March 16, 2013
|
Eastern Illinois-Lantz FH - Charleston, IL
|
200m (Flat)

Boys 4 x 800m Relay Class A

Top↑
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Shelbyville Cory Powers, Myles Foor, Drennian Martin, Neil Yockey 8:15.9 9:16.7 8:05.8 7:15.2 8:26.1 9:06.5 10
2 St. Joseph-Ogden Drew Knipfer, Nicholas Poff, Cole Johnson, Aric Pelafas 7:24.34 9:32.02 8:51.16 7:34.55 8:30.73 10:17.99 8
3 University (Urbana) Marshall Allston-Yeagle, George Gunter, Bryan Hwu, Justin Wang 8:58.00 10:47.69 10:11.13 6:16.08 8:42.33 7:55.32 6
4 Pleasant Plains Mitch Johnson, Tyler Johnson, David Plunkett, Dan Plunkett 6:06.99 8:18.06 6:06.99 8:23.30 8:44.27 10:08.16 5
5 Sparta Zach Hall, Derrick Barnett, Dylan Huether, Kenny Heaton 7:04.9 7:36.8 9:17.7 7:58.0 8:51.2 7:04.9 4
6 Carlinville Cory Landon, Jake Pohlman, Austin Landon, Alex Leija 9:39.63 11:26.97 7:57.66 7:14.72 8:56.69 8:40.59 3
7 Paxton-Buckley-Loda Hayden Young, Nick Porter, Dalton Cowan, Grant Iverson 8:46.05 9:40.29 11:12.48 9:56.56 9:02.32 11:17.90 2
8 Litchfield Cole Grosenheider, Renan Obayashi, David Thackrey, Dalton Davidson 8:31.47 8:36.91 6:37.20 9:20.44 9:04.11 11:41.91 1
9 Neoga Ryan Evans, Austin Hernandez, Travis Walk, Trevor Walk 7:00.3 11:25.8 10:58.1 6:32.7 9:13.1 11:47.9 -
10 Unity (Tolono) Joe Baker, Austin Woodard, Robert Decker, Andrew Warnes 7:06.98 8:46.79 10:04.42 9:47.78 9:14.51 6:28.16 -
11 Madison Dijon Bryant, Keith Thorpe, Lavon Brownlee, Orlando Porter 12:05.0 11:37.1 6:52.6 6:35.9 9:17.7 7:59.6 -
12 Oakwood Alex Schmit, Brian Rice, Emerson Grey, Jon Davis 8:49.05 6:50.86 7:35.88 6:56.48 9:22.81 10:41.61 -
13 Sullivan Alex Harvey, Nick Shields, Ethan Lehman, Clayton Waldhoff 11:51.0 8:26.2 11:33.9 6:43.8 9:28.8 9:34.4 -
14 Arcola Alex Johns, Jesus Raygoza, Steven Franco, Jonathan Mendoza 8:45.73 11:02.87 6:45.73 9:14.30 9:31.44 8:57.16 -
15 Clinton Noah McClurg, Christian Barillas, Nolan Snyder, Trevor Stephens 11:35.10 11:40.85 8:08.30 7:16.59 9:34.46 9:05.74 -
16 Tremont Brock Holmes, Wilson Pflederer, Noah Class, Colton Daily 8:49.41 10:34.12 11:55.57 7:16.32 9:41.76 10:51.58 -
17 Metro-East Lutheran Matt Morrissey, Jace Dumont, James Dumont, Derek Benning 11:05.57 8:39.61 10:36.38 6:54.52 9:43.83 6:48.69 -
18 Teutopolis Zach Mette, Alex Niebrugge, Riley Drees, Jesse Miller 7:17.97 9:49.80 12:27.47 7:29.65 9:43.96 7:29.65 -
19 Beecher Mitch Darabaris, Patrick Barton, Thomas Gibbons, Nathan Swanson 10:37.66 7:18.76 10:25.96 8:34.81 9:45.01 7:30.46 -
20 Robinson J.B. Chapman, Cole Fiscus, Henry Treadway, Tyler Thompson 10:09.47 10:03.55 9:33.96 7:23.79 9:51.71 7:53.37 -
21 Central A & M Mitchell Elliott, Colin Arnold, Ryan Houser, Gabe O'Brien 10:36.31 11:06.90 7:51.11 11:00.78 10:11.83 12:38.67 -
