January 18, 2013
|
Susquehanna-Garrett Sports Complex - Selinsgrove, PA
|
200m (Flat)

Women's 400 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Stephanie Grow SR-4 Misericordia 55.76 1:07.67 1:20.20 1:02.65
2 Amy Viti FR-1 Misericordia 53.47 46.55 48.44 1:02.90
3 Alisha Farrell SR-4 Lebanon Valley 1:03.44 1:08.52 58.37 1:03.44
4 Brooke Linders SR-4 Susquehanna 56.77 47.84 1:05.06 1:03.78
5 Morgan Keplinger SR-4 Bridgewater (Va.) 57.85 48.10 1:03.70 1:05.00
6 Tiffany Burrows FR-1 Messiah 1:09.50 49.17 50.49 1:05.56
7 Larissa Kehne FR-1 Franklin & Marshall 1:20.77 1:08.29 59.10 1:05.66
8 Lindsay Robbins SR-4 Susquehanna 55.29 1:00.56 1:07.80 1:05.82
9 Chafin Brumfield FR-1 Eastern Mennonite 50.74 1:11.17 1:21.05 1:05.89
10 Erin Brown FR-1 Messiah 1:02.03 1:25.78 1:02.03 1:05.98
11 Marianna Wright SO-2 Misericordia 52.71 58.05 1:18.73 1:06.72
12 Rachel Bowser FR-1 Messiah 1:15.58 1:14.24 1:21.60 1:06.88
13 Cecily Kohlmeir FR-1 Misericordia 55.65 1:11.07 56.99 1:07.04
14 Kathyrn O'Hara SO-2 Lebanon Valley 1:17.54 58.66 1:08.77 1:07.42
15 Juni Schirch FR-1 Eastern Mennonite 1:05.02 54.18 50.79 1:07.72
16 Emily Mellman FR-1 Bridgewater (Va.) 1:20.64 1:09.12 50.15 1:07.76
17 Erin Parker SO-2 Bridgewater (Va.) 54.47 1:15.57 51.74 1:08.08
18 Paige Stanton FR-1 Susquehanna 1:04.01 1:27.84 1:01.97 1:08.09
19 Rebecca Drumheller SR-4 Keystone 1:26.43 1:21.43 1:03.58 1:11.43
20 Justis Wright FR-1 Franklin & Marshall 1:01.08 1:17.61 1:08.99 1:11.86
21 Bridget Grogan SR-4 Franklin & Marshall 1:19.50 1:14.39 58.35 1:12.93
22 Ryane Griffin FR-1 Stevenson 1:31.55 1:16.79 1:24.17 1:13.83
Women's 400 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
20 Justis Wright FR-1 Franklin & Marshall 1:09.71 1:08.27 1:11.86 1:01.80 1:23.36 1:00.37
21 Bridget Grogan SR-4 Franklin & Marshall 1:29.71 1:31.17 1:12.93 1:07.10 1:34.81 1:07.83
22 Ryane Griffin FR-1 Stevenson 56.85 1:05.71 1:13.83 1:20.48 1:03.50 1:25.65
Women's 400 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME
9 Chafin Brumfield FR-1 Eastern Mennonite 1:05.89
15 Juni Schirch FR-1 Eastern Mennonite 1:07.72
17 Erin Parker SO-2 Bridgewater (Va.) 1:08.08
18 Paige Stanton FR-1 Susquehanna 1:08.09
Women's 400 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Larissa Kehne FR-1 Franklin & Marshall 1:08.95 1:07.63 1:05.01 59.10 1:05.66 1:14.86
11 Marianna Wright SO-2 Misericordia 1:10.06 55.38 56.72 1:00.72 1:06.72 1:25.41
14 Kathyrn O'Hara SO-2 Lebanon Valley 1:12.82 58.66 1:03.38 1:00.68 1:07.42 47.20
19 Rebecca Drumheller SR-4 Keystone 1:25.72 1:12.15 1:22.86 1:07.86 1:11.43 1:16.43
Women's 400 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
5 Morgan Keplinger SR-4 Bridgewater (Va.) 1:05.00
10 Erin Brown FR-1 Messiah 1:05.98
12 Rachel Bowser FR-1 Messiah 1:06.88
13 Cecily Kohlmeir FR-1 Misericordia 1:07.04
16 Emily Mellman FR-1 Bridgewater (Va.) 1:07.76
Women's 400 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Stephanie Grow SR-4 Misericordia 1:03.91 59.52 1:02.65
2 Amy Viti FR-1 Misericordia 47.18 54.73 1:02.90
3 Alisha Farrell SR-4 Lebanon Valley 57.10 48.85 1:03.44
4 Brooke Linders SR-4 Susquehanna 1:01.23 1:16.54 1:03.78
6 Tiffany Burrows FR-1 Messiah 47.21 1:02.29 1:05.56
8 Lindsay Robbins SR-4 Susquehanna 1:20.30 1:13.72 1:05.82