March 31, 2012
|
Connecticut - Storrs, CT

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Melissa Chapman SO-2 Yale 4:10.98 4:35.80 5:08.90
2 Alasia Griebel SR-4 Central Connecticut 4:17.28 4:36.64 5:20.91
3 Bree Shugarts JR-3 Brown 5:18.19 4:41.58 4:02.16
4 Liana Epstein SO-2 Yale 4:47.45 4:41.81 4:22.09
5 Shelby Donahue SR-4 Connecticut 3:31.64 4:42.18 4:39.36
6 Elizabeth Eberhardt SO-2 Central Connecticut 4:03.83 4:43.52 3:32.64
7 Allison Cooper SO-2 Connecticut 3:24.71 4:48.32 5:05.62
8 Christine Vogel SR-4 Connecticut 4:48.54 4:48.54 4:22.58
9 Elaine Kuckertz JR-3 Brown 4:42.99 4:48.76 5:49.40
10 Jennifer Donnelly JR-3 Yale 5:06.96 4:49.58 5:24.33
11 Emily Anderson FR-1 Stonehill 5:33.78 4:50.24 4:18.32
12 Amanda Asaro SR-4 Central Connecticut 3:26.72 4:51.15 5:34.83
13 Cassandra Goutos SO-2 Connecticut 4:43.67 4:52.44 3:53.96
14 Leah Eickhoff FR-1 Brown 4:44.04 4:55.87 6:00.97
15 Jill Alves SR-4 Stonehill 3:36.12 4:56.05 5:13.82
16 Anne Lovelace SR-4 Yale 5:55.47 4:56.22 4:41.41
17 Jennifer Downing SR-4 Yale 6:13.98 4:56.81 4:36.04
18 Jaclyn Sullivan JR-3 So. Conn. St. 3:40.88 4:58.48 5:13.41
19 Teresa Gagliostro SO-2 Sacred Heart 5:20.59 4:59.61 6:23.50
20 Elizabeth LaRegina SO-2 Stonehill 6:02.81 4:59.84 5:23.83
21 Brianna Venturo FR-1 Stonehill 6:29.94 4:59.95 5:59.94
22 Chloe Ashcroft FR-1 So. Conn. St. 5:40.28 5:01.13 6:01.36
23 Kristen Veit JR-3 Stonehill 5:32.34 5:02.12 5:05.15
24 Rachel O'Driscoll SO-2 Yale 4:41.65 5:02.84 3:38.05
25 Shannon McBride FR-1 Central Connecticut 4:09.22 5:03.92 4:15.30
26 Brittany Venturo FR-1 Stonehill 4:21.86 5:04.48 5:34.93
27 Kimberly Moran JR-3 Connecticut 4:10.01 5:04.89 3:42.57
28 Kara Walsh FR-1 Bryant 6:25.75 5:06.15 3:46.56
29 Jennifer Flores SO-2 Hartford 4:21.59 5:07.75 4:49.29
30 Megan Robertson JR-3 Bryant 4:37.51 5:08.34 5:48.43
31 Sarah Biggers SO-2 Stonehill 4:51.04 5:12.94 3:42.19
32 Olivia Civardi SO-2 Sacred Heart 4:55.53 5:14.39 5:08.11
33 Lauren Ganim SO-2 Bryant 4:00.18 5:20.24 4:51.42
34 Danielle Sorrentino FR-1 New Haven 4:41.27 5:23.29 6:31.18
35 Kyia Jensen FR-1 Bryant 5:05.38 5:24.87 4:13.40
36 Sarah Cavalear SO-2 Hartford 4:49.49 5:25.27 5:35.03
37 Catherine Carey SO-2 Hartford 4:01.03 5:30.17 4:47.25
38 Tania Bernardino JR-3 New Haven 7:00.82 5:36.65 5:33.29
39 Kathryn Glynn FR-1 Hartford 4:14.82 5:44.34 7:03.54
40 Rachel Tirelli SO-2 Sacred Heart 6:11.83 5:54.12 4:50.38
41 Hayle Boyle SO-2 Sacred Heart 6:46.01 6:12.48 5:53.86
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Melissa Chapman SO-2 Yale 5:28.21 4:35.80 3:26.85
2 Alasia Griebel SR-4 Central Connecticut 3:49.62 4:36.64 3:41.32
3 Bree Shugarts JR-3 Brown 5:06.93 4:41.58 3:53.72
4 Liana Epstein SO-2 Yale 5:24.09 4:41.81 4:19.27
