April 13, 2013
|
Furman - Greenville, SC

Boys 400m Hurdles High School

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Tanner Hayes Senior Roswell 58.87 1:07.44 57.15 57.15 1:02.87 1:04.58
2 NaQuan Adams Junior Mauldin 57.89 1:09.92 1:07.63 57.31 1:01.90 47.00
3 Joe Gagnon Sophomore Walhalla 57.10 45.91 55.92 58.86 1:00.63 50.04
4 Trey Jeffries Senior Broome 1:09.14 53.51 50.50 1:00.12 45.09 1:01.93
5 Austin Windsor Junior Roswell 1:09.19 1:15.81 46.93 1:00.16 51.74 50.54
6 Zachary Alexander Junior Lambert 1:00.17 1:09.99 1:09.37 1:01.39 54.64 1:16.74
7 Alonzo Bossie Sophomore Broome 51.75 1:14.19 1:00.47 1:02.34 54.24 1:18.55
8 Marcus Young Junior Carolina 1:17.11 50.16 57.68 1:02.69 52.66 1:03.95
9 Ishmell Williams Senior T.L. Hanna 1:12.82 1:10.29 55.09 1:03.32 48.13 1:01.42
10 Kiely Armstrong Senior Eastside 1:08.59 53.35 51.45 1:03.51 59.07 1:07.96
11 JJ Maxwell Sophomore T.L. Hanna 52.78 1:17.57 57.23 1:03.58 58.50 58.50
12 Richard Young Junior Carolina 1:18.93 1:11.29 1:13.84 1:03.65 55.38 53.47
13 Hunter Dawsey Freshman Mauldin 1:00.60 1:08.89 1:20.37 1:03.78 1:21.00 1:04.42
14 Shaquan Dozier Junior Woodmont 1:02.11 56.35 1:00.83 1:04.03 1:23.24 1:04.03
15 Taquan Washington Sophomore Mauldin 1:13.14 1:07.36 1:15.06 1:04.15 1:14.42 48.12
16 Ithello Cross Junior Gainesville 1:02.40 1:14.75 1:05.00 1:05.00 1:13.45 1:07.60
17 Josh Ferguson Senior Eastside 1:25.10 1:00.88 1:24.45 1:05.46 1:10.70 51.06
18 James Rowe Senior Lassiter 1:11.53 49.01 55.64 1:06.23 1:07.56 1:20.14
19 Robert Woodland Senior Walhalla 1:24.36 54.47 51.15 1:06.42 1:18.38 1:17.72
20 Wyatt Weaver Sophomore Travelers Rest 1:10.54 1:08.54 1:21.85 1:06.54 1:15.19 1:20.52
21 John Ferrigno 8 Travelers Rest 55.70 1:09.12 1:24.55 1:07.10 1:24.55 1:05.76
22 Clay Anderson 8 Southside Christian 1:15.44 59.95 1:06.01 1:07.35 1:25.54 1:06.01
23 Joshua Hunter Freshman Lassiter 1:22.21 1:22.88 1:20.19 1:07.38 1:16.14 1:11.43
24 Xavious King Sophomore Broome 1:04.44 51.55 1:00.37 1:07.83 55.62 1:20.04
25 Isaac Carson Sophomore West Greene 1:01.38 1:11.60 1:10.92 1:08.19 1:15.01 1:27.97
26 Shaun Schroder Sophomore Christ Church 57.21 1:16.74 1:15.34 1:09.76 51.63 1:11.86
27 DeAndre Borders Sophomore Gainesville 1:11.05 53.82 1:16.07 1:11.76 1:30.42 1:08.89
28 Jo Burke Junior Pendleton 1:27.52 1:34.03 1:14.50 1:12.33 1:31.14 1:00.04
29 Marlin Thomas Freshman Estill 1:22.35 58.08 1:09.11 1:13.52 1:06.17 1:09.11
30 Dustin Kinney Junior Pendleton 1:24.11 1:16.74 53.86 1:13.78 1:07.88 1:09.36
31 Mariquse Randleman Sophomore Hillcrest 1:00.40 1:08.60 1:08.60 1:14.56 58.91 1:21.27
