January 18, 2013
|
Ursinus College-Bakes FH - Collegeville, PA
|
200m (Flat)

Women's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
0 Cheryl Bellaire   Unattached 3:02.11 2:45.55 2:22.38 2:40.59 1:57.54 3:21.98 2:45.55 -
1 Stephanie Borland JR-3 Kutztown 2:05.43 2:20.93 2:30.80 1:55.57 2:49.12 1:52.75 2:40.66 10
2 Nicole Smith SR-4 West Chester 2:43.01 2:22.99 2:41.58 2:43.01 2:02.98 1:47.25 2:20.13 8
3 Erica Bash SR-4 Muhlenberg 3:03.18 2:23.11 2:34.56 2:34.56 1:44.47 2:40.29 1:40.18 6
4 Vanessa Wright JR-3 Rowan 1:53.21 2:25.13 2:36.74 1:51.75 1:51.75 2:46.90 2:46.90 5
5 Jen Cleary JR-3 Kutztown 3:04.48 2:26.41 2:13.24 2:38.13 2:13.24 2:39.59 2:57.16 4
6 Rachel Carr FR-1 Elizabethtown 2:44.42 2:26.80 2:23.87 2:06.25 2:53.23 3:09.38 2:03.32 3
7 Jessie Huber JR-3 Kutztown 1:59.66 2:29.57 2:13.12 1:46.20 1:46.20 2:10.13 3:09.96 2
8 Jillian Casey SR-4 Elizabethtown 2:20.68 2:29.65 2:59.58 1:47.75 3:10.06 2:14.69 1:53.74 1
9 Lauren Zakheim JR-3 Muhlenberg 2:25.41 2:29.90 1:59.92 2:49.39 2:56.89 2:04.42 2:11.92 -
10 Shavonna Jackson FR-1 Lincoln (Pa.) 2:19.47 2:29.96 1:44.98 2:04.47 2:59.96 2:14.97 2:59.96 -
11 Claire Thorton FR-1 Muhlenberg 2:54.37 2:31.62 2:45.27 2:07.36 1:49.17 2:01.30 2:45.27 -
12 Emily Lamb SO-2 Ursinus 2:02.85 2:31.66 1:47.68 2:49.86 2:30.15 1:56.78 1:50.72 -
13 Brianna Kramer SR-4 Ursinus 2:04.47 2:31.79 2:39.38 2:59.12 1:59.92 2:37.87 3:15.81 -
14 Ashley Underkofler SO-2 Elizabethtown 3:08.18 2:32.99 2:10.05 2:26.87 1:47.10 1:56.28 2:42.17 -
15 Angelina Ollo JR-3 Montclair State 2:55.38 2:33.84 2:00.00 2:00.00 1:53.85 2:09.23 2:23.08 -
16 Shana Brown SO-2 Lincoln (Pa.) 1:59.94 2:35.76 2:40.44 3:03.80 2:18.63 2:20.19 2:41.99 -
17 Amber Key FR-1 West Chester 2:53.31 2:36.13 1:49.30 2:45.50 2:56.43 3:08.92 3:15.17 -
18 Vanessa Valdes FR-1 Rowan 3:21.16 2:37.15 2:30.87 2:02.58 3:13.30 3:24.30 2:05.72 -
19 Gabrielle Gombos SO-2 East Stroudsburg 2:51.80 2:37.61 2:12.40 2:50.22 2:39.19 2:42.34 1:59.79 -
20 Chelsea Morales JR-3 East Stroudsburg 3:17.25 2:37.80 2:40.96 3:18.83 2:09.40 1:58.35 2:47.27 -
21 Jillian Lee FR-1 Lincoln (Pa.) 2:26.27 2:38.99 2:54.89 3:10.79 2:24.68 2:56.48 2:51.71 -
22 Kelly Van Clief SR-4 Elizabethtown 2:52.13 2:39.38 2:47.35 3:00.10 3:06.48 3:01.70 2:29.82 -
23 Bethany Lang SO-2 Neumann 3:07.33 2:40.11 2:59.33 2:44.92 3:23.34 2:09.69 2:44.92 -
24 jennifer Boyle FR-1 Holy Family 2:09.80 2:40.24 2:30.63 3:09.09 2:13.00 2:08.20 1:52.17 -
25 Nicole LaRatta SO-2 Ursinus 2:04.51 2:41.69 2:28.76 2:07.74 2:41.69 2:01.27 3:10.80 -
26 Antonietta Altilio JR-3 Montclair State 3:13.49 2:42.59 1:58.69 3:05.36 2:24.71 3:10.23 2:55.60 -
27 Emilia Perry SO-2 Ursinus 2:28.12 2:42.77 3:25.09 3:08.82 2:57.42 2:11.85 2:52.54 -
28 Maria Manno SO-2 East Stroudsburg 3:19.06 2:43.16 2:21.95 2:04.01 2:44.80 1:57.48 2:57.85 -
29 Victoria Cameron SO-2 Ursinus 3:22.86 2:43.59 2:46.87 2:59.95 2:07.60 2:20.69 3:22.86 -
