January 26, 2013
|
UW-Stout-Sports & Fitness Center - Mennomenie, WI
|
200m (Flat)

Men's 200 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Max Jessesski FR-1 Wis.-La Crosse 23.07 24.46 26.07 23.07 24.00 23.30
2 Seth Friedrich JR-3 Wis.-Eau Claire 23.08 28.16 18.01 24.70 16.16 27.24
3 Tyrone Galvin FR-1 Dubuque 23.09 19.17 27.94 27.02 29.33 17.09
4 Christopher Eberle SO-2 Wis.-La Crosse 23.45 22.52 20.41 21.58 17.36 22.28
5 Josh Niebuhr SO-2 Viterbo 23.53 22.83 21.42 18.83 16.71 29.65
6 Caleb Roberts JR-3 Wis.-La Crosse 23.62 30.24 20.08 26.22 23.62 23.62
7 DeAngelo Evans SR-4 Wis.-Stout 23.67 30.78 27.93 27.93 27.46 27.70
8 Ryan Thyssen FR-1 Wis.-La Crosse 23.69 17.30 19.67 20.85 29.62 21.80
9 Antwone Lindsey SO-2 Dubuque 23.70 29.63 20.62 22.76 21.33 26.55
10 Mitch Nelson FR-1 Wis.-Stout 23.74 26.59 28.73 25.17 16.62 26.36
11 Samora Johnson SR-4 St. Scholastica 23.76 18.54 29.70 22.10 26.85 24.71
12 DJ Meagher FR-1 Wis.-Eau Claire 23.84 23.37 26.70 18.36 30.28 27.42
13 Corey Broussard FR-1 Dubuque 23.93 27.76 21.54 27.28 21.06 20.58
14 Michael Naumann FR-1 St. Scholastica 24.12 25.09 28.71 28.71 26.05 24.85
15 Jake McGurran FR-1 St. Scholastica 24.14 21.49 23.66 26.08 31.39 29.70
16 Derek Solarz SR-4 Wis.-Superior 24.29 19.68 17.74 26.24 21.38 28.67
17 Isaac Siekawitch FR-1 Northwestern (Minn.) 24.34 31.65 31.65 19.72 17.77 17.04
18 Isaac Black FR-1 Northwestern (Minn.) 24.39 18.05 18.30 29.27 28.05 17.81
19 Michael Sorensen SO-2 Wis.-Superior 24.46 17.13 21.04 27.64 31.31 24.95
20 Andrew Markert SO-2 Saint Mary's (Minn.) 24.54 22.58 30.19 30.43 17.92 26.75
21 Dalton Yocum FR-1 Viterbo 24.59 31.48 24.84 29.51 18.69 24.10
22 Damion Prendergast SO-2 Macalester 24.63 27.34 26.36 27.10 18.48 31.53
23 Mike Harley SR-4 Augsburg 24.65 24.90 20.22 27.61 18.98 23.91
24 Mike Darrow SO-2 Macalester 24.70 30.63 21.49 29.40 23.96 23.96
25 Quinton Peters SO-2 Viterbo 24.72 27.94 26.45 23.74 30.90 27.44
26 Xavier Smart FR-1 Viterbo 24.76 21.05 18.57 29.96 28.73 22.04
27 Kevin Danielson FR UW-Superior 24.82 28.30 21.85 27.06 19.36 20.60
28 Ben Anderson SR-4 Northwestern (Minn.) 24.91 20.93 25.66 28.40 19.43 31.89
29 Brent Campbell SR-4 Macalester 25.06 29.32 25.57 18.80 20.05 25.31
30 Jacob Loechler SR-4 Saint Mary's (Minn.) 25.53 22.98 32.17 22.98 19.66 18.64
31 Graham Whiting FR-1 St. Scholastica 25.60 22.02 32.00 18.69 27.65 30.21
32 De Andre' Floyd FR-1 Northwestern (Minn.) 25.61 26.38 19.47 29.46 21.26 32.27
33 Derek Moorman FR-1 Dubuque 25.63 28.97 26.40 23.07 25.63 20.51
34 Devon Webb FR-1 Wis.-Superior 25.70 27.25 21.34 30.07 24.42 30.33
35 Mark Meredith SR-4 Northwestern (Minn.) 25.82 21.95 27.89 32.02 21.95 20.40
36 Michael Merlo JR-3 Wis.-Superior 25.97 28.83 23.64 18.18 24.68 25.19
37 Nate Dwyer FR-1 Macalester 25.98 32.74 27.80 26.76 24.94 32.74
38 Kevin Griepentrog SR-4 Wis.-Superior 26.25 25.47 28.35 19.17 30.72 32.82
39 George Chester SO-2 Macalester 26.54 33.18 27.61 23.89 20.44 21.24
40 Daniel Baga FR-1 Wis.-Superior 26.57 26.57 27.37 33.75 23.65 30.56
41 Jerise Washington SO-2 Augsburg 26.82 22.80 31.12 29.51 20.92 29.51
42 Gabe Zielke FR-1 Wis.-Superior 26.96 33.70 34.78 19.68 33.70 30.74
Men's 200 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
