April 13, 2013
|
Furman - Greenville, SC

Women's 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Leanne Zimmer Senior Lambert 4:39.10 5:55.21 5:58.38 6:01.55 6:30.10 6:30.10 5:17.15
2 Morgan Ainslie Senior Lassiter 4:01.23 5:57.02 6:19.54 4:36.61 4:17.32 4:52.70 5:21.64
3 Amelia Martin Junior Blacksburg 5:54.51 6:34.64 6:14.58 6:07.89 5:24.41 6:11.23 5:34.44
4 Yianna Kyriacou Junior Mauldin 5:34.01 6:33.15 5:06.17 4:31.38 5:23.57 5:16.61 5:47.92
5 Malea Sangel 7 T.L. Hanna 7:22.01 5:27.16 5:55.00 6:54.17 5:16.72 7:01.13 5:48.04
6 Heather Elliott Sophomore Eastside 7:18.75 4:52.50 7:32.68 6:57.86 4:31.61 6:33.48 5:48.21
7 Sydney Newsom Senior Southside Christian 4:40.21 4:08.69 7:03.82 7:31.84 4:36.71 7:07.32 5:50.26
8 Emma DeRoberts 7 Woodmont 5:52.33 5:10.05 4:13.68 5:55.86 4:31.30 7:16.89 5:52.33
9 Hanna Field Senior Brevard 6:03.89 6:00.36 5:21.50 7:14.55 5:35.63 5:49.76 5:53.29
10 Meredith Brito Sophomore Lassiter 5:21.63 6:32.31 4:28.61 4:25.08 6:32.31 5:00.42 5:53.43
11 Emma Driggers Freshman Mauldin 4:41.09 5:09.55 6:52.73 4:19.74 5:05.99 5:20.22 5:55.80
12 Danae Ferguson Freshman Eastside 6:11.24 5:53.39 5:53.39 6:18.38 7:33.34 5:49.82 5:56.96
13 Jamie Angle Junior Lambert 5:43.16 7:05.37 6:43.92 5:07.41 5:07.41 6:11.75 5:57.45
14 Sarah Lynch Sophomore Mauldin 6:40.65 4:21.14 6:33.50 5:32.68 4:53.33 7:20.00 5:57.72
15 Caitlyn Raber Freshman Southside Christian 7:04.53 6:42.95 7:08.13 7:36.91 4:15.44 7:22.52 5:59.77
16 Lauren Fuller Freshman Roswell 7:38.11 7:30.84 7:34.48 7:45.39 4:47.23 5:12.68 6:03.58
17 Caroline Zeller Freshman Wade Hampton (Greenville) 4:47.74 5:42.37 7:35.28 4:55.02 5:05.95 4:44.10 6:04.22
18 Moran Engstrom   Indian Land 5:35.88 6:41.59 4:52.07 4:22.86 7:47.31 6:45.24 6:05.08
19 Corbin Dorsey 8 T.L. Hanna 5:26.52 5:04.51 5:08.17 5:19.18 6:43.56 5:30.19 6:06.87
20 Jordyn Gilmore Freshman Woodmont 5:19.74 6:33.24 4:17.26 6:58.97 4:50.34 5:56.49 6:07.51
21 Diana Blanco Senior Wilson 4:39.41 4:32.06 6:37.06 7:43.23 4:24.70 6:59.11 6:07.64
22 Maren Roberts Junior Wilson 6:46.11 5:13.82 6:20.27 5:24.89 6:42.42 5:54.43 6:09.19
23 Amy Borhaug Freshman Brevard 6:53.78 6:53.78 7:08.55 5:39.89 5:06.64 6:39.00 6:09.44
24 Diana Oxner 8 Christ Church 6:21.07 5:18.18 7:23.97 4:55.98 7:20.27 7:05.47 6:09.97
25 Tianah Miller 8 Indian Land 6:17.69 4:19.20 7:39.15 4:19.20 7:16.93 7:57.67 6:10.28
26 Sophia Schaffer 8 Pendleton 7:39.68 6:29.25 7:50.81 5:48.47 7:21.15 5:15.11 6:10.71
27 Sierra McIntosh Senior West Greene 7:05.33 4:43.55 5:28.32 6:57.86 8:05.02 8:01.29 6:13.09
28 Victoria Nasim Freshman Wade Hampton (Greenville) 7:37.49 7:11.24 5:37.50 4:48.75 8:03.74 4:48.75 6:14.99