5 Shelby Donahue SR-4 Connecticut 4:36.54 4:42.18 4:05.50
6 Elizabeth Eberhardt SO-2 Central Connecticut 5:17.55 4:43.52 5:48.73
7 Allison Cooper SO-2 Connecticut 3:50.66 4:48.32 4:31.02
8 Christine Vogel SR-4 Connecticut 3:50.84 4:48.54 3:50.84
9 Elaine Kuckertz JR-3 Brown 5:26.30 4:48.76 4:05.45
10 Jennifer Donnelly JR-3 Yale 4:52.48 4:49.58 5:30.13
12 Amanda Asaro SR-4 Central Connecticut 3:23.81 4:51.15 5:40.65
13 Cassandra Goutos SO-2 Connecticut 4:11.50 4:52.44 5:24.61
16 Anne Lovelace SR-4 Yale 4:02.90 4:56.22 3:51.06
17 Jennifer Downing SR-4 Yale 6:25.86 4:56.81 6:11.02
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
11 Emily Anderson FR-1 Stonehill 5:57.00 3:43.49 3:23.17 4:50.24 4:50.24 5:25.07
15 Jill Alves SR-4 Stonehill 6:18.95 5:55.26 6:15.99 5:31.58 4:56.05 4:44.21
18 Jaclyn Sullivan JR-3 So. Conn. St. 4:10.73 4:52.51 6:10.12 5:43.26 4:58.48 4:52.51
19 Teresa Gagliostro SO-2 Sacred Heart 5:11.60 4:41.64 4:38.64 3:29.73 4:59.61 5:11.60
21 Brianna Venturo FR-1 Stonehill 4:23.96 4:29.96 5:02.95 4:29.96 4:59.95 4:02.96
23 Kristen Veit JR-3 Stonehill 5:23.27 5:56.51 5:44.42 4:22.85 5:02.12 5:29.31
27 Kimberly Moran JR-3 Connecticut 5:20.14 5:41.48 4:03.92 5:53.68 5:04.89 6:36.36
28 Kara Walsh FR-1 Bryant 5:15.34 5:06.15 6:04.32 3:37.37 5:06.15 5:30.65
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
14 Leah Eickhoff FR-1 Brown 4:55.87 3:27.11 4:44.04
20 Elizabeth LaRegina SO-2 Stonehill 4:59.84 4:56.85 4:17.87
22 Chloe Ashcroft FR-1 So. Conn. St. 5:01.13 5:34.26 5:58.35
24 Rachel O'Driscoll SO-2 Yale 5:02.84 4:29.53 4:14.39
25 Shannon McBride FR-1 Central Connecticut 5:03.92 5:28.24 5:06.96
26 Brittany Venturo FR-1 Stonehill 5:04.48 4:43.17 6:14.51
29 Jennifer Flores SO-2 Hartford 5:07.75 6:03.15 5:23.14
30 Megan Robertson JR-3 Bryant 5:08.34 5:42.26 3:54.34
31 Sarah Biggers SO-2 Stonehill 5:12.94 3:39.06 4:54.17
34 Danielle Sorrentino FR-1 New Haven 5:23.29 5:32.99 6:18.25
35 Kyia Jensen FR-1 Bryant 5:24.87 4:39.39 5:08.63
Women's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
32 Olivia Civardi SO-2 Sacred Heart 5:33.26 6:04.70 6:32.99 5:14.39 5:36.40 5:58.41
33 Lauren Ganim SO-2 Bryant 6:46.71 5:33.05 4:38.61 5:20.24 3:47.37 6:37.10
36 Sarah Cavalear SO-2 Hartford 6:59.60 5:09.01 4:46.24 5:25.27 4:49.49 5:38.28
37 Catherine Carey SO-2 Hartford 4:50.55 7:02.62 5:40.08 5:30.17 5:00.46 6:16.40
38 Tania Bernardino JR-3 New Haven 6:30.52 6:40.62 4:42.79 5:36.65 6:03.59 6:27.15
39 Kathryn Glynn FR-1 Hartford 7:10.43 6:18.78 5:54.67 5:44.34 5:03.02 6:01.56
40 Rachel Tirelli SO-2 Sacred Heart 7:04.95 4:29.14 5:15.17 5:54.12 5:11.63 7:12.03
41 Hayle Boyle SO-2 Sacred Heart 5:05.44 5:01.71 6:05.03 6:12.48 5:12.89 6:57.18