May 12-14, 2011
|
Slippery Rock - Slippery Rock, PA

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME SC
1 Neely Spence JR-3 Shippensburg 7:00.30 10:00.43 10
2 Rosie Mascoli SO-2 East Stroudsburg 13:05.95 10:04.57 8
3 Katrina Spratford SO-2 Shippensburg 8:17.87 10:07.15 6
4 Elicia Anderson JR-3 Millersville 8:06.10 10:07.62 5
5 Brittany Kaltenbaugh SO-2 Edinboro 12:19.14 10:10.86 4
6 Emily Dubs SR-4 Shippensburg 7:15.43 10:13.27 3
7 Katilyn Meck JR-3 Bloomsburg 13:20.14 10:15.49 2
8 Kristina Koutsouros SO-2 West Chester 13:18.58 10:19.05 1
9 Kristin Cupido SR-4 Kutztown 8:29.45 10:28.95 -
10 Jen Cleary FR-1 Kutztown 10:04.95 10:30.15 -
11 Jessica Scordino FR-1 Mansfield 10:11.37 10:30.27 -
12 Becca Brandt SO-2 Kutztown 11:10.96 10:32.98 -
13 Katie Sick FR-1 Lock Haven 10:29.40 10:35.75 -
14 Mona Reuter SO-2 Millersville 13:21.26 10:35.92 -
15 Emily Francisco SR-4 Millersville 10:23.61 10:36.33 -
16 Stephanie Beaudette FR-1 Indiana (Pa.) 10:14.26 10:39.85 -
17 Monica Ciarniello FR-1 Edinboro 8:06.37 10:39.95 -
18 Katie Koenig FR-1 Indiana (Pa.) 8:20.65 10:41.85 -
19 Emma Shank FR-1 Shippensburg 9:25.62 10:42.74 -
20 Kim Wernerspach FR-1 East Stroudsburg 12:13.65 10:43.55 -
21 Bridget McCarron SO-2 East Stroudsburg 11:11.12 10:45.30 -
22 Laura Histand FR-1 Lock Haven 13:33.67 10:45.77 -
23 Kacey Gibson JR-3 Edinboro 10:36.00 10:48.98 -
24 Kathleen Frey SR-4 Shippensburg 13:21.00 10:51.22 -
25 Laurie Hall JR-3 California (Pa.) 10:25.20 10:51.25 -
26 Bridget Connolly JR-3 Indiana (Pa.) 12:55.38 10:51.58 -
27 Lauren Bauer SR-4 Indiana (Pa.) 12:16.46 10:51.73 -
28 Abigail Huber SR-4 Shippensburg 8:09.83 10:53.10 -
29 Megan Toddy FR-1 Clarion 10:40.44 10:53.51 -
30 Samantha Matthews JR-3 Bloomsburg 11:32.76 10:53.54 -
31 Samantha Thompson FR-1 Indiana (Pa.) 12:24.67 10:59.00 -
32 Michelle Blum SO-2 Millersville 10:27.08 11:00.08 -
33 Laura Antinucci FR-1 Shippensburg 8:05.24 11:04.70 -
34 Heidi Shuck SO-2 Shippensburg 12:48.25 11:13.90 -
35 Abby Michaellian SO-2 Slippery Rock 11:58.33 11:17.67 -
36 Stephanie Sleboda SR-4 Shippensburg 14:23.94 11:25.66 -
37 Cassandra Lacorazza SO-2 East Stroudsburg 8:38.67 11:31.56 -
38 Allison Constant FR-1 Shippensburg 10:56.76 11:38.68 -
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
8 Kristina Koutsouros SO-2 West Chester 10:19.05 9:54.29 7:25.72 7:50.48 1
11 Jessica Scordino FR-1 Mansfield 10:30.27 8:05.31 13:39.36 11:45.91 -
12 Becca Brandt SO-2 Kutztown 10:32.98 7:48.41 11:17.29 9:55.01 -
13 Katie Sick FR-1 Lock Haven 10:35.75 7:50.46 8:34.96 9:44.89 -
16 Stephanie Beaudette FR-1 Indiana (Pa.) 10:39.85 12:35.03 7:59.89 11:56.64 -