29 Mary Chandler 8 Southside Christian 6:03.86 7:52.64 5:33.85 6:03.86 6:33.87 6:07.61 6:15.11
30 Sydney Lane Sophomore Roswell 6:41.91 4:22.93 6:38.15 7:19.47 4:56.74 5:49.32 6:15.61
31 Molly Kunkle Sophomore Lanier 7:08.68 4:49.55 4:49.55 5:34.67 6:04.75 4:38.27 6:16.03
32 Makenna Hill 7 Greer 7:38.85 7:46.37 4:30.80 6:46.19 5:57.30 6:27.39 6:16.10
33 Emmeline Berg Sophomore Wade Hampton (Greenville) 4:57.60 5:54.10 4:46.30 7:54.65 8:09.71 6:24.24 6:16.70
34 Alissa Furches Sophomore West Greene 5:21.56 7:11.27 7:56.66 5:40.47 7:56.66 7:15.05 6:18.30
35 Michaela Lee Sophomore Broome 8:06.15 4:37.26 5:22.83 7:20.57 5:57.02 7:28.17 6:19.80
36 Mandy Farmer 7 Greer 7:42.55 4:50.53 6:33.74 7:11.97 7:31.08 5:24.93 6:22.27
37 Sarah Jordan Sophomore Indian Land 5:18.25 6:04.82 4:51.08 5:10.48 5:49.29 5:41.53 6:28.10
38 Kaylee McCallister Freshman Eastside 7:23.46 5:30.65 8:25.70 6:29.00 5:53.99 6:05.66 6:29.00
39 Anna Lambert Sophomore Lassiter 6:15.23 6:54.32 5:43.96 7:02.13 7:13.86 7:17.77 6:30.86
40 Nicole Robinson Sophomore Woodmont 6:17.28 7:08.37 4:39.03 5:49.77 5:34.05 8:19.11 6:33.00
41 Hannah Chummley Sophomore Broome 5:50.29 7:05.07 5:26.68 7:01.13 4:39.45 5:58.16 6:33.58
42 Haley Newton Freshman T.L. Hanna 7:31.46 5:19.62 5:59.57 8:03.42 6:39.52 7:51.44 6:39.52
43 Deebee Hernandez   Wilson 8:18.42 7:46.27 8:38.52 6:54.01 5:57.74 6:41.95 6:41.95
44 Rebecca Lesley 7 Hillcrest 6:44.21 5:51.67 5:19.33 6:56.34 8:25.27 7:12.51 6:44.21
45 Deborah Kemmerer Senior Travelers Rest 7:24.66 7:24.66 6:40.19 7:12.53 6:32.11 5:23.39 6:44.23
46 Morgan Odom 7 Broome 5:46.52 5:22.06 7:12.12 8:41.81 5:42.44 6:31.36 6:47.66
47 Emily Fuller Sophomore West Greene 5:50.17 8:07.73 6:56.86 7:51.06 8:41.08 7:42.72 6:56.86
48 Sydney White 7 Hillcrest 5:21.94 8:50.99 6:07.93 7:52.46 5:17.76 5:26.12 6:58.10
49 Tiffany Hamilton 7 Pendleton 7:52.88 6:11.55 8:43.54 4:55.55 9:04.65 7:06.44 7:02.21
50 Rachel Marrah Sophomore Travelers Rest 7:21.38 6:17.72 5:22.55 8:12.31 9:07.48 5:09.82 7:04.40
51 Lorena Espinoza Freshman Gainesville 8:08.56 9:19.62 7:28.59 6:48.61 7:41.91 6:53.05 7:24.14
52 Indira Islas Freshman Gainesville 9:09.70 6:22.99 6:27.49 5:15.40 9:32.23 8:33.65 7:30.57
53 Tiffani Mungin 8 Estill 9:01.57 8:10.96 6:55.04 10:02.31 9:21.82 6:29.73 8:26.14
Women's 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Leanne Zimmer Senior Lambert 4:20.07 5:17.15
2 Morgan Ainslie Senior Lassiter 6:29.19 5:21.64
3 Amelia Martin Junior Blacksburg 4:27.56 5:34.44
4 Yianna Kyriacou Junior Mauldin 6:26.20 5:47.92
5 Malea Sangel 7 T.L. Hanna 5:44.56 5:48.04
7 Sydney Newsom Senior Southside Christian 5:50.26 5:50.26
