January 12, 2013
|
RIT-Gordon FH - Rochester, NY
|
200m (Flat)

Men's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Seth Yernye   Syracuse Chargers 10:16.34 10:43.13 11:04.57 8:29.15 8:55.94 6:41.96
2 Josh Guarino SR Syracuse Chargers 7:19.52 7:30.24 8:13.11 6:58.08 8:55.99 7:46.32
3 Chad Byler   Genesee Valley Harriers 7:46.24 7:08.29 9:23.83 6:52.03 9:02.14 7:40.82
4 David Rappleyea   Genesee Valley Harriers 11:02.64 10:18.83 7:40.01 8:51.21 9:07.63 8:29.30
5 Jesse Coull FR-1 Union (N.Y.) 9:59.58 11:27.59 9:15.57 8:09.57 9:10.07 9:26.58
6 Ben Casto SO-2 RIT 10:52.14 9:45.82 7:49.76 7:05.55 9:12.66 10:18.98
7 Michael Krenzer SR-4 RIT 11:55.54 7:12.65 9:03.59 9:42.42 9:14.68 7:40.39
8 Andrew Bernardo SO-2 RIT 11:54.70 9:18.36 8:16.94 11:32.37 9:18.36 6:42.02
9 Samuel Rondeau JR-3 RIT 11:50.18 9:51.82 10:42.54 7:25.27 9:23.63 10:20.00
10 Benjamin Kier JR-3 RIT 7:38.88 7:21.68 9:33.60 7:33.15 9:33.60 7:15.94
11 Mitchell Finitz FR-1 Union (N.Y.) 10:23.05 10:40.35 8:04.59 8:33.44 9:36.89 7:58.82
12 Tyler Hayes SR-4 Utica 6:50.86 7:02.43 8:17.66 8:58.17 9:38.67 8:35.02
13 Kyle Cairns FR-1 Utica 10:04.80 7:21.97 6:58.71 10:16.43 9:41.53 9:47.35
14 Luke Deboer FR-1 Houghton 10:17.73 8:08.30 11:57.74 10:23.61 9:48.31 8:43.60
15 Evan Magnussen SO-2 St. John Fisher 8:37.62 8:01.92 12:47.50 10:30.66 9:54.96 12:47.50
16 Eric Stevens JR-3 Utica 7:15.16 7:56.89 9:56.11 9:38.23 9:56.11 7:56.89
17 Jamie McNamara SO-2 Utica 10:24.09 8:09.48 9:22.91 12:08.11 10:11.85 7:45.01
18 Jordan Hill SR-4 RIT 7:21.00 11:04.60 7:39.63 10:52.18 10:21.12 12:19.14
19 David Lewis SR-4 Utica 10:07.87 9:42.81 8:15.07 12:38.27 10:26.67 10:07.87
20 Vince Ippolito SO-2 St. John Fisher 9:57.21 10:16.48 9:44.37 8:46.58 10:42.16 13:16.28
21 Jeremiah Johnson SO-2 Utica 8:23.90 13:48.33 10:14.34 12:53.11 11:30.27 11:02.66
Men's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Seth Yernye   Syracuse Chargers 8:07.71 8:55.94 11:20.65 8:55.94 11:26.01
2 Josh Guarino SR Syracuse Chargers 9:49.59 6:31.28 11:09.99 8:55.99 6:58.08
3 Chad Byler   Genesee Valley Harriers 9:40.09 8:40.46 11:44.79 9:02.14 10:55.99
4 David Rappleyea   Genesee Valley Harriers 8:56.68 8:23.82 9:07.63 9:07.63 9:35.02
5 Jesse Coull FR-1 Union (N.Y.) 7:03.56 6:25.05 9:59.58 9:10.07 11:49.59
6 Ben Casto SO-2 RIT 9:01.61 7:49.76 9:34.77 9:12.66 8:00.82
7 Michael Krenzer SR-4 RIT 7:51.48 10:21.25 10:48.98 9:14.68 11:38.90
8 Andrew Bernardo SO-2 RIT 7:26.69 12:05.87 9:29.53 9:18.36 6:42.02
9 Samuel Rondeau JR-3 RIT 7:59.09 7:42.18 10:48.18 9:23.63 8:16.00
10 Benjamin Kier JR-3 RIT 6:41.52 10:42.44 9:04.92 9:33.60 7:38.88
12 Tyler Hayes SR-4 Utica 7:25.58 6:45.07 8:29.23 9:38.67 9:09.74
Men's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
11 Mitchell Finitz FR-1 Union (N.Y.) 9:36.89 8:44.97
13 Kyle Cairns FR-1 Utica 9:41.53 9:35.72
14 Luke Deboer FR-1 Houghton 9:48.31 10:29.50
15 Evan Magnussen SO-2 St. John Fisher 9:54.96 9:07.37
16 Eric Stevens JR-3 Utica 9:56.11 8:02.85
17 Jamie McNamara SO-2 Utica 10:11.85 10:42.45
18 Jordan Hill SR-4 RIT 10:21.12 8:04.48
19 David Lewis SR-4 Utica 10:26.67 13:28.41
20 Vince Ippolito SO-2 St. John Fisher 10:42.16 7:48.78
21 Jeremiah Johnson SO-2 Utica 11:30.27 11:44.08