March 23-24, 2012
|
Emory - Atlanta, GA

Men 1500m Run unseeded

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
0 Billy Koskiewicz   Unattached 3:28.96 3:19.24 4:02.97 4:15.12 3:24.10
0 Terris Elliott   UNAT-Lee (Tenn.) 3:26.82 4:22.31 4:12.22 4:04.66 5:02.67
1 John Neill SR-4 Columbus St. 4:15.97 3:56.65 4:01.48 4:42.54 4:32.88
2 Brad Kline SO-2 Wilmington (Ohio) 4:17.87 3:46.25 4:03.27 4:25.17 4:54.36
3 Nathan Reeves FR-1 Columbus St. 4:52.19 3:31.84 4:03.49 4:30.28 4:47.32
4 James Rogers JR-3 Hope 5:14.36 4:13.44 4:03.69 4:23.19 3:51.51
5 Kyler Cowgill SR-4 Wittenberg 5:18.27 3:47.69 4:04.82 3:37.89 3:03.62
6 Patrick Crews FR-1 Emory 3:26.42 4:08.19 4:05.73 3:21.50 5:19.45
7 Michael Murray   Unattached 3:17.48 4:19.97 4:09.97 4:09.97 3:59.98
8 Jarrett Cowgill SR-4 Wittenberg 4:47.77 3:15.18 4:10.23 3:15.18 4:02.73
9 Matt Wenaas SO-2 Wis.-Eau Claire 4:55.75 3:23.01 4:10.63 3:23.01 3:40.56
10 Jeremy Wegener FR-1 Georgia Tech 3:03.26 4:00.99 4:11.03 3:33.38 4:00.99
11 Austin Stansky FR-1 Lee (Tenn.) 3:01.43 4:01.90 4:11.98 3:41.75 4:11.98
12 Tyler Hart SO-2 Wis.-Eau Claire 5:13.72 5:06.13 4:13.00 4:53.48 4:45.89
13 Michael Borden JR-3 Wis.-Eau Claire 3:20.49 4:23.94 4:13.78 2:57.65 4:13.78
14 Matt Deja SR-4 Alma 3:36.24 3:18.43 4:14.39 4:09.31 4:42.38
15 Austin O'Connell FR-1 Georgia Tech 4:03.37 3:04.45 4:16.18 3:12.14 4:21.31
16 Alex Cole SO-2 Wis.-Eau Claire 4:11.23 4:26.61 4:16.35 4:41.99 3:09.70
17 William Hewitt SR-4 Hope 3:02.31 4:16.77 4:16.77 4:06.50 4:24.48
18 Austin Butler FR-1 Wittenberg 5:12.72 4:10.69 4:18.44 4:08.11 4:46.87
19 Drew Mahaffey JR-3 Anderson (S.C.) 3:11.32 3:00.98 4:18.54 3:16.49 5:15.42
20 Alex Adkinson JR-3 Wis.-Eau Claire 4:29.35 4:50.07 4:18.99 4:21.58 3:58.27
21 Ryne Welch SO-2 Anderson (S.C.) 3:40.12 3:58.46 4:22.04 3:47.98 4:37.77
22 Andrew Coop FR-1 Concordia (Wis.) 3:09.09 3:03.84 4:22.62 3:14.34 4:54.14
23 Trent Blumenthal SO-2 Birmingham-Southern 4:20.47 4:02.06 4:23.10 4:46.78 3:25.22
24 Ryan Hagen SR-4 Wittenberg 4:37.65 5:14.66 4:24.42 4:58.80 3:47.41
24 Dylan McKevitt FR-1 Cedarville 4:56.15 5:19.95 4:24.42 4:45.58 5:25.24
26 Adam Gullette FR-1 Lee (Tenn.) 5:14.82 5:25.40 4:24.55 3:34.29 4:19.26
27 Nathaniel Burrell SO-2 Cedarville 5:20.50 5:15.20 4:24.87 3:47.79 4:14.28
28 Jordan Guenther SO-2 Concordia (Wis.) 3:34.60 4:24.93 4:24.93 3:34.60 3:05.46
29 Kevin Gries JR-3 Concordia (Wis.) 4:30.70 4:59.89 4:25.39 3:16.39 5:29.09
30 Michael Caneega FR-1 Oglethorpe 4:23.90 3:08.50 4:29.28 5:31.22 3:24.66
31 Blake Justice FR-1 Lee (Tenn.) 4:17.33 3:36.70 4:30.87 3:09.61 4:36.29
32 Tyler Ahle FR-1 Wilmington (Ohio) 5:03.41 3:34.02 4:30.90 3:12.34 5:30.50
33 Sam Krobath FR-1 Wilmington (Ohio) 4:35.41 4:21.64 4:35.41 3:21.05 3:45.84
