March 16, 2013
|
Eastern Illinois-Lantz FH - Charleston, IL
|
200m (Flat)

Boys 1600m Run Class A

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Grant Nykaza Senior Beecher 4:12.40 5:01.84 4:33.21 4:20.20 4:59.23 10
2 Conor Ehnle Junior Tremont 5:01.04 5:30.60 3:45.78 4:28.78 3:21.59 8
3 Cory Landon Freshman Carlinville 5:33.66 4:41.27 4:55.06 4:35.75 4:55.06 6
4 Drew Knipfer Senior St. Joseph-Ogden 5:10.77 5:24.64 3:44.75 4:37.47 5:46.84 5
5 Dan Plunkett Junior Pleasant Plains 5:39.21 4:57.51 5:11.41 4:38.04 3:31.31 4
6 Ben Strobel Sophomore Vandalia 4:58.88 4:53.18 5:10.26 4:44.64 5:21.65 3
7 Eric Ponder Sophomore Tuscola 4:27.58 4:47.51 4:47.51 4:44.66 5:18.82 2
8 Braydon Crozier Junior St. Joseph-Ogden 4:17.27 4:25.84 3:54.40 4:45.85 6:00.18 1
9 Nick Godsell Junior Unity (Tolono) 4:40.86 4:40.86 5:29.58 4:46.59 5:12.39 -
10 Alex Matlock Senior Shelbyville 5:38.65 6:10.22 4:18.30 4:46.99 5:27.17 -
11 Tye Sutherland Junior Cumberland 3:41.89 3:30.36 4:56.81 4:48.16 3:59.18 -
12 Jon Davis Freshman Oakwood 4:27.53 6:00.58 3:58.45 4:50.79 4:21.72 -
13 Myles Foor Senior Shelbyville 5:53.71 4:37.71 4:02.63 4:52.32 5:59.56 -
14 Nolan Kreipe Freshman Carlinville 3:54.03 5:53.97 4:02.80 4:52.53 5:36.41 -
15 Alex Johns Senior Arcola 3:28.13 5:04.86 4:50.20 4:53.13 3:45.71 -
16 Jonny Yockey Junior University (Urbana) 6:09.80 4:53.49 5:43.39 4:53.49 3:28.38 -
17 Austin Woodard Freshman Unity (Tolono) 4:50.70 3:49.04 4:53.63 4:53.63 4:24.27 -
18 Nick Porter Freshman Paxton-Buckley-Loda 5:23.57 3:49.44 5:17.69 4:54.15 3:58.27 -
19 Noah McClurg Sophomore Clinton 4:48.69 5:41.72 5:09.31 4:54.58 5:44.66 -
20 Corey Davidson Senior Newton 4:55.13 4:34.47 4:43.33 4:55.13 5:15.79 -
21 Hayden Young Senior Paxton-Buckley-Loda 3:48.47 3:30.67 6:19.79 4:56.71 5:17.48 -
22 Noah Horton Sophomore Williamsville 4:40.28 4:10.47 6:00.79 4:58.17 6:12.72 -
23 Ben Scamihorn Junior Marshall 4:47.24 4:53.22 3:44.40 4:59.20 4:02.36 -
24 Christian Barillas Junior Clinton 4:02.46 3:41.51 3:32.53 4:59.33 5:14.30 -
25 Ethan Lehman Sophomore Sullivan 5:14.02 6:17.43 5:38.18 5:01.94 4:43.83 -
26 Jace Dumont Junior Metro-East Lutheran 5:59.60 4:22.90 5:56.58 5:02.18 5:17.29 -
27 Geoffrey Ray Junior Marshall 4:47.30 3:43.79 5:02.42 5:02.42 6:08.96 -
28 Noah Tennison Freshman Robinson 4:22.83 4:41.17 5:57.57 5:05.61 5:11.73 -
29 Travis Walk Senior Neoga 6:37.66 5:02.10 4:18.94 5:08.26 4:06.61 -
30 Justin Wang Freshman University (Urbana) 5:10.80 4:52.16 5:10.80 5:10.80 5:20.13 -
31 Caleb Thompson Junior Litchfield 5:21.49 6:08.31 4:03.46 5:12.12 5:33.97 -
32 Brandon Wilkerson Sophomore Tri-Point 6:21.10 3:41.79 5:56.11 5:12.37 4:19.27 -
