January 10, 2010
|
Delaware-Delaware FH - Newark, DE
|
200m (Flat)

Men's 1600 Meters

Top↑
PL NAME YEAR TEAM TIME
1 Josh Hayman Junior Appoquinimink 4:53.92
2 Alex Zeleny Senior Tower Hill 4:57.31
3 Tyler Prusisz Junior Newark 4:59.39
4 Brandon Parker Junior Mt. Pleasant 5:03.67
5 Rory Slatko Junior Tower Hill 5:04.90
6 Tylor Giles   St. Marks 5:06.28
7 Kyle Szwetkowski Junior Caravel 5:08.48
8 Matt Trotta Senior Dickinson 5:10.31
9 Ryan Boylan Sophomore Caravel 5:12.70
10 Ko’Shawn Warren Junior McKean 5:14.00
11 Connell Donaghy Sophomore Archmere 5:14.02
12 Alex Giacco Freshman Tatnall 5:14.96
13 Nate Cope   St. Marks 5:15.85
14 Max Rambow Senior Sterling 5:17.45
15 Steve Sklodowski Sophomore Tatnall 5:18.02
16 Rob Alt   St. Marks 5:23.35
17 Jihad Jasper Junior Hodgson Vo-Tech 5:31.49
18 Linus Jung Freshman Tower Hill 5:34.28
19 Nick Yannacone Senior Archmere 5:37.68
20 Stephen Myers Sophomore Newark 5:38.59
21 Will Corsino Junior Caravel 5:42.69
22 Franklin Overstreet Senior Sterling 5:42.78
23 Daniel McNary Senior Mt. Pleasant 5:55.80
24 Shaine Hayes Sophomore Dickinson 6:02.15
25 Andrew Granda Freshman Middletown 7:04.19
  Brian Elliott Sophomore Hodgson Vo-Tech NT
Men's 1600 Meters Section 1
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME TIME TIME TIME TIME
7 Kyle Szwetkowski Junior Caravel 5:11.57 4:19.13 4:22.21 5:08.48 4:12.96 4:28.38
9 Ryan Boylan Sophomore Caravel 5:03.32 6:08.99 4:25.80 5:12.70 6:30.88 5:40.85
11 Connell Donaghy Sophomore Archmere 5:51.71 6:10.55 6:35.67 5:14.02 6:32.53 3:42.96
17 Jihad Jasper Junior Hodgson Vo-Tech 6:47.74 4:11.94 6:17.90 5:31.49 6:44.42 4:21.88
18 Linus Jung Freshman Tower Hill 6:47.83 4:40.80 7:14.57 5:34.28 6:24.43 4:54.17
19 Nick Yannacone Senior Archmere 5:20.80 4:16.64 5:37.68 5:37.68 6:14.83 6:55.35
21 Will Corsino Junior Caravel 7:22.07 7:04.94 6:20.39 5:42.69 5:52.97 5:52.97
22 Franklin Overstreet Senior Sterling 5:29.07 7:08.48 6:58.20 5:42.78 4:37.66 5:08.51
23 Daniel McNary Senior Mt. Pleasant 5:09.55 5:34.46 5:20.22 5:55.80 6:56.29 5:16.67
24 Shaine Hayes Sophomore Dickinson 4:53.35 7:07.34 7:36.31 6:02.15 6:38.37 4:53.35
25 Andrew Granda Freshman Middletown 6:38.74 8:58.73 7:25.40 7:04.19 8:33.27 7:08.44
  Brian Elliott Sophomore Hodgson Vo-Tech NT NT NT NT NT NT
Men's 1600 Meters Section 2
PL NAME YEAR TEAM TIME TIME
1 Josh Hayman Junior Appoquinimink 4:09.84 4:53.92
2 Alex Zeleny Senior Tower Hill 5:41.91 4:57.31
3 Tyler Prusisz Junior Newark 6:26.22 4:59.39
4 Brandon Parker Junior Mt. Pleasant 4:30.27 5:03.67
5 Rory Slatko Junior Tower Hill 4:52.71 5:04.90
6 Tylor Giles   St. Marks 4:17.28 5:06.28
8 Matt Trotta Senior Dickinson 6:40.30 5:10.31
10 Ko’Shawn Warren Junior McKean 6:41.92 5:14.00
12 Alex Giacco Freshman Tatnall 5:24.41 5:14.96
13 Nate Cope   St. Marks 5:50.60 5:15.85
14 Max Rambow Senior Sterling 6:01.90 5:17.45
15 Steve Sklodowski Sophomore Tatnall 5:27.56 5:18.02
16 Rob Alt   St. Marks 7:00.36 5:23.35
20 Stephen Myers Sophomore Newark 6:46.31 5:38.59