34 Trevor Bryant SO-2 Cedarville 3:25.42 4:30.14 4:41.39 5:03.91 5:26.42
35 Joshua Tillmann FR-1 Concordia (Wis.) 5:52.00 6:09.04 4:43.87 5:06.58 6:03.36
36 Scott Blubaugh FR-1 Wilmington (Ohio) 3:51.72 6:16.54 4:49.64 5:35.99 5:04.13
37 Jared Kilpatrick JR-3 Alma 3:34.96 3:44.05 5:02.76 5:42.12 4:08.27
Men 1500m Run unseeded Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME
0 Billy Koskiewicz   Unattached 4:02.97
1 John Neill SR-4 Columbus St. 4:01.48
2 Brad Kline SO-2 Wilmington (Ohio) 4:03.27
3 Nathan Reeves FR-1 Columbus St. 4:03.49
4 James Rogers JR-3 Hope 4:03.69
5 Kyler Cowgill SR-4 Wittenberg 4:04.82
6 Patrick Crews FR-1 Emory 4:05.73
10 Jeremy Wegener FR-1 Georgia Tech 4:11.03
14 Matt Deja SR-4 Alma 4:14.39
17 William Hewitt SR-4 Hope 4:16.77
Men 1500m Run unseeded Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
0 Terris Elliott   UNAT-Lee (Tenn.) 4:27.36 5:10.23 5:02.67 4:12.22
7 Michael Murray   Unattached 4:12.47 4:09.97 5:14.97 4:09.97
8 Jarrett Cowgill SR-4 Wittenberg 4:17.74 3:05.17 4:50.27 4:10.23
9 Matt Wenaas SO-2 Wis.-Eau Claire 3:12.99 4:53.24 3:23.01 4:10.63
11 Austin Stansky FR-1 Lee (Tenn.) 3:41.75 4:52.30 4:42.22 4:11.98
12 Tyler Hart SO-2 Wis.-Eau Claire 4:40.83 4:40.83 5:16.25 4:13.00
13 Michael Borden JR-3 Wis.-Eau Claire 3:33.18 3:48.41 3:20.49 4:13.78
15 Austin O'Connell FR-1 Georgia Tech 4:00.81 4:16.18 3:55.69 4:16.18
16 Alex Cole SO-2 Wis.-Eau Claire 3:53.28 4:18.92 4:00.97 4:16.35
19 Drew Mahaffey JR-3 Anderson (S.C.) 3:11.32 4:03.03 3:16.49 4:18.54
20 Alex Adkinson JR-3 Wis.-Eau Claire 3:32.38 4:37.12 4:52.66 4:18.99
23 Trent Blumenthal SO-2 Birmingham-Southern 3:48.90 5:34.14 4:41.52 4:23.10
24 Ryan Hagen SR-4 Wittenberg 3:42.12 5:19.95 5:33.17 4:24.42
Men 1500m Run unseeded Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
18 Austin Butler FR-1 Wittenberg 4:21.03 4:18.44 5:17.89
21 Ryne Welch SO-2 Anderson (S.C.) 4:37.77 4:22.04 5:24.93
22 Andrew Coop FR-1 Concordia (Wis.) 3:16.97 4:22.62 4:46.26
24 Dylan McKevitt FR-1 Cedarville 3:39.47 4:24.42 3:15.67
26 Adam Gullette FR-1 Lee (Tenn.) 3:05.19 4:24.55 3:10.48
27 Nathaniel Burrell SO-2 Cedarville 4:11.63 4:24.87 3:47.79
28 Jordan Guenther SO-2 Concordia (Wis.) 5:28.52 4:24.93 5:39.11
29 Kevin Gries JR-3 Concordia (Wis.) 5:31.74 4:25.39 3:50.89
30 Michael Caneega FR-1 Oglethorpe 3:21.96 4:29.28 3:43.51
31 Blake Justice FR-1 Lee (Tenn.) 4:09.20 4:30.87 3:28.57
32 Tyler Ahle FR-1 Wilmington (Ohio) 4:14.65 4:30.90 5:06.12
33 Sam Krobath FR-1 Wilmington (Ohio) 3:29.32 4:35.41 5:24.99
34 Trevor Bryant SO-2 Cedarville 3:36.67 4:41.39 4:44.21
35 Joshua Tillmann FR-1 Concordia (Wis.) 5:03.74 4:43.87 5:52.00
36 Scott Blubaugh FR-1 Wilmington (Ohio) 5:07.02 4:49.64 5:30.19
37 Jared Kilpatrick JR-3 Alma 6:18.45 5:02.76 5:05.79