April 7, 2012
|
Rochester - Rochester, NY

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Jenna Hulton SR-4 St. Lawrence 4:43.66
2 Lauren Norton JR-3 Rochester 4:45.54
3 Keira Wood FR-1 Geneseo St. 4:46.44
4 Cailin Kowalewski JR-3 Geneseo St. 4:46.59
5 Marissa Liberati JR-3 Geneseo St. 4:50.72
6 Mary Aldridge SO-2 Geneseo St. 4:52.65
7 Leah Rice FR-1 Buffalo 4:54.70
8 Kim Mills FR-1 Roberts Wesleyan 4:56.58
9 Emily Sullivan JR-3 Geneseo St. 4:56.68
10 Danae Polsin JR-3 Geneseo St. 4:57.25
11 Brigid Heenan JR-3 Geneseo St. 4:59.43
12 Rebekah Steinke SO-2 Geneseo St. 5:00.44
13 Cassie Goodman FR-1 Geneseo St. 5:00.66
14 Ariel Beccia SO-2 St. Lawrence 5:01.99
15 Jennie Springer JR-3 RIT 5:04.34
16 Esther Lok JR-3 Geneseo St. 5:06.06
17 Erin LaFave SR-4 RIT 5:06.95
18 Gabrielle Leo FR-1 Buffalo 5:07.25
19 Becky Martin SO-2 Buffalo 5:07.46
20 Sarah Ritchie SO-2 Brockport St. 5:08.87
21 Christina Clarkin FR-1 Buffalo 5:09.49
22 Molly Halpin FR-1 Buffalo 5:09.93
23 Alyssa Arre FR-1 Rochester 5:11.77
24 Abigail Macbeth SR-4 St. Lawrence 5:12.47
25 Alissa Conti SO-2 Fredonia 5:12.63
26 Kaylin Beiter FR-1 RIT 5:12.75
27 Katrijn Moulin JR-3 RIT 5:14.20
28 Hilary Swartwood SO-2 Buffalo 5:14.77
29 Kathryn Woodworth FR-1 Rochester 5:15.22
30 Kelsey Leder SO-2 St. Lawrence 5:15.64
31 Ashley Shaheen SO-2 RIT 5:16.45
32 Anna Hourihan SO-2 Fredonia 5:18.38
33 Sarah Rocco FR-1 Fredonia 5:21.83
34 Julia Yurkovic FR-1 Rochester 5:24.07
35 Marsha Cohen FR-1 Fredonia 5:27.71
36 Julie Kerchner JR-3 RIT 5:35.60
37 Sarah Phelan JR-3 Roberts Wesleyan 5:36.15
38 Zoe Edmunds SO-2 Rochester 5:37.35
39 Rachael Warner SR-4 Roberts Wesleyan 5:44.47
40 Katherine Thomas SO-2 Rochester 5:50.09
41 Jessica Austin SR-4 Houghton 5:51.05
42 Hannah Curinga FR-1 Roberts Wesleyan 6:06.37
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME
1 Jenna Hulton SR-4 St. Lawrence 4:55.01 5:06.36 3:18.57 4:43.66
2 Lauren Norton JR-3 Rochester 4:45.54 3:48.44 5:05.53 4:45.54
3 Keira Wood FR-1 Geneseo St. 3:46.29 5:20.82 4:52.17 4:46.44
4 Cailin Kowalewski JR-3 Geneseo St. 5:35.31 4:06.47 5:35.31 4:46.59
5 Marissa Liberati JR-3 Geneseo St. 5:22.70 3:32.23 5:13.98 4:50.72
6 Mary Aldridge SO-2 Geneseo St. 5:18.99 5:30.70 4:20.46 4:52.65
7 Leah Rice FR-1 Buffalo 6:05.43 4:25.23 4:19.34 4:54.70
8 Kim Mills FR-1 Roberts Wesleyan 4:56.58 6:22.59 4:09.13 4:56.58
17 Erin LaFave SR-4 RIT 3:47.15 6:14.48 3:59.43 5:06.95
18 Gabrielle Leo FR-1 Buffalo 6:39.43 3:44.30 5:31.83 5:07.25
