March 26-27, 2010
|
Widener - Chester, PA

Women's 1500 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Marielle Hall Senior Juventus 5:25.85 4:52.71 4:36.14 3:40.92 4:47.19
2 Michelle Wallace SR-4 TCNJ 3:35.52 4:09.11 4:39.89 3:29.92 5:05.08
3 Megan Long SO-2 Lebanon Valley 5:28.12 5:13.73 4:47.82 6:08.41 4:42.07
4 Katie Nestor SO-2 TCNJ 3:27.35 5:11.02 4:47.98 3:30.23 5:11.02
5 Robyn Evangelist JR-3 Stockton 6:00.84 3:59.60 4:48.67 3:27.85 3:36.51
6 Marina Orrson FR-1 Misericordia 5:27.38 4:46.82 4:49.71 3:40.18 4:35.23
7 Lyndsey Ratasiewicz JR-3 West Chester 3:38.58 4:14.02 4:55.37 4:58.33 4:22.88
8 Feleisha Wright Senior Juventus 5:20.50 5:05.67 4:56.76 5:08.63 5:14.57
9 Sara Hess FR-1 Haverford 6:06.13 4:51.71 4:57.66 5:00.64 3:46.23
10 Tori Posatko JR-3 King's (Pa.) 5:55.39 4:52.67 4:58.64 4:19.82 4:25.79
11 Erica Matticola SO-2 Gwynedd-Mercy 6:16.79 5:08.02 4:59.04 5:34.93 5:25.96
12 Aileen Keogh SR-4 Haverford 4:34.73 4:01.52 5:01.90 6:11.34 4:16.62
13 Kerry Dermody SO-2 Conn College 5:39.50 6:10.08 5:05.85 6:07.02 6:03.97
14 Kara McMahon FR-1 Haverford 3:56.13 6:35.60 5:06.66 3:46.93 5:09.73
15 Cassy Valdes SO-2 TCNJ 6:02.68 5:22.72 5:07.35 4:21.25 4:02.81
16 Sally Weathers FR-1 Haverford 6:00.17 5:04.76 5:07.83 5:57.09 5:17.07
17 Maya Cabot SR-4 Haverford 6:06.92 3:48.17 5:08.33 4:09.75 6:40.83
18 Kelsey Taylor JR-3 Conn College 4:36.49 4:33.38 5:10.66 4:30.28 4:17.85
19 Allison Bonito SO-2 Conn College 4:24.48 4:46.26 5:11.15 3:40.92 5:54.71
20 Deb Yanessa JR-3 Ursinus 4:40.30 3:44.24 5:11.44 5:51.93 3:59.81
21 Rebecca Woo JR-3 Swarthmore 6:29.49 4:49.78 5:11.59 6:04.56 5:20.94
22 Kanae' Taylor   Juventus 3:56.96 6:35.98 5:11.79 6:14.15 5:27.38
23 Jessica Dillner FR-1 Messiah 6:27.12 6:20.88 5:12.19 4:19.12 4:50.34
24 Katherine Klinges SO-2 Gwynedd-Mercy 3:54.18 4:31.65 5:12.24 4:47.26 4:47.26
25 Brooke Airey SO-2 Messiah 5:16.11 4:41.69 5:12.98 5:00.46 5:50.54
26 Julie Kramer SR-4 Messiah 4:26.84 5:01.37 5:13.92 5:04.51 4:08.00
27 Andrea Tocci FR-1 Haverford 4:39.93 3:43.31 5:14.52 4:05.33 3:40.17
28 Michaelle Garcon SO-2 Lehman 6:46.08 5:55.32 5:17.25 4:23.32 5:29.94
29 Robin England JR-3 Rutgers-Camden 4:39.78 4:11.17 5:17.93 5:05.22 3:52.09
30 Tracey Forsythe FR-1 Delaware Valley 3:48.33 4:01.20 5:21.59 4:01.20 4:43.00
31 Ashley Callahan FR-1 Widener 4:40.40 6:26.75 5:22.29 4:40.40 6:13.86
32 Stephanie Donatone SO-2 Ursinus 4:57.90 7:00.94 5:23.80 3:53.14 6:22.09
33 Tracy Dobkowski Sophomore Gloucester County College 5:20.88 5:20.88 5:24.12 5:11.16 3:56.61
34 Danielle Aran SO-2 TCNJ 5:34.55 3:47.36 5:24.80 6:13.52 5:02.07
35 Gabrielle Dei Tos SO-2 Philadelphia U. 6:58.88 6:49.07 5:27.25 4:15.26 4:57.80
