April 2, 2011
|
Centre College-Lisa H. Owens Fieldhouse - Danville, KY
|
200m (Flat)

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME SC
0 Sarah Moe   Unattached 5:08.67 4:53.61 6:16.42 7:24.18 6:16.42 7:20.42 4:31.03 -
0 Andria Stallings   Unattached 6:02.46 4:22.96 5:55.35 5:09.16 4:12.30 5:30.48 5:55.35 -
1 Katherine Pagano SR-4 Eastern Kentucky 5:16.38 3:34.79 4:50.25 5:33.79 5:39.60 3:55.11 5:51.21 10
2 Danielle Mason JR-3 Eastern Kentucky 5:35.48 5:29.60 4:54.28 3:43.66 6:10.80 4:24.86 5:14.88 8
3 Hannah Miller FR-1 Eastern Kentucky 5:10.14 3:55.59 4:58.21 5:07.16 5:39.96 3:49.63 3:52.61 6
4 Laura Dollins FR-1 Eastern Kentucky 5:43.11 6:31.27 5:00.97 5:52.14 3:51.75 4:48.94 4:27.87 -
5 Ashli Joseph SR-4 Eastern Kentucky 5:12.62 6:13.92 5:06.49 4:35.85 6:16.99 5:21.82 6:29.25 -
6 Natalie Norman SO-2 Morehead State 6:26.99 6:05.49 5:07.13 4:45.63 5:10.21 3:56.49 3:44.21 5
7 Elisha Overpeck FR-1 Georgetown (Ky.) 6:34.60 5:02.12 5:08.28 5:08.28 4:22.04 4:37.46 4:03.55 4
8 Maggie Mattingly FR-1 Campbellsville 4:54.49 6:23.15 5:16.65 4:48.16 5:51.49 6:07.32 4:25.99 3
9 Parker Winters FR-1 Morehead State 6:02.51 6:47.42 5:20.80 5:46.47 4:10.23 5:20.80 6:02.51 2
10 Emily Wesley FR-1 Campbellsville 5:34.34 4:35.91 5:24.60 5:08.37 4:00.21 5:47.33 5:08.37 1
11 Ria Keegan SO-2 Transylvania 6:12.52 5:59.45 5:26.77 4:41.03 5:52.92 6:25.59 6:19.06 -
12 Holly Mandzak SO-2 Morehead State 6:00.09 6:00.09 5:27.35 6:36.10 4:34.98 6:16.46 5:14.26 -
13 Brittany Suits SO-2 Berea 4:25.34 6:42.92 5:27.57 5:24.30 5:21.02 6:16.71 7:02.57 -
14 Emily Deane SR-4 Centre 6:24.33 4:09.65 5:28.48 5:35.05 6:50.60 5:28.48 6:40.75 -
15 Natasha Janes SO-2 Campbellsville 4:40.02 4:43.31 5:29.43 5:22.85 5:09.67 6:08.97 6:15.55 -
16 Savanna Flesch SO-2 Berea 4:46.59 3:53.27 5:33.24 6:56.55 4:49.92 6:49.89 4:56.59 -
17 Madison Mills FR-1 Lindsey Wilson 4:50.17 6:34.76 5:37.40 4:43.42 6:21.27 4:53.54 5:13.79 -
18 Betsy Heines JR-3 Transylvania 6:11.43 5:54.55 5:37.66 5:54.55 5:41.04 4:09.87 4:53.77 -
19 Kelsey Barbato JR-3 Georgetown (Ky.) 7:19.04 7:01.89 5:43.00 5:08.70 6:41.31 5:32.71 6:03.58 -
20 Annie Schultz JR-3 Centre 5:26.53 6:55.89 5:43.71 4:45.28 7:16.52 6:52.46 5:16.22 -
21 Maria Kerr FR-1 Transylvania 6:08.62 4:41.68 5:47.75 6:19.05 7:14.69 4:20.82 4:52.11 -
22 Michelle Dunaway FR-1 St. Catharine 4:18.04 4:35.48 5:48.70 4:56.40 6:37.52 6:51.47 6:34.03 -
23 Maggie Wilson FR-1 Georgetown (Ky.) 6:01.74 4:23.40 5:51.20 5:33.64 7:33.05 4:16.38 6:43.88 -
24 Reini Brickson FR-1 Lindsey Wilson 6:44.80 7:23.52 5:52.00 6:37.76 5:02.72 6:09.60 4:16.96 -
25 Samantha Burger SO-2 Bellarmine 4:09.74 4:45.41 5:56.76 6:25.30 7:00.98 5:56.76 5:56.76 -