33 Emerson Grey Senior Oakwood 3:39.36 5:22.76 3:45.62 5:13.36 4:16.96 -
34 Connor Riddle Sophomore Pleasant Plains 5:54.60 6:35.39 3:39.66 5:13.80 5:26.36 -
35 Renan Obayashi Senior Litchfield 5:30.15 5:23.80 6:43.17 5:17.45 3:51.74 -
36 Steven Franco Sophomore Arcola 6:20.79 6:36.79 5:07.19 5:19.99 4:51.19 -
37 Thomas Gibbons Sophomore Beecher 6:48.80 4:14.30 4:11.08 5:21.89 4:56.14 -
38 Ryan Evans Junior Neoga 6:04.30 4:05.02 6:07.53 5:22.39 4:14.69 -
39 Alex Engelbrecht Senior Metro-East Lutheran 6:31.81 6:54.48 6:48.00 5:23.81 7:00.96 -
40 Bryce Bennefield   Villa Grove 4:58.69 5:44.14 3:57.01 5:24.66 6:39.34 -
41 Eddie Waldhoff Sophomore Teutopolis 6:19.26 6:52.24 6:58.84 5:29.79 7:02.14 -
42 Mikkel Tasholm Senior Casey-Westfield 5:23.34 5:49.73 4:56.94 5:29.93 6:45.82 -
43 Chris Scott Junior Tri-Point 5:13.89 4:54.07 4:07.81 5:30.41 5:43.63 -
44 William Stafford Sophomore Chester 5:25.36 4:38.88 6:05.20 5:32.00 5:15.40 -
45 Mitchell Elliott Senior Central A & M 6:20.90 6:54.31 5:57.51 5:34.12 3:53.89 -
46 Tyler Thompson Junior Robinson 4:25.30 7:16.57 5:42.54 5:35.82 4:28.66 -
47 Lance Woods Freshman Central A & M 5:06.13 6:08.04 4:42.05 5:43.96 4:45.49 -
48 Joe Fry Senior Roxana 4:01.11 7:03.65 4:59.66 5:44.43 4:49.33 -
49 Austin Brandmeyer Junior Wesclin 4:27.81 4:41.72 7:32.14 5:47.80 6:26.06 -
50 Jesse Miller Senior Teutopolis 6:53.94 5:47.29 6:36.40 5:50.79 6:39.90 -
51 Brodyn Keeran Senior Salt Fork (Catlin) 6:35.06 5:21.22 6:01.83 6:09.21 6:12.91 -
52 David Loeffen Freshman Roxana 6:24.20 6:09.42 7:38.08 6:09.42 4:40.76 -
53 Austin Phillips Sophomore Greenfield 7:26.74 6:34.18 7:11.73 6:15.41 6:45.45 -
54 Austin Brown Junior Greenfield 8:27.50 8:48.64 6:41.77 7:02.91 7:28.29 -
Boys 1600m Run Class A Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
12 Jon Davis Freshman Oakwood 4:44.98 4:50.79 -
33 Emerson Grey Senior Oakwood 5:41.57 5:13.36 -
37 Thomas Gibbons Sophomore Beecher 5:47.65 5:21.89 -
38 Ryan Evans Junior Neoga 4:46.93 5:22.39 -
39 Alex Engelbrecht Senior Metro-East Lutheran 5:07.62 5:23.81 -
40 Bryce Bennefield   Villa Grove 6:39.34 5:24.66 -
43 Chris Scott Junior Tri-Point 4:47.46 5:30.41 -
48 Joe Fry Senior Roxana 7:10.54 5:44.43 -
49 Austin Brandmeyer Junior Wesclin 5:30.41 5:47.80 -
51 Brodyn Keeran Senior Salt Fork (Catlin) 7:48.90 6:09.21 -
52 David Loeffen Freshman Roxana 5:43.56 6:09.42 -
53 Austin Phillips Sophomore Greenfield 4:26.55 6:15.41 -
54 Austin Brown Junior Greenfield 7:24.06 7:02.91 -
Boys 1600m Run Class A Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
28 Noah Tennison Freshman Robinson 4:01.44 4:44.22 6:15.90 5:05.61 -