22 Roxana Joe Fry, David Loeffen, Brock Webb, Andre Anderson 12:54.89 9:36.52 7:13.94 11:46.70 10:19.91 9:42.72 -
23 Greenfield Nick Fraley, Blane Bilbruck, Teagan Grigsby, Quinn Beckman 8:59.72 8:40.90 9:06.00 8:47.17 10:27.58 9:37.38 -
24 Vandalia Blake Hankins, Gage Miles, Trenton Kinworthy, Grant Wells 15:04.24 14:21.18 15:32.95 8:51.06 11:57.65 14:06.83 -
Boys 4 x 800m Relay Class A Section 1
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME SC
10 Unity (Tolono) Baker, Woodard, Decker, Warnes 9:31.15 9:14.51 7:56.88 -
12 Oakwood Schmit, Rice, Grey, Davis 11:37.89 9:22.81 9:22.81 -
13 Sullivan Harvey, Shields, Lehman, Waldhoff 9:40.1 9:28.8 10:42.7 -
15 Clinton McClurg, Barillas, Snyder, Stephens 7:28.08 9:34.46 10:31.91 -
16 Tremont Holmes, Pflederer, Class, Daily 9:47.58 9:41.76 12:07.20 -
17 Metro-East Lutheran Morrissey, Dumont, Dumont, Benning 8:57.13 9:43.83 8:22.10 -
18 Teutopolis Mette, Niebrugge, Drees, Miller 7:00.46 9:43.96 10:13.16 -
20 Robinson Chapman, Fiscus, Treadway, Thompson 8:46.63 9:51.71 8:22.96 -
21 Central A & M Elliott, Arnold, Houser, O'Brien 9:47.36 10:11.83 9:41.24 -
22 Roxana Fry, Loeffen, Webb, Anderson 13:07.29 10:19.91 13:13.49 -
23 Greenfield Fraley, Bilbruck, Grigsby, Beckman 12:45.65 10:27.58 13:10.75 -
24 Vandalia Hankins, Miles, Kinworthy, Wells 9:55.65 11:57.65 11:50.48 -
Boys 4 x 800m Relay Class A Section 2
PL TEAM ATHLETES TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Shelbyville Powers, Foor, Martin, Yockey 10:32.6 8:00.7 6:49.9 9:21.7 6:55.0 10:22.5 8:26.1 10
2 St. Joseph-Ogden Knipfer, Poff, Johnson, Pelafas 8:20.52 9:37.13 6:17.94 7:19.23 6:53.70 8:10.30 8:30.73 8
3 University (Urbana) Allston-Yeagle, Gunter, Hwu, Wang 9:24.12 9:39.79 10:16.35 6:05.64 10:00.68 9:29.34 8:42.33 6
4 Pleasant Plains Johnson, Johnson, Plunkett, Plunkett 6:33.21 10:13.40 6:12.24 8:18.06 9:10.49 9:31.46 8:44.27 5
5 Sparta Hall, Barnett, Huether, Heaton 7:42.1 8:24.6 6:11.8 6:33.0 7:36.8 8:35.2 8:51.2 4
6 Carlinville Landon, Pohlman, Landon, Leija 7:30.82 7:20.09 11:10.87 8:19.13 11:32.33 11:00.13 8:56.69 3
7 Paxton-Buckley-Loda Young, Porter, Cowan, Iverson 7:57.25 8:02.67 8:56.90 10:56.21 10:18.25 10:23.67 9:02.32 2
8 Litchfield Grosenheider, Obayashi, Thackrey, Davidson 10:09.41 8:31.47 7:20.73 6:58.97 7:20.73 9:36.76 9:04.11 1
9 Neoga Evans, Hernandez, Walk, Walk 11:20.3 7:39.0 9:13.1 8:01.1 8:23.3 11:25.8 9:13.1 -
11 Madison Bryant, Thorpe, Brownlee, Porter 9:06.5 10:52.5 6:41.5 6:35.9 10:58.0 10:41.3 9:17.7 -
14 Arcola Johns, Raygoza, Franco, Mendoza 7:20.01 12:17.16 7:25.73 10:57.16 10:57.16 7:37.16 9:31.44 -
19 Beecher Darabaris, Barton, Gibbons, Swanson 10:25.96 7:42.16 11:01.07 7:42.16 11:01.07 9:33.31 9:45.01 -