junior Mauldin 1:58.74 2:26.24 1:31.25 2:04.99
8 Burton McDowell   Unattached 2:05.50 1:46.68 2:16.80 2:05.50
9 Justin Moore Sophomore Roswell 2:17.10 2:28.42 2:13.33 2:05.78
10 Sean Lofton Senior Roswell 2:06.12 1:29.55 2:27.56 2:06.12
11 Thomas Loar Senior Pendleton 2:26.99 2:34.65 1:40.97 2:07.81
12 Cody Allen Junior T.L. Hanna 2:08.08 1:57.84 2:40.10 2:08.08
13 Andrew Hill Junior Greer 2:04.89 2:21.63 2:02.32 2:08.75
14 Spencer Roby Junior Roswell 2:47.50 2:08.84 2:30.75 2:08.84
15 Josh Lee Senior Broome 1:30.79 1:55.43 2:33.04 2:09.69
16 Bryan Riorden Sophomore Wade Hampton (Greenville) 1:35.08 2:41.50 2:29.78 2:10.24
17 Jordan Ferguson Senior Travelers Rest 2:10.56 1:50.98 2:02.73 2:10.56
18 Josh Wilkinson Senior Travelers Rest 2:17.19 2:18.49 1:37.99 2:10.65
19 Alex Lucking Junior Eastside 2:44.90 2:21.34 2:03.02 2:10.87
20 Brandon Thompson Junior Woodmont 1:39.56 1:51.51 1:59.47 2:12.74
21 Cole Christopher Freshman West Greene 2:36.87 2:48.84 2:08.96 2:12.94
22 Andrew Sims Junior Lassiter 2:35.90 2:13.05 1:56.92 2:14.39
23 Charles Langley Sophomore Travelers Rest 2:29.65 1:35.73 1:37.07 2:14.82
24 Carl Strickland Sophomore Wade Hampton (Greenville) 1:41.64 1:55.19 2:27.71 2:15.51
25 Benjamin Emanuel Senior T.L. Hanna 2:11.04 2:41.07 2:05.58 2:16.50
26 Robert Vradenburgh Junior West Greene 1:42.63 2:31.90 1:35.79 2:16.84
27 Cameron Chandler   Indian Land 2:46.22 2:14.36 1:53.58 2:18.51
28 Sharieff Johnson Sophomore Carolina 2:53.38 2:21.48 1:46.80 2:18.70
29 Will Brewer Junior Lambert 3:01.73 2:07.21 2:46.35 2:19.79
30 Logan Mower Junior T.L. Hanna 2:06.15 2:49.60 1:52.13 2:20.16
31 Jesse Raines Sophomore Broome 1:49.45 2:02.08 2:31.55 2:20.32
32 Corey Thrasher Senior Pendleton 2:31.65 1:40.15 2:27.36 2:23.06
33 Matthew Ruzika Sophomore Pendleton 2:52.91 2:24.09 2:12.57 2:24.09
34 Jeremiah Talbert 7 Christ Church 2:29.22 2:01.69 3:01.09 2:24.87
35 Hunter Foster Sophomore Wade Hampton (Greenville) 2:38.12 2:23.61 1:51.70 2:25.06
36 Stephen Moore Sophomore Walhalla 2:22.18 2:10.58 3:05.71 2:25.08
37 Conner Phillis Freshman Walhalla 2:54.74 3:02.21 1:44.55 2:29.35
38 Reese Wilson Freshman Christ Church 3:02.46 2:12.70 2:48.89 2:30.79
39 Robert Davis Senior Hillcrest 3:15.18 2:43.16 1:48.26 2:32.48
40 Moore Christopher Freshman Hillcrest 2:52.99 2:05.81 2:23.11 2:37.26
41 Matthew Rowland Freshman Walhalla 2:59.39 3:04.20 2:06.54 2:40.17
42 Jordan Sizemore Sophomore Hillcrest 2:29.21 2:29.21 2:25.97 2:42.18
43 Devan Johson Sophomore West Greene 2:44.74 3:10.83 2:48.00 2:43.10
44 Richard Rinehardt Freshman Blacksburg 2:56.99 2:17.29 2:45.41 2:45.41
45 Anthony Thomas 7 Blacksburg 3:11.17 3:29.45 2:06.34 2:46.23
46 Grayson Nix 8 Blacksburg 3:32.20 2:09.68 3:23.78 2:48.41
47 Ronnie Gibson Senior Estill 2:16.43 2:38.60 3:16.11 2:50.53
Boys 800m Run High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Marcquel Woodward Junior Gainesville 2:15.27 1:37.30 1:58.65 1:33.74 2:25.94 1:46.79 1:45.60
2 Stefan Becker Senior Lassiter 1:53.09 2:20.47 1:59.04 1:28.09 2:10.95 2:24.04 2:28.80
3 James Gregory   Indian Land 1:29.29 1:47.64 2:02.31 1:53.75 2:23.11 1:32.96 1:56.20
4 Alex Guillaume Senior Lassiter 2:26.20 2:21.28 2:02.85 2:16.37 1:43.20 1:38.28 1:27.23
6 Esteban Salazar Senior Gainesville 1:31.99 1:38.21 2:04.31 2:29.18 1:53.13 2:41.61 2:25.45
7 Hayden Ferrell Junior Mauldin 2:04.99 2:13.74 2:04.99 1:42.50 1:41.25 2:02.49 2:36.24
9 Justin Moore Sophomore Roswell 1:44.40 1:53.21 2:05.78 2:39.74 2:15.85 2:12.07 2:41.00
10 Sean Lofton Senior Roswell 2:32.61 1:58.56 2:06.12 1:58.56 2:13.69 2:04.86 1:50.99