21 Dalton Yocum FR-1 Viterbo 24.59 21.40
26 Xavier Smart FR-1 Viterbo 24.76 27.74
36 Michael Merlo JR-3 Wis.-Superior 25.97 29.87
Men's 200 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
17 Isaac Siekawitch FR-1 Northwestern (Minn.) 22.88 24.34 23.37 31.16 20.21
32 De Andre' Floyd FR-1 Northwestern (Minn.) 24.85 25.61 26.89 31.50 17.93
37 Nate Dwyer FR-1 Macalester 30.40 25.98 25.98 31.70 32.22
42 Gabe Zielke FR-1 Wis.-Superior 33.43 26.96 18.88 18.88 19.15
Men's 200 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
24 Mike Darrow SO-2 Macalester 24.70
30 Jacob Loechler SR-4 Saint Mary's (Minn.) 25.53
33 Derek Moorman FR-1 Dubuque 25.63
34 Devon Webb FR-1 Wis.-Superior 25.70
39 George Chester SO-2 Macalester 26.54
Men's 200 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
29 Brent Campbell SR-4 Macalester 23.06 25.06 26.57 25.82 31.08
31 Graham Whiting FR-1 St. Scholastica 24.84 25.60 21.51 30.47 25.86
38 Kevin Griepentrog SR-4 Wis.-Superior 28.09 26.25 23.37 28.09 26.25
40 Daniel Baga FR-1 Wis.-Superior 22.32 26.57 22.32 31.36 25.25
Men's 200 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
20 Andrew Markert SO-2 Saint Mary's (Minn.) 29.70 27.24 19.64 22.83 29.94 24.54 27.00
22 Damion Prendergast SO-2 Macalester 29.07 18.72 31.04 20.69 21.43 24.63 29.07
25 Quinton Peters SO-2 Viterbo 24.23 25.47 19.29 23.49 19.04 24.72 25.71
28 Ben Anderson SR-4 Northwestern (Minn.) 17.69 19.43 21.18 21.18 27.41 24.91 27.65
Men's 200 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
12 DJ Meagher FR-1 Wis.-Eau Claire 29.80 19.08 23.84 17.41
18 Isaac Black FR-1 Northwestern (Minn.) 19.27 30.25 24.39 31.71
35 Mark Meredith SR-4 Northwestern (Minn.) 26.08 24.02 25.82 25.31
Men's 200 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
5 Josh Niebuhr SO-2 Viterbo 20.71 19.77 21.18 24.00 23.53
7 DeAngelo Evans SR-4 Wis.-Stout 29.35 23.91 28.88 30.30 23.67
9 Antwone Lindsey SO-2 Dubuque 21.81 23.94 21.81 20.39 23.70
13 Corey Broussard FR-1 Dubuque 22.98 25.37 19.63 20.11 23.93
16 Derek Solarz SR-4 Wis.-Superior 20.65 20.65 26.72 22.11 24.29
27 Kevin Danielson FR UW-Superior 31.53 19.36 20.36 17.38 24.82
Men's 200 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
14 Michael Naumann FR-1 St. Scholastica 20.26 26.54 25.81 21.71 30.15 21.95 24.12
19 Michael Sorensen SO-2 Wis.-Superior 21.04 30.58 19.82 27.40 17.13 26.67 24.46
23 Mike Harley SR-4 Augsburg 30.08 20.22 22.44 22.68 19.48 23.42 24.65
41 Jerise Washington SO-2 Augsburg 22.80 30.58 27.63 32.19 26.82 18.78 26.82
Men's 200 Meters Section 9
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Caleb Roberts JR-3 Wis.-La Crosse 17.96 21.97 26.93 17.72 23.62 28.35
8 Ryan Thyssen FR-1 Wis.-La Crosse 27.96 17.53 28.20 29.14 23.69 29.38
10 Mitch Nelson FR-1 Wis.-Stout 21.61 29.20 23.74 19.95 23.74 24.46
15 Jake McGurran FR-1 St. Scholastica 20.28 18.59 31.39 29.21 24.14 26.56
Men's 200 Meters Section 10
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Max Jessesski FR-1 Wis.-La Crosse 23.07
2 Seth Friedrich JR-3 Wis.-Eau Claire 23.08
3 Tyrone Galvin FR-1 Dubuque 23.09
4 Christopher Eberle SO-2 Wis.-La Crosse 23.45
11 Samora Johnson SR-4 St. Scholastica 23.76