January 18, 2013
|
Susquehanna-Garrett Sports Complex - Selinsgrove, PA
|
200m (Flat)

Women's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Sheena Crawley SR-4 Franklin & Marshall 4:26.20 5:32.75 3:57.68 5:16.90 4:10.36 3:41.83
2 Becky Kaler JR-3 McDaniel 7:02.59 4:03.41 5:21.17 5:38.07 4:16.94 5:27.93
3 Jacquelyn Young FR-1 Messiah 7:07.49 6:29.87 5:07.80 5:41.99 5:07.80 7:07.49
4 Victoria Scrima FR-1 Messiah 6:01.24 4:03.14 7:00.29 5:47.34 4:03.14 7:10.71
5 Mallory Reed FR-1 Franklin & Marshall 6:18.65 7:00.72 4:29.97 5:50.60 7:14.75 5:33.07
6 Shannon Galvin JR-3 Susquehanna 7:02.94 4:41.96 4:20.82 5:52.45 4:45.49 6:03.03
7 Leah Novak SO-2 Messiah 4:50.42 7:26.26 6:04.80 5:54.17 5:25.84 5:15.22
8 Kimberly Hilfrank JR-3 Franklin & Marshall 4:25.92 7:18.41 7:11.22 5:59.35 6:35.29 7:11.22
9 Emily White FR-1 Lebanon Valley 6:24.63 4:11.63 7:11.36 5:59.46 5:34.30 5:09.14
10 Kaylene Mason JR-3 Messiah 5:07.12 7:38.87 7:20.80 6:01.31 7:09.96 4:20.15
11 Elizabeth Styles SO-2 Bridgewater (Va.) 5:10.80 5:07.19 5:18.03 6:01.39 6:05.01 6:48.37
12 Victoria Hepp JR-3 Messiah 4:24.16 4:16.92 7:32.33 6:01.86 5:43.77 5:00.35
13 Hannah Jones FR-1 Lebanon Valley 6:36.24 6:47.15 5:41.71 6:03.52 5:27.17 7:19.86
14 Natasha Henderson FR-1 Messiah 5:30.91 5:09.09 4:40.00 6:03.63 5:01.82 6:54.54
15 Allison Kriskewic FR-1 Susquehanna 5:04.17 5:04.17 6:17.46 6:06.46 7:12.43 5:55.47
16 Laura Shinn SR-4 McDaniel 5:07.50 7:52.50 5:22.50 6:15.00 7:37.50 5:48.75
17 Amelia Lawrence FR-1 McDaniel 4:45.79 5:00.83 6:57.40 6:16.03 8:05.08 6:08.51
18 Amber Slater SO-2 McDaniel 8:08.02 5:25.35 6:03.18 6:18.31 5:48.05 8:00.46
19 Lyndsie Delosier SO-2 Bridgewater (Va.) 5:32.98 4:24.87 5:59.46 6:18.38 5:25.41 7:45.41
20 Lauren Dever SR-4 Franklin & Marshall 6:22.61 5:33.37 6:11.25 6:18.82 4:25.18 5:14.42
21 Maura O'Rourke SR-4 Misericordia 5:09.47 6:52.63 6:14.42 6:22.06 6:29.71 4:35.09
22 Amber Shay SO-2 Lebanon Valley 5:35.17 6:41.43 5:46.86 6:29.73 8:14.96 7:32.09
23 Kelsey Minyon FR-1 McDaniel 4:58.04 4:34.51 5:49.02 6:32.15 7:07.45 5:41.17
24 Brianna Glen FR-1 Stevenson 8:36.35 7:30.26 8:57.01 6:53.08 6:48.95 5:55.25
Women's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
7 Leah Novak SO-2 Messiah 5:54.17
8 Kimberly Hilfrank JR-3 Franklin & Marshall 5:59.35
10 Kaylene Mason JR-3 Messiah 6:01.31
11 Elizabeth Styles SO-2 Bridgewater (Va.) 6:01.39
12 Victoria Hepp JR-3 Messiah 6:01.86
14 Natasha Henderson FR-1 Messiah 6:03.63
15 Allison Kriskewic FR-1 Susquehanna 6:06.46
17 Amelia Lawrence FR-1 McDaniel 6:16.03
19 Lyndsie Delosier SO-2 Bridgewater (Va.) 6:18.38
20 Lauren Dever SR-4 Franklin & Marshall 6:18.82
21 Maura O'Rourke SR-4 Misericordia 6:22.06
24 Brianna Glen FR-1 Stevenson 6:53.08
Women's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Sheena Crawley SR-4 Franklin & Marshall 5:10.57 6:36.13 5:39.09 4:23.03 4:10.36 5:07.40 5:16.90
2 Becky Kaler JR-3 McDaniel 5:41.45 5:44.84 4:20.32 5:27.93 4:33.84 4:43.98 5:38.07
3 Jacquelyn Young FR-1 Messiah 6:02.51 3:59.40 7:21.17 5:52.25 7:14.33 6:43.55 5:41.99
4 Victoria Scrima FR-1 Messiah 4:03.14 6:39.44 6:39.44 4:58.72 5:26.50 4:44.82 5:47.34
5 Mallory Reed FR-1 Franklin & Marshall 4:12.44 7:21.76 6:15.15 5:08.53 4:29.97 5:57.62 5:50.60
6 Shannon Galvin JR-3 Susquehanna 7:38.19 4:31.39 6:55.89 7:02.94 5:03.11 4:10.24 5:52.45
9 Emily White FR-1 Lebanon Valley 7:07.76 6:49.79 4:43.98 6:28.22 6:06.65 7:25.73 5:59.46
13 Hannah Jones FR-1 Lebanon Valley 7:41.67 5:23.54 6:36.24 7:30.77 7:48.94 6:03.52 6:03.52
16 Laura Shinn SR-4 McDaniel 5:56.25 4:33.75 7:48.75 5:11.25 6:15.00 4:56.25 6:15.00
18 Amber Slater SO-2 McDaniel 5:44.27 6:22.10 7:41.54 4:47.52 4:55.09 5:17.78 6:18.31
22 Amber Shay SO-2 Lebanon Valley 5:19.58 5:07.89 7:47.68 5:42.97 8:11.06 5:00.10 6:29.73
23 Kelsey Minyon FR-1 McDaniel 4:46.27 6:55.68 5:21.57 7:34.90 7:19.21 4:54.12 6:32.15