February 2, 2013
|
Ursinus College-Bakes FH - Collegeville, PA
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
0 Cheryl Bellaire   Unattached 2:45.27 2:02.30 3:16.68 -
1 Cynthia Adams JR-3 Lebanon Valley 2:22.24 2:25.09 2:23.67 10
2 Brianna Kramer SR-4 Ursinus 2:29.11 2:48.50 2:29.11 8
3 Isalin Howard SO-2 Georgian Court 2:31.17 2:43.27 3:11.99 6
4 Laura Kinley SR-4 Catholic 2:32.42 3:07.48 2:53.76 5
5 Cynthia Cuiule SR-4 Georgian Court 2:33.16 2:02.53 2:13.25 4
6 Caroline Vazzana JR-3 Albright 2:33.20 2:54.65 2:37.80 3
7 Claire Lawrence SR-4 Salisbury 2:33.33 1:56.53 2:54.80 2
8 Kayla Parlavecchio FR-1 Salisbury 2:34.13 2:38.76 2:01.77 1
9 Michelle Clark SO-2 Salisbury 2:34.89 1:48.43 2:44.19 -
10 Jane Marrinan FR-1 Catholic 2:35.36 3:04.88 3:18.86 -
11 Bethany Lang SO-2 Neumann 2:35.41 2:52.51 3:22.04 -
12 Jordan Kellogg SR-4 Ursinus 2:36.14 2:15.85 3:10.49 -
13 Nicole LaRatta SO-2 Ursinus 2:37.07 2:52.78 3:06.92 -
14 Keely Eckberg SR-4 Catholic 2:38.06 2:06.45 2:28.58 -
15 Emilia Perry SO-2 Ursinus 2:39.53 2:50.70 2:09.22 -
16 Eilzabeth Reynolds SO-2 Ursinus 2:39.81 2:44.61 2:01.46 -
17 Ameera Teal SO-2 Salisbury 2:40.18 2:00.14 2:25.77 -
18 Maria Docal SO-2 Catholic 2:40.26 2:45.07 2:43.47 -
19 Zoe Malkin SO-2 Goucher 2:40.49 2:05.19 2:10.00 -
20 Krystal Swasey JR-3 Albright 2:41.68 2:23.90 1:54.80 -
21 Tristen Burris SR-4 Wesley 2:42.00 2:20.94 2:37.14 -
22 Rebecca Radcliffe JR-3 Catholic 2:42.13 2:12.95 2:12.95 -
23 Taylor Kutz SR-4 Albright 2:43.52 2:50.06 2:59.88 -
24 Laura Hartman FR-1 Salisbury 2:43.76 2:40.49 3:05.05 -
25 Danielle Grimes FR-1 Ursinus 2:43.87 2:32.40 2:55.34 -
26 Kevia DeLorme FR-1 Cheyney 2:43.89 2:40.62 2:09.48 -
27 Shanna Hawkins SR-4 Albright 2:44.00 2:24.32 2:06.28 -
28 Katherine Currier SO-2 Goucher 2:45.39 2:37.12 3:30.05 -
29 Brittany Jackson SO-2 Salisbury 2:45.62 2:42.31 1:59.25 -
30 Amanda Matthews SO-2 Stockton 2:46.01 3:14.24 2:54.31 -
31 Rachael Gugasian FR-1 Immaculata 2:48.32 2:38.22 2:48.32 -
32 Brianna Glen FR-1 Stevenson 2:48.75 3:25.88 3:02.25 -
33 Chelsie Nemeth SO-2 Ursinus 2:48.99 2:52.37 3:32.93 -
34 Kimberly Snow FR-1 Ursinus 2:49.15 3:28.06 2:47.46 -
35 Valery miller JR-3 Holy Family 2:51.46 2:44.61 2:30.89 -
36 Tamahra Sheard FR-1 Albright 2:51.75 2:00.23 3:14.08 -
