April 6, 2013
|
Rochester - Rochester, NY

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Elizabeth Edwards SR-4 St. Lawrence 4:47.32 10
2 Zarah Quinn SR-4 Rochester 4:50.01 8
3 Kady Weisner JR-3 St. Bonaventure 4:53.79 6
4 Ella Martin FR-1 St. Lawrence 4:55.07 5
5 Rebekah Steinke JR-3 Geneseo St. 4:55.59 4
6 Megan Hulton SO-2 Roberts Wesleyan 4:55.86 3
7 Gabrielle Leo SO-2 Buffalo 4:56.51 2
8 Kim Foltz JR-3 Fredonia 4:57.44 1
9 Cassie Goodman SO-2 Geneseo St. 4:58.48 -
10 Alicia Sutphin FR-1 RIT 5:01.17 -
11 Ariel Beccia JR-3 St. Lawrence 5:01.25 -
12 Brigid Heenan SR-4 Geneseo St. 5:02.54 -
13 Erin LaFave SR-4 RIT 5:02.92 -
14 Winny Chen FR-1 Geneseo St. 5:04.13 -
15 Margaret Russell SO-2 Buffalo 5:04.46 -
16 Kelsey Leder JR-3 St. Lawrence 5:04.93 -
17 Kateri Walsh SR-4 Fredonia 5:05.40 -
18 Adrian Walsh FR-1 Hamilton 5:06.15 -
19 Katie Laris FR-1 Oswego State 5:09.07 -
20 Opal Jessica Bogdan FR-1 Ithaca 5:09.81 -
21 Amanda Murray FR-1 Buffalo 5:11.36 -
22 Esther Lok SR-4 Geneseo St. 5:11.93 -
23 Lauren McKnight SO-2 Geneseo St. 5:12.11 -
24 Meghan Murphy SO-2 Oswego State 5:12.93 -
25 Megan Karpie FR-1 RIT 5:13.66 -
26 Kerry Caher FR-1 St. Bonaventure 5:14.22 -
27 Izie Dickinson SO-2 St. Bonaventure 5:14.52 -
28 Chinessa Ekweremuba SO-2 Geneseo St. 5:14.96 -
29 Becca List JR-3 Fredonia 5:15.31 -
30 Sarah Rocco SO-2 Fredonia 5:16.11 -
31 Krystina Choinski SO-2 Hamilton 5:16.31 -
32 Aubrie Russell FR-1 St. Bonaventure 5:17.53 -
33 Amanda Solly SR-4 Fredonia 5:18.73 -
34 Molly Halpin SO-2 Buffalo 5:19.19 -
35 Barb Scheibel SO-2 Oswego State 5:20.36 -
36 Alissa Conti JR-3 Fredonia 5:21.40 -
37 Taylor Greene SO-2 St. Bonaventure 5:25.06 -
38 Sarah DePalma FR-1 Utica 5:25.57 -
39 Ashton Villeneuve FR-1 Utica 5:25.89 -
40 Rachel Putman SO-2 Roberts Wesleyan 5:26.95 -
41 Rachel Dorigi FR-1 St. Bonaventure 5:27.11 -
42 Rachel Crosley SO-2 Le Moyne 5:27.65 -
43 Hannah Robinson SO-2 St. Bonaventure 5:28.16 -
44 Karlee Duffer FR-1 Oswego State 5:28.85 -
45 Christina Gibble FR-1 Ithaca 5:31.14 -
46 Erin Johnstone SR-4 RIT 5:33.57 -
47 Laura Hough SO-2 Le Moyne 5:36.11 -
48 Sheila Goodman SO-2 RIT 5:39.99 -
49 Alexis Holmer SO-2 Utica 5:40.14 -
50 Megan Morris SO-2 Ithaca 5:44.95 -
51 Taylor Lewis SO-2 Le Moyne 5:50.94 -
52 Kelly Anderson JR-3 Roberts Wesleyan 5:52.56 -
53 Dominique Laplant FR-1 Le Moyne 5:55.76 -
54 Allie Stewart JR-3 Roberts Wesleyan 6:01.66 -
55 Cara Keogh Freshman SUNY-ESF 6:07.28 -
56 Emily Hudson SO-2 Utica 6:09.83 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
1 Elizabeth Edwards SR-4 St. Lawrence 5:33.30 4:38.70 4:47.32 10
2 Zarah Quinn SR-4 Rochester 3:54.91 4:09.41 4:50.01 8
3 Kady Weisner JR-3 St. Bonaventure 5:49.61 5:17.30 4:53.79 6
4 Ella Martin FR-1 St. Lawrence 6:08.84 5:06.88 4:55.07 5
5 Rebekah Steinke JR-3 Geneseo St. 4:46.73 5:31.06 4:55.59 4
7 Gabrielle Leo SO-2 Buffalo 3:36.46 5:14.30 4:56.51 2
8 Kim Foltz JR-3 Fredonia 5:39.09 5:30.16 4:57.44 1
9 Cassie Goodman SO-2 Geneseo St. 3:49.83 3:31.92 4:58.48 -
11 Ariel Beccia JR-3 St. Lawrence 5:13.30 6:10.54 5:01.25 -
12 Brigid Heenan SR-4 Geneseo St. 4:50.44 4:50.44 5:02.54 -
14 Winny Chen FR-1 Geneseo St. 6:26.25 3:38.98 5:04.13 -
