May 24-26, 2012
|
Claremont-Mudd-Scripps (Eastern Deadline) - Claremont, CA

Women's 800 Meters Finals

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Emily Schudrowitz SR-4 St. Norbert 2:07.44 2:25.29 10
2 Keelie Finnel SR-4 Coe 2:07.50 2:08.78 8
3 Deidre Dillman JR-3 Wis.-Platteville 2:08.07 2:17.04 6
4 Carmen Graves JR-3 Roanoke 2:08.45 1:44.05 5
5 Margo Cramer SR-4 Middlebury 2:08.71 1:35.25 4
6 Tara Clemens JR-3 Illinois Wesleyan 2:09.04 2:42.59 3
7 Erica Jackey SR-4 Washington U. 2:09.73 2:34.38 2
8 Sheena Crawley JR-3 Franklin & Marshall 2:09.75 1:48.99 1
9 Christy Cazzola JR-3 Wis.-Oshkosh 2:13.79 1:34.99 -

Women's 800 Meters Preliminaries

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Emily Schudrowitz SR-4 St. Norbert 1:42.28 2:15.51 2:18.07 2:00.17 2:07.84
2 Christy Cazzola JR-3 Wis.-Oshkosh 2:36.32 2:23.51 2:24.79 1:32.26 2:08.13
3 Margo Cramer SR-4 Middlebury 1:58.58 2:21.78 1:30.23 1:43.12 2:08.89
4 Keelie Finnel SR-4 Coe 2:00.64 1:37.54 2:31.45 2:31.45 2:08.34
5 Carmen Graves JR-3 Roanoke 1:48.73 2:22.39 2:28.86 2:23.68 2:09.44
6 Sheena Crawley JR-3 Franklin & Marshall 1:30.71 2:32.91 1:32.01 2:22.54 2:09.58
7 Erica Jackey SR-4 Washington U. 1:44.79 1:46.08 1:46.08 2:35.24 2:09.36
8 Tara Clemens JR-3 Illinois Wesleyan 2:40.76 2:05.75 2:31.68 1:43.72 2:09.64
9 Deidre Dillman JR-3 Wis.-Platteville 2:31.56 1:45.83 1:35.38 2:45.93 2:10.65
10 Juliet Ryan-Davis JR-3 Middlebury 1:45.85 1:38.01 2:45.95 2:13.29 2:10.67
11 Maggie Fitter JR-3 Keene State 1:53.03 1:56.98 1:47.78 2:33.78 2:11.43
12 Kelly Holmes JR-3 Vassar 2:42.02 2:10.41 2:24.90 1:38.79 2:11.72
13 Jessica Thornton JR-3 Birmingham-Southern 2:48.73 2:01.28 2:47.42 1:48.10 2:11.82
14 Jennifer Randall SO-2 Ithaca 2:02.29 2:50.14 1:34.38 2:48.81 2:12.92
15 Dira Hansen SR-4 Christopher Newport 1:51.28 1:52.62 2:44.91 2:20.78 2:14.07
16 Ann Tank SR-4 Wis.-Platteville 2:16.87 1:56.74 2:07.48 2:39.68 2:14.18
17 Kayla McDonald JR-3 U. of Chicago 1:48.81 2:34.48 1:35.38 2:42.54 2:14.33
18 Larissa Peyton JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:13.35 1:36.98 1:35.63 2:33.55 2:14.69
19 Annie Monagle JR-3 Johns Hopkins 2:05.59 1:34.53 2:55.56 2:04.24 2:15.04
20 Amanda Brom FR-1 Wis.-Whitewater 2:08.20 2:38.20 2:39.57 2:42.30 2:16.38
21 Cynthia Adams SO-2 Lebanon Valley 2:17.25 2:36.47 2:32.35 2:24.12 2:17.25
22 Katie Reid FR-1 Ohio Wesleyan 2:25.51 2:21.27 2:14.21 2:50.94 2:21.27
Women's 800 Meters Preliminaries Heat 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
2 Christy Cazzola JR-3 Wis.-Oshkosh 2:08.13 2:29.92
4 Keelie Finnel SR-4 Coe 2:08.34 2:43.00
7 Erica Jackey SR-4 Washington U. 2:09.36 2:15.83
11 Maggie Fitter JR-3 Keene State 2:11.43 2:33.78
12 Kelly Holmes JR-3 Vassar 2:11.72 1:53.28
14 Jennifer Randall SO-2 Ithaca 2:12.92 2:20.90
21 Cynthia Adams SO-2 Lebanon Valley 2:17.25 1:40.20
Women's 800 Meters Preliminaries Heat 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
3 Margo Cramer SR-4 Middlebury 1:52.14 2:08.89
5 Carmen Graves JR-3 Roanoke 2:26.27 2:09.44
8 Tara Clemens JR-3 Illinois Wesleyan 2:48.54 2:09.64
13 Jessica Thornton JR-3 Birmingham-Southern 2:28.96 2:11.82
16 Ann Tank SR-4 Wis.-Platteville 2:38.34 2:14.18
18 Larissa Peyton JR-3 St. Thomas (Minn.) 2:51.06 2:14.69
19 Annie Monagle JR-3 Johns Hopkins 2:48.80 2:15.04
Women's 800 Meters Preliminaries Heat 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Emily Schudrowitz SR-4 St. Norbert 1:51.22 2:05.29 2:07.84 2:18.07
6 Sheena Crawley JR-3 Franklin & Marshall 2:10.88 2:06.99 2:09.58 2:26.43
9 Deidre Dillman JR-3 Wis.-Platteville 2:42.01 2:04.12 2:10.65 2:45.93
10 Juliet Ryan-Davis JR-3 Middlebury 2:27.66 2:36.81 2:10.67 1:47.15
15 Dira Hansen SR-4 Christopher Newport 2:28.82 2:24.80 2:14.07 2:11.39
17 Kayla McDonald JR-3 U. of Chicago 2:38.51 2:12.99 2:14.33 1:48.81
20 Amanda Brom FR-1 Wis.-Whitewater 2:13.66 2:16.38 2:16.38 2:55.93
22 Katie Reid FR-1 Ohio Wesleyan 2:11.39 2:35.40 2:21.27 2:32.58