30 Shannon Spaulding JR-3 Lincoln (Pa.) 2:56.93 2:43.82 2:53.65 3:08.40 2:56.93 2:35.63 3:29.69 -
31 Eilzabeth Reynolds SO-2 Ursinus 2:01.45 2:44.11 3:13.65 3:15.29 2:39.19 3:23.50 3:07.09 -
32 Andrea Fields SO-2 Lincoln (Pa.) 2:19.63 2:44.27 2:49.20 3:30.27 2:34.42 2:40.99 2:01.56 -
33 Tishonda Torrence SO-2 Montclair State 2:56.55 2:45.00 2:25.20 3:27.90 3:03.15 2:30.15 3:32.85 -
34 Rebecca Doss SO-2 Muhlenberg 3:24.86 2:46.55 2:28.23 2:34.90 1:56.59 3:01.54 2:21.57 -
35 Kimberly Snow FR-1 Ursinus 3:20.50 2:47.08 3:23.84 3:22.17 2:42.07 3:12.15 2:35.39 -
36 Shanna Hawkins SR-4 Albright 2:16.87 2:48.97 2:38.84 3:26.15 2:45.59 3:29.53 1:59.97 -
37 Chelsie Nemeth SO-2 Ursinus 2:28.81 2:49.10 2:40.65 2:13.59 3:38.14 2:42.34 2:11.90 -
38 Grace Barter FR-1 Ursinus 3:14.93 2:49.50 3:13.23 3:28.49 2:49.50 2:29.16 2:35.94 -
39 Krystal Swasey JR-3 Albright 2:26.14 2:49.92 2:24.44 2:43.13 2:02.35 2:41.43 3:32.40 -
40 Jane Cho JR-3 Rutgers-Newark 3:33.58 2:50.86 2:21.82 2:59.41 3:35.29 2:03.02 2:25.24 -
41 Rachael Gugasian FR-1 Immaculata 3:02.88 2:50.91 2:13.31 3:30.22 2:52.62 2:13.31 3:06.30 -
42 Danielle Grimes FR-1 Ursinus 2:41.13 2:51.41 2:22.27 2:25.70 3:42.84 2:01.71 2:11.99 -
43 Valery miller JR-3 Holy Family 3:26.76 2:52.30 2:41.97 2:05.78 2:48.86 3:02.64 2:31.63 -
44 Tina Marie Streleckis JR-3 Alvernia 2:54.39 2:56.15 2:38.54 2:45.59 3:40.19 3:27.86 3:34.91 -
45 Breyonna Mack SO-2 Elizabethtown 3:08.56 2:56.22 3:31.47 2:42.13 2:38.60 2:29.79 3:45.57 -
46 Emily Duffy SO-2 Ursinus 3:12.11 2:56.24 2:43.91 3:03.29 2:28.05 2:31.57 2:13.95 -
47 Larissa Coyne SO-2 Ursinus 3:08.60 2:56.26 3:45.62 3:49.14 2:50.98 2:08.67 3:22.70 -
48 Katie Martin JR-3 Ursinus 2:36.94 2:58.34 2:36.94 2:22.68 2:45.86 2:44.08 3:34.01 -
49 Krista Snyder FR-1 Ursinus 3:34.33 3:00.11 3:32.53 2:20.49 3:07.32 2:58.31 2:34.90 -
50 Gina Brienza SR-4 Ursinus 2:14.13 3:03.73 3:00.06 3:12.92 3:01.90 3:05.57 3:11.08 -
51 Marie Bodenschatz JR-3 Rutgers-Camden 2:35.14 3:04.69 2:55.46 3:04.69 3:15.78 3:45.33 3:21.32 -
52 Jamie Cappiello FR-1 Alvernia 2:50.40 3:05.21 3:33.00 3:08.92 2:33.73 3:40.40 2:42.99 -
53 Malikah Alyounis FR-1 Rutgers-Camden 3:40.82 3:07.13 2:10.99 2:50.29 3:09.01 2:14.74 2:40.94 -
54 Sage Hubert SR-4 Ursinus 3:23.27 3:17.35 4:08.67 3:52.88 2:24.07 2:43.80 3:19.33 -
55 Mylen Ruppert FR-1 Alvernia 2:26.40 3:29.13 3:33.32 3:20.77 3:18.68 2:51.49 2:53.58 -
56 Rebecca Stiteler FR-1 Alvernia 3:59.69 3:30.25 4:06.00 3:23.95 2:46.10 3:42.87 2:41.90 -
  Dominique Thomas JR-3 Holy Family NT NT NT NT NT NT NT -
Women's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
38 Grace Barter FR-1 Ursinus 2:05.43 2:49.50 -
39 Krystal Swasey JR-3 Albright 3:23.91 2:49.92 -
40 Jane Cho JR-3 Rutgers-Newark 2:26.94 2:50.86 -
42 Danielle Grimes FR-1 Ursinus 3:29.12 2:51.41 -
47 Larissa Coyne SO-2 Ursinus 2:31.59 2:56.26 -
51 Marie Bodenschatz JR-3 Rutgers-Camden 2:14.83 3:04.69 -
52 Jamie Cappiello FR-1 Alvernia 2:31.88 3:05.21 -