28 Hilary Swartwood SO-2 Buffalo 5:11.63 4:08.67 4:08.67 5:14.77
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
9 Emily Sullivan JR-3 Geneseo St. 5:47.12 4:56.68 5:23.39 4:56.68 6:13.82
10 Danae Polsin JR-3 Geneseo St. 6:20.48 4:57.25 3:39.97 3:34.02 6:20.48
11 Brigid Heenan JR-3 Geneseo St. 6:14.29 4:59.43 3:44.58 5:41.35 5:35.37
12 Rebekah Steinke SO-2 Geneseo St. 5:39.50 5:00.44 6:21.56 3:54.35 3:30.31
13 Cassie Goodman FR-1 Geneseo St. 6:00.80 5:00.66 5:30.73 6:03.80 3:33.47
15 Jennie Springer JR-3 RIT 4:24.78 5:04.34 6:05.21 6:05.21 3:42.17
16 Esther Lok JR-3 Geneseo St. 4:01.79 5:06.06 4:20.16 4:23.22 3:49.55
19 Becky Martin SO-2 Buffalo 4:52.09 5:07.46 4:42.87 4:58.24 5:50.51
20 Sarah Ritchie SO-2 Brockport St. 4:34.90 5:08.87 4:25.63 4:41.08 4:34.90
21 Christina Clarkin FR-1 Buffalo 5:52.82 5:09.49 5:00.21 5:06.40 6:33.06
22 Molly Halpin FR-1 Buffalo 5:31.63 5:09.93 5:50.22 6:18.12 5:28.53
23 Alyssa Arre FR-1 Rochester 6:39.07 5:11.77 5:27.36 5:58.54 6:35.95
26 Kaylin Beiter FR-1 RIT 5:47.16 5:12.75 6:15.30 3:51.44 6:24.69
27 Katrijn Moulin JR-3 RIT 4:42.78 5:14.20 6:39.04 4:30.22 5:45.62
29 Kathryn Woodworth FR-1 Rochester 4:18.48 5:15.22 4:15.33 5:12.07 4:31.09
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
14 Ariel Beccia SO-2 St. Lawrence 5:44.27 5:01.99 3:40.46 5:29.17 3:46.50
24 Abigail Macbeth SR-4 St. Lawrence 4:47.48 5:12.47 4:03.73 5:34.35 5:40.60
25 Alissa Conti SO-2 Fredonia 4:53.88 5:12.63 6:37.04 6:02.65 3:48.22
30 Kelsey Leder SO-2 St. Lawrence 6:34.55 5:15.64 6:40.87 3:50.42 3:44.11
31 Ashley Shaheen SO-2 RIT 6:38.73 5:16.45 4:19.49 6:22.91 3:57.34
32 Anna Hourihan SO-2 Fredonia 4:24.26 5:18.38 5:15.20 4:36.99 4:24.26
33 Sarah Rocco FR-1 Fredonia 4:04.59 5:21.83 4:07.81 4:01.38 5:47.58
34 Julia Yurkovic FR-1 Rochester 5:14.35 5:24.07 6:19.17 3:46.85 4:35.46
35 Marsha Cohen FR-1 Fredonia 3:49.40 5:27.71 6:46.36 4:28.73 6:23.42
36 Julie Kerchner JR-3 RIT 4:35.20 5:35.60 4:31.84 6:22.59 4:51.98
37 Sarah Phelan JR-3 Roberts Wesleyan 5:56.32 5:36.15 6:13.13 4:12.12 6:53.47
38 Zoe Edmunds SO-2 Rochester 4:50.13 5:37.35 4:56.87 4:16.39 5:10.37
39 Rachael Warner SR-4 Roberts Wesleyan 7:20.93 5:44.47 7:27.82 7:07.15 5:58.25
40 Katherine Thomas SO-2 Rochester 6:00.60 5:50.09 6:46.11 5:57.10 4:29.57
41 Jessica Austin SR-4 Houghton 4:47.87 5:51.05 6:47.22 7:25.84 6:33.18
42 Hannah Curinga FR-1 Roberts Wesleyan 5:33.40 6:06.37 4:31.12 4:23.79 7:15.98