30 Justin Wang Freshman University (Urbana) 5:57.42 4:33.51 4:05.54 5:10.80 -
31 Caleb Thompson Junior Litchfield 4:40.91 5:40.21 6:02.06 5:12.12 -
32 Brandon Wilkerson Sophomore Tri-Point 4:34.89 6:33.59 6:42.96 5:12.37 -
34 Connor Riddle Sophomore Pleasant Plains 6:00.87 6:16.56 4:33.01 5:13.80 -
35 Renan Obayashi Senior Litchfield 6:46.34 6:30.47 6:14.59 5:17.45 -
36 Steven Franco Sophomore Arcola 3:56.80 4:16.00 5:03.99 5:19.99 -
41 Eddie Waldhoff Sophomore Teutopolis 6:19.26 7:05.43 7:02.14 5:29.79 -
42 Mikkel Tasholm Senior Casey-Westfield 4:56.94 4:37.15 5:13.44 5:29.93 -
44 William Stafford Sophomore Chester 6:45.04 5:18.72 6:05.20 5:32.00 -
45 Mitchell Elliott Senior Central A & M 4:20.62 6:10.88 6:27.58 5:34.12 -
46 Tyler Thompson Junior Robinson 4:38.73 6:09.41 5:59.33 5:35.82 -
47 Lance Woods Freshman Central A & M 5:57.72 4:28.29 5:06.13 5:43.96 -
50 Jesse Miller Senior Teutopolis 5:57.81 6:18.86 4:47.65 5:50.79 -
Boys 1600m Run Class A Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
7 Eric Ponder Sophomore Tuscola 4:44.66 2
14 Nolan Kreipe Freshman Carlinville 4:52.53 -
15 Alex Johns Senior Arcola 4:53.13 -
16 Jonny Yockey Junior University (Urbana) 4:53.49 -
18 Nick Porter Freshman Paxton-Buckley-Loda 4:54.15 -
19 Noah McClurg Sophomore Clinton 4:54.58 -
20 Corey Davidson Senior Newton 4:55.13 -
22 Noah Horton Sophomore Williamsville 4:58.17 -
24 Christian Barillas Junior Clinton 4:59.33 -
25 Ethan Lehman Sophomore Sullivan 5:01.94 -
26 Jace Dumont Junior Metro-East Lutheran 5:02.18 -
27 Geoffrey Ray Junior Marshall 5:02.42 -
29 Travis Walk Senior Neoga 5:08.26 -
Boys 1600m Run Class A Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
1 Grant Nykaza Senior Beecher 4:30.61 3:02.14 5:07.04 4:20.20 10
2 Conor Ehnle Junior Tremont 4:39.54 4:44.91 4:04.59 4:28.78 8
3 Cory Landon Freshman Carlinville 3:57.15 3:40.60 4:46.78 4:35.75 6
4 Drew Knipfer Senior St. Joseph-Ogden 5:19.09 4:40.25 5:55.17 4:37.47 5
5 Dan Plunkett Junior Pleasant Plains 4:07.46 3:56.34 4:35.26 4:38.04 4
6 Ben Strobel Sophomore Vandalia 4:30.41 5:04.57 5:21.65 4:44.64 3
8 Braydon Crozier Junior St. Joseph-Ogden 4:54.43 5:00.15 3:42.97 4:45.85 1
9 Nick Godsell Junior Unity (Tolono) 3:43.54 5:49.64 5:12.39 4:46.59 -
10 Alex Matlock Senior Shelbyville 5:01.34 6:07.35 5:47.26 4:46.99 -
11 Tye Sutherland Junior Cumberland 3:33.24 5:28.51 4:22.23 4:48.16 -
13 Myles Foor Senior Shelbyville 3:30.47 3:45.09 5:47.86 4:52.32 -
17 Austin Woodard Freshman Unity (Tolono) 4:41.89 4:50.70 5:40.61 4:53.63 -
21 Hayden Young Senior Paxton-Buckley-Loda 4:15.17 4:59.68 5:50.12 4:56.71 -
23 Ben Scamihorn Junior Marshall 6:19.99 4:53.22 4:20.31 4:59.20 -