March 30, 2013
|
Rochester - Rochester, NY

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Rachel Malone SO-2 Brockport St. 6:08.50 4:59.59
2 Victoria Stepanova SO-2 Rochester 3:44.47 5:03.33
3 Kim Mills SR-4 Roberts Wesleyan 4:48.29 5:03.46
4 Sarah Swertfeger FR-1 Brockport St. 4:46.48 5:04.76
5 Catherine Knox FR-1 Rochester 3:48.78 5:05.03
6 Meghan Van Houten SR-4 Brockport St. 4:41.00 5:05.43
7 Jen Behlmaier SO-2 Brockport St. 6:15.00 5:12.50
8 Meghan Ogle SR-4 Rochester 3:45.16 5:12.71
9 Jordan Weir   Daemen 5:31.43 5:15.64
10 Kathryn Woodworth SO-2 Rochester 5:15.40 5:18.58
11 Anya Joynt FR-1 Rochester 6:17.66 5:22.78
12 Sarah Phelan JR-3 Roberts Wesleyan 4:28.45 5:27.37
13 Michelle Kubiak Senior Daemen 5:57.05 5:36.84
14 Bethany Althaus JR-3 Nazareth 6:59.48 5:38.29
15 Devon Donatello FR-1 St. John Fisher 4:45.46 5:39.83
16 Allison Pajak Freshman Daemen 5:53.87 5:40.26
17 Kelly Styczynski FR-1 Brockport St. 5:21.04 5:41.53
18 Lianna Hollander JR-3 Brockport St. 4:43.25 5:45.42
19 Rebecca Rogers FR-1 Roberts Wesleyan 7:29.15 5:45.50
20 Kelly Anderson JR-3 Roberts Wesleyan 5:31.38 5:52.53
21 Lisa Farrell SR-4 Daemen 5:59.71 5:59.71
22 Kassie Lathrop SO-2 Nazareth 5:14.75 6:01.78
23 Monica Griffiths   Daemen 5:27.38 6:03.75
24 Caitlin Drennan FR-1 Finger Lakes CC 8:16.73 7:11.94
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Rachel Malone SO-2 Brockport St. 5:02.59 5:11.58 4:05.67 3:50.69 4:59.59
2 Victoria Stepanova SO-2 Rochester 6:07.03 3:32.34 5:42.77 5:39.73 5:03.33
3 Kim Mills SR-4 Roberts Wesleyan 5:39.88 3:50.63 4:54.36 5:21.67 5:03.46
4 Sarah Swertfeger FR-1 Brockport St. 4:12.95 3:54.67 4:03.81 4:34.29 5:04.76
5 Catherine Knox FR-1 Rochester 4:49.78 4:43.68 6:33.49 4:40.63 5:05.03
6 Meghan Van Houten SR-4 Brockport St. 4:59.33 5:51.25 4:28.78 5:35.98 5:05.43
7 Jen Behlmaier SO-2 Brockport St. 4:41.25 4:10.00 4:35.00 6:46.25 5:12.50
8 Meghan Ogle SR-4 Rochester 6:21.51 5:59.62 5:43.99 4:13.30 5:12.71
9 Jordan Weir   Daemen 4:25.14 3:56.73 5:40.90 5:28.27 5:15.64
10 Kathryn Woodworth SO-2 Rochester 3:58.94 6:47.79 5:21.77 6:54.16 5:18.58
11 Anya Joynt FR-1 Rochester 5:45.38 6:43.48 6:04.75 5:03.42 5:22.78
14 Bethany Althaus JR-3 Nazareth 6:15.51 5:41.68 6:25.65 5:11.23 5:38.29
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
12 Sarah Phelan JR-3 Roberts Wesleyan 5:27.37 6:19.75
13 Michelle Kubiak Senior Daemen 5:36.84 7:07.79
15 Devon Donatello FR-1 St. John Fisher 5:39.83 4:14.88
16 Allison Pajak Freshman Daemen 5:40.26 5:43.67
17 Kelly Styczynski FR-1 Brockport St. 5:41.53 5:17.63
18 Lianna Hollander JR-3 Brockport St. 5:45.42 6:40.69
19 Rebecca Rogers FR-1 Roberts Wesleyan 5:45.50 7:04.97
20 Kelly Anderson JR-3 Roberts Wesleyan 5:52.53 6:45.41
21 Lisa Farrell SR-4 Daemen 5:59.71 5:02.16
22 Kassie Lathrop SO-2 Nazareth 6:01.78 7:32.23
23 Monica Griffiths   Daemen 6:03.75 5:12.83
24 Caitlin Drennan FR-1 Finger Lakes CC 7:11.94 5:23.96