February 8- 9, 2013
|
Indiana-Gladstein FH - Bloomington, IN
|
200m (Banked)

Men 3000m Run

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Matthew Schwartzer   Unattached 7:11.06 8:01.78 7:11.06 7:11.06 8:27.13 8:16.99 8:06.85
2 Jeff Griffiths SO-2 Cincinnati 10:58.30 8:20.11 10:48.10 7:03.56 8:30.31 7:13.77 10:27.69
3 JJ Webber FR-1 Northern Kentucky 9:46.42 6:15.52 9:51.56 7:32.68 8:34.40 6:41.24 11:03.58
4 John Kingstedt FR-1 Lipscomb 9:43.05 8:15.34 10:19.17 6:11.50 8:35.97 7:08.26 6:37.30
5 Colin Cotton FR-1 Cincinnati 9:58.67 8:15.45 9:07.06 6:52.88 8:36.09 10:03.83 10:50.28
6 David Caldwell SR-4 Marshall 6:06.73 8:41.69 10:40.49 7:03.55 8:36.52 11:06.31 9:07.52
7 Mike Landy   Screaming Eagle TC 11:08.00 10:26.58 10:00.69 8:27.48 8:37.83 6:02.49 9:08.90
8 Matthew Cheney SO-2 Cedarville 6:07.72 8:32.73 7:46.12 8:48.27 8:37.91 8:22.38 11:13.29
9 Jason McLeod SR-4 Bryan 10:32.22 8:01.94 6:28.66 8:53.76 8:38.21 10:27.04 8:01.94
10 Brendan Chwalek SR-4 Northern Kentucky 6:39.03 6:59.76 8:58.95 10:37.41 8:38.22 6:28.67 10:01.14
11 Johnathan Gears FR-1 Cumberlands 6:34.71 8:03.00 7:00.68 10:02.45 8:39.35 6:34.71 11:15.16
12 Tyeson Mundy   Unattached 10:38.20 10:59.12 7:19.42 9:51.12 8:43.11 10:59.12 6:21.87
13 Ryan Meyer SR-4 William Woods 10:54.98 9:57.34 10:34.02 7:30.63 8:43.98 11:21.18 8:17.79
14 Sam Meredith FR-1 Cumberlands 7:53.68 6:29.47 11:18.94 10:36.84 8:46.31 8:35.79 9:38.95
15 Ryan Eaton Junior Unattached 11:21.30 11:16.02 10:23.21 11:26.59 8:48.14 8:11.17 8:00.61
16 Parker Sorenson FR-1 Bryan 10:49.70 7:55.39 11:21.39 8:27.09 8:48.21 7:28.98 10:39.14
17 Clay Watson SO-2 Cedarville 11:27.02 7:39.77 7:34.49 9:14.90 8:48.47 8:22.05 8:53.76
18 Rick Harm SR-4 Northern Kentucky 10:13.19 11:11.34 8:01.04 7:50.47 8:48.61 8:22.18 8:22.18
19 Connor Hatfield SO-2 Bryan 7:35.11 9:26.24 7:29.82 8:54.49 8:49.19 6:42.19 8:17.44
20 Eric Spitz SR-4 Saginaw Valley 10:53.98 6:28.14 10:32.72 6:17.50 8:51.69 7:05.36 6:12.19
21 Maddison Russle   Indiana Univ. Running Clu 7:17.33 8:21.33 10:45.33 8:32.00 8:53.33 9:52.00 10:02.67
22 Joey Burelle SR-4 Saginaw Valley 8:05.33 8:48.00 9:14.67 10:50.67 8:53.33 7:28.00 8:58.67
23 Tim Muller SR-4 Lipscomb 6:46.41 9:48.22 6:30.36 7:45.23 8:54.74 10:04.26 7:55.92
24 Wil Norris FR-1 Arkansas State 10:57.73 10:57.73 7:13.14 9:21.48 8:54.74 7:18.49 6:57.10
25 Evan Baum JR-3 Cincinnati 7:19.04 8:23.29 10:05.02 6:25.50 8:55.41 11:14.62 6:20.15
26 Keith Schenkel JR-3 Xavier (Ohio) 7:08.75 10:00.25 8:50.57 8:23.78 8:55.93 6:31.23 6:58.03
27 Bryan Horsman   Unattached 8:03.02 10:22.55 11:16.22 6:21.05 8:56.68 10:33.29 10:06.45
28 Spencer Liechty JR-3 Xavier (Ohio) 10:11.94 11:10.99 9:39.74 7:09.44 8:56.79 11:27.10 6:15.76
29 Taylor Whitmore SO-2 Hannibal-LaGrange 9:26.00 10:03.73 7:54.36 10:03.73 8:59.04 6:49.67 11:35.37
30 Neil Klinger SR-4 Cedarville 7:39.68 11:37.64 9:11.62 8:12.13 9:00.80 8:22.95 8:12.13
31 Daniel Gardner FR-1 Lipscomb 9:12.68 7:35.15 7:02.64 9:23.52 9:01.84 6:35.55 9:45.19
32 Greg Baade SR-4 Saginaw Valley 10:02.90 8:23.34 9:57.37 9:51.84 9:13.12 7:28.03 10:30.56
33 Alex Noel FR-1 Rhodes 7:07.45 10:38.40 9:37.34 7:24.11 9:15.13 11:39.47 9:04.03