8 Emma DeRoberts 7 Woodmont 5:24.15 5:52.33
9 Hanna Field Senior Brevard 4:32.04 5:53.29
10 Meredith Brito Sophomore Lassiter 7:39.46 5:53.43
11 Emma Driggers Freshman Mauldin 6:34.94 5:55.80
13 Jamie Angle Junior Lambert 5:50.31 5:57.45
14 Sarah Lynch Sophomore Mauldin 6:29.92 5:57.72
15 Caitlyn Raber Freshman Southside Christian 5:02.21 5:59.77
23 Amy Borhaug Freshman Brevard 6:31.61 6:09.44
27 Sierra McIntosh Senior West Greene 6:54.13 6:13.09
29 Mary Chandler 8 Southside Christian 6:30.12 6:15.11
31 Molly Kunkle Sophomore Lanier 7:16.20 6:16.03
Women's 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
16 Lauren Fuller Freshman Roswell 6:03.58 5:49.04 4:25.42 6:47.21
17 Caroline Zeller Freshman Wade Hampton (Greenville) 6:04.22 5:46.01 5:09.59 6:40.65
18 Moran Engstrom   Indian Land 6:05.08 7:21.75 5:39.53 4:37.46
19 Corbin Dorsey 8 T.L. Hanna 6:06.87 7:34.92 6:03.21 4:53.50
20 Jordyn Gilmore Freshman Woodmont 6:07.51 5:41.79 7:09.99 6:14.86
21 Diana Blanco Senior Wilson 6:07.64 4:32.06 5:41.91 6:15.00
22 Maren Roberts Junior Wilson 6:09.19 6:46.11 6:20.27 5:13.82
24 Diana Oxner 8 Christ Church 6:09.97 7:09.17 8:00.97 7:05.47
25 Tianah Miller 8 Indian Land 6:10.28 7:28.04 5:29.55 6:06.58
26 Sophia Schaffer 8 Pendleton 6:10.71 5:03.99 6:25.54 7:10.03
28 Victoria Nasim Freshman Wade Hampton (Greenville) 6:14.99 5:52.49 5:44.99 4:33.75
30 Sydney Lane Sophomore Roswell 6:15.61 6:45.66 4:34.20 6:15.61
32 Makenna Hill 7 Greer 6:16.10 7:05.00 5:12.17 6:38.67
33 Emmeline Berg Sophomore Wade Hampton (Greenville) 6:16.70 4:23.69 6:16.70 6:35.54
35 Michaela Lee Sophomore Broome 6:19.80 7:31.97 8:02.35 5:53.22
36 Mandy Farmer 7 Greer 6:22.27 5:24.93 6:45.21 7:11.97
37 Sarah Jordan Sophomore Indian Land 6:28.10 4:51.08 6:00.94 5:22.13
41 Hannah Chummley Sophomore Broome 6:33.58 8:19.85 6:25.71 6:21.78
Women's 1600 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
6 Heather Elliott Sophomore Eastside 5:48.21
12 Danae Ferguson Freshman Eastside 5:56.96
34 Alissa Furches Sophomore West Greene 6:18.30
38 Kaylee McCallister Freshman Eastside 6:29.00
39 Anna Lambert Sophomore Lassiter 6:30.86
40 Nicole Robinson Sophomore Woodmont 6:33.00
42 Haley Newton Freshman T.L. Hanna 6:39.52
43 Deebee Hernandez   Wilson 6:41.95
44 Rebecca Lesley 7 Hillcrest 6:44.21
45 Deborah Kemmerer Senior Travelers Rest 6:44.23
46 Morgan Odom 7 Broome 6:47.66
47 Emily Fuller Sophomore West Greene 6:56.86
48 Sydney White 7 Hillcrest 6:58.10
49 Tiffany Hamilton 7 Pendleton 7:02.21
50 Rachel Marrah Sophomore Travelers Rest 7:04.40
51 Lorena Espinoza Freshman Gainesville 7:24.14
52 Indira Islas Freshman Gainesville 7:30.57
53 Tiffani Mungin 8 Estill 8:26.14