18 Katie Koenig FR-1 Indiana (Pa.) 10:41.85 10:22.60 13:41.57 10:48.27 -
19 Emma Shank FR-1 Shippensburg 10:42.74 12:25.58 9:12.76 13:10.57 -
20 Kim Wernerspach FR-1 East Stroudsburg 10:43.55 8:47.71 8:47.71 11:41.47 -
22 Laura Histand FR-1 Lock Haven 10:45.77 8:43.08 9:47.65 9:47.65 -
23 Kacey Gibson JR-3 Edinboro 10:48.98 13:50.70 9:18.13 11:47.39 -
25 Laurie Hall JR-3 California (Pa.) 10:51.25 13:34.07 11:49.87 10:18.69 -
26 Bridget Connolly JR-3 Indiana (Pa.) 10:51.58 8:54.30 11:11.13 11:50.23 -
27 Lauren Bauer SR-4 Indiana (Pa.) 10:51.73 7:42.73 11:30.84 12:22.98 -
28 Abigail Huber SR-4 Shippensburg 10:53.10 12:31.07 12:50.66 11:12.70 -
29 Megan Toddy FR-1 Clarion 10:53.51 10:20.84 10:20.84 7:37.46 -
30 Samantha Matthews JR-3 Bloomsburg 10:53.54 11:45.83 13:30.39 10:27.40 -
31 Samantha Thompson FR-1 Indiana (Pa.) 10:59.00 9:13.56 10:39.23 13:30.57 -
32 Michelle Blum SO-2 Millersville 11:00.08 9:21.07 12:58.90 11:33.09 -
33 Laura Antinucci FR-1 Shippensburg 11:04.70 10:24.82 12:51.06 8:45.12 -
34 Heidi Shuck SO-2 Shippensburg 11:13.90 13:35.42 10:06.51 13:55.64 -
35 Abby Michaellian SO-2 Slippery Rock 11:17.67 14:34.20 11:17.67 13:19.65 -
37 Cassandra Lacorazza SO-2 East Stroudsburg 11:31.56 14:38.29 12:33.80 11:24.65 -
38 Allison Constant FR-1 Shippensburg 11:38.68 11:10.74 14:47.33 14:12.39 -
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME SC
1 Neely Spence JR-3 Shippensburg 8:42.38 12:00.52 10:00.43 7:24.32 10:00.43 10
2 Rosie Mascoli SO-2 East Stroudsburg 8:33.89 8:33.89 7:57.61 8:52.03 10:04.57 8
3 Katrina Spratford SO-2 Shippensburg 8:36.08 13:09.30 13:09.30 12:08.58 10:07.15 6
4 Elicia Anderson JR-3 Millersville 8:42.56 11:02.31 11:02.31 10:50.16 10:07.62 5
5 Brittany Kaltenbaugh SO-2 Edinboro 11:48.60 7:56.47 12:13.04 8:45.34 10:10.86 4
6 Emily Dubs SR-4 Shippensburg 12:09.80 10:19.41 10:01.01 10:37.80 10:13.27 3
7 Katilyn Meck JR-3 Bloomsburg 10:15.49 8:06.24 10:15.49 11:23.20 10:15.49 2
9 Kristin Cupido SR-4 Kutztown 12:28.45 9:13.48 10:35.24 8:04.30 10:28.95 -
10 Jen Cleary FR-1 Kutztown 9:46.04 13:20.29 9:08.23 9:14.54 10:30.15 -
14 Mona Reuter SO-2 Millersville 13:27.62 13:14.90 10:10.49 8:41.46 10:35.92 -
15 Emily Francisco SR-4 Millersville 9:45.43 8:48.16 8:29.07 8:22.70 10:36.33 -
17 Monica Ciarniello FR-1 Edinboro 10:01.56 12:03.15 13:26.34 7:47.17 10:39.95 -
21 Bridget McCarron SO-2 East Stroudsburg 11:17.57 10:45.30 12:02.74 8:03.98 10:45.30 -
24 Kathleen Frey SR-4 Shippensburg 7:42.37 9:46.10 13:47.05 9:00.52 10:51.22 -
36 Stephanie Sleboda SR-4 Shippensburg 9:01.68 11:39.38 7:59.97 12:06.80 11:25.66 -