April 30-May 1, 2004
|
Georgia - Athens, GA

Women's 100 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
1 Danielle Carruthers   Doyle Management 9.34 12.79 13.02 11.52 9.80
2 Christine Amertil   Doyle Management 9.55 13.16 12.92 11.64 9.90
3 Vernicha James   Unattached Athletes 10.96 9.57 9.45 11.66 14.23
4 Brandit Cooper   Unattached Athletes 13.61 12.07 11.48 11.83 13.25
5 Danille Browning   Unattached Athletes 11.36 8.40 12.19 11.83 10.89
6 Jian Jones Sophomore Florida Atlantic 11.85 14.13 10.18 11.97 12.45
7 Yolanda McCray   Holyfield International 15.50 11.65 8.65 12.01 10.81
8 Latesha Borders Junior Webber 15.52 9.51 8.43 12.03 15.04
9 Marie Woodward   Doyle Management 9.52 14.57 12.53 12.04 14.57
10 Ashley Taylor Junior Georgia State 14.84 11.34 15.56 12.06 8.57
11 Altaria Hawkins Freshman South Florida 11.83 10.14 9.30 12.07 10.75
12 Shelltrice Turner Junior South Florida 12.81 14.26 9.31 12.08 11.12
13 Daquia McCoy Junior Florida Atlantic 15.37 12.47 12.35 12.10 15.01
14 Cynequa Howard Freshman Savannah State 10.98 11.84 9.03 12.20 9.76
15 Jasmine Peck Sophomore Albany State 13.93 15.89 9.66 12.22 14.91
16 Sherraine Pencil   West View Legends Track C 15.65 12.35 9.66 12.22 9.66
17 Tiffany Andews Freshman Savannah State 12.48 11.87 14.44 12.23 8.93
18 Salethia Mims Sophomore Kennesaw State 10.89 9.79 10.89 12.23 12.85
19 Marissa Shipp Junior Fort Valley State 15.17 10.52 12.36 12.23 9.18
20 Marilyn Stephens Sophomore Florida Atlantic 12.26 11.04 12.63 12.26 14.72
21 Erica Jones Sophomore Savannah State 14.47 11.90 11.65 12.26 10.92
22 Zanta Marble Senior Georgia State 15.11 10.69 13.14 12.28 14.86
23 Ashley Tremble Freshman Albany State 13.63 12.53 9.58 12.28 14.00
24 ELLAKESHA WILLIAMSON   U-TPA SPORTS 14.51 14.38 13.89 12.29 9.59
25 Ciji Canady Sophomore Georgia State 16.05 14.57 9.01 12.34 11.11
26 Natasha O'Conner Sophomore Georgia State 10.43 12.04 10.06 12.41 15.76
27 Ariel Davis Freshman Florida Atlantic 11.07 14.30 13.43 12.43 11.56
28 Marteela Colbert Freshman Albany State 16.08 12.71 9.10 12.46 12.34
29 Ashlee Ward Freshman South Florida 10.73 16.09 9.48 12.47 8.98
30 Zapora Johnson Senior Georgia State 11.87 13.99 11.62 12.49 16.24
31 Porscha Bailey Freshman Georgia State 12.25 10.38 11.13 12.50 11.88
32 Yanique Booth Freshman Florida Memorial 15.90 11.90 14.03 12.52 11.02
33 Joacine Raymond Junior Webber 12.06 15.45 13.32 12.56 12.31
34 Sheriee Willis Freshman Georgia State 14.12 11.60 11.47 12.60 16.13
35 Donta Hallmon Freshman Fort Valley State 11.14 12.28 13.80 12.66 12.03
36 Vera Stenhouse   Unattached Athletes 11.95 14.37 12.97 12.71 10.55
37 Latoyia Johnson Senior Albany State 16.15 11.70 14.87 12.71 16.15
38 Sherita Robinson Junior Savannah State 11.00 11.64 15.35 12.79 13.05
39 Daffaney Holmes Freshman Fort Valley State 11.52 11.01 13.96 12.80 15.88
40 P.J. Pringle Sophomore Webber 9.55 9.68 9.42 12.90 11.74
41 LUCIANNA BELL   U-TPA SPORTS 10.43 11.08 9.26 13.03 16.42
42 Dedra Barrow Freshman Georgia 15.46 15.20 10.22 13.10 16.64
0 Lisa Mortimer   Unattached Athletes NT NT NT NT NT
0 Mia Lakes Sophomore Albany State NT NT NT NT NT
0 Karen Shinkins   Doyle Management NT NT NT NT NT
0 Phillipa Arnett   Unattached Athletes NT NT NT NT NT
0 Aja Clark Sophomore Georgia NT NT NT NT NT
0 Tasha Downing   Shore AC NT NT NT NT NT
0 Melissa Morrison   Adidas International NT NT NT NT NT
0 Peta-Gay Barrett SR Unattached Athletes NT NT NT NT NT
0 petra mcdonald Senior U-Barber-Scotia NT NT NT NT NT
0 Marquita Lewis Sophomore Webber NT NT NT NT NT
0 Tiffany Peterson Sophomore Albany State NT NT NT NT NT
0 Norma Harry   Unattached Athletes NT NT NT NT NT
0 Krysha Bayley Junior Georgia NT NT NT NT NT
0 JENNEFER MINGO   TPA SPORTS NT NT NT NT NT
0 Jan Mortimore   Unattached Athletes NT NT NT NT NT
0 Monique Hennagan   Doyle Management NT NT NT NT NT
0 Michelene Philogene Junior Barber-Scotia NT NT NT NT NT
0 Toyin Augustus SR Unattached Athletes NT NT NT NT NT
Women's 100 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
40 P.J. Pringle Sophomore Webber 13.03 10.07 12.90 16.52 14.19 13.42
