February 17, 2012
|
Susquehanna-Garrett Sports Complex - Selinsgrove, PA
|
200m (Flat)

Men's 5000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
1 Aaron Focht JR-3 Elizabethtown 15:29.64 12:14.42 17:02.61
2 Peter Gelston FR-1 Shippensburg 15:55.16 16:52.47 11:27.72
3 Ed Brittingham JR-3 West Chester 16:24.94 12:28.56 15:35.70
4 Sean Sebeck JR-3 West Chester 16:29.47 12:51.79 19:57.26
5 Justin Clarke FR-1 Keystone 16:33.01 16:13.15 12:54.55
6 Ethan Pealer JR-3 Shippensburg 16:39.44 21:09.29 11:49.61
7 Logan Wright JR-3 Shippensburg 16:41.74 14:31.52 20:02.09
8 Nate Noll FR-1 DeSales 16:43.87 20:34.76 20:04.65
9 Chris Bucci SO-2 West Chester 16:45.40 20:36.65 15:45.08
10 Charlie Larsen SR-4 Elizabethtown 16:45.93 12:24.39 15:35.52
11 Andrew Drum Freshman Hagerstown CC 17:07.15 19:51.50 18:49.87
12 Colby Brindle SO-2 Susquehanna 17:08.14 15:45.89 21:14.90
13 Ben Morrison SR-4 Millersville 17:13.72 16:53.05 18:36.42
14 Henry Klinges SO-2 DeSales 17:19.33 15:14.61 18:42.48
15 Nick Hanifee Sophomore UNAT-Millersville 17:19.70 18:11.69 17:50.90
16 Gabriel Lincoln-Decusatis SR-4 Lebanon Valley 17:23.55 17:02.68 14:47.02
17 Jeremy Stonier SO-2 Keystone 17:38.03 13:45.27 14:27.59
18 Robert Grbas JR-3 DeSales 17:41.12 21:13.35 13:58.29
19 Caleb McGaughran FR-1 Messiah 17:48.86 14:36.47 22:58.83
20 Andrew McMillan SO-2 Delaware Valley 17:50.00 17:07.20 18:54.20
21 Peter MacNamee FR-1 Alvernia 17:54.59 22:44.73 22:55.48
22 Mark Garraway FR-1 Lebanon Valley 17:58.25 14:33.39 13:07.13
23 Joel Zeigler FR-1 Messiah 18:07.25 18:39.87 18:18.13
24 Jeff Huss JR-3 Misericordia 19:29.36 24:10.01 19:17.67
25 Murray Beachtel JR-3 Messiah 19:45.36 15:00.88 16:00.15
26 Alexander Schirk FR-1 Gettysburg 22:03.95 18:18.88 21:50.71
  Pete Mullins SO-2 Juniata NT NT NT
  Dan Polanco FR-1 Keystone NT NT NT
Men's 5000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
8 Nate Noll FR-1 DeSales 17:24.03 16:43.87 19:34.53
11 Andrew Drum Freshman Hagerstown CC 14:22.81 17:07.15 14:22.81
14 Henry Klinges SO-2 DeSales 14:01.86 17:19.33 19:34.45
16 Gabriel Lincoln-Decusatis SR-4 Lebanon Valley 19:39.22 17:23.55 17:13.12
17 Jeremy Stonier SO-2 Keystone 16:55.71 17:38.03 18:20.36
19 Caleb McGaughran FR-1 Messiah 17:27.49 17:48.86 12:38.89
20 Andrew McMillan SO-2 Delaware Valley 18:43.50 17:50.00 20:19.80
21 Peter MacNamee FR-1 Alvernia 20:46.53 17:54.59 18:48.32
22 Mark Garraway FR-1 Lebanon Valley 18:30.60 17:58.25 16:53.56
23 Joel Zeigler FR-1 Messiah 20:28.60 18:07.25 15:13.29
24 Jeff Huss JR-3 Misericordia 23:34.93 19:29.36 14:48.72
25 Murray Beachtel JR-3 Messiah 15:36.44 19:45.36 17:34.97
26 Alexander Schirk FR-1 Gettysburg 16:32.97 22:03.95 28:27.90
  Pete Mullins SO-2 Juniata NT NT NT
Men's 5000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Aaron Focht JR-3 Elizabethtown 19:59.24 19:22.05 15:11.05 15:29.64 12:42.31
2 Peter Gelston FR-1 Shippensburg 14:29.20 20:13.06 12:25.03 15:55.16 15:36.06
3 Ed Brittingham JR-3 West Chester 11:59.01 15:25.85 20:41.03 16:24.94 11:29.46
4 Sean Sebeck JR-3 West Chester 20:17.05 12:02.32 17:58.53 16:29.47 11:42.53
5 Justin Clarke FR-1 Keystone 18:02.38 19:41.69 18:22.25 16:33.01 19:31.76
6 Ethan Pealer JR-3 Shippensburg 19:29.35 17:09.43 12:09.60 16:39.44 15:19.49
7 Logan Wright JR-3 Shippensburg 19:42.06 17:21.81 20:12.11 16:41.74 21:02.20
9 Chris Bucci SO-2 West Chester 14:14.59 12:34.05 13:04.22 16:45.40 18:36.00
10 Charlie Larsen SR-4 Elizabethtown 16:05.70 18:06.41 18:06.41 16:45.93 14:15.04
12 Colby Brindle SO-2 Susquehanna 17:38.99 14:54.49 22:16.59 17:08.14 20:13.21
13 Ben Morrison SR-4 Millersville 13:05.63 17:03.39 20:30.13 17:13.72 14:07.65
15 Nick Hanifee Sophomore UNAT-Millersville 21:18.84 14:12.56 20:16.45 17:19.70 12:07.79
18 Robert Grbas JR-3 DeSales 20:20.29 20:09.68 15:23.18 17:41.12 20:09.68
  Dan Polanco FR-1 Keystone NT NT NT NT NT