37 Hannah Salapa JR-3 Lebanon Valley 2:52.55 3:02.91 3:32.24 -
38 Shannon Jessop SO-2 CCBC Essex 2:52.67 2:52.67 3:06.49 -
39 Cara Cuiule FR-1 Stockton 2:53.26 3:24.45 3:10.59 -
40 Allison Cragg   UC Alumni 2:54.71 2:09.29 3:45.38 -
41 Larissa Coyne SO-2 Ursinus 2:55.01 2:02.51 2:16.51 -
42 Qiana Washington-Dow FR-1 CCBC Essex 2:55.77 3:46.75 2:46.99 -
43 Gina Brienza SR-4 Ursinus 2:56.18 2:35.04 2:35.04 -
44 Emily Myhal FR-1 Neumann 2:57.87 2:18.74 3:03.21 -
45 Catherine Farrell FR-1 Stockton 3:03.06 3:39.68 2:17.30 -
46 Leah Garrity SO-2 Ursinus 3:05.22 2:22.62 3:34.86 -
47 Sage Hubert SR-4 Ursinus 3:07.95 3:13.59 3:17.35 -
48 Kelly Cinalli JR-3 Ursinus 3:09.35 3:26.40 3:39.65 -
49 Penelope Durand FR-1 Goucher 3:34.13 4:06.25 4:06.25 -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
32 Brianna Glen FR-1 Stevenson 2:48.75 3:02.25 2:57.19 2:04.88 2:04.88 3:22.50 -
35 Valery miller JR-3 Holy Family 2:51.46 2:37.75 2:18.89 2:34.32 3:25.76 3:17.18 -
38 Shannon Jessop SO-2 CCBC Essex 2:52.67 3:08.21 2:02.60 3:23.75 3:23.75 2:42.31 -
40 Allison Cragg   UC Alumni 2:54.71 3:36.64 3:13.93 3:43.63 3:43.63 3:34.90 -
41 Larissa Coyne SO-2 Ursinus 2:55.01 3:07.26 2:39.26 2:09.51 2:21.76 2:21.76 -
42 Qiana Washington-Dow FR-1 CCBC Essex 2:55.77 2:29.41 3:30.93 3:37.96 3:23.90 3:43.23 -
44 Emily Myhal FR-1 Neumann 2:57.87 3:12.10 3:35.23 2:38.31 2:54.32 2:04.51 -
45 Catherine Farrell FR-1 Stockton 3:03.06 2:08.15 3:17.71 2:37.44 3:10.39 3:50.66 -
46 Leah Garrity SO-2 Ursinus 3:05.22 3:42.27 3:16.34 3:20.04 3:53.38 3:34.86 -
47 Sage Hubert SR-4 Ursinus 3:07.95 2:43.52 3:54.94 2:58.56 4:00.58 3:54.94 -
49 Penelope Durand FR-1 Goucher 3:34.13 2:57.73 4:14.82 3:17.00 3:29.85 3:27.71 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
22 Rebecca Radcliffe JR-3 Catholic 2:08.09 2:14.57 2:42.13 2:17.81 -
25 Danielle Grimes FR-1 Ursinus 2:17.65 3:26.48 2:43.87 2:17.65 -
30 Amanda Matthews SO-2 Stockton 2:32.73 1:57.87 2:46.01 2:24.43 -
31 Rachael Gugasian FR-1 Immaculata 2:18.03 2:50.01 2:48.32 2:23.08 -
34 Kimberly Snow FR-1 Ursinus 3:14.53 2:57.61 2:49.15 2:01.79 -
36 Tamahra Sheard FR-1 Albright 2:41.45 3:20.95 2:51.75 3:20.95 -
37 Hannah Salapa JR-3 Lebanon Valley 2:56.01 2:04.24 2:52.55 2:38.75 -
39 Cara Cuiule FR-1 Stockton 2:15.15 3:07.12 2:53.26 2:29.01 -