53 Malikah Alyounis FR-1 Rutgers-Camden 4:03.27 3:07.13 -
54 Sage Hubert SR-4 Ursinus 4:00.77 3:17.35 -
55 Mylen Ruppert FR-1 Alvernia 3:58.41 3:29.13 -
56 Rebecca Stiteler FR-1 Alvernia 4:24.92 3:30.25 -
Women's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
0 Cheryl Bellaire   Unattached 3:26.94 2:45.55 3:17.01 2:52.18 -
35 Kimberly Snow FR-1 Ursinus 2:53.77 2:47.08 3:03.79 1:56.96 -
36 Shanna Hawkins SR-4 Albright 2:18.56 2:48.97 2:55.73 3:17.70 -
41 Rachael Gugasian FR-1 Immaculata 2:47.50 2:50.91 3:35.35 3:19.97 -
43 Valery miller JR-3 Holy Family 2:55.75 2:52.30 3:02.64 3:37.10 -
44 Tina Marie Streleckis JR-3 Alvernia 3:10.25 2:56.15 3:08.48 3:24.34 -
45 Breyonna Mack SO-2 Elizabethtown 3:45.57 2:56.22 2:03.36 2:24.50 -
46 Emily Duffy SO-2 Ursinus 3:43.83 2:56.24 2:40.38 3:45.59 -
49 Krista Snyder FR-1 Ursinus 3:50.54 3:00.11 3:34.33 3:50.54 -
50 Gina Brienza SR-4 Ursinus 3:11.08 3:03.73 2:41.69 3:58.85 -
Women's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
22 Kelly Van Clief SR-4 Elizabethtown 2:52.13 2:39.38 -
23 Bethany Lang SO-2 Neumann 1:56.88 2:40.11 -
26 Antonietta Altilio JR-3 Montclair State 1:53.82 2:42.59 -
27 Emilia Perry SO-2 Ursinus 2:57.42 2:42.77 -
29 Victoria Cameron SO-2 Ursinus 2:19.06 2:43.59 -
32 Andrea Fields SO-2 Lincoln (Pa.) 3:12.20 2:44.27 -
33 Tishonda Torrence SO-2 Montclair State 2:31.80 2:45.00 -
34 Rebecca Doss SO-2 Muhlenberg 3:14.87 2:46.55 -
37 Chelsie Nemeth SO-2 Ursinus 2:20.36 2:49.10 -
48 Katie Martin JR-3 Ursinus 2:15.54 2:58.34 -
Women's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
7 Jessie Huber JR-3 Kutztown 2:46.03 2:29.57 2
16 Shana Brown SO-2 Lincoln (Pa.) 3:19.38 2:35.76 -
18 Vanessa Valdes FR-1 Rowan 2:19.87 2:37.15 -
19 Gabrielle Gombos SO-2 East Stroudsburg 2:06.09 2:37.61 -
20 Chelsea Morales JR-3 East Stroudsburg 3:23.57 2:37.80 -
21 Jillian Lee FR-1 Lincoln (Pa.) 2:23.10 2:38.99 -
25 Nicole LaRatta SO-2 Ursinus 3:15.65 2:41.69 -
30 Shannon Spaulding JR-3 Lincoln (Pa.) 1:57.95 2:43.82 -
31 Eilzabeth Reynolds SO-2 Ursinus 2:14.57 2:44.11 -
Women's 800 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
8 Jillian Casey SR-4 Elizabethtown 2:29.65 1
9 Lauren Zakheim JR-3 Muhlenberg 2:29.90 -
10 Shavonna Jackson FR-1 Lincoln (Pa.) 2:29.96 -
11 Claire Thorton FR-1 Muhlenberg 2:31.62 -
15 Angelina Ollo JR-3 Montclair State 2:33.84 -
17 Amber Key FR-1 West Chester 2:36.13 -
24 jennifer Boyle FR-1 Holy Family 2:40.24 -
28 Maria Manno SO-2 East Stroudsburg 2:43.16 -
  Dominique Thomas JR-3 Holy Family NT -
Women's 800 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Stephanie Borland JR-3 Kutztown 2:20.93 10
2 Nicole Smith SR-4 West Chester 2:22.99 8
3 Erica Bash SR-4 Muhlenberg 2:23.11 6
4 Vanessa Wright JR-3 Rowan 2:25.13 5
5 Jen Cleary JR-3 Kutztown 2:26.41 4
6 Rachel Carr FR-1 Elizabethtown 2:26.80 3
12 Emily Lamb SO-2 Ursinus 2:31.66 -
13 Brianna Kramer SR-4 Ursinus 2:31.79 -
14 Ashley Underkofler SO-2 Elizabethtown 2:32.99 -