January 25-26, 2013
|
SPIRE Institute Indoor Track & Field Facility - Geneva, OH
|
300m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Kara Patrick SO-2 Buffalo 10:05.75
2 Sarah Krolick JR-3 Edinboro 10:19.94
3 Mary Aldridge JR-3 Geneseo St. 10:22.64
4 Jill Louisignau JR-3 Cornerstone 10:24.45
5 Katilin McCadden FR-1 Buffalo 10:28.35
6 Katherine Sanders SR-4 Buffalo 10:30.28
7 Elizabeth Budzinski JR-3 Edinboro 10:36.20
8 Kelsey Dickey SO-2 Walsh 10:38.91
9 Brittany Kaltenbaugh SR-4 Edinboro 10:39.15
10 Erin Kling SR-4 California (Pa.) 10:40.71
11 Lissa Yoder   UNAT-Walsh 10:45.72
12 Brigid Heenan SR-4 Geneseo St. 10:46.03
13 Catie Bertges JR-3 PSU-Behrend 10:47.68
14 Kayla Justice SR-4 Northern Kentucky 10:55.38
15 Kaitlyn Hooper SO-2 Northern Kentucky 10:57.14
16 Audrey Tremaine FR-1 Cornerstone 11:00.65
17 Haley Hughes JR-3 PSU-Behrend 11:09.66
18 Victoria Duncan FR-1 Northern Kentucky 11:11.09
19 Cherie Gaines SO-2 Indiana Tech 11:11.91
20 Esther Lok SR-4 Geneseo St. 11:11.98
21 Sarah Anstett FR-1 Geneseo St. 11:15.46
22 Danielle Stanko FR-1 PSU-Behrend 11:19.19
23 Sydney Tremaine SO-2 Cornerstone 11:23.53
24 Ellie Trelstad FR-1 Geneseo St. 11:29.50
25 Katie Manno FR-1 PSU-Behrend 11:39.17
26 Kaitlynn Patterson SR-4 PSU-Behrend 11:56.82
27 Erin Laplander JR-3 Cornerstone 12:02.63
28 Allycia Gaffer SO-2 Indiana Tech 12:06.35
29 Miranda Boatman FR-1 PSU-Behrend 12:21.18
30 Kaitlyn Stayer FR-1 Walsh 12:27.54
31 Becca Foster SR-4 PSU-Behrend 13:45.07
  Brenna Conger FR-1 Indiana Tech NT
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Kara Patrick SO-2 Buffalo 11:54.79 10:05.75 12:55.36
2 Sarah Krolick JR-3 Edinboro 7:44.96 10:19.94 8:59.35
3 Mary Aldridge JR-3 Geneseo St. 12:08.49 10:22.64 11:00.00
4 Jill Louisignau JR-3 Cornerstone 13:19.30 10:24.45 8:44.54
5 Katilin McCadden FR-1 Buffalo 12:46.59 10:28.35 13:18.01
6 Katherine Sanders SR-4 Buffalo 7:52.71 10:30.28 7:21.20
7 Elizabeth Budzinski JR-3 Edinboro 7:50.79 10:36.20 11:58.91
8 Kelsey Dickey SO-2 Walsh 13:44.20 10:38.91 9:47.80
9 Brittany Kaltenbaugh SR-4 Edinboro 12:53.38 10:39.15 12:02.24
10 Erin Kling SR-4 California (Pa.) 11:06.34 10:40.71 13:33.71
11 Lissa Yoder   UNAT-Walsh 9:28.24 10:45.72 9:02.41
12 Brigid Heenan SR-4 Geneseo St. 7:32.22 10:46.03 10:52.49
13 Catie Bertges JR-3 PSU-Behrend 13:29.60 10:47.68 7:39.86
14 Kayla Justice SR-4 Northern Kentucky 11:41.26 10:55.38 13:13.01
15 Kaitlyn Hooper SO-2 Northern Kentucky 9:18.57 10:57.14 11:10.29
19 Cherie Gaines SO-2 Indiana Tech 14:26.77 11:11.91 12:19.11
20 Esther Lok SR-4 Geneseo St. 9:51.35 11:11.98 13:12.94
  Brenna Conger FR-1 Indiana Tech NT NT NT
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
16 Audrey Tremaine FR-1 Cornerstone 11:00.65 11:53.51
17 Haley Hughes JR-3 PSU-Behrend 11:09.66 13:23.60
18 Victoria Duncan FR-1 Northern Kentucky 11:11.09 11:44.65
21 Sarah Anstett FR-1 Geneseo St. 11:15.46 9:40.90
22 Danielle Stanko FR-1 PSU-Behrend 11:19.19 11:25.99
23 Sydney Tremaine SO-2 Cornerstone 11:23.53 10:01.51
24 Ellie Trelstad FR-1 Geneseo St. 11:29.50 12:52.24
25 Katie Manno FR-1 PSU-Behrend 11:39.17 14:54.94
26 Kaitlynn Patterson SR-4 PSU-Behrend 11:56.82 9:54.96
27 Erin Laplander JR-3 Cornerstone 12:02.63 8:33.07
28 Allycia Gaffer SO-2 Indiana Tech 12:06.35 12:28.14
29 Miranda Boatman FR-1 PSU-Behrend 12:21.18 13:05.65
30 Kaitlyn Stayer FR-1 Walsh 12:27.54 9:05.71
31 Becca Foster SR-4 PSU-Behrend 13:45.07 14:42.83