March 31, 2012
|
Susquehanna University - Selinsgrove, PA

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Kathryn Howser SR-4 Elizabethtown 4:24.81 4:44.74
2 Katie Filemyr JR-3 Bloomsburg 4:18.50 4:50.44
3 Lauren Lehman FR-1 Bloomsburg 3:38.25 4:50.99
4 Kaitlyn McShay SR-4 Bloomsburg 4:10.75 4:51.57
5 Kelly Grosskurth SR-4 Bucknell 5:03.44 4:51.77
6 Danielle Brenon JR-3 Houghton 5:05.94 4:57.03
7 Kendra Zaffuto SR-4 Roberts Wesleyan 4:10.12 4:57.76
8 Samantha Matthews SR-4 Bloomsburg 6:18.77 4:58.24
9 Maggie Storch SR-4 Susquehanna 6:03.91 4:58.28
10 Alyssa Grube SO-2 Juniata 3:54.35 5:00.44
11 Taylor Ludman SO-2 Dickinson 4:19.09 5:01.26
12 Amanda Pellowe SR-4 Gettysburg 3:43.32 5:01.78
13 Mary Thorne FR-1 Dickinson 4:44.50 5:02.65
14 Martina Drew SO-2 Bloomsburg 4:51.59 5:03.74
15 Laura Kinley Junior Catholic 5:52.56 5:03.93
16 Haley Anderson FR-1 Bucknell 3:57.20 5:04.10
17 Beth Schwab Sophomore Marywood 5:34.89 5:04.44
18 Shannon Galvin SO-2 Susquehanna 3:58.04 5:05.17
19 Stefanie Spanfeller SO-2 Bucknell 4:19.50 5:08.92
20 Ashley Underkofler FR-1 Elizabethtown 3:43.81 5:15.22
21 Isabella Baxter FR-1 Gettysburg 5:41.09 5:15.82
22 O'Neill Mary   Scranton 5:03.26 5:22.61
23 Alyssa Cousins FR-1 Juniata 5:32.89 5:23.19
24 Gabriel Maher FR-1 Frostburg State 3:47.53 5:25.04
25 Bridget Grogan JR-3 Franklin & Marshall 5:00.44 5:26.56
26 Notarianni Cara   Scranton 5:27.64 5:27.64
27 Margaret Capp SR-4 Franklin & Marshall 6:17.23 5:28.02
28 Bridget Golato FR-1 Gettysburg 6:46.56 5:30.53
29 Rebecca Radcliffe   Catholic 6:31.13 5:31.46
30 Ashley Laurinatis Sophomore Marywood 6:58.20 5:31.90
31 Shauna McGraw Freshman Marywood 5:14.83 5:34.92
32 Catherine Kobza SO-2 Bucknell 7:02.42 5:35.25
33 Emily Wolf FR-1 Juniata 3:55.37 5:36.23
34 Rachael Warner SR-4 Roberts Wesleyan 4:32.52 5:40.65
35 Christina Monnie FR-1 Pitt.-Johnstown 4:58.30 5:46.86
36 Emily Christie FR-1 Franklin & Marshall 6:02.40 5:48.46
37 Kelly Anderson SO-2 Roberts Wesleyan 5:25.13 5:49.60
38 Kate Waligoske JR-3 Franklin & Marshall 4:57.72 5:54.42
39 Kelsey Acre JR-3 Bucknell 4:37.26 5:55.45
40 Radoslava Slavavo SO-2 Gallaudet 5:34.54 5:55.89
41 Chelsie Stallings JR-3 Gallaudet 6:06.10 6:02.47
42 Kaylee Engle JR-3 Roberts Wesleyan 4:42.77 6:02.52
43 Emma Bixler SR-4 Gallaudet 5:54.90 6:05.87
  Christine Kolberg   Catholic NT NT
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
28 Bridget Golato FR-1 Gettysburg 5:20.62 5:30.53 3:54.68 5:04.09 6:53.17 4:34.34
31 Shauna McGraw Freshman Marywood 4:24.59 5:34.92 4:37.99 3:57.80 4:34.64 6:25.16
33 Emily Wolf FR-1 Juniata 6:30.03 5:36.23 5:56.41 7:07.02 4:08.81 5:02.61
34 Rachael Warner SR-4 Roberts Wesleyan 6:04.50 5:40.65 5:54.28 6:14.72 6:14.72 5:30.43
35 Christina Monnie FR-1 Pitt.-Johnstown 5:19.12 5:46.86 4:51.37 4:13.21 4:54.84 5:01.77
37 Kelly Anderson SO-2 Roberts Wesleyan 5:18.14 5:49.60 4:57.16 5:49.60 7:13.51 4:43.18
