February 2, 2013
|
Indiana Wesleyan-Indoor Sports Complex - Marion, IN
|
200m (Flat)

Men's Mile

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Andrew Albert JR-3 Indiana Wesleyan 3:34.76 4:24.52 4:21.90
2 Dan Phistry   Indiana University Run Club 5:41.80 4:29.70 4:27.03
3 Dustin Brummel FR-1 Davenport 5:33.14 3:45.68 4:28.66
4 Matt Mitchell SR-4 Indiana Wesleyan 4:22.58 5:16.72 4:30.70
5 Ronald Milbocker FR-1 Olivet Nazarene 4:17.09 5:52.82 4:33.50
6 Daniel Wells JR-3 Olivet Nazarene 5:31.90 5:51.26 4:36.58
7 Moses Kaelo SO-2 Goshen 5:09.55 4:38.87 4:38.87
8 Dylan Ford FR-1 Campbellsville 5:01.50 6:02.91 4:39.16
9 Jared Johnson SO-2 Indiana Wesleyan 3:54.97 4:08.95 4:39.72
10 Caleb Bernhardt JR-3 Olivet Nazarene 4:22.97 4:06.18 4:39.75
11 David Rodman FR-1 Taylor 3:33.41 6:05.04 4:40.80
12 Jonathan Rex JR-3 Grace 5:00.63 4:29.73 4:40.96
13 Allen Matthews FR-1 Spalding 5:35.00 5:32.19 4:41.51
14 Clayton Orender FR-1 Taylor 6:07.59 3:43.38 4:42.76
15 Ben Drew JR-3 Grace 5:40.34 5:51.68 4:43.61
16 Peter Wegener   Indiana University Run Club 5:04.85 4:36.36 4:44.90
17 Matthew Dixon FR-1 Olivet Nazarene 4:37.21 6:00.09 4:45.78
18 John Brassea Junior Unattached 3:34.37 3:45.80 4:45.82
19 Alex Rodriguez SO-2 Goshen 4:06.26 5:46.48 4:46.34
20 Kyle Boone SR-4 Olivet Nazarene 4:19.47 4:33.88 4:48.29
21 Steven Osladil FR-1 Indiana Wesleyan 6:15.19 5:51.92 4:50.84
22 Robert Crockett SO-2 Marygrove 4:09.38 5:25.66 4:53.38
23 Mohamed Meissara JR-3 Goshen 4:19.85 6:10.35 4:58.67
24 Daniel Zelaya SO-2 Goshen 4:11.65 4:05.66 4:59.58
25 Tim Trapp SO-2 Grace 5:55.14 4:00.77 5:00.96
26 Jacob Massengale SO-2 Bethel (Ind.) 3:47.33 4:32.79 5:03.10
27 Akil Prowell SO-2 Marygrove 4:56.17 6:36.99 5:15.07
28 Gaoussou Cisse FR-1 Marygrove 3:50.00 6:11.29 5:28.57
29 Sam Heckard JR-3 Bethel (Ind.) 5:40.09 6:52.73 5:30.18
Men's Mile Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
8 Dylan Ford FR-1 Campbellsville 4:39.16 4:36.37
19 Alex Rodriguez SO-2 Goshen 4:46.34 5:17.84
23 Mohamed Meissara JR-3 Goshen 4:58.67 5:28.54
25 Tim Trapp SO-2 Grace 5:00.96 5:34.07
26 Jacob Massengale SO-2 Bethel (Ind.) 5:03.10 4:02.48
27 Akil Prowell SO-2 Marygrove 5:15.07 5:21.38
28 Gaoussou Cisse FR-1 Marygrove 5:28.57 6:01.43
29 Sam Heckard JR-3 Bethel (Ind.) 5:30.18 5:26.88
Men's Mile Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
10 Caleb Bernhardt JR-3 Olivet Nazarene 4:31.36 4:39.75
12 Jonathan Rex JR-3 Grace 5:09.06 4:40.96
13 Allen Matthews FR-1 Spalding 6:03.15 4:41.51
15 Ben Drew JR-3 Grace 6:03.02 4:43.61
16 Peter Wegener   Indiana University Run Club 4:13.56 4:44.90
17 Matthew Dixon FR-1 Olivet Nazarene 3:34.34 4:45.78
20 Kyle Boone SR-4 Olivet Nazarene 5:37.30 4:48.29
21 Steven Osladil FR-1 Indiana Wesleyan 4:18.85 4:50.84
22 Robert Crockett SO-2 Marygrove 4:47.52 4:53.38
24 Daniel Zelaya SO-2 Goshen 3:50.68 4:59.58
Men's Mile Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Andrew Albert JR-3 Indiana Wesleyan 5:24.76 5:03.81 4:21.90
2 Dan Phistry   Indiana University Run Club 3:06.92 4:45.73 4:27.03
3 Dustin Brummel FR-1 Davenport 4:01.80 5:00.90 4:28.66
4 Matt Mitchell SR-4 Indiana Wesleyan 4:06.34 4:19.88 4:30.70
5 Ronald Milbocker FR-1 Olivet Nazarene 5:09.06 5:36.41 4:33.50
6 Daniel Wells JR-3 Olivet Nazarene 3:46.80 5:01.48 4:36.58
7 Moses Kaelo SO-2 Goshen 4:38.87 4:24.93 4:38.87
9 Jared Johnson SO-2 Indiana Wesleyan 3:43.78 4:00.56 4:39.72
11 David Rodman FR-1 Taylor 4:07.11 5:51.00 4:40.80
14 Clayton Orender FR-1 Taylor 5:36.49 5:36.49 4:42.76
18 John Brassea Junior Unattached 5:28.70 5:20.12 4:45.82