43 Gina Brienza SR-4 Ursinus 3:15.56 3:27.90 2:56.18 2:06.85 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
9 Michelle Clark SO-2 Salisbury 2:53.48 2:44.19 3:18.26 2:34.89 -
12 Jordan Kellogg SR-4 Ursinus 2:31.46 2:28.34 3:05.81 2:36.14 -
14 Keely Eckberg SR-4 Catholic 2:00.13 2:31.74 2:47.55 2:38.06 -
15 Emilia Perry SO-2 Ursinus 2:18.80 3:21.01 3:08.25 2:39.53 -
18 Maria Docal SO-2 Catholic 2:22.64 2:30.65 2:14.62 2:40.26 -
20 Krystal Swasey JR-3 Albright 2:20.67 2:35.22 2:06.11 2:41.68 -
24 Laura Hartman FR-1 Salisbury 1:57.91 2:09.37 3:27.98 2:43.76 -
27 Shanna Hawkins SR-4 Albright 3:31.56 1:56.44 3:15.16 2:44.00 -
29 Brittany Jackson SO-2 Salisbury 2:34.03 3:07.15 2:17.47 2:45.62 -
48 Kelly Cinalli JR-3 Ursinus 3:51.01 2:42.84 3:22.61 3:09.35 -
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
0 Cheryl Bellaire   Unattached 2:45.27 2:43.62 3:19.98 -
4 Laura Kinley SR-4 Catholic 2:32.42 2:00.42 2:01.94 5
7 Claire Lawrence SR-4 Salisbury 2:33.33 2:28.73 3:05.53 2
8 Kayla Parlavecchio FR-1 Salisbury 2:34.13 2:32.59 2:01.77 1
10 Jane Marrinan FR-1 Catholic 2:35.36 3:09.54 1:50.31 -
11 Bethany Lang SO-2 Neumann 2:35.41 3:22.04 1:58.12 -
13 Nicole LaRatta SO-2 Ursinus 2:37.07 2:02.52 1:53.09 -
17 Ameera Teal SO-2 Salisbury 2:40.18 1:55.33 3:05.81 -
19 Zoe Malkin SO-2 Goucher 2:40.49 2:24.45 2:01.98 -
23 Taylor Kutz SR-4 Albright 2:43.52 3:21.13 2:14.09 -
33 Chelsie Nemeth SO-2 Ursinus 2:48.99 3:26.17 2:40.54 -
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Cynthia Adams JR-3 Lebanon Valley 2:08.02 1:56.64 2:22.24 1:46.68 1:40.99 2:50.69 2:02.33 10
2 Brianna Kramer SR-4 Ursinus 2:42.53 2:11.22 2:29.11 2:20.17 2:48.50 2:55.95 2:47.01 8
3 Isalin Howard SO-2 Georgian Court 2:49.31 2:26.64 2:31.17 3:08.97 2:34.20 1:48.85 3:13.50 6
5 Cynthia Cuiule SR-4 Georgian Court 2:53.07 2:43.89 2:33.16 2:54.61 2:13.25 2:10.19 2:28.57 4
6 Caroline Vazzana JR-3 Albright 3:05.38 3:06.91 2:33.20 2:37.80 1:57.97 1:48.78 3:19.16 3
16 Eilzabeth Reynolds SO-2 Ursinus 2:09.45 2:22.23 2:39.81 2:25.43 2:43.01 3:18.17 3:03.79 -
21 Tristen Burris SR-4 Wesley 2:06.36 2:24.18 2:42.00 2:35.52 2:29.04 2:42.00 3:12.78 -
26 Kevia DeLorme FR-1 Cheyney 2:19.31 3:00.28 2:43.89 2:12.75 2:14.39 2:57.01 3:03.56 -
28 Katherine Currier SO-2 Goucher 2:38.78 2:53.66 2:45.39 3:10.20 2:32.16 3:23.43 1:59.08 -