41 LUCIANNA BELL   U-TPA SPORTS 10.69 9.39 13.03 13.95 9.91 12.64
0 JENNEFER MINGO   TPA SPORTS NT NT NT NT NT NT
0 Tiffany Peterson Sophomore Albany State NT NT NT NT NT NT
Women's 100 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME
25 Ciji Canady Sophomore Georgia State 10.86 12.59 13.08 12.96 12.34
31 Porscha Bailey Freshman Georgia State 10.63 9.50 15.25 10.75 12.50
32 Yanique Booth Freshman Florida Memorial 11.65 9.02 11.65 11.77 12.52
33 Joacine Raymond Junior Webber 11.06 11.06 8.80 11.06 12.56
35 Donta Hallmon Freshman Fort Valley State 12.28 10.51 8.99 13.80 12.66
36 Vera Stenhouse   Unattached Athletes 9.41 12.71 11.95 14.62 12.71
38 Sherita Robinson Junior Savannah State 16.38 8.96 13.18 11.39 12.79
39 Daffaney Holmes Freshman Fort Valley State 11.52 15.24 10.63 16.13 12.80
Women's 100 Meters Section 3
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
16 Sherraine Pencil   West View Legends Track C 14.42 10.88 9.66 12.22 14.42 9.78 15.40
17 Tiffany Andews Freshman Savannah State 15.66 14.19 12.23 12.23 13.70 13.33 11.01
20 Marilyn Stephens Sophomore Florida Atlantic 12.39 10.79 12.88 12.26 10.92 14.35 9.81
27 Ariel Davis Freshman Florida Atlantic 16.16 15.17 12.19 12.43 9.95 10.07 12.43
30 Zapora Johnson Senior Georgia State 14.12 10.62 11.25 12.49 9.87 15.24 12.49
34 Sheriee Willis Freshman Georgia State 10.21 16.13 16.26 12.60 10.46 11.22 12.35
0 Toyin Augustus SR Unattached Athletes NT NT NT NT NT NT NT
0 Marquita Lewis Sophomore Webber NT NT NT NT NT NT NT
Women's 100 Meters Section 4
PL NAME YEAR TEAM TIME
14 Cynequa Howard Freshman Savannah State 12.20
21 Erica Jones Sophomore Savannah State 12.26
23 Ashley Tremble Freshman Albany State 12.28
28 Marteela Colbert Freshman Albany State 12.46
29 Ashlee Ward Freshman South Florida 12.47
42 Dedra Barrow Freshman Georgia 13.10
0 Mia Lakes Sophomore Albany State NT
0 Aja Clark Sophomore Georgia NT
Women's 100 Meters Section 5
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME TIME
6 Jian Jones Sophomore Florida Atlantic 11.97 9.94 10.90 8.38 10.42 11.02 11.73
8 Latesha Borders Junior Webber 12.03 11.91 15.64 8.79 9.03 14.44 9.99
13 Daquia McCoy Junior Florida Atlantic 12.10 11.50 14.65 9.68 15.49 12.59 14.04
18 Salethia Mims Sophomore Kennesaw State 12.23 15.66 14.92 13.09 11.62 14.44 9.54
19 Marissa Shipp Junior Fort Valley State 12.23 11.13 14.68 9.67 8.57 11.01 9.54
37 Latoyia Johnson Senior Albany State 12.71 10.43 12.59 15.76 13.35 15.89 12.46
0 Michelene Philogene Junior Barber-Scotia NT NT NT NT NT NT NT
0 Karen Shinkins   Doyle Management NT NT NT NT NT NT NT
Women's 100 Meters Section 6
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME
3 Vernicha James   Unattached Athletes 12.71 15.05 11.66
9 Marie Woodward   Doyle Management 12.65 12.77 12.04
11 Altaria Hawkins Freshman South Florida 14.13 13.76 12.07
12 Shelltrice Turner Junior South Florida 14.74 15.35 12.08
24 ELLAKESHA WILLIAMSON   U-TPA SPORTS 14.14 13.40 12.29
0 Jan Mortimore   Unattached Athletes NT NT NT
0 Tasha Downing   Shore AC NT NT NT
0 Lisa Mortimer   Unattached Athletes NT NT NT
Women's 100 Meters Section 7
PL NAME YEAR TEAM TIME
4 Brandit Cooper   Unattached Athletes 11.83
7 Yolanda McCray   Holyfield International 12.01
10 Ashley Taylor Junior Georgia State 12.06
15 Jasmine Peck Sophomore Albany State 12.22
22 Zanta Marble Senior Georgia State 12.28
26 Natasha O'Conner Sophomore Georgia State 12.41
0 Monique Hennagan   Doyle Management NT
0 petra mcdonald Senior U-Barber-Scotia NT
Women's 100 Meters Section 8
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
1 Danielle Carruthers   Doyle Management 11.52 8.76 10.95 10.72 11.41 10.83
2 Christine Amertil   Doyle Management 11.64 9.32 9.43 10.71 11.64 13.16
5 Danille Browning   Unattached Athletes 11.83 11.24 12.19 9.35 10.18 15.26
0 Phillipa Arnett   Unattached Athletes NT NT NT NT NT NT
0 Krysha Bayley Junior Georgia NT NT NT NT NT NT
0 Norma Harry   Unattached Athletes NT NT NT NT NT NT
0 Peta-Gay Barrett SR Unattached Athletes NT NT NT NT NT NT
0 Melissa Morrison   Adidas International NT NT NT NT NT NT