December 4, 2010
|
Brown-Olney-Margolies AC - Providence, RI
|
200m (Flat)

Women's 1000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Michaeline Nelson SR-4 Brown 2:27.11 2:38.00 3:39.75 3:01.61 3:19.78 3:03.43
2 Carolyn Ranti SO-2 Brown 2:34.59 2:10.94 3:38.24 3:01.86 3:00.05 2:34.59
3 Shannon Stacey SR-4 Brown 3:13.93 2:11.73 3:57.84 3:02.95 2:17.22 2:46.49
4 Sasha Teninty FR-1 Brown 3:50.47 3:04.37 3:30.19 3:04.37 3:52.31 3:20.97
5 Cassandra Anderson SR-4 Holy Cross 2:50.61 3:07.30 3:23.99 3:05.44 4:01.08 2:19.08
6 Eimear Black FR-1 Bryant 3:44.49 3:46.39 2:30.29 3:10.24 3:29.27 4:05.41
7 Amanda Filiberto SR-4 Brown 2:47.88 3:29.85 3:54.65 3:10.77 3:06.96 3:43.20
8 Laura Isabelle FR-1 Providence 3:55.67 2:21.79 2:50.53 3:11.60 2:54.36 2:40.95
9 Elizabeth DeVivo FR-1 Providence 2:19.93 2:50.60 3:32.77 3:11.68 3:27.02 3:42.35
10 Kara Brownell JR-3 Holy Cross 2:29.73 3:13.88 3:27.32 3:11.96 2:56.61 3:46.52
11 Christina Conley SR-4 Providence 2:18.70 2:34.55 2:34.55 3:18.14 2:18.70 2:38.52
12 Molly McCann FR-1 Providence 2:42.64 3:47.69 3:45.66 3:23.29 2:22.31 2:44.67
13 Caitlin Plunkett SO-2 Providence 3:05.07 3:47.78 4:10.15 3:23.37 2:48.80 4:14.22
14 Jenna Ludwick FR-1 Providence 2:33.58 3:51.39 4:18.01 3:24.77 3:45.25 3:10.44
15 Abi Alegi FR-1 Providence 4:27.07 2:45.63 3:31.17 3:27.03 4:25.00 3:02.19
16 Shannon Gombos JR-3 Providence 3:36.33 2:28.46 3:19.36 3:32.08 3:04.51 2:28.46
17 Emileigh Gilfoy SO-2 Bryant 4:30.23 3:15.29 4:12.06 3:47.08 4:48.40 2:54.86
Women's 1000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Michaeline Nelson SR-4 Brown 3:43.38 3:37.94 3:01.61 2:32.56 2:25.29 3:41.57
2 Carolyn Ranti SO-2 Brown 3:14.59 3:12.78 3:01.86 3:52.78 2:45.50 3:18.23
3 Shannon Stacey SR-4 Brown 3:50.52 3:56.01 3:02.95 2:28.19 2:44.66 3:48.69
4 Sasha Teninty FR-1 Brown 2:55.16 3:22.81 3:04.37 2:34.87 3:48.62 2:23.81
5 Cassandra Anderson SR-4 Holy Cross 2:46.90 2:17.23 3:05.44 3:55.51 2:15.38 2:43.19
6 Eimear Black FR-1 Bryant 3:25.46 2:34.10 3:10.24 2:28.39 3:17.85 3:06.44
8 Laura Isabelle FR-1 Providence 2:14.12 3:13.52 3:11.60 4:01.42 2:31.37 3:55.67
11 Christina Conley SR-4 Providence 2:48.42 3:04.27 3:18.14 3:41.92 3:53.81 3:59.75
Women's 1000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Amanda Filiberto SR-4 Brown 2:47.88 3:47.02 3:45.11 3:29.85 2:24.99 3:10.77
9 Elizabeth DeVivo FR-1 Providence 2:39.10 2:21.85 3:30.85 4:05.35 3:44.27 3:11.68
10 Kara Brownell JR-3 Holy Cross 3:44.60 3:13.88 3:23.48 2:48.93 3:17.72 3:11.96
12 Molly McCann FR-1 Providence 4:01.92 2:28.41 2:44.67 3:53.79 2:46.70 3:23.29
13 Caitlin Plunkett SO-2 Providence 2:26.43 3:43.71 3:11.17 4:16.25 4:10.15 3:23.37
14 Jenna Ludwick FR-1 Providence 3:35.01 4:05.73 3:59.58 3:37.06 3:10.44 3:24.77
15 Abi Alegi FR-1 Providence 4:08.44 4:16.72 3:51.88 3:53.95 2:24.93 3:27.03
16 Shannon Gombos JR-3 Providence 4:33.59 3:42.69 3:17.24 3:42.69 4:33.59 3:32.08
17 Emileigh Gilfoy SO-2 Bryant 4:32.50 3:01.67 3:53.90 3:19.83 2:38.96 3:47.08