19 Katie Laris FR-1 Oswego State 5:52.34 5:39.98 5:09.07 -
26 Kerry Caher FR-1 St. Bonaventure 4:08.24 5:23.65 5:14.22 -
31 Krystina Choinski SO-2 Hamilton 6:00.60 3:44.58 5:16.31 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
6 Megan Hulton SO-2 Roberts Wesleyan 4:17.40 5:57.99 4:55.86 4:38.11 4:11.49 3
10 Alicia Sutphin FR-1 RIT 4:49.13 6:13.45 5:01.17 4:49.13 4:31.06 -
13 Erin LaFave SR-4 RIT 5:42.30 6:24.71 5:02.92 4:14.46 5:54.42 -
15 Margaret Russell SO-2 Buffalo 5:01.42 6:11.45 5:04.46 6:35.80 4:52.29 -
16 Kelsey Leder JR-3 St. Lawrence 5:32.38 5:07.98 5:04.93 3:39.55 5:04.93 -
17 Kateri Walsh SR-4 Fredonia 6:21.75 6:18.70 5:05.40 4:47.08 5:42.05 -
18 Adrian Walsh FR-1 Hamilton 4:56.97 4:17.17 5:06.15 6:01.26 3:43.49 -
21 Amanda Murray FR-1 Buffalo 6:07.41 4:02.86 5:11.36 5:02.02 4:09.09 -
22 Esther Lok SR-4 Geneseo St. 5:36.89 4:53.22 5:11.93 4:03.31 3:38.36 -
23 Lauren McKnight SO-2 Geneseo St. 5:52.69 3:41.60 5:12.11 3:57.21 3:54.09 -
24 Meghan Murphy SO-2 Oswego State 6:28.04 3:39.06 5:12.93 4:13.48 4:16.61 -
29 Becca List JR-3 Fredonia 4:37.48 5:24.77 5:15.31 5:37.39 6:30.99 -
33 Amanda Solly SR-4 Fredonia 4:56.42 3:52.68 5:18.73 6:35.23 3:49.49 -
34 Molly Halpin SO-2 Buffalo 5:51.11 3:53.01 5:19.19 6:07.07 5:19.19 -
35 Barb Scheibel SO-2 Oswego State 5:29.97 6:08.42 5:20.36 6:27.64 4:51.53 -
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
20 Opal Jessica Bogdan FR-1 Ithaca 3:46.17 4:14.05 5:00.52 5:43.89 5:09.81 -
25 Megan Karpie FR-1 RIT 6:41.49 4:32.89 4:04.66 6:00.71 5:13.66 -
27 Izie Dickinson SO-2 St. Bonaventure 5:20.81 4:17.91 5:52.27 6:48.88 5:14.52 -
28 Chinessa Ekweremuba SO-2 Geneseo St. 6:27.40 6:36.85 6:14.81 3:43.63 5:14.96 -
30 Sarah Rocco SO-2 Fredonia 4:35.02 5:22.44 4:19.21 6:50.95 5:16.11 -
32 Aubrie Russell FR-1 St. Bonaventure 4:20.38 3:51.80 4:29.90 6:17.86 5:17.53 -
36 Alissa Conti JR-3 Fredonia 6:12.83 6:25.68 5:02.12 4:23.55 5:21.40 -
37 Taylor Greene SO-2 St. Bonaventure 6:26.83 4:00.55 4:49.31 6:56.08 5:25.06 -
38 Sarah DePalma FR-1 Utica 4:33.48 6:20.92 4:20.46 4:53.02 5:25.57 -
39 Ashton Villeneuve FR-1 Utica 5:12.86 3:48.13 4:14.20 4:40.27 5:25.89 -
41 Rachel Dorigi FR-1 St. Bonaventure 6:25.99 3:58.79 4:02.07 5:53.28 5:27.11 -
42 Rachel Crosley SO-2 Le Moyne 4:28.68 6:33.18 6:00.42 6:46.29 5:27.65 -
43 Hannah Robinson SO-2 St. Bonaventure 6:56.77 3:49.72 6:27.23 4:19.25 5:28.16 -
44 Karlee Duffer FR-1 Oswego State 6:18.18 6:14.89 5:55.16 5:55.16 5:28.85 -
45 Christina Gibble FR-1 Ithaca 5:14.59 5:37.77 6:20.82 6:40.68 5:31.14 -
47 Laura Hough SO-2 Le Moyne 4:59.14 4:35.61 4:35.61 7:06.86 5:36.11 -
Women's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
40 Rachel Putman SO-2 Roberts Wesleyan 5:26.95 5:33.49 -
46 Erin Johnstone SR-4 RIT 5:33.57 6:33.62 -
48 Sheila Goodman SO-2 RIT 5:39.99 4:15.00 -
49 Alexis Holmer SO-2 Utica 5:40.14 3:58.10 -
50 Megan Morris SO-2 Ithaca 5:44.95 6:26.35 -
51 Taylor Lewis SO-2 Le Moyne 5:50.94 5:43.93 -
52 Kelly Anderson JR-3 Roberts Wesleyan 5:52.56 6:41.92 -
53 Dominique Laplant FR-1 Le Moyne 5:55.76 5:48.65 -
54 Allie Stewart JR-3 Roberts Wesleyan 6:01.66 7:21.23 -
55 Cara Keogh Freshman SUNY-ESF 6:07.28 5:23.21 -
56 Emily Hudson SO-2 Utica 6:09.83 4:26.28 -