March 19, 2011
|
West Chester - West Chester, PA

Men's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Andy Weaver JR-3 Delaware 4:01.18
2 Joe Grieco FR-1 Delaware 4:01.99
3 Matt Langdale SR-4 West Chester 4:06.03
4 Nick Pyle Senior Unattached 4:06.78
5 Mike Tait SR-4 Delaware 4:07.60
6 Dan Feeney SO-2 Delaware 4:08.13
7 Steve Vincent SR-4 Delaware 4:11.01
8 Mike Malejko SR-4 West Chester 4:14.41
9 Aidan Galasso FR-1 Delaware 4:15.03
10 Fred Tuwei SR-4 Holy Family 4:15.08
11 Jeremy Garavel SR-4 Ursinus 4:16.17
12 Nick Pane JR-3 Ursinus 4:26.02
13 Bogdan Lisachenko JR-3 Ursinus 4:27.83
14 Brock Walsh SO-2 Scranton 4:28.22
15 Justin Garavel SR-4 Ursinus 4:29.38
16 Luke Brady   Delaware TC 4:30.07
17 Ben Kinley SR-4 Goldey-Beacom 4:30.43
18 Brent Lewandowski FR-1 King's (Pa.) 4:30.60
19 Chris Cummings JR-3 Scranton 4:31.13
20 Craig Eppler FR-1 York (Pa.) 4:32.54
21 Logan Brady   Delaware TC 4:33.21
22 Jason Bohenek JR-3 Scranton 4:33.70
23 Tyler Gofus SO-2 Ursinus 4:36.74
24 Stewart Reich FR-1 Goldey-Beacom 4:37.79
25 Ryan O'Dowd   Delaware TC 4:42.18
26 Brett Imbemba SR-4 Ursinus 4:45.31
27 Adam DiCaprio JR-3 Ursinus 4:48.21
28 Nick Jallat FR-1 King's (Pa.) 4:48.59
29 Jeffrey Centafont SR-4 Ursinus 4:49.95
30 Chris Senske SR-4 Ursinus 4:54.17
31 Charles Wacker FR-1 Ursinus 4:54.68
32 Danny Horowitz JR-3 Ursinus 4:56.44
33 Anthony Dormann FR-1 King's (Pa.) 4:56.58
34 Michael Liegey FR-1 Wesley 4:59.10
35 Kevin Kucinsky SR-4 Holy Family 4:59.84
36 Paul Gwen SR-4 Cheyney 5:00.47
37 Patrick Gramling Sophomore King's (Pa.) 5:01.60
38 Trevor Freburger SR-4 Goldey-Beacom 5:03.30
39 Josh DeRico JR-3 Goldey-Beacom 5:06.27
40 Fred Ilgentriz Sophomore Thaddeus Stevens 5:09.15
41 Bob MacNeal FR-1 King's (Pa.) 5:13.06
42 Vincent Battipaglia FR-1 King's (Pa.) 5:24.48
43 Gary Schemel Sophomore King's (Pa.) 5:29.91
Men's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Andy Weaver JR-3 Delaware 3:17.77 4:56.66 4:01.18 3:27.42 5:11.13
2 Joe Grieco FR-1 Delaware 4:09.25 4:35.87 4:01.99 3:32.96 3:23.28
3 Matt Langdale SR-4 West Chester 5:05.08 3:56.19 4:06.03 5:17.38 3:21.75
4 Nick Pyle Senior Unattached 3:44.57 3:12.49 4:06.78 3:49.51 4:28.99
5 Mike Tait SR-4 Delaware 3:18.08 5:19.41 4:07.60 3:45.32 5:11.98
6 Dan Feeney SO-2 Delaware 3:30.91 3:01.14 4:08.13 5:07.69 5:10.17
7 Steve Vincent SR-4 Delaware 4:33.60 5:13.77 4:11.01 4:56.20 4:56.20
8 Mike Malejko SR-4 West Chester 3:26.08 4:27.13 4:14.41 3:54.06 5:10.38