26 Chelsea Schmitt SR-4 Berea 5:47.26 6:33.80 5:58.00 4:49.98 5:18.62 5:18.62 7:45.40 -
27 Natalie Jones SO-2 Transylvania 7:44.40 6:57.60 6:00.00 4:26.40 6:10.80 5:56.40 7:22.80 -
28 Kayla Burton FR-1 Morehead State 5:21.56 7:18.48 6:05.40 7:22.14 6:56.56 4:45.02 5:32.52 -
29 Alex Rand FR-1 Transylvania 6:20.98 7:36.42 6:17.20 5:35.71 6:20.98 8:06.59 6:28.52 -
30 Nicole Lesniewski FR-1 Midway 7:46.04 4:35.04 6:22.00 4:42.68 4:38.86 5:39.98 7:23.12 -
31 Alex Hitter SR-4 Midway 8:18.84 6:35.90 6:35.90 4:37.13 5:52.36 6:35.90 7:15.49 -
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME SC
1 Katherine Pagano SR-4 Eastern Kentucky 4:50.25 10
2 Danielle Mason JR-3 Eastern Kentucky 4:54.28 8
3 Hannah Miller FR-1 Eastern Kentucky 4:58.21 6
4 Laura Dollins FR-1 Eastern Kentucky 5:00.97 -
5 Ashli Joseph SR-4 Eastern Kentucky 5:06.49 -
6 Natalie Norman SO-2 Morehead State 5:07.13 5
7 Elisha Overpeck FR-1 Georgetown (Ky.) 5:08.28 4
8 Maggie Mattingly FR-1 Campbellsville 5:16.65 3
9 Parker Winters FR-1 Morehead State 5:20.80 2
12 Holly Mandzak SO-2 Morehead State 5:27.35 -
14 Emily Deane SR-4 Centre 5:28.48 -
15 Natasha Janes SO-2 Campbellsville 5:29.43 -
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME SC
0 Andria Stallings   Unattached 4:19.41 5:55.35 6:55.76 -
0 Sarah Moe   Unattached 6:31.48 6:16.42 4:42.32 -
10 Emily Wesley FR-1 Campbellsville 4:03.45 5:24.60 5:47.33 1
11 Ria Keegan SO-2 Transylvania 5:43.11 5:26.77 6:48.47 -
13 Brittany Suits SO-2 Berea 5:07.92 5:27.57 4:25.34 -
16 Savanna Flesch SO-2 Berea 5:46.57 5:33.24 3:53.27 -
18 Betsy Heines JR-3 Transylvania 6:38.44 5:37.66 5:17.40 -
19 Kelsey Barbato JR-3 Georgetown (Ky.) 4:24.11 5:43.00 6:00.15 -
20 Annie Schultz JR-3 Centre 6:28.40 5:43.71 4:38.41 -
21 Maria Kerr FR-1 Transylvania 6:01.66 5:47.75 4:17.34 -
22 Michelle Dunaway FR-1 St. Catharine 5:52.19 5:48.70 4:56.40 -
25 Samantha Burger SO-2 Bellarmine 4:56.11 5:56.76 5:24.66 -
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME SC
17 Madison Mills FR-1 Lindsey Wilson 5:44.15 5:37.40 5:10.41 4:43.42 -
23 Maggie Wilson FR-1 Georgetown (Ky.) 7:26.03 5:51.20 6:01.74 5:09.06 -
24 Reini Brickson FR-1 Lindsey Wilson 4:09.92 5:52.00 7:16.48 5:06.24 -
26 Chelsea Schmitt SR-4 Berea 7:06.02 5:58.00 6:44.54 6:44.54 -
27 Natalie Jones SO-2 Transylvania 7:19.20 6:00.00 6:36.00 6:43.20 -
28 Kayla Burton FR-1 Morehead State 5:50.79 6:05.40 5:58.10 7:33.10 -
29 Alex Rand FR-1 Transylvania 7:10.01 6:17.20 7:51.50 7:25.10 -
30 Nicole Lesniewski FR-1 Midway 6:48.74 6:22.00 4:50.32 5:55.26 -
31 Alex Hitter SR-4 Midway 6:47.78 6:35.90 7:43.21 7:07.58 -