January 5, 2013
|
Reggie Lewis Center - Roxbury, MA
|
200m (Banked)

Men's 800 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 andrew sukeforth   Unattached 1:56.35
2 Trevor Dutton SO-2 Holy Cross 1:56.78
3 Abdi Ibrahim SR-4 Emmanuel 1:57.46
4 Lucas Keefer FR-1 Holy Cross 1:57.84
5 Samuel McGrath JR-3 Holy Cross 1:58.52
6 Roberto Swersky Freshman Naval Academy Prep 1:59.17
7 John Kerin SR-4 UMass Boston 1:59.80
8 Nicholas Petsky SR-4 Holy Cross 2:00.34
9 Caleb Evanter   GBTC 2:01.27
10 Sunil Kates   Boston United TXC 2:01.29
11 John Griffin SO-2 Holy Cross 2:01.99
12 Ben Bosworth   GBTC 2:02.26
13 Nicholas Athanasidy JR-3 Holy Cross 2:02.28
14 Christopher Simpson 4 Eliot TC 2:02.79
15 Mattew Luizzi FR-1 Holy Cross 2:02.98
16 Matthew Moussamih Freshman Unattached 2:03.18
17 Joe Cirnigliaro FR-1 UMass Lowell 2:03.25
18 Chris Blondin   GBTC 2:03.86
19 David Cahill 7 GBTC 2:04.20
20 Andrew Darien SR Eliot TC 2:04.77
21 Jorge Rojas FR-1 Holy Cross 2:06.91
22 Daniel Duquette FR-1 CC Rhode Island 2:06.99
23 Eric Macknight   Unattached 2:09.41
24 Brendan Butler FR-1 Holy Cross 2:09.76
25 Bleu Strong Freshman Naval Academy Prep 2:10.53
26 Titus Mutinda   Team RUN 2:12.17
27 Michael Kelleher   Unattached 2:12.59
28 John McGowan   Unattached 2:12.66
29 Gerard Eastman   UMass Lowell 2:13.01
30 Matthew Fischetti JR Nitehawks SC 2:13.40
31 Chhenlee Ly SO-2 UMass Boston 2:13.80
32 Joey Mullen   Unattached 2:15.54
33 Travis Delaney SO-2 UMass Boston 2:16.05
34 Aivar Koppel   Unattached 2:20.36
35 bradlee haggerty   Eagle Speed 2:22.07
36 Stephen Peckiconis   CSU 2:39.71
37 Joseph Gareri FR-1 CC Rhode Island 2:39.91
38 Jon Berit   GBTC 2:47.10
Men's 800 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 andrew sukeforth   Unattached 1:56.35 1:52.86 2:31.26 1:24.94
2 Trevor Dutton SO-2 Holy Cross 1:56.78 2:06.13 2:07.29 1:38.10
3 Abdi Ibrahim SR-4 Emmanuel 1:57.46 2:19.78 1:37.50 1:59.81
4 Lucas Keefer FR-1 Holy Cross 1:57.84 2:20.23 1:54.31 2:32.02
5 Samuel McGrath JR-3 Holy Cross 1:58.52 2:30.52 2:16.30 1:54.97
6 Roberto Swersky Freshman Naval Academy Prep 1:59.17 2:14.67 2:03.94 1:27.00
8 Nicholas Petsky SR-4 Holy Cross 2:00.34 1:47.11 2:13.58 1:56.73
13 Nicholas Athanasidy JR-3 Holy Cross 2:02.28 1:30.49 2:07.18 1:50.06
17 Joe Cirnigliaro FR-1 UMass Lowell 2:03.25 2:21.74 1:59.56 1:28.74
Men's 800 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
7 John Kerin SR-4 UMass Boston 2:32.15 1:59.80 1:26.26 2:30.95 1:39.44
9 Caleb Evanter   GBTC 2:09.76 2:01.27 1:32.17 1:52.79 1:58.85
11 John Griffin SO-2 Holy Cross 1:29.06 2:01.99 1:37.60 2:28.83 2:11.75
12 Ben Bosworth   GBTC 1:39.03 2:02.26 1:31.70 1:40.26 1:57.37
14 Christopher Simpson 4 Eliot TC 1:48.06 2:02.79 2:22.44 1:27.18 1:39.46
16 Matthew Moussamih Freshman Unattached 2:05.65 2:03.18 2:27.82 1:49.63 2:30.28
19 David Cahill 7 GBTC 2:35.25 2:04.20 2:34.01 1:55.51 1:57.99
20 Andrew Darien SR Eliot TC 1:59.78 2:04.77 2:33.47 1:29.84 2:29.73
23 Eric Macknight   Unattached 2:48.24 2:09.41 1:39.65 2:19.77 2:34.00
26 Titus Mutinda   Team RUN 2:08.21 2:12.17 2:46.54 1:51.03 2:43.89
Men's 800 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
10 Sunil Kates   Boston United TXC 2:11.00 2:01.29
15 Mattew Luizzi FR-1 Holy Cross 1:56.84 2:02.98
18 Chris Blondin   GBTC 2:29.87 2:03.86
21 Jorge Rojas FR-1 Holy Cross 2:39.91 2:06.91
24 Brendan Butler FR-1 Holy Cross 2:30.53 2:09.76
25 Bleu Strong Freshman Naval Academy Prep 2:02.70 2:10.53
29 Gerard Eastman   UMass Lowell 2:32.97 2:13.01
30 Matthew Fischetti JR Nitehawks SC 2:29.41 2:13.40
33 Travis Delaney SO-2 UMass Boston 2:50.07 2:16.05
35 bradlee haggerty   Eagle Speed 2:09.29 2:22.07
Men's 800 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
22 Daniel Duquette FR-1 CC Rhode Island 2:32.39 1:37.79 2:06.99 1:55.56 1:35.25 1:45.41
27 Michael Kelleher   Unattached 2:16.57 1:32.82 2:12.59 2:03.31 2:04.64 2:44.42
28 John McGowan   Unattached 2:21.95 2:13.99 2:12.66 2:52.46 1:54.09 2:25.93
31 Chhenlee Ly SO-2 UMass Boston 1:44.37 2:44.58 2:13.80 1:41.69 2:39.23 2:24.51
32 Joey Mullen   Unattached 2:44.01 2:00.63 2:15.54 2:46.72 2:08.77 2:52.14
34 Aivar Koppel   Unattached 1:56.50 2:28.79 2:20.36 1:59.31 2:24.57 2:37.21
36 Stephen Peckiconis   CSU 2:26.94 3:05.27 2:39.71 2:52.49 1:51.80 3:27.63
37 Joseph Gareri FR-1 CC Rhode Island 2:15.93 2:43.11 2:39.91 3:23.09 2:09.53 2:38.31
38 Jon Berit   GBTC 3:27.21 3:33.89 2:47.10 2:57.13 2:57.13 3:08.83