January 25-26, 2013
|
Bucknell-Gerhard Field House - Lewisburg, PA
|
200m (Flat)

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jim Romano SR-4 East Stroudsburg 15:20.46 16:44.99 11:16.26 15:48.64 15:39.24
2 Curran Kneebone SO-2 West Chester 16:45.54 18:19.51 18:19.51 13:18.79 15:39.75
3 Chris Brandt JR-3 Lock Haven 12:52.84 14:45.94 11:46.86 20:25.23 15:42.48
4 Alex Watson JR-3 Kutztown 12:16.71 17:47.29 14:38.39 11:01.15 15:44.50
5 Michael Garraway SR-4 Lock Haven 20:09.55 18:53.96 14:57.72 14:29.37 15:44.96
6 Tyler Hileman JR-3 Lock Haven 19:12.90 11:20.40 11:29.85 17:38.40 15:45.00
7 Shawn Lake JR-3 Lock Haven 15:36.64 14:02.03 15:17.72 14:11.49 15:46.10
8 Alex Price SO-2 Susquehanna 15:37.09 19:24.26 18:46.40 17:21.21 15:46.55
9 Kyle Reese FR-1 East Stroudsburg 17:51.39 18:29.32 18:00.87 13:44.88 15:48.13
10 Jake Austin JR-3 Kutztown 16:27.06 12:10.80 15:01.64 16:46.04 15:49.09
11 Andrew Hinrichs JR-3 Kutztown 19:29.93 16:00.68 17:07.26 13:38.00 15:51.16
12 John Crowe FR-1 Susquehanna 19:26.20 12:35.17 16:24.58 13:51.64 15:55.90
13 Chris Applegate SR-4 Bucknell 15:39.74 12:47.13 19:20.29 16:56.45 15:58.91
14 John Ausel FR-1 Messiah 14:54.47 17:37.97 16:30.65 19:43.01 16:01.79
15 Sean Sebeck SR-4 West Chester 20:56.13 17:13.89 11:35.70 11:35.70 16:06.25
16 Mark Weinhoffer SO-2 Dickinson 16:08.35 14:41.20 12:25.63 20:00.76 16:08.35
17 Eli Howard FR-1 Dickinson 15:10.33 15:00.64 14:02.54 14:41.28 16:08.43
18 Joe Dyas SR-4 Kutztown 17:00.30 17:48.89 14:34.54 12:28.22 16:11.71
19 Alexander Predhome FR-1 Dickinson 12:33.03 12:03.69 16:37.51 12:13.47 16:17.95
20 Jared Schatz FR-1 Messiah 20:25.03 20:25.03 15:11.42 20:05.43 16:20.02
21 Tyler Sensenig FR-1 Messiah 16:41.58 13:35.01 11:47.00 16:51.40 16:21.94
22 Nick Stender SO-2 Dickinson 17:42.00 18:11.50 18:41.00 19:40.00 16:23.33
23 Brandon Mash JR-3 Susquehanna 14:21.59 12:42.56 14:31.49 17:19.85 16:30.33
24 Dan Isenebrg FR-1 Susquehanna 16:49.67 20:29.60 13:29.74 13:39.73 16:39.67
25 Anthony Prinzo SR-4 Kutztown 19:58.48 20:49.27 16:15.04 12:01.12 16:55.66
26 Peter Sisson JR-3 Dickinson 13:12.85 16:36.14 21:10.59 14:44.33 16:56.47
27 Alex Faus FR-1 Messiah 18:19.29 20:31.61 20:41.79 17:38.58 16:57.86
28 John Papavizas SR-4 Dickinson 15:04.92 15:36.12 21:40.17 18:01.74 17:20.13
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
14 John Ausel FR-1 Messiah 16:30.65 17:18.74 12:01.35 16:30.65 16:01.79 17:57.21
16 Mark Weinhoffer SO-2 Dickinson 13:14.05 12:06.27 11:37.22 15:29.62 16:08.35 20:10.44
17 Eli Howard FR-1 Dickinson 12:54.75 12:45.06 20:49.28 12:16.01 16:08.43 14:31.59
18 Joe Dyas SR-4 Kutztown 20:34.08 16:11.71 12:57.37 11:49.35 16:11.71 17:19.73
19 Alexander Predhome FR-1 Dickinson 19:33.54 14:49.94 18:15.31 21:01.56 16:17.95 14:40.16
20 Jared Schatz FR-1 Messiah 20:05.43 14:51.82 18:07.83 18:37.23 16:20.02 14:51.82
21 Tyler Sensenig FR-1 Messiah 17:40.50 12:16.46 16:41.58 16:12.12 16:21.94 19:48.15
22 Nick Stender SO-2 Dickinson 18:01.67 18:41.00 13:06.67 14:15.50 16:23.33 16:43.00
23 Brandon Mash JR-3 Susquehanna 18:48.98 20:47.82 16:00.62 13:02.36 16:30.33 11:53.04
24 Dan Isenebrg FR-1 Susquehanna 20:39.59 12:59.75 19:09.62 13:59.73 16:39.67 11:59.77
25 Anthony Prinzo SR-4 Kutztown 18:27.07 21:29.89 20:28.95 20:28.95 16:55.66 13:12.22
26 Peter Sisson JR-3 Dickinson 16:15.82 18:58.45 17:37.13 15:55.49 16:56.47 15:24.99
27 Alex Faus FR-1 Messiah 15:56.79 19:10.19 19:40.72 14:15.01 16:57.86 19:30.54
28 John Papavizas SR-4 Dickinson 16:07.32 15:56.92 16:38.53 19:14.55 17:20.13 19:04.15
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Jim Romano SR-4 East Stroudsburg 18:47.09 11:06.86 15:39.24 14:05.32 14:42.89
2 Curran Kneebone SO-2 West Chester 18:38.31 15:30.36 15:39.75 20:21.68 12:13.01
3 Chris Brandt JR-3 Lock Haven 12:05.71 18:22.71 15:42.48 10:59.74 18:13.28
4 Alex Watson JR-3 Kutztown 11:10.60 11:20.04 15:44.50 14:00.61 19:40.63
5 Michael Garraway SR-4 Lock Haven 12:45.42 16:03.86 15:44.96 17:00.56 13:13.77
6 Tyler Hileman JR-3 Lock Haven 14:48.30 18:54.00 15:45.00 16:03.90 11:29.85
7 Shawn Lake JR-3 Lock Haven 19:14.25 17:11.25 15:46.10 13:52.57 11:49.58
8 Alex Price SO-2 Susquehanna 16:52.81 14:59.23 15:46.55 19:33.73 13:43.50
9 Kyle Reese FR-1 East Stroudsburg 12:47.99 18:29.32 15:48.13 20:13.61 16:26.06
10 Jake Austin JR-3 Kutztown 14:52.15 15:30.11 15:49.09 20:05.35 14:52.15
11 Andrew Hinrichs JR-3 Kutztown 12:40.93 12:50.44 15:51.16 16:29.21 17:35.79
12 John Crowe FR-1 Susquehanna 14:39.43 11:09.13 15:55.90 16:34.14 16:34.14
13 Chris Applegate SR-4 Bucknell 20:27.41 19:49.05 15:58.91 11:49.60 19:29.87
15 Sean Sebeck SR-4 West Chester 14:19.97 20:56.13 16:06.25 14:39.29 17:04.23