March 15-16, 2012
|
South Florida - Tampa, FL

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Evans Kirwa SR-4 Embry-Riddle 11:56.45 15:08.67 11:38.98 13:41.30 14:33.72
2 Chris Berry SR-4 Chattanooga 14:52.36 12:06.14 14:34.86 14:43.61 14:34.86
3 Brett Egan JR-3 Northern Iowa 16:31.86 14:19.03 15:56.44 13:17.04 14:45.59
4 Mark Cole SO-2 Chattanooga 17:35.76 11:46.90 15:27.23 13:55.43 15:18.05
5 Argeo Cruz SO-2 Florida Gulf Coast 11:31.36 19:58.36 17:12.43 11:31.36 15:21.81
6 Eric Larson SR-4 Florida Southern 18:20.40 13:33.74 14:38.47 13:24.49 15:24.70
7 Moses Kirui FR-1 Florida Tech 18:30.65 16:11.82 14:39.27 15:16.29 15:25.54
8 Kevin Russell JR-3 Army 12:23.03 13:00.18 14:51.63 18:34.54 15:28.78
9 Chris Yanichko SO-2 Florida Southern 19:31.35 10:50.75 15:38.94 18:44.87 15:29.64
10 Lucas Simari   UNAT-South Florida 13:53.97 19:21.93 19:21.93 18:44.45 15:37.04
11 Matthew Crowe JR-3 Florida Gulf Coast 16:09.19 16:56.24 15:22.14 17:15.06 15:40.96
12 David Tomchinsky SO-2 Florida Southern 17:44.02 12:52.12 15:03.95 16:38.11 15:41.61
13 caleb bowen FR-1 Marshall 15:53.30 19:58.71 13:22.29 16:49.93 15:43.86
14 David Boiywo JR-3 Florida Tech 12:37.73 16:53.47 14:50.33 19:34.48 15:47.16
15 Peter Starnes JR-3 Marshall 18:47.72 17:41.38 19:06.67 17:41.38 15:47.66
16 Daniel Nix SR-4 Army 12:48.27 12:10.33 14:51.58 12:10.33 15:48.48
17 David Caldwell JR-3 Marshall 14:24.66 15:59.68 15:02.67 16:28.18 15:50.17
18 Nathan Fisher FR-1 Army 13:02.19 13:40.34 12:04.95 20:01.89 15:53.88
19 Josh Guerrero JR-3 Embry-Riddle 14:00.00 14:57.27 14:09.54 18:55.91 15:54.54
20 Ryan Bowser SR-4 Marshall 17:58.50 19:44.42 11:33.32 11:23.69 16:02.94
21 Peter Orgass JR-3 Tampa 12:42.92 13:21.55 18:40.24 19:57.50 16:05.72
22 Morgan Clark SO-2 Wooster 12:33.73 15:29.93 12:53.31 18:16.34 16:18.87
23 Joshua Rayman   Central Park Track Club 14:12.28 18:56.37 14:02.49 16:39.23 16:19.63
24 Jacob Dordick FR-1 Embry-Riddle 18:11.74 12:47.17 14:15.69 17:42.24 16:23.55
25 Sam Swartz JR-3 Wooster 11:39.53 12:18.94 20:02.01 19:12.75 16:25.25
26 Ezekiel Zauner FR-1 Florida Tech 12:42.67 12:42.67 13:52.00 13:02.48 16:30.47
27 Jonathan Lanning JR-3 Florida Gulf Coast 21:27.51 20:07.67 16:08.13 14:18.34 16:38.07
28 Justin Mcmaster FR-1 Florida Tech 13:19.53 19:49.30 16:09.43 14:49.48 16:39.41
29 Joshua Phillippi Sophomore Unattached 20:32.24 18:01.97 15:21.68 15:01.64 16:41.82
30 Karl Stemen FR-1 Wooster 18:53.19 19:36.35 13:40.21 20:08.73 17:59.22
31 Matthew Worth JR-3 Wooster 22:32.46 17:48.33 24:14.75 19:53.35 18:56.52
  Dillon McGee JR-3 Florida Gulf Coast NT NT NT NT NT
  Gabriel Barron FR-1 Webber NT NT NT NT NT
  Jon Bing   UNAT-South Florida NT NT NT NT NT
  Mike Zwijacz SO-2 Tampa NT NT NT NT NT
  Kyle Taylor SO-2 Tampa NT NT NT NT NT
  kamyta davis   Unattached NT NT NT NT NT