February 5- 6, 2010
|
Syracuse-Manley FH - Syracuse, NY
|
200m (Flat)

Women's 3000 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Sarah Pagano FR-1 Syracuse 10:50.73 9:57.00
2 Ari Kasprowics   Unattached 7:45.63 10:12.67
3 Kate Rosettie   Unattached 9:41.85 10:25.64
4 Shelby Herman   Unattached 9:42.12 10:25.93
5 Lisa Holt SR-4 Cortland St. 8:40.52 10:27.13
6 Erin Cawley   Unattached 13:30.09 10:27.97
7 Jenna Bieri SR-4 Syracuse 11:02.23 10:30.69
8 Brigid Heenan FR-1 Geneseo St. 10:57.02 10:31.75
9 Kristin Sellers   Unattached 9:44.27 10:35.07
10 Kristin Vespa JR-3 Cortland St. 13:58.87 10:45.28
11 Alyson Dalton SO-2 Cortland St. 11:47.76 10:49.32
12 Sarah Veith JR-3 Binghamton 11:22.64 10:50.13
13 Celia Alterio JR-3 Oneonta 12:44.97 10:53.82
14 Danae Polsin FR-1 Geneseo St. 8:38.94 10:56.88
15 Amanda Solly SO Erie Community College 11:25.70 11:05.72
16 Anna Guthrie FR-1 RIT 11:10.95 11:10.95
17 Paulina Nunez JR-3 Binghamton 8:50.62 11:11.67
18 Rachel Cackett FR-1 Hamilton 14:04.54 11:15.63
19 Hannah Hoffman SO Mohawk Valley CC 9:37.41 11:19.30
20 Sarah Gollub SR-4 Rochester 9:58.67 11:20.30
21 Erikka Nuffer FR-1 St. Lawrence 12:18.89 11:24.15
22 Melissa Matthews SO-2 Geneseo St. 14:17.29 11:25.83
23 Pam Ernst FR-1 Oneonta 8:16.29 11:29.29
24 Abbie Elliott FR Binghamton 11:12.90 11:33.71
25 Andrea Maynard FR-1 St. Lawrence 10:32.33 11:34.86
26 Kelsey Ryan FR-1 Nazareth 14:25.34 11:37.85
27 Kateri Walsh FR Erie Community College 9:34.45 11:49.19
28 Sarah Wilcox JR-3 Nazareth 15:14.24 11:59.87
29 Michelle Gillette SO-2 Nazareth 13:36.32 12:08.85
30 Bri MacBlane SO-2 Oneonta 9:18.34 12:14.65
31 Caileen Childs SR-4 Brockport St. 14:54.67 12:19.39
32 Jen Chan SR-4 Alfred 9:30.34 12:20.70
33 Bailey Gripshover FR-1 Rochester 9:12.35 12:26.42
34 Danielle Brennan SO-2 Oswego State 10:58.79 12:46.03
35 Jen Siglin SR-4 Brockport St. 16:24.17 13:07.33
36 Laura Finke SO-2 Brockport St. 14:18.47 13:14.88
  Emily Gaudet SO-2 Hamilton NT NT
Women's 3000 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Sarah Pagano FR-1 Syracuse 7:57.60 9:57.00
2 Ari Kasprowics   Unattached 9:17.53 10:12.67
3 Kate Rosettie   Unattached 13:20.82 10:25.64
4 Shelby Herman   Unattached 10:19.67 10:25.93
5 Lisa Holt SR-4 Cortland St. 11:23.58 10:27.13
6 Erin Cawley   Unattached 10:59.37 10:27.97
7 Jenna Bieri SR-4 Syracuse 8:56.09 10:30.69
8 Brigid Heenan FR-1 Geneseo St. 8:44.36 10:31.75
9 Kristin Sellers   Unattached 7:37.25 10:35.07
10 Kristin Vespa JR-3 Cortland St. 13:26.60 10:45.28
11 Alyson Dalton SO-2 Cortland St. 12:39.71 10:49.32
12 Sarah Veith JR-3 Binghamton 13:06.66 10:50.13
13 Celia Alterio JR-3 Oneonta 7:50.75 10:53.82
17 Paulina Nunez JR-3 Binghamton 13:52.87 11:11.67
19 Hannah Hoffman SO Mohawk Valley CC 14:22.71 11:19.30
24 Abbie Elliott FR Binghamton 15:01.83 11:33.71
Women's 3000 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
14 Danae Polsin FR-1 Geneseo St. 12:35.42 14:00.81 11:16.59 10:56.88 9:18.35 8:12.66 9:57.76
15 Amanda Solly SO Erie Community College 11:32.35 11:05.72 14:18.78 11:05.72 9:19.21 14:25.44 8:12.64
16 Anna Guthrie FR-1 RIT 13:38.56 11:24.37 11:57.92 11:10.95 12:38.18 12:44.89 7:49.67
18 Rachel Cackett FR-1 Hamilton 14:11.30 13:44.27 9:14.02 11:15.63 11:35.90 13:17.25 10:21.58
20 Sarah Gollub SR-4 Rochester 10:12.27 8:37.03 12:01.12 11:20.30 9:04.24 10:05.47 9:17.85
21 Erikka Nuffer FR-1 St. Lawrence 12:18.89 14:01.51 12:59.93 11:24.15 9:00.48 9:14.17 11:51.52
22 Melissa Matthews SO-2 Geneseo St. 9:42.96 14:37.87 10:24.11 11:25.83 9:49.82 12:13.84 13:08.71
23 Pam Ernst FR-1 Oneonta 11:49.97 13:05.79 10:13.47 11:29.29 9:32.11 9:45.90 9:39.01
25 Andrea Maynard FR-1 St. Lawrence 12:44.35 8:13.35 14:28.58 11:34.86 13:39.94 11:55.71 14:14.68
26 Kelsey Ryan FR-1 Nazareth 13:15.55 9:39.22 14:25.34 11:37.85 9:39.22 9:46.20 11:51.81
27 Kateri Walsh FR Erie Community College 11:35.01 9:48.63 10:59.55 11:49.19 12:03.38 12:10.47 13:21.39
28 Sarah Wilcox JR-3 Nazareth 9:21.50 10:47.89 11:02.28 11:59.87 12:21.47 9:57.50 13:11.86
29 Michelle Gillette SO-2 Nazareth 13:29.03 14:41.91 15:47.51 12:08.85 15:11.07 12:01.57 15:18.36
30 Bri MacBlane SO-2 Oneonta 15:33.01 14:12.20 15:03.62 12:14.65 9:10.99 9:47.72 15:03.62
31 Caileen Childs SR-4 Brockport St. 11:27.64 9:36.73 14:02.91 12:19.39 14:25.09 8:59.76 13:55.51
32 Jen Chan SR-4 Alfred 14:11.81 10:22.19 10:51.82 12:20.70 12:13.30 15:25.88 12:13.30
33 Bailey Gripshover FR-1 Rochester 14:48.24 9:27.28 9:49.68 12:26.42 13:48.53 13:18.67 15:03.17
34 Danielle Brennan SO-2 Oswego State 14:10.30 11:37.09 9:11.55 12:46.03 10:05.17 14:33.28 15:26.90
35 Jen Siglin SR-4 Brockport St. 14:57.56 15:29.05 15:05.43 13:07.33 9:19.01 12:12.22 12:59.46
36 Laura Finke SO-2 Brockport St. 12:43.09 17:13.35 14:34.37 13:14.88 13:14.88 15:06.17 11:39.50
  Emily Gaudet SO-2 Hamilton NT NT NT NT NT NT NT