32 Jordan Gilbert Sophomore West Greene 1:07.52 1:32.55 1:27.24 1:15.86 1:27.24 1:21.17
33 Shaquille Forrester Senior Estill 1:42.49 1:13.21 1:41.63 1:26.12 1:25.26 1:31.29
Boys 400m Hurdles High School Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Tanner Hayes Senior Roswell 44.01 1:09.16 57.15 45.15 41.72 53.73
2 NaQuan Adams Junior Mauldin 1:02.47 1:03.62 57.31 44.71 40.12 40.12
3 Joe Gagnon Sophomore Walhalla 50.62 58.86 58.86 58.86 1:06.52 1:08.87
4 Trey Jeffries Senior Broome 55.92 48.70 1:00.12 1:10.95 1:12.15 51.11
5 Austin Windsor Junior Roswell 1:10.99 1:03.17 1:00.16 1:14.60 1:04.98 1:09.19
7 Alonzo Bossie Sophomore Broome 1:08.58 1:05.46 1:02.34 46.76 1:04.84 46.76
8 Marcus Young Junior Carolina 1:15.86 1:05.83 1:02.69 46.39 46.39 1:10.22
10 Kiely Armstrong Senior Eastside 56.53 1:20.66 1:03.51 58.43 47.00 1:15.58
Boys 400m Hurdles High School Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Zachary Alexander Junior Lambert 1:06.92 1:01.39 1:05.08 48.50 1:04.46 1:01.39
9 Ishmell Williams Senior T.L. Hanna 58.89 1:04.59 50.03 55.09 1:07.12 1:03.32
11 JJ Maxwell Sophomore T.L. Hanna 1:12.49 1:00.40 57.86 50.23 1:19.48 1:03.58
12 Richard Young Junior Carolina 1:16.38 1:18.29 1:03.65 52.83 1:11.29 1:03.65
13 Hunter Dawsey Freshman Mauldin 1:17.18 1:18.45 1:05.70 59.96 1:07.61 1:03.78
14 Shaquan Dozier Junior Woodmont 1:22.60 1:11.72 1:11.72 1:22.60 1:02.75 1:04.03
20 Wyatt Weaver Sophomore Travelers Rest 1:04.55 1:12.53 46.58 1:01.22 1:05.21 1:06.54
24 Xavious King Sophomore Broome 59.02 50.88 1:03.76 1:11.90 1:24.11 1:07.83
Boys 400m Hurdles High School Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
15 Taquan Washington Sophomore Mauldin 1:01.59 1:04.15
16 Ithello Cross Junior Gainesville 55.90 1:05.00
17 Josh Ferguson Senior Eastside 53.68 1:05.46
19 Robert Woodland Senior Walhalla 57.79 1:06.42
26 Shaun Schroder Sophomore Christ Church 1:23.72 1:09.76
28 Jo Burke Junior Pendleton 1:01.48 1:12.33
30 Dustin Kinney Junior Pendleton 1:27.06 1:13.78
33 Shaquille Forrester Senior Estill 1:14.93 1:26.12
Boys 400m Hurdles High School Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
21 John Ferrigno 8 Travelers Rest 1:27.23 1:07.10
23 Joshua Hunter Freshman Lassiter 53.23 1:07.38
27 DeAndre Borders Sophomore Gainesville 1:16.79 1:11.76
29 Marlin Thomas Freshman Estill 55.14 1:13.52
31 Mariquse Randleman Sophomore Hillcrest 1:34.70 1:14.56
32 Jordan Gilbert Sophomore West Greene 1:21.93 1:15.86
Boys 400m Hurdles High School Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
18 James Rowe Senior Lassiter 1:06.23
22 Clay Anderson 8 Southside Christian 1:07.35
25 Isaac Carson Sophomore West Greene 1:08.19