9 Aidan Galasso FR-1 Delaware 5:26.44 4:30.34 4:15.03 3:21.48 5:16.24
10 Fred Tuwei SR-4 Holy Family 3:34.27 3:06.21 4:15.08 4:32.94 4:53.35
11 Jeremy Garavel SR-4 Ursinus 4:59.72 3:07.01 4:16.17 4:39.23 3:17.25
15 Justin Garavel SR-4 Ursinus 5:23.26 4:18.61 4:29.38 4:24.00 4:26.69
22 Jason Bohenek JR-3 Scranton 3:38.96 3:17.07 4:33.70 5:20.23 5:14.76
Men's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
12 Nick Pane JR-3 Ursinus 4:26.02 4:20.70 4:52.63 4:18.04 3:08.88 5:32.53 4:26.02
13 Bogdan Lisachenko JR-3 Ursinus 4:27.83 5:37.47 4:01.05 3:50.34 3:58.37 3:42.30 3:10.16
14 Brock Walsh SO-2 Scranton 4:28.22 4:57.73 5:48.69 4:12.13 5:16.50 3:23.85 3:53.36
16 Luke Brady   Delaware TC 4:30.07 3:57.67 3:33.36 4:46.28 5:40.29 4:46.28 3:33.36
18 Brent Lewandowski FR-1 King's (Pa.) 4:30.60 4:57.66 5:27.43 5:30.14 4:36.02 3:36.48 5:35.55
19 Chris Cummings JR-3 Scranton 4:31.13 5:49.76 5:49.76 5:06.38 3:17.93 4:31.13 5:17.23
20 Craig Eppler FR-1 York (Pa.) 4:32.54 3:24.41 5:02.52 5:07.97 4:32.54 5:18.88 4:05.29
21 Logan Brady   Delaware TC 4:33.21 5:44.25 4:38.68 4:41.41 5:33.32 4:22.29 5:14.20
24 Stewart Reich FR-1 Goldey-Beacom 4:37.79 3:17.23 5:19.46 5:27.80 3:39.46 6:01.13 3:42.24
26 Brett Imbemba SR-4 Ursinus 4:45.31 5:05.29 5:16.70 5:33.82 5:59.49 5:50.94 4:13.93
28 Nick Jallat FR-1 King's (Pa.) 4:48.59 5:14.57 5:37.65 3:30.67 4:02.42 3:33.56 4:28.39
29 Jeffrey Centafont SR-4 Ursinus 4:49.95 3:40.37 3:57.76 5:42.14 3:49.06 5:24.75 5:13.15
30 Chris Senske SR-4 Ursinus 4:54.17 3:28.86 5:03.00 6:13.60 4:10.05 5:26.53 5:38.30
32 Danny Horowitz JR-3 Ursinus 4:56.44 6:07.59 6:16.48 3:51.23 6:04.63 4:17.91 5:49.80
40 Fred Ilgentriz Sophomore Thaddeus Stevens 5:09.15 5:06.06 3:58.05 6:26.44 4:53.70 4:19.69 3:45.68
Men's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME
17 Ben Kinley SR-4 Goldey-Beacom 4:30.43
23 Tyler Gofus SO-2 Ursinus 4:36.74
25 Ryan O'Dowd   Delaware TC 4:42.18
27 Adam DiCaprio JR-3 Ursinus 4:48.21
31 Charles Wacker FR-1 Ursinus 4:54.68
33 Anthony Dormann FR-1 King's (Pa.) 4:56.58
34 Michael Liegey FR-1 Wesley 4:59.10
35 Kevin Kucinsky SR-4 Holy Family 4:59.84
36 Paul Gwen SR-4 Cheyney 5:00.47
37 Patrick Gramling Sophomore King's (Pa.) 5:01.60
38 Trevor Freburger SR-4 Goldey-Beacom 5:03.30
39 Josh DeRico JR-3 Goldey-Beacom 5:06.27
41 Bob MacNeal FR-1 King's (Pa.) 5:13.06
42 Vincent Battipaglia FR-1 King's (Pa.) 5:24.48
43 Gary Schemel Sophomore King's (Pa.) 5:29.91