36 Rebecca Painter FR-1 Swarthmore 6:37.36 4:06.30 5:28.39 3:56.44 6:04.52
37 Ellen Cavanaugh SR-4 Conn College 6:38.82 6:28.93 5:29.60 4:36.87 7:05.19
38 Molly Brown SO-2 King's (Pa.) 5:03.78 7:09.25 5:30.19 4:57.18 6:52.74
39 Kristina Kronauer FR-1 Bryn Mawr 5:46.77 6:49.51 5:30.25 7:09.33 4:27.51
40 Libby Maret SO-2 Conn College 3:51.56 6:07.19 5:30.80 4:04.80 6:10.50
41 Amanda Eng SO-2 Swarthmore 5:40.11 4:20.09 5:33.44 5:06.77 7:13.48
42 Kirstie Nicol FR-1 King's (Pa.) 4:56.91 3:56.86 5:33.60 4:10.20 4:06.87
43 Kimberly Hummel SO-2 Albright 4:30.63 3:57.22 5:34.10 5:57.49 6:27.56
44 Leah Demarest FR-1 Conn College 4:41.09 5:41.33 5:34.63 4:31.05 5:17.90
45 Gabrielle Stine JR-3 Albright 4:47.09 4:47.09 5:37.75 4:06.56 5:41.13
46 Amanda Radishofski JR-3 Misericordia 4:31.05 4:58.16 5:38.81 6:02.53 4:07.34
47 Aliya Simnor FR-1 Stockton 4:46.28 7:02.61 5:40.81 5:40.81 6:38.75
48 Jordan Kellogg FR-1 Ursinus 5:39.65 4:13.88 5:43.08 4:03.59 4:44.76
49 Heather Elphick JR-3 King's (Pa.) 6:55.18 5:22.54 5:43.12 6:34.59 7:08.90
50 Elizabeth Williams FR-1 Goldey-Beacom 6:30.11 5:48.69 5:45.23 4:22.38 5:21.07
51 Rebecca Hollenbach FR-1 Ursinus 6:58.81 4:40.36 5:46.12 5:08.05 4:40.36
52 Kayla Weaver SR-4 Misericordia 6:46.61 7:10.94 5:47.53 5:47.53 5:02.36
53 Maura Hallisey FR-1 Conn College 5:48.68 4:11.05 5:48.68 4:18.03 5:13.82
54 Emily Pfannenstiel SO-2 Conn College 4:28.51 5:10.36 5:48.71 4:25.02 4:56.41
55 Meghan McDermott SO-2 Ursinus 6:24.82 5:25.35 5:49.83 7:34.78 6:03.83
56 Melanie Poole JR-3 Conn College 5:04.79 6:33.39 5:54.40 7:40.72 4:54.16
57 molley finnegan FR-1 Holy Family 6:32.92 6:00.78 5:57.20 6:18.64 7:33.65
58 Gabrielle Dixon FR-1 CCNY 5:40.44 6:12.69 5:58.35 4:53.85 7:35.11
59 Anna Melker SO-2 Bryn Mawr 4:27.65 6:12.53 6:01.68 5:39.98 6:01.68
60 Alison McLeod SO-2 Conn College 4:53.92 5:04.81 6:02.86 6:50.04 6:50.04
61 Jhanna Moore FR-1 CCNY 6:42.49 7:00.79 6:05.90 6:46.15 7:52.01
62 Gina Brienza FR-1 Ursinus 5:22.19 6:53.72 6:06.12 6:57.38 4:16.29
63 Sage Hubert FR-1 Ursinus 5:09.47 7:08.78 6:12.85 8:04.71 5:31.84
64 Shante Richardson SO-2 Lehman 6:43.36 4:32.64 6:13.48 4:25.17 4:55.05
65 Alexandra Morris SO-2 Ursinus 5:18.57 6:33.52 6:14.78 5:26.06 5:41.05
66 Caroline Savitz FR-1 Ursinus 6:45.58 4:49.16 6:15.53 6:34.31 4:45.41
67 Sylvia Churchill SR-4 Lehman 5:57.86 5:08.89 6:16.69 5:23.96 6:05.39
68 Lianne Swanson SO-2 Conn College 5:30.13 5:30.13 6:19.46 6:46.03 7:31.56
69 Zuleyka Polanco FR-1 CCNY 6:18.61 7:04.50 6:22.43 5:36.54 5:09.77
70 Marjorie Contreras SO-2 CCNY 7:06.16 8:29.80 6:38.28 8:37.77 5:14.65
71 Alyssa Murray FR-1 Goldey-Beacom 7:10.15 7:26.53 6:49.66 5:07.25 8:15.69