34 Kameron Casey FR-1 Indianapolis 8:09.00 9:37.91 6:34.54 7:18.99 9:15.68 7:18.99 7:18.99
35 Sam Mattson SO-2 Rhodes 8:14.15 8:25.38 11:08.22 7:40.46 9:21.53 7:51.69 7:06.77
  Clay Meyer SO-2 Southern Indiana NT NT NT NT NT NT NT
Men 3000m Run Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Matthew Schwartzer   Unattached 8:01.78 8:27.13 10:03.49 6:30.49 7:16.14
2 Jeff Griffiths SO-2 Cincinnati 9:51.96 8:30.31 6:32.94 7:03.56 9:11.14
3 JJ Webber FR-1 Northern Kentucky 11:08.72 8:34.40 9:51.56 6:05.23 10:43.00
4 John Kingstedt FR-1 Lipscomb 8:41.13 8:35.97 7:28.90 9:12.09 8:51.45
5 Colin Cotton FR-1 Cincinnati 8:36.09 8:36.09 6:01.27 7:34.16 10:45.12
6 David Caldwell SR-4 Marshall 6:42.89 8:36.52 9:23.01 10:14.66 7:44.87
9 Jason McLeod SR-4 Bryan 6:54.57 8:38.21 8:58.94 10:01.13 7:25.66
10 Brendan Chwalek SR-4 Northern Kentucky 6:07.94 8:38.22 6:49.40 6:23.49 10:06.32
13 Ryan Meyer SR-4 William Woods 7:14.91 8:43.98 7:35.87 8:12.55 8:12.55
16 Parker Sorenson FR-1 Bryan 10:23.29 8:48.21 7:28.98 10:18.01 7:44.83
19 Connor Hatfield SO-2 Bryan 6:42.19 8:49.19 11:01.49 10:24.45 8:38.61
22 Joey Burelle SR-4 Saginaw Valley 6:34.67 8:53.33 10:24.00 6:40.00 10:29.33
23 Tim Muller SR-4 Lipscomb 9:32.18 8:54.74 8:06.62 7:39.88 6:51.75
25 Evan Baum JR-3 Cincinnati 7:51.16 8:55.41 7:40.46 9:00.77 9:43.60
29 Taylor Whitmore SO-2 Hannibal-LaGrange 8:59.04 8:59.04 11:29.98 7:43.58 7:22.02
31 Daniel Gardner FR-1 Lipscomb 7:02.64 9:01.84 8:13.08 9:34.35 7:40.57
32 Greg Baade SR-4 Saginaw Valley 9:57.37 9:13.12 11:53.53 8:28.87 8:28.87
  Clay Meyer SO-2 Southern Indiana NT NT NT NT NT
Men 3000m Run Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Mike Landy   Screaming Eagle TC 8:17.12 8:17.12 10:21.40 6:02.49 10:05.87 8:37.83
8 Matthew Cheney SO-2 Cedarville 7:30.59 7:46.12 8:43.09 8:37.91 10:31.85 8:37.91
11 Johnathan Gears FR-1 Cumberlands 7:26.65 6:03.55 7:11.06 8:54.93 9:26.10 8:39.35
12 Tyeson Mundy   Unattached 11:20.05 6:21.87 9:19.73 10:59.12 9:56.35 8:43.11
14 Sam Meredith FR-1 Cumberlands 9:49.47 10:21.05 10:21.05 8:51.58 8:41.05 8:46.31
15 Ryan Eaton Junior Unattached 9:09.27 8:37.58 11:00.18 10:33.77 10:28.49 8:48.14
17 Clay Watson SO-2 Cedarville 11:27.02 7:08.06 7:23.92 8:48.47 10:13.03 8:48.47
18 Rick Harm SR-4 Northern Kentucky 9:36.19 8:32.76 7:24.04 7:13.46 6:41.75 8:48.61
20 Eric Spitz SR-4 Saginaw Valley 7:47.89 10:16.76 6:12.19 8:03.84 11:20.57 8:51.69
21 Maddison Russle   Indiana Univ. Running Clu 11:17.33 11:12.00 7:44.00 9:14.67 6:40.00 8:53.33
24 Wil Norris FR-1 Arkansas State 7:55.92 6:35.71 7:18.49 8:49.40 10:04.26 8:54.74
26 Keith Schenkel JR-3 Xavier (Ohio) 8:50.57 10:10.96 10:43.12 7:56.98 9:54.89 8:55.93
27 Bryan Horsman   Unattached 9:39.62 10:17.19 8:19.12 10:54.75 8:03.02 8:56.68
28 Spencer Liechty JR-3 Xavier (Ohio) 7:30.91 10:44.15 11:00.26 8:08.48 8:51.43 8:56.79
30 Neil Klinger SR-4 Cedarville 9:06.21 7:01.83 9:49.48 8:12.13 11:05.19 9:00.80
33 Alex Noel FR-1 Rhodes 10:10.65 7:18.56 10:10.65 11:06.16 8:58.48 9:15.13
34 Kameron Casey FR-1 Indianapolis 9:54.58 6:28.98 12:02.39 9:15.68 10:11.25 9:15.68
35 Sam Mattson SO-2 Rhodes 11:13.84 10:40.15 9:32.76 6:33.07 7:29.23 9:21.53