38 Kate Waligoske JR-3 Franklin & Marshall 5:54.42 5:54.42 7:15.94 4:36.45 5:50.88 5:04.81
40 Radoslava Slavavo SO-2 Gallaudet 6:35.04 5:55.89 5:55.89 4:37.60 4:09.13 5:41.66
41 Chelsie Stallings JR-3 Gallaudet 4:49.98 6:02.47 5:04.48 7:00.47 4:42.73 7:25.84
42 Kaylee Engle JR-3 Roberts Wesleyan 6:31.53 6:02.52 6:13.40 6:38.78 6:06.15 5:19.02
43 Emma Bixler SR-4 Gallaudet 5:14.65 6:05.87 4:27.09 7:00.75 5:58.56 5:54.90
  Christine Kolberg   Catholic NT NT NT NT NT NT
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
22 O'Neill Mary   Scranton 6:04.55 5:19.39 4:43.90 5:22.61 4:24.54
23 Alyssa Cousins FR-1 Juniata 5:07.03 6:56.92 6:50.46 5:23.19 6:11.67
24 Gabriel Maher FR-1 Frostburg State 4:16.79 6:46.30 7:02.56 5:25.04 5:18.54
25 Bridget Grogan JR-3 Franklin & Marshall 4:17.99 6:48.20 6:02.49 5:26.56 6:18.81
26 Notarianni Cara   Scranton 4:22.12 5:34.20 4:38.50 5:27.64 5:01.43
27 Margaret Capp SR-4 Franklin & Marshall 4:09.30 3:56.18 5:18.18 5:28.02 6:33.63
29 Rebecca Radcliffe   Catholic 3:52.03 6:31.13 4:38.43 5:31.46 6:01.30
30 Ashley Laurinatis Sophomore Marywood 3:52.33 4:12.25 5:31.90 5:31.90 6:34.96
32 Catherine Kobza SO-2 Bucknell 5:41.96 6:59.07 5:48.66 5:35.25 6:38.95
36 Emily Christie FR-1 Franklin & Marshall 4:14.38 6:12.86 5:41.49 5:48.46 5:44.98
39 Kelsey Acre JR-3 Bucknell 6:48.77 6:16.78 4:08.82 5:55.45 4:51.47
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Kendra Zaffuto SR-4 Roberts Wesleyan 4:48.83 5:42.43 3:34.39 5:03.72 5:18.61 4:57.76
10 Alyssa Grube SO-2 Juniata 4:24.39 4:45.42 4:09.37 6:21.56 5:15.47 5:00.44
12 Amanda Pellowe SR-4 Gettysburg 5:16.87 5:16.87 4:10.48 5:28.94 4:25.57 5:01.78
13 Mary Thorne FR-1 Dickinson 5:54.10 5:35.95 4:50.55 4:17.26 5:51.08 5:02.65
14 Martina Drew SO-2 Bloomsburg 5:15.89 4:12.11 4:51.59 4:36.41 5:09.82 5:03.74
15 Laura Kinley Junior Catholic 4:12.27 5:22.17 5:06.97 6:29.03 4:21.38 5:03.93
16 Haley Anderson FR-1 Bucknell 5:01.06 3:42.00 4:18.49 6:32.29 6:32.29 5:04.10
17 Beth Schwab Sophomore Marywood 3:57.47 4:43.13 5:13.58 5:19.67 4:00.51 5:04.44
21 Isabella Baxter FR-1 Gettysburg 3:56.87 4:34.77 4:09.50 5:31.62 3:41.08 5:15.82
Women's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Kathryn Howser SR-4 Elizabethtown 5:21.76 4:44.74 3:39.25
2 Katie Filemyr JR-3 Bloomsburg 3:43.64 4:50.44 4:50.44
3 Lauren Lehman FR-1 Bloomsburg 3:29.52 4:50.99 6:06.65
4 Kaitlyn McShay SR-4 Bloomsburg 4:45.74 4:51.57 4:54.49
5 Kelly Grosskurth SR-4 Bucknell 4:34.27 4:51.77 4:34.27
6 Danielle Brenon JR-3 Houghton 4:06.54 4:57.03 6:17.23
8 Samantha Matthews SR-4 Bloomsburg 5:04.21 4:58.24 5:04.21
9 Maggie Storch SR-4 Susquehanna 5:25.13 4:58.28 4:55.30
11 Taylor Ludman SO-2 Dickinson 6:22.60 5:01.26 6:07.54
18 Shannon Galvin SO-2 Susquehanna 5:54.00 5:05.17 6:27.57
19 Stefanie Spanfeller SO-2 Bucknell 4:31.85 5:08.92 5:05.83
20 Ashley Underkofler FR-1 Elizabethtown 5:43.59 5:15.22 4:15.33