72 Brittney Murray JR-3 Goldey-Beacom 6:22.62 9:00.66 6:55.89 7:08.37 6:47.58
73 Megan Ford SR-4 Albright 8:46.73 8:34.09 7:01.38 5:07.61 6:10.82
74 Laura Faith JR-3 Ursinus 6:21.21 5:50.18 7:23.26 7:09.97 8:43.05
75 Lauren Zauzig Freshman Gloucester County College 7:09.90 7:32.77 7:37.34 5:20.14 8:13.93
  Elizabeth Fuoco SO-2 Ursinus NT NT NT NT NT
Women's 1500 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Marielle Hall Senior Juventus 3:35.39 4:58.24 5:42.42 5:01.00 4:36.14
2 Michelle Wallace SR-4 TCNJ 3:32.72 4:00.71 5:55.46 3:43.92 4:39.89
3 Megan Long SO-2 Lebanon Valley 6:08.41 4:33.43 6:11.29 3:47.38 4:47.82
4 Katie Nestor SO-2 TCNJ 3:27.35 4:01.91 3:24.47 5:22.54 4:47.98
5 Robyn Evangelist JR-3 Stockton 4:14.03 4:51.56 4:28.47 3:50.94 4:48.67
6 Marina Orrson FR-1 Misericordia 5:27.38 5:59.24 4:23.64 4:26.54 4:49.71
7 Lyndsey Ratasiewicz JR-3 West Chester 3:41.53 6:12.17 6:12.17 5:51.49 4:55.37
8 Feleisha Wright Senior Juventus 5:20.50 4:41.93 6:22.82 6:22.82 4:56.76
9 Sara Hess FR-1 Haverford 5:06.59 5:00.64 4:57.66 5:57.20 4:57.66
10 Tori Posatko JR-3 King's (Pa.) 5:43.44 6:01.36 4:52.67 6:19.28 4:58.64
11 Erica Matticola SO-2 Gwynedd-Mercy 4:53.06 6:25.77 4:20.17 5:31.94 4:59.04
13 Kerry Dermody SO-2 Conn College 4:04.68 6:07.02 5:45.61 4:32.21 5:05.85
18 Kelsey Taylor JR-3 Conn College 6:28.33 4:55.13 3:53.00 6:09.69 5:10.66
29 Robin England JR-3 Rutgers-Camden 5:37.01 5:37.01 4:20.71 5:08.40 5:17.93
Women's 1500 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
12 Aileen Keogh SR-4 Haverford 4:37.75 5:01.90 4:52.85
14 Kara McMahon FR-1 Haverford 6:04.93 5:06.66 3:34.67
15 Cassy Valdes SO-2 TCNJ 5:38.09 5:07.35 4:48.91
16 Sally Weathers FR-1 Haverford 4:55.52 5:07.83 6:18.63
17 Maya Cabot SR-4 Haverford 4:09.75 5:08.33 6:25.42
19 Allison Bonito SO-2 Conn College 3:40.92 5:11.15 4:08.92
20 Deb Yanessa JR-3 Ursinus 5:51.93 5:11.44 4:09.16
21 Rebecca Woo JR-3 Swarthmore 4:37.32 5:11.59 6:41.96
22 Kanae' Taylor   Juventus 5:39.86 5:11.79 5:27.38
24 Katherine Klinges SO-2 Gwynedd-Mercy 5:02.88 5:12.24 6:45.92
25 Brooke Airey SO-2 Messiah 6:40.62 5:12.98 5:44.28
27 Andrea Tocci FR-1 Haverford 5:52.27 5:14.52 5:55.41
28 Michaelle Garcon SO-2 Lehman 4:23.32 5:17.25 4:20.15
34 Danielle Aran SO-2 TCNJ 4:29.59 5:24.80 4:29.59
Women's 1500 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
23 Jessica Dillner FR-1 Messiah 3:38.54 5:12.19 4:25.37 4:34.73 3:44.78 5:12.19
26 Julie Kramer SR-4 Messiah 5:17.06 4:58.23 4:36.25 6:44.96 6:22.99 5:13.92
31 Ashley Callahan FR-1 Widener 4:33.95 4:27.50 5:57.75 6:33.20 6:26.75 5:22.29
32 Stephanie Donatone SO-2 Ursinus 3:53.14 6:54.47 4:51.42 6:44.75 5:59.42 5:23.80
33 Tracy Dobkowski Sophomore Gloucester County College 4:35.51 5:24.12 6:41.91 5:17.64 5:37.09 5:24.12
35 Gabrielle Dei Tos SO-2 Philadelphia U. 4:18.53 4:28.35 5:30.53 6:29.43 4:15.26 5:27.25
36 Rebecca Painter FR-1 Swarthmore 5:31.68 6:50.49 6:40.64 5:05.41 5:18.54 5:28.39
37 Ellen Cavanaugh SR-4 Conn College 5:06.53 6:48.71 7:08.48 4:23.68 6:09.16 5:29.60
38 Molly Brown SO-2 King's (Pa.) 5:36.80 7:09.25 7:09.25 5:43.40 4:14.25 5:30.19
40 Libby Maret SO-2 Conn College 3:51.56 7:00.12 4:34.57 6:46.89 4:51.11 5:30.80
41 Amanda Eng SO-2 Swarthmore 4:40.09 5:10.10 6:33.46 7:10.14 5:30.11 5:33.44
44 Leah Demarest FR-1 Conn College 6:01.40 4:44.44 6:51.60 7:08.33 6:11.44 5:34.63
46 Amanda Radishofski JR-3 Misericordia 6:22.86 6:19.47 7:17.07 4:10.72 4:14.11 5:38.81
52 Kayla Weaver SR-4 Misericordia 6:57.04 4:44.98 5:16.26 4:34.55 4:13.70 5:47.53
54 Emily Pfannenstiel SO-2 Conn College 5:45.23 5:10.36 4:35.48 6:06.15 4:04.10 5:48.71
68 Lianne Swanson SO-2 Conn College 4:59.78 6:46.03 7:12.59 6:30.85 6:42.23 6:19.46
Women's 1500 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
30 Tracey Forsythe FR-1 Delaware Valley 6:00.18 5:21.59
39 Kristina Kronauer FR-1 Bryn Mawr 5:20.35 5:30.25
42 Kirstie Nicol FR-1 King's (Pa.) 5:36.94 5:33.60
43 Kimberly Hummel SO-2 Albright 6:07.51 5:34.10
45 Gabrielle Stine JR-3 Albright 5:27.62 5:37.75
48 Jordan Kellogg FR-1 Ursinus 7:08.85 5:43.08
49 Heather Elphick JR-3 King's (Pa.) 6:07.14 5:43.12
50 Elizabeth Williams FR-1 Goldey-Beacom 4:50.00 5:45.23
51 Rebecca Hollenbach FR-1 Ursinus 6:27.66 5:46.12
53 Maura Hallisey FR-1 Conn College 5:55.66 5:48.68
55 Meghan McDermott SO-2 Ursinus 5:32.34 5:49.83
56 Melanie Poole JR-3 Conn College 5:29.60 5:54.40
58 Gabrielle Dixon FR-1 CCNY 6:44.94 5:58.35
59 Anna Melker SO-2 Bryn Mawr 6:23.38 6:01.68
63 Sage Hubert FR-1 Ursinus 5:39.30 6:12.85
65 Alexandra Morris SO-2 Ursinus 4:41.09 6:14.78
67 Sylvia Churchill SR-4 Lehman 5:12.66 6:16.69
72 Brittney Murray JR-3 Goldey-Beacom 8:27.39 6:55.89
  Elizabeth Fuoco SO-2 Ursinus NT NT
Women's 1500 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME
47 Aliya Simnor FR-1 Stockton 5:40.81
57 molley finnegan FR-1 Holy Family 5:57.20
60 Alison McLeod SO-2 Conn College 6:02.86
61 Jhanna Moore FR-1 CCNY 6:05.90
62 Gina Brienza FR-1 Ursinus 6:06.12
64 Shante Richardson SO-2 Lehman 6:13.48
66 Caroline Savitz FR-1 Ursinus 6:15.53
69 Zuleyka Polanco FR-1 CCNY 6:22.43
70 Marjorie Contreras SO-2 CCNY 6:38.28
71 Alyssa Murray FR-1 Goldey-Beacom 6:49.66
73 Megan Ford SR-4 Albright 7:01.38
74 Laura Faith JR-3 Ursinus 7:23.26
75 Lauren Zauzig Freshman Gloucester County College 7:37.34