11 Thomas Loar Senior Pendleton 2:25.71 1:43.53 2:07.81 2:01.42 2:32.10 1:49.92 1:46.09
12 Cody Allen Junior T.L. Hanna 2:09.36 2:23.45 2:08.08 2:08.08 2:04.24 1:59.12 2:43.95
13 Andrew Hill Junior Greer 2:12.62 2:01.03 2:08.75 1:46.87 2:34.50 2:13.90 1:39.14
14 Spencer Roby Junior Roswell 1:41.79 1:55.96 2:08.84 2:35.90 2:33.32 1:32.77 1:52.09
17 Jordan Ferguson Senior Travelers Rest 2:30.15 2:48.43 2:10.56 2:17.09 2:04.04 1:35.31 2:44.51
Boys 800m Run High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
5 Alex Longoria Junior Gainesville 2:18.87 2:26.31 2:03.99 1:33.00 2:25.07 2:01.51
8 Burton McDowell   Unattached 1:30.36 2:10.52 2:05.50 1:52.95 1:29.11 2:23.07
15 Josh Lee Senior Broome 2:05.80 1:39.87 2:09.69 1:41.16 1:48.94 2:44.71
16 Bryan Riorden Sophomore Wade Hampton (Greenville) 1:50.71 2:33.69 2:10.24 2:23.27 2:16.76 2:45.41
18 Josh Wilkinson Senior Travelers Rest 2:34.17 2:17.19 2:10.65 2:43.32 1:32.77 1:40.60
19 Alex Lucking Junior Eastside 1:46.01 2:18.73 2:10.87 1:42.08 2:50.14 2:08.26
20 Brandon Thompson Junior Woodmont 2:07.43 2:27.35 2:12.74 1:46.20 1:58.14 2:45.93
22 Andrew Sims Junior Lassiter 2:34.55 2:23.80 2:14.39 1:55.58 2:38.58 1:34.08
24 Carl Strickland Sophomore Wade Hampton (Greenville) 1:48.41 2:15.51 2:15.51 2:56.17 2:11.45 1:56.54
25 Benjamin Emanuel Senior T.L. Hanna 1:58.76 1:56.03 2:16.50 2:27.42 2:19.23 1:36.92
26 Robert Vradenburgh Junior West Greene 2:18.21 1:49.48 2:16.84 2:45.58 1:53.58 2:01.79
30 Logan Mower Junior T.L. Hanna 2:13.16 2:00.54 2:20.16 1:50.73 2:41.19 2:22.97
32 Corey Thrasher Senior Pendleton 2:57.40 2:47.38 2:23.06 2:38.80 2:44.52 1:58.74
34 Jeremiah Talbert 7 Christ Church 2:58.19 2:43.71 2:24.87 2:01.69 2:26.32 2:14.73
36 Stephen Moore Sophomore Walhalla 2:12.03 2:45.40 2:25.08 2:55.55 2:59.90 1:47.36
Boys 800m Run High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
21 Cole Christopher Freshman West Greene 1:47.69 2:12.94 2:20.92 1:46.36 2:42.19 2:23.58
23 Charles Langley Sophomore Travelers Rest 1:51.90 2:14.82 1:57.30 2:24.26 2:09.43 2:18.87
27 Cameron Chandler   Indian Land 2:42.06 2:18.51 1:42.50 2:18.51 1:53.58 1:38.35
28 Sharieff Johnson Sophomore Carolina 2:10.38 2:18.70 2:53.38 1:50.96 1:38.48 2:31.19
29 Will Brewer Junior Lambert 1:43.45 2:19.79 2:26.78 2:35.17 2:14.20 3:00.33
31 Jesse Raines Sophomore Broome 2:52.60 2:20.32 2:27.34 2:25.94 1:48.05 1:59.28
33 Matthew Ruzika Sophomore Pendleton 2:35.62 2:24.09 2:06.80 1:56.72 1:52.39 1:43.75
35 Hunter Foster Sophomore Wade Hampton (Greenville) 2:49.72 2:25.06 3:01.33 1:48.80 2:35.22 1:44.45
37 Conner Phillis Freshman Walhalla 2:14.42 2:29.35 2:44.29 1:44.55 2:24.87 2:51.76
38 Reese Wilson Freshman Christ Church 2:57.94 2:30.79 2:20.24 3:02.46 2:29.29 2:12.70
39 Robert Davis Senior Hillcrest 2:49.26 2:32.48 3:09.08 2:03.51 2:17.24 1:58.94
40 Moore Christopher Freshman Hillcrest 1:57.95 2:37.26 2:15.25 3:13.43 2:12.10 2:01.09
41 Matthew Rowland Freshman Walhalla 2:04.94 2:40.17 3:17.01 2:17.75 3:01.00 2:57.79
42 Jordan Sizemore Sophomore Hillcrest 2:17.86 2:42.18 2:58.40 2:37.32 2:01.64 2:19.48
43 Devan Johson Sophomore West Greene 3:15.72 2:43.10 2:44.74 2:57.78 3:23.88 2:20.27
44 Richard Rinehardt Freshman Blacksburg 2:50.38 2:45.41 2:17.29 3:15.19 2:30.53 2:22.26
45 Anthony Thomas 7 Blacksburg 2:06.34 2:46.23 1:56.36 2:29.61 2:16.31 2:12.99
46 Grayson Nix 8 Blacksburg 3:33.88 2:48.41 3:10.31 2:58.52 2:11.36 2:19.78
47 Ronnie Gibson Senior Estill 2:40.30 2:50.53 2:35.19 3:22.93 2:50.53 2:18.13