January 18, 2013
|
Susquehanna-Garrett Sports Complex - Selinsgrove, PA
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Marina Orrson SR-4 Misericordia 10:25.76 12:49.69
2 Olivia Mills SR-4 Bridgewater (Va.) 10:53.74 10:53.74
3 Jolee Paden FR-1 Eastern Mennonite 11:03.42 8:04.30
4 Zany Ludtke SO-2 Bridgewater (Va.) 11:07.31 11:40.68
5 Tasha Becker FR-1 Messiah 11:07.61 9:47.50
6 Jessica Visneski JR-3 Messiah 11:15.95 9:00.76
7 Jessie Goldberg SO-2 Moravian 11:30.63 12:32.79
8 Alexandria Miller FR-1 Misericordia 11:47.11 9:46.91
9 Lanae Kreider SO-2 Eastern Mennonite 11:55.65 9:39.68
10 Claire DelCasale SO-2 Moravian 11:58.21 12:34.12
11 Rachel Bachman FR-1 Susquehanna 12:00.65 14:31.99
12 Jessica Love JR-3 Franklin & Marshall 12:07.95 8:29.57
13 Jennifer Bove JR-3 Messiah 12:11.91 12:26.55
14 Carly Bass SR-4 Susquehanna 12:14.43 13:20.53
15 Hannah Clemmer SR-4 Eastern Mennonite 12:14.89 13:43.08
16 Joy Chand SR-4 McDaniel 12:23.92 10:24.90
17 Rebecca Santoleri SO-2 Misericordia 12:24.34 14:01.11
18 Diane Lindenmuth FR-1 Susquehanna 12:24.52 8:41.17
19 Laura Shinn SR-4 McDaniel 12:30.23 11:52.72
20 Saralyn Mast SO-2 Eastern Mennonite 12:31.67 15:02.01
21 Alyssa Tallon SO-2 Moravian 12:31.86 12:24.35
22 Nicole Vasiliu SO-2 Lebanon Valley 12:31.89 15:47.39
23 Emma Barbagallo FR-1 Messiah 12:35.23 14:28.52
24 Devon Bedell SO-2 Moravian 12:36.89 11:28.77
25 Emma Pacheco SR-4 Moravian 12:37.48 13:45.66
26 Kathleen Lane JR-3 Franklin & Marshall 12:41.96 13:04.82
27 Sarah Black SO-2 Lebanon Valley 12:44.16 15:32.28
28 Shannon Vairo FR-1 Keystone 12:46.95 15:51.02
29 Alicia Breita FR-1 Keystone 12:54.39 15:06.04
30 Amber Slater SO-2 McDaniel 13:00.65 12:13.81
31 Sara Sabatino JR-3 Misericordia 13:27.57 12:14.89
32 Alexandria Sabrese   Moravian 13:30.33 13:38.44
33 Tiana Genetti FR-1 Keystone 13:31.60 12:59.14
34 Avalon McOmber SO-2 McDaniel 13:34.63 13:10.20
35 Kelsey Burton SR-4 Juniata 14:07.63 17:14.11
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Marina Orrson SR-4 Misericordia 10:25.76
2 Olivia Mills SR-4 Bridgewater (Va.) 10:53.74
3 Jolee Paden FR-1 Eastern Mennonite 11:03.42
4 Zany Ludtke SO-2 Bridgewater (Va.) 11:07.31
5 Tasha Becker FR-1 Messiah 11:07.61
6 Jessica Visneski JR-3 Messiah 11:15.95
7 Jessie Goldberg SO-2 Moravian 11:30.63
8 Alexandria Miller FR-1 Misericordia 11:47.11
9 Lanae Kreider SO-2 Eastern Mennonite 11:55.65
10 Claire DelCasale SO-2 Moravian 11:58.21
11 Rachel Bachman FR-1 Susquehanna 12:00.65
14 Carly Bass SR-4 Susquehanna 12:14.43
15 Hannah Clemmer SR-4 Eastern Mennonite 12:14.89
18 Diane Lindenmuth FR-1 Susquehanna 12:24.52
19 Laura Shinn SR-4 McDaniel 12:30.23
20 Saralyn Mast SO-2 Eastern Mennonite 12:31.67
34 Avalon McOmber SO-2 McDaniel 13:34.63
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Jessica Love JR-3 Franklin & Marshall 14:33.54 12:44.35 13:42.59 14:26.26 12:37.07 15:17.22 12:07.95
13 Jennifer Bove JR-3 Messiah 14:45.62 9:45.53 10:07.49 15:51.49 12:04.59 11:28.00 12:11.91
16 Joy Chand SR-4 McDaniel 10:10.02 13:45.76 11:54.17 13:38.32 10:54.65 12:46.24 12:23.92
17 Rebecca Santoleri SO-2 Misericordia 10:47.58 15:08.10 13:46.22 11:09.91 12:09.46 12:46.67 12:24.34
21 Alyssa Tallon SO-2 Moravian 16:02.38 11:09.16 16:09.90 12:39.38 12:46.90 11:46.75 12:31.86
22 Nicole Vasiliu SO-2 Lebanon Valley 14:47.23 10:31.59 14:39.72 12:46.93 13:09.49 13:47.08 12:31.89
23 Emma Barbagallo FR-1 Messiah 13:43.20 11:19.71 13:58.31 11:19.71 11:34.82 14:13.41 12:35.23
24 Devon Bedell SO-2 Moravian 15:46.12 14:45.57 16:08.82 12:44.46 14:30.43 16:08.82 12:36.89
25 Emma Pacheco SR-4 Moravian 16:17.15 10:36.29 11:06.59 14:15.96 13:45.66 13:30.51 12:37.48
26 Kathleen Lane JR-3 Franklin & Marshall 11:25.77 13:42.92 16:07.69 12:03.87 9:01.00 12:49.58 12:41.96
27 Sarah Black SO-2 Lebanon Valley 9:33.12 13:14.73 9:48.41 11:58.31 13:22.37 13:30.01 12:44.16
28 Shannon Vairo FR-1 Keystone 13:40.64 16:37.04 9:50.56 15:51.02 11:30.26 11:53.27 12:46.95
29 Alicia Breita FR-1 Keystone 11:21.47 13:48.60 13:48.60 12:07.93 16:00.25 16:38.97 12:54.39
30 Amber Slater SO-2 McDaniel 13:24.07 10:01.10 9:45.49 12:06.01 10:16.72 16:08.01 13:00.65
31 Sara Sabatino JR-3 Misericordia 16:49.47 10:46.06 11:18.36 16:49.47 12:31.04 16:09.09 13:27.57
32 Alexandria Sabrese   Moravian 14:43.26 15:48.09 15:39.99 16:20.50 13:38.44 15:31.88 13:30.33
33 Tiana Genetti FR-1 Keystone 12:10.44 17:10.74 14:36.53 11:05.52 14:52.76 10:08.70 13:31.60
35 Kelsey Burton SR-4 Juniata 14:07.63 14:24.59 13:25.25 17:31.07 11:01